Şimdi Ara

Windows 10 %100 Disk sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

Orijinalden alıntı: AhmetUral

güvenli moddan mı bahsediyorsun? ve dediğin programın linkini atabilir misin bulamadım

Hayır, programın profesyonel modunu diyorum.

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

Programı çalıştırınca settings sekmesinde profesyonel modu işaretle, sonra tüm tikleri işaretleyip öyle çalıştır.

Profesyonel modu açmadan yaptım daha sonra hazır güvenli moda girmişken malware taraması yapayım dedim sonuç resimdki gibi dehşete düştüm..Windows 10 %100 Disk sorunu

• AhmetUral A kullanıcısına yanıt
    Virüs kendini gizliyormuş galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 12 Mayıs 2017; 23:4:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinize tek tek teşekkür ediyorum arkadaşlar bu disk 100 sorununu assassins creed syndicate oyununda donmalar yapıyor diye çözmek istemiştim ama arkadaşın önerdiği dws programı donmaları minimuma indirdi oyun oynanabilir hale geldi disk 100 sorunu hala duruyor ama eskisi gibi zorlamıyor bilgisayarı. son olarak şuna bir çözüm varmı ya Windows 10 %100 Disk sorunu

Oyun orijinal mi?

Panda ne yapıyor orada?

Belki RAM yetersiz geliyordur. 3 ya da 4 GB galiba RAM'in.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 12 Mayıs 2017; 23:50:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Oyun orijinal mi?

Panda ne yapıyor orada?

Belki RAM yetersiz geliyordur. 3 ya da 4 GB galiba RAM'in.

oyun orjinal değil ben bu oyuna 250 lira nasıl veriyim ayda 425 lira ile yurtta yaşıyorum

Pandayı sildim ben kısayolu kalmış

4gb RAM var

birde bir oyunun cpu yu sadece %8 kullanması normalmi arkadaş oyun açınca %50 oluyor onda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetUral -- 13 Mayıs 2017; 0:3:19 >

• Bilgisayarına olanca zararlıyı bulaştırmışsın. Tek bu yapıyorsa fazla kafaya takma bence:https://uzmanim.net/soru/bitcoin-virusu-nedir-bitcoin-virusu-nasil-temizlenir/1911

Oyun 2800 MB RAM tüketiyor ne hikmetse.
  • Tek bu yapıyorsa deme en sevdiğim oyun bu şuan sırf bu oyun için laptop a 2 gb ram daha almayı düşünüyorum tabi haftasonu 1 gün garsonluk yapsam 50 liara bulurum heralde
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

güvenli moddan mı bahsediyorsun? ve dediğin programın linkini atabilir misin bulamadım

Hayır, programın profesyonel modunu diyorum.

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

Programı çalıştırınca settings sekmesinde profesyonel modu işaretle, sonra tüm tikleri işaretleyip öyle çalıştır.

Profesyonel modu açmadan yaptım daha sonra hazır güvenli moda girmişken malware taraması yapayım dedim sonuç resimdki gibi dehşete düştüm..Windows 10 %100 Disk sorunu

Baya doluymuş. Düzeldi mi peki?

• quote:

Hepinize tek tek teşekkür ediyorum arkadaşlar bu disk 100 sorununu assassins creed syndicate oyununda donmalar yapıyor diye çözmek istemiştim ama arkadaşın önerdiği dws programı donmaları minimuma indirdi oyun oynanabilir hale geldi disk 100 sorunu hala duruyor ama eskisi gibi zorlamıyor bilgisayarı. son olarak şuna bir çözüm varmı ya Windows 10 %100 Disk sorunu

Sana disk sorunu yapan uygulamayı bulmakla başla derken işte beklenen görsel bu. Senin ram yetersiz olduğundan dolayı dosyalar diske yazılıyor cpu kullanımını yükselten diski %100 yapan sorunun nedeni bu. Fps ni de düşürür bu olay. Ya ssd takacaksın makinaya yada ram takviyesi yapacaksın çözümü bu. W10 zaten 2gb dolayında ram tüketiyor oyun 3gb üzerinde..

• Format atsanız çok iyi olur. O şekilde kullanmaya devam ederseniz, yakında HDD bozulacaktır. En temiz çözüm formattır.

Ayrıca ram kullanımını takip edin rami çok kullanan bir uygulama varsa o da HDD kullanımını artırabilir.

Birde HDD en az %15 kadar boş alan bulunması lazım aksi halde windows yavaşlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdas70 -- 13 Mayıs 2017; 14:31:37 >
  • İlginiz için teşekkür ederim ama oyunumdaki fps düşmeleri dws programını kullandıktan sonra minimuma düştü malware taramasından sonrada dahada azaldı oyunumda problem yok şuanlık ama disk 100 devam ediyor ve oyun açıkken değil sadece bilgisayar boştayken herhangi bir şeye tıkladığımda da 100 oluyor disk. 4gb ram var 2gb ram daha takmayı düşündüm ama laptop un arkasını çevirdiğimde açarsanız burayı garanti mokoko yazıyordu
    RAM takviyesi yapmanda fayda var yine de. Arkadaşın dediği gibi temiz kurulum yapman lazım. Malwarebytes ile virüslerin hepsini temizleyememiş olabilirsin. 5067 tane virüs bulmuş sonuçta.

• quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

RAM takviyesi yapmanda fayda var yine de. Arkadaşın dediği gibi temiz kurulum yapman lazım. Malwarebytes ile virüslerin hepsini temizleyememiş olabilirsin. 5067 tane virüs bulmuş sonuçta.

kendime uygun RAM i nasıl bulabilirim peki? pek param yok en ucuza ne alıp takabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetUral -- 13 Mayıs 2017; 15:43:52 >
    Teknik yardıma konu açarsan ilglenen birileri çıkacaktır bence.

• tamamdır buradakileri de sevdim sırf sizinle konuşmak için konu açasım var burda
  • Hocam şu ikisini denemediysen bir dener misin?

1. cmd'yi yönetici olarak açıp aşağıdaki kodu yapıştırıp enter yap.

net.exe stop superfetch

2. Chrome tarayıcıdan şu ayarın işaretini kaldır.

Windows 10 %100 Disk sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_K

Hocam şu ikisini denemediysen bir dener misin?

1. cmd'yi yönetici olarak açıp aşağıdaki kodu yapıştırıp enter yap.

net.exe stop superfetch

2. Chrome tarayıcıdan şu ayarın işaretini kaldır.

Windows 10 %100 Disk sorunu

net.exe stop superfetch
    hizmet adı geçersiz dedi
    Windows güncel mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_K

Windows güncel mi acaba?

evet en son sürüm mevcut
  • Bu disk sorunu benzerlerini hdd kullandığım sıra çoğunlukla update otomatik olduğu zaman update yaparken yaşıyordum, ne zaman ki ssd'ye geçtim o zaman sorun düzeldi. Ben işin tam detayını bilmemekle beraber, bu sorunun hdd'nin yetmemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Hele hele 5400 rpm laptop hdd'leri bu konuda daha sorunlu gibi geliyor bana. 4 gb ram+ 500 gb hdd'li laptop'a +4 gb ram alıp ssd ekleyince bu tip sorunların hiçbirisi kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.