Şimdi Ara

WİN 10'DA SADECE C SÜRÜCÜSÜNE FORMAT NASIL OLUR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LENOVO İDEAPAD 510 Laptopum var, senede 1 bir sorundan dolayı format atıyordum. ashampoo winoptimiser yükledim dün ( kendisitesinde kampanya vardı, bedavaydı) daha önceleri 1 dakikada tamamen açılıyordu ( SSD yok), son zamanlarda 3 dakikayı buluyordu gerçekten. Dün onu yükledim temizledim, sonra da sürücüleri birleştirdim açılış hızlanmıştı bir de kayıt defteri birleştirdi ama bilgisayar gitti, " oturum açılamıyor" deyip geçici oturum açtı.

Dosyalarımı saklayıp format atma seçeneğini yaptım şimdi iyice garip oldu, yani bazı programlarım açılmıyor.

Sonuç olarak geçen sene yaptığım gibi sadece C'yi silip D ve E kalsın istiyorum güncellemeden sonra aynı seçeneği bulamadım, win 10 orijinaldir ve tamamen tüm güncellemeleri almıştır, NASIL SADECE C SÜRÜCÜSÜNÜ( WİN 10 BURADA YÜKLÜ) SİLERİM VE GERİSİ AYNI KALIR, DİĞER SÜRÜCÜLERİN TAMAMEN KALMASI LAZIM. KENDİ YÜKLEDİĞİM TÜM PROGRAMLAR GİTSİN ÖNEMLİ DEĞİL SADECE d VE e KALSIN ONLARA program yüklemedim.

yardımcı olursanız sevinirim, yüklemeye başlayınca 2 seçenek çıkıyor, alttaki herşeyi sil dersem ilerleyince C mi hepsi mi diye seçenek sunmuyor.

• WİN 10'DA SADECE C SÜRÜCÜSÜNE FORMAT NASIL OLUR?

1. Resimde herşeyi kaldır dersek C, D ve E hepbirden mi silinir?"

Yoksa 2. resimdeki gibi o seçeneklere girip sağdaki veri sürücülerini açık hale mi getireyim sadece C silinsin diğerleri tamamen zararsız kalsın diye?

İkisi de kapalı kalırsa şu alttaki yazı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rewkdark -- 25 Mayıs 2020; 14:37:23 >

• Microsoft topluluğa yazdım ne dediklerini anlamadım, buradan yardımcı olacak yok mu resimlere göre.
  • yok mu bir bilgisi olan? yanlışlık yapıp d ve e yi silmeyim.
  • O şekilde sıfırlamayı çoğu kimse kullanmıyor. Windows 10 USB kurulum diski hazırlayıp format atarsan daha garanti olur. Format atarken karışıklık olmaması için sürücüleri isimlendir. Mesela C:(WINDOWS10) D:(DEPO) gibi. Kurulum ekranında sadece C yi biçimlendirip sıfır kurulum yapabilirsin.

Format atmadan bozulmuş sistem dosyalarını onarmayı deneyebilirsin.
    CMD yönetici olarak açıp:
    DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

tamamlandıktan sonra:
    sfc /scannow

yazarsan belki format atmadan düzelebilir.
  • Dedigin gibi :

2. resimdeki gibi o seçeneklere girip sağdaki veri sürücülerini açık hale mi getir

Sec .

Dediklerin olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.