Şimdi Ara

win7 nvme problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ASUS A320-A PRO anakart, sandisk nvme m.2 ssd disk

illa ki windows 7 *86 kurmamız gerekiyor.

nvme sürücüleri windows 7 de olmadığı için disk bölümleme ekranında diski göremiyorum.

bu donanımla başına böyle bir olay gelen oldumu?

win10 kurulumda sorun yok.

• 2 gündür uğraşılar sonucunda problemi aştık. başına böyle birşey gelen olursa

ASUS EZ Installer ile kurulum olan flash belleği düzenletebilir.

• Geçen yıl lenovo marka laptopum için hem nvme hem de sata ssd alıp takmıştım. nvme ssd ye win7 64 ü kurmaya çok uğraşmıştım.

Sorun Win 7 iso dosyalarının usb3.0 ve nvme driver içermediğinden kaynaklanıyor.

Lenovonun sitesinden uygun nvme driver ile usb3 driver indirip entegre ettim ama yine başarılı olamayınca win7 (legacy) kurulumunu sata ssd ye yapmıştım. nvme ssd ye ise win10 uefi kurulum yapmıştım.

iki ayrı ssd ye iki ayrı işletim sistemi kurmuştum.Biri legacy diğeri uefi kurulum olduğundan ilk başlarda biostan mod değişikliği yaparak diğer işletim sisteminin açılmasını sağlıyordum. Fakat daha sonra biosa girip uefi/legacy seçeneğini değiştirmeden kestirme yoldan Fn+F12 ile boot seçim ekranından işletim sistemini seçerekte istediğim sistemi başlatabildiğimi görünce bu yöntemi uygulamaya başladım. Ancak kısa süre sonra win7 tarafında (sata ssd) sorun yaşamaya başladım, çöktü. Bu durumla ilgili konu da açmıştım. Tekrardan kurulum vs. 

Şu an halen laptopumda sata ssd ve nvme ssd var.

https://forum.donanimhaber.com/uefi-legacy-dual-boot-sorunu--145998862

Yeni nesil anakart/bios ve nvme ssd lerde win7 yüklemek artık sorun yumağı...

• Yeni çıkan donanımlara 2000 yılların sistemini kurmanız imkansız.

Çünkü Wİn7 sistemi güncelleme bir süredir yapmıyor.Bu şu demektir yeni tür donanımları bu sistem tanımaz sadece kendine ait güncellemeleri SP1 ve SP2 ile bazı güvenlik ve sistem güncellemeleri devam ediyor.

Zaten zaman zaman Win7 kullananlar bilir açılışta hep uyarı çıkar.Siz daha sonrayı tıklayarak sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.