Şimdi Ara

win 7 ulti 64x classpnp.sys sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
22.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şevkle paketi açıp pc yi çıkarıp win7 u 64x kurdum
    ama en son hoşgeldiniz yazısından sonra ki masaüstünü görmek nasip olmadı
    güvenli moddan açalım dedik classpnp.sys dosyasında tıkanıp kaldı.
    biraz araştırma uğraştan sonra hiren botla yapılıyo diye okudum.
    hazırladım hiren ama açamadım onun yerine hard disk üzerinden win7 başlat gibi bi seçenek vardı onla açtım açıldı ama classpnp.sys dosyasını pcnin bulamadığı yerde buldum.
    bunla ilgili çözüm önerileri çok ama yabancı sitelerde ve çözüm önerisi çalışıyor diyen bir öneri de göremedim.
    var mı sorunu çözen bilen ?

NOT: bilgisayardan hallice anlarım ne demek istediğinizi anlatmak için yorulmazsınız. Ör:hiren bot veya livecd ile denedim ama ordan beceremedim

• up...
  • yardım up..
  • yardım edin yavvvvvvvvvvvvvvv
    upp...
  • Sata modunu ahci den ide ye çevirmeyi denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XgandalfX

Sata modunu ahci den ide ye çevirmeyi denediniz mi?

denedim ama ne zaman çevirmek lazım win 7 kurmadan önce mi yoksa windows açılırken mi
    ahci de de kurdum ide de de kurdum ve farkı ne ki
  • Açılırken deneyin normalde düzelir. Yok düzelmez ise ide modunda yeniden kurulum lazım. Ahci ide nin akıllı hali diyebiliriz. Asıl gücü ssd disklerde ortaya çıkıyor. Yada ncq model sata disklerde. Veri erişim süresini akıllı yönetiyor gibi bir şey basitçe açıklayacak olursak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scobu

pc yeni aldım (imzada)
    hazırladım hiren ama açamadım onun yerine hard disk üzerinden win7 başlat gibi bi seçenek vardı onla açtım açıldı ama classpnp.sys dosyasını pcnin bulamadığı yerde buldum.
    bunla ilgili çözüm önerileri çok ama yabancı sitelerde ve çözüm önerisi çalışıyor diyen bir öneri de göremedim.

NOT: bilgisayardan hallice anlarım ne demek istediğinizi anlatmak için yorulmazsınız. Ör:hiren bot veya livecd ile denedim ama ordan beceremedim

Selam
    Aşağıdaki Microsoft linkindeki makaleyi okuyarak uygulayın. Olmuyorsa, size başka türlü yardımcı olmaya çalışırız.

Not olarak yazdığınız cümle biraz iddialı oluş galiba. Siz onu anladınız...
    Kolay gelsin..

http://support.microsoft.com/kb/927392/tr

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

Orijinalden alıntı: scobu

pc yeni aldım (imzada)

Selam
    Aşağıdaki Microsoft linkindeki makaleyi okuyarak uygulayın. Olmuyorsa, size başka türlü yardımcı olmaya çalışırız.

Not olarak yazdığınız cümle biraz iddialı oluş galiba. Siz onu anladınız...
    Kolay gelsin..

http://support.microsoft.com/kb/927392/tr

not olarak bilgisayardan biraz anlarım dedim ingilizce+bilgisayar ağır geliyo biraz tabi :)
    anlasam zaten ingilizce bi sürü yöntem önermişler

• olmadı ya kullanamadım bootrec.exe yi :S
    benim önyükleme kaydım yok ki zaten önyükleme onarımı falan yapayım.

EDİT:YAPTIMMMMMMMMMM!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scobu -- 7 Nisan 2012; 12:48:27 >
  • 1 Windows Vista veya Windows 7 yükleme diskini disk sürücüsüne yerleştirin ve ardından bilgisayarı başlatın.
    2 Sorulduğunda bir tuşa basın.
    3 Dili, saati, para birimini, klavyeyi veya bir giriş yöntemini seçin ve sonra İleri'yi tıklatın.
    4 Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
    5 Onarmak istediğiniz işletim sistemini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklatın.
    6 Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Komut İstemi'ni tıklatın.

Windows RE(kurtarma ekranı) ekranında komut istemine aşağıdaki komutları yazın:

bcdedit /export C:\BCD_Backup
    c:
    cd boot
    attrib bcd -s -h -r
    ren c:\boot\bcd bcd.old (NOT: attrib yazın eğer çıkan dosyaların içinde bcd.old varsa[ del bcd.old ] yazın)
    bootrec /RebuildBcd

gelen ekranda A yazın enterlayın

NOT:bunların yanında sanıırm bunlar da yapılacak garanti olsun

bootrec /FixMbr

bootrec /FixBoot

bootrec /ScanOs

bootrec /RebuildBcd

• Selam
    Son mesajınızda olduğu gibi yapacaksınız. Daha basitini ben şöyle yazayım.

1. Win 7 DVD!sini DVD-RAM sürücüsüne yerleştirin ve onunla bilgisayarı çalıştırın.
    2. İlk gelen ekranda İleri ile devam edin.
    3. Değişen ekranın sol altında, Bilgisayarınızı onarın diye yazan yere tıklayın ve işlem başlasın.
    4. İşlem bitince bilgisayarı yeniden başlatın.

Durumda bir değişiklik olmuyorsa, yukarıdaki şekilde DVD ile başlatın ve CMD komut satırına aşağdaki kodları yazarak uygulayın.

bootrec /FixMbr
    bootrec /FixBoot
    bootrec /ScanOs
    bootrec /RebuildBcd

Yine olmuyorsa, yeniden format yaparak yeni sistem kurun ama önyükleme bölümünü silerek bu işi gerçekleştirin. Yoksa aynı durumu tekrar yaşayabilirsiniz.
    Kolay gelsin..
  • YA BENDE bu 822 modelini aldım, freedos, bende de aynı sorun olurmu dersiniz? yani bu makinelerin hepsinde mi var yoksa bu arkadaşın yüklediği win7 de mi böyle oldu acaba?
  • arkadas lar kurulum yapılan cd lerınızde sata modulu yok oyuzden bu sorunu yasıyorsunuz bı arkadasımın dedıgı gıbı bıosdan once achı yı sata yapıp kurulum yapmanız gerekıyor bu bazı anakartlar ıcın gecerlı cok nadır ama sorunu cozulebılen bır sorundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: KATRE89

arkadas lar kurulum yapılan cd lerınızde sata modulu yok oyuzden bu sorunu yasıyorsunuz bı arkadasımın dedıgı gıbı bıosdan once achı yı sata yapıp kurulum yapmanız gerekıyor bu bazı anakartlar ıcın gecerlı cok nadır ama sorunu cozulebılen bır sorundur

Selam
    Kusura bakmayın ama yanlış bilgiye sahipsiniz!
    Windows 7 işletim sistemleri AHCI + SATA ve IDE modlarını sorunsuz destekler! Siz galiba Windows XP'den bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse, XP için AHCI ve SATA sürücülerini önceden entegre veya kurarken F6 tuşuna basarak yüklerseniz, bunda da sorunsuz kurulur. Derin bilgilerinize...

Dikkat ederseniz arkadaş Win7 kurmuş..
    Kolay gelsin..
  • ben windows 7 64 bit normal şekilde kurdum valla aynı laptopa sorunsuz kullanıyorum bence eldeki cdde problem olabilir.
  • aynı sorun bendede var ne yaptıysam olmadı ide ye aldım dıgerıne aldım yınede olmadı :( ıcınde 32bit vardı fakat kendım ultımate 64 kurayım dedım olmadı kaldı oyle aynı sorunu verıyor ekrandada kafayı yıcem kafayı lutfen yardım edın yaa dedıklerınızde yaptım olmadı :(
  • merhaba arkadaşlar; mümkünse bilgisayarı güvenli moddan açıp ekran kartı sürücüsünü kaldırın, kapayıp açın muhtemelen düzelecektir.
    Daha sonra ekran kartı sürücüsünü windows update den yükletin muhtemelen düzelecektir.
    şayet düzelmezse; sürücü ve programları kurar iken adım adım restart yapın hangisinden sonra yapıyorsa onun daha yeni veya eski sürününü deneyin sorununuz düzelecektir.

not: programlar yapmaz genelde ama sürücü yükleyen bazı programlar var antivirüsler gibi bilginize...

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menchek -- 23 Mart 2013; 1:27:46 >
  • scobu kullanıcısına yanıt
    samsung b800 işlemcili laptop ta;
    yeni w7 ult. 32 bit yüklemesi yaptım.
    win... başlıyor da kalıyordu. yukarıdaki yönergeleri uygulayınca yükleme tamamlandı. yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler. @scobu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

Selam
    Son mesajınızda olduğu gibi yapacaksınız. Daha basitini ben şöyle yazayım.

1. Win 7 DVD!sini DVD-RAM sürücüsüne yerleştirin ve onunla bilgisayarı çalıştırın.
    2. İlk gelen ekranda İleri ile devam edin.
    3. Değişen ekranın sol altında, Bilgisayarınızı onarın diye yazan yere tıklayın ve işlem başlasın.
    4. İşlem bitince bilgisayarı yeniden başlatın.

Durumda bir değişiklik olmuyorsa, yukarıdaki şekilde DVD ile başlatın ve CMD komut satırına aşağdaki kodları yazarak uygulayın.

bootrec /FixMbr
    bootrec /FixBoot
    bootrec /ScanOs
    bootrec /RebuildBcd

Yine olmuyorsa, yeniden format yaparak yeni sistem kurun ama önyükleme bölümünü silerek bu işi gerçekleştirin. Yoksa aynı durumu tekrar yaşayabilirsiniz.
    Kolay gelsin..

harikasın çavuş işe yaradı..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.