Şimdi Ara

Wifi'ya Bağlanınca İnternet Yavaşlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yeni telefon aldım wifi ile internete bağlanınca bir anda internet yavaşlıyor ve ping fırlıyor özellikle Whatsapp kullandığım zaman çoğunlukla oluyor. Önceden böyle bişey yoktu ve başka bir telefonla bağlanınca bir problem olmuyor sorun nerden kaynaklı acaba telefonun wifi anteninde mi bir problem veya bir uygulamamı sömürüyor interneti yoksa modem kaynaklı mı? Modeme reset atıp baştan kurulum yapmayı denedim ve kabloları da kontrol ettim değişen bir şey olmadı, yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Telefon markası: General Mobile 4g
    Modem markası: AirTies Air5341

• Merhaba;

Aradan neredeyse 1 sene geçmiş ama aynı problemi 2 gündür bende yaşıyorum , bilgisayarımda bir web sitesi açmak istiyorum telefonumda wifi bağlı ise çok zor açıyor , telefonumda da bilgisayarımda da internet çok yavaş , ne zaman telefonda wifi kapatsam anında internet hızım eski hızına dönüyor ve hız problemi yaşamıyorum bilgisayarımda..Telefon bağlı iken modemin ping ışığı deli gibi yanıp sönüyor telefondaki wifi kapatınca normale dönüyor..Bu problemi çözebilen var mı yada başka yaşayan birileri..Galiba telefondaki bir program sömürüyor interneti..

• Yok mu aynı problem ile karşılaşan arkadaşlar!!!
  • Aradan neredeyse 1 sene geçmiş ama aynı problemi 2 gündür bende yaşıyorum , bilgisayarımda bir web sitesi açmak istiyorum telefonumda wifi bağlı ise çok zor açıyor , telefonumda da bilgisayarımda da internet çok yavaş , ne zaman telefonda wifi kapatsam anında internet hızım eski hızına dönüyor ve hız problemi yaşamıyorum bilgisayarımda..Telefon bağlı iken modemin ping ışığı deli gibi yanıp sönüyor telefondaki wifi kapatınca normale dönüyor..Bu problemi çözebilen var mı yada başka yaşayan birileri..Galiba telefondaki bir program sömürüyor interneti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cingen72

Aradan neredeyse 1 sene geçmiş ama aynı problemi 2 gündür bende yaşıyorum , bilgisayarımda bir web sitesi açmak istiyorum telefonumda wifi bağlı ise çok zor açıyor , telefonumda da bilgisayarımda da internet çok yavaş , ne zaman telefonda wifi kapatsam anında internet hızım eski hızına dönüyor ve hız problemi yaşamıyorum bilgisayarımda..Telefon bağlı iken modemin ping ışığı deli gibi yanıp sönüyor telefondaki wifi kapatınca normale dönüyor..Bu problemi çözebilen var mı yada başka yaşayan birileri..Galiba telefondaki bir program sömürüyor interneti..

telefonun toplu güncelleştirme falan yapıyordur.
    yüksek boyutlu güncellemeler wifi olmadan başlamaz.
  • Aradan neredeyse bir sene geçmiş ama 2 gündür aynı sorunu ben de yaşıyorum. Dün genel bir internet yavaşlığı var sanmıştım bugün telefonum bağlanınca internetin çok çok çok fazla yavaşladığını fark ettim. Wi-fi'yi kapatınca internet hızı normale dönüyor. Çözüm bulan olduysa ya da sebebini bulan olduysa lütfen yardımcı olun
  • Aradan neredeyse 1 sene geçmemiş ama bende böyle bir problem yaşıyorum türk telekom internete geçtiğimden beri nette sorun yaşıyordum sıkıntının bu olduğunu yeni farkettim ve sadece benim telefonumda oluyor hanımın telefon ps4 bilgisayar vs bağlanınca sorun yok ben wifiye geçtiğim an hepsi çöküyor fakat bir çözüm bulamadım telefon v20

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu fabrika ayarına getirmeyi denediniz mi?

( rehbere dikkat silinmesini)

Virus falan olmasın telefonda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capslocksmith -- 22 Şubat 2018; 19:41:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu açıldıgından bu yana aradan 3 sene geçmiş aynı sorunu şu an ben yaşıyorum herhangi bir cihaz wifi den baglandıgında internet hızım yavaşlıyor acaba modemde mi sorun var.
  • general mobile discovery wifi bağlandığında ekranı açtıgında wifi ping ucuyor hız düşüyor nedeni nedir
  • bende daha yeni redmi note 9 pro aldım ve wifi ye bağlanın ca cidden internet yavaşlıyor ve telefonumdan indirmede yapmıyorum klasik instagramda falan dolaşıyorum cs go oynuyosam o telefon wifi ye bağlıysa pingim bi anda 200 oluyor garip bi olay bi türlü anlam veremedim çözümü yokmu???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flaky -- 10 Ağustos 2020; 9:33:15 >
  • Flaky F kullanıcısına yanıt
    elle ip ayarla düzelir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.