Şimdi Ara

Win 7 den Win 10 a guncelleme sonrasi SSD takimi ve sifirdan win10 kurulumu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadadlar merhaba basliga ne yazacagimi bilemedegim icin karisik olmus olabilir kusura bakmayin. Elimde win7 kurulu gelen sony vaio bi laptop var. Bunu ucretsiz olarak win 10 guncelleyecegim. Bikac gun sonra ise laptop un hard diskini cikarip ssd takicam ve bu ssd ye internetten indirdigim windows 10 u kurmayi planliyorum. Laptap un arkasinda windows 7 key i var, windows 10 u ssd taktigim laptop a sifirdan kurarken bu keyi kullanabilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayır kullanamazsın şöyle yapman gerekir.

win 7 üzerinden w10 a update yapacaksın.
    daha sonra w 10 u aktive edeceksin ki elindeki key w10 orjinal keyi gibi lisans sunucusuna işlensin.
    daha sonra ne kurmak istiyorsan kur nu keye gerek kalmadan sistem w10 u aktive edecektir.

ama ilk önce güncelleyip aktive etmelisin.
  • Sagolun. Win10 aktif olduktan sonra hdd yi cikarip ssd takicam. Kafama takilan burasiydi. Elimdeki key windows 10 u aktif ettikten sonra windows 10 keyi gibi oluyo yani. O zaman rahatca ssd ye sifirdan windows 10 kurarim

Yalniz bilgisayarda windows 10 yukseltin diye bisey cikmiyor bende. İnternetten microsoft un sitesinden mi halletmem gerekli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jayco39 -- 10 Temmuz 2016; 12:23:08 >
  • ssd ye geçtikten sonra yeni kurulum değilde bu şekil bir kopyalama ile olur sanırım

https://www.youtube.com/watch?v=NoS0yMHmGyw
  • Ssd takip ona sifirdan windows 10 kurarken, elimdeki windows 7 keyi (windows 10 guncellenmis windows 7 keyi) calismadi. Sonradan arayan olur belki yardimci olur diye yazdim. Windows 10 elimde orjinal key olmasina ragmen baska bir sekilde kullaniyorum bu da microsoft un rezilligidir, illa 7 kurup 10 a mi guncellemek gerekiyor sizin sisteminiz benim key imi windows 10 icin de aktif edemiyomu bu kadar mi beceriksizsiniz!

• Dediğin şeyin aynısını masaüstü pc de yaptım. SSD diski değiştim. diğer donanımlar aynı. anakart filan herşey aynı.

Win 10 sıfırdan kurulum yaptım ve internete bağladıktan sonra sistemi kendi etkinleştirdi. Yine de google da emin olamıyorsan aratırsan win 10 lisans yedekleme diye nasıl yapıldığını videolu anlatım bulabilirsin.
  • ErkanCo kullanıcısına yanıt
    Valla otomatik aktif etmedi hocam bende bi hisimla illegal olarak uzattim 45 gun suresini. Beklesem belki gelirmiydi bilemiykrum. Arti olarak bide vaio bilgisayar icine gomuluydu windows. Neyse artik saglik olsun. Sagolun cevabiniz icin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.