Şimdi Ara

Whispers of the Old Gods [NA/26, EU/27 Nisan] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
2.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

Whispers of the Old Gods [NA/26, EU/27 Nisan]

(En Son Oy Tarihi: 30.4.2016)
Giriş
  • Bgh'in text'inin değişmemesinden yanayım. Oyundaki caunter kartlar çeşitliliği artırır. Bir değişiklik yapacaklarsa legendary seviyesine(sadece 1 tane kullanılması için) alınıp mana değerinin 4 e çıkarılması yeterli olur.
  • baLbesh kullanıcısına yanıt
    Hearthstone'daki kart güçleri WoW'a göre değil malesef. Oyunun en OP kartı Dr.Boom wow'da random bir mob resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Big Game Hunter ciddende dengeleri bozan bir kart kesinlikle düzenleme gelmeli.

• Secret Paladin pek oynayan kalmamıştı ama yinede onuda sonu gelmiş.
     Whispers of the Old Gods [NA/26, EU/27 Nisan]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ywizzle kullanıcısına yanıt
    Takipteyiz yeni kartları merakla bekliyoruz.
  • Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Cidden bayağı var yeni kartlar ortaya çıktıkça beklemek daha da zorlaşacak. Eğer Mayıs başında gelecek olursa herhalde 15K gibi bir goldum olur herhalde
  • Bu ara gold mu biriktirmek gerek? Ben dayanamıyorum giriyorum arenaya :)
  • DarkEternal kullanıcısına yanıt
    Arenalarda (en az) verdiğiniz gold'u (Sadece Gold cinsinden, ödül gelen pack'i 100 gold saymadan) geri alacak kadar ortalama bir ratio yakalayamıyorsanız (Gelecek olan expansion'a da para harcamam derseniz) geri düşer, hatta zarar edersiniz zira GvG pack gelmesi durumunda 100 gold çöp olur ki öncelik olarak bakıldığında da şu aşamada TGT ve Classic pack için arenaya gold harcamak da pek makul değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Arenalarda (en az) verdiğiniz gold'u (Sadece Gold cinsinden, ödül gelen pack'i 100 gold saymadan) geri alacak kadar ortalama bir ratio yakalayamıyorsanız (Gelecek olan expansion'a da para harcamam derseniz) geri düşer, hatta zarar edersiniz zira GvG pack gelmesi durumunda 100 gold çöp olur ki öncelik olarak bakıldığında da şu aşamada TGT ve Classic pack için arenaya gold harcamak da pek makul değil.

standartta oynamak isteyen biri dr boom u dustlarsa 1.6k mı gelecek 400 mu bir bilginiz var mı ? Naxx kartları içinde geçerli bu sorum.
  • ungalath kullanıcısına yanıt
    Craft değerine Dust sadece Nerf gelen kartlar için kısa süreliğine aktif olan bir sistem. Güncelleme sonrası Naxx ve GvG kartları tam Dust vermeyecek, mevcut standart Dust miktarından (Legendary 400, Epic 100...vs) bozdurulacak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Craft değerine Dust sadece Nerf gelen kartlar için kısa süreliğine aktif olan bir sistem. Güncelleme sonrası Naxx ve GvG kartları tam Dust vermeyecek, mevcut standart Dust miktarından (Legendary 400, Epic 100...vs) bozdurulacak.

kötü oldu o zaman.teşekkürler.
  • ungalath kullanıcısına yanıt
    Şahsen bozdurmayacak olsam da, Naxx kartlarının bozdurulabilecek olması dahi şaşırttı beni. "Kıyak" minvalinde bir şeyler beklememek gerekli pek fazla bu oyunda

Rica ederim, keyifli oyunlar;
  • Kartlar çok ilgi çekici bu sefer, tgt de inspire mekaniği hariç ilgi çeken birşey yoktu ama bu expansionda çok iyi dizayn ediyorlar kartları.

Bu arada lore konusunu yok sayın arkadaşlar, ne kadar güçlü olursa olsun guildden 10 kişi toplayıp kesiyoruz bu arkadaşları o yüzden en güçlü olanlar aslında oyuncular :)

• Sonunda can sıkıcı kanser destelerden kurtulacağız desenize.Özellikle oynatanı da karşıdaki adamı da geren sıkan secret paladinden

Bu hearthtstone caimasının rahat bir nefes alacağı anlamına geliyor.Umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 14 Mart 2016; 21:17:13 >
  • Bazı arkadaşlar mevcut metada herkesin her karta sahip olduğu düşüncesine kapılıyorlar fakat olaya bu şekilde yaklaşılmamalı. Geçtiğimiz mayıs ya da hazirandan beri hearthstone oynuyorum, yaklaşık bir yıl olacak. Dr. Boom, Sylvanas, Big Game Hunter, Doomslayer ve daha nicesi legendler, epicler, rare kartlar ve hatta Shielded Minibot'a kadar varan common kartlara bile sahip değilim. Desteden ne çıktıysa onunla oynadım, aynı kartın üçüncüsü gelmeden hiçbir kartımı dusta çevirmedim. Craftladığım bazı common ve rare kartlar oldu. Shielded Minibot gibi basit bir common kart için de "40 dust değil mi craftla gitsin" diye düşünenler olabilir ama uzun bir süredir yalnızca Dr. Boom craftlayabilmek için dust biriktiriyorum. -930 dust var şimdilik-

Deste oluşturmak için öyle buradan iki common craftlayım, şuradan iki rare craftlayım derken dustlar delicesine tükeniyor; tekrar biriktirmesi de kolay iş değil, çokça vakit alıyor. Bu yüzden eksik kartlarını tamamlayamadığı, deste bütünlüğünü sağlayamadığı gerekçesiyle, karşısına çıkan yığınla epic ve legend karşısında sinirden sıyırmış arkadaşlar oynamak istedikleri desteler dışında kalan bütün destelerini ve tabiri caiz olan metadan kalkmış eski kartları alt üst ederek yalnızca bir iki class üzerinde yoğunlaşabilen yeni destelerini oluşturuyor ve yalnız onun üzerinden ilerlemeye çalışıyorlar; ya da en azından çabaları bu yönde ilerliyor. Benim gibi olanlar ise elinde ne varsa ise tecrübe ederek var olanlardan bir sinerji yaratmaya çalışıyor.

Demem o ki kartın saldırısı 7/7 olmuş, 15/15 olmuş, öyle "at bir BGH, 3 manaya kurtul" diyebileceğimiz kadar basit işlemiyor herkes için. Ve dünya da yalnızca legend rankların etrafında dönmemekte. Tüm hayali ay sonu gelmeden rank 10'a ulaşmak, hatta rank 15'e gelebilse mutluluk ve memnuniyetine kavuşan insanlar var. Buna sebeple; "o metaya böyle ters, şu kart şöyle op, bu kart böyle zayıf" değerlendirmelerinin objektif yaklaşıma sahip olduğunu düşünmüyor ve bu tartışmaların herkesin yararına olacak şekilde yapıldığını hissedemiyorum. Daha çok, herkes kendi elindekileri düşünüyor gibi.

Neyse, umarım kendimi anlatabilmişimdir. Her halükarda yeni kartları merakla bekliyorum. Daha önceki mesajımda da söylediğim gibi, ne kadar çok kart, o kadar çok kombinasyon imkanı. Elimde var olanlarla ve henüz olmayanlarla Wild modda yoluma devam etmeyi planlıyorum. Yeni kartlar da gelsin, görelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Bazı arkadaşlar mevcut metada herkesin her karta sahip olduğu düşüncesine kapılıyorlar fakat olaya bu şekilde yaklaşılmamalı. Geçtiğimiz mayıs ya da hazirandan beri hearthstone oynuyorum, yaklaşık bir yıl olacak. Dr. Boom, Sylvanas, Big Game Hunter, Doomslayer ve daha nicesi legendler, epicler, rare kartlar ve hatta Shielded Minibot'a kadar varan common kartlara bile sahip değilim. Desteden ne çıktıysa onunla oynadım, aynı kartın üçüncüsü gelmeden hiçbir kartımı dusta çevirmedim. Craftladığım bazı common ve rare kartlar oldu. Shielded Minibot gibi basit bir common kart için de "40 dust değil mi craftla gitsin" diye düşünenler olabilir ama uzun bir süredir yalnızca Dr. Boom craftlayabilmek için dust biriktiriyorum. -930 dust var şimdilik-

Deste oluşturmak için öyle buradan iki common craftlayım, şuradan iki rare craftlayım derken dustlar delicesine tükeniyor; tekrar biriktirmesi de kolay iş değil, çokça vakit alıyor. Bu yüzden eksik kartlarını tamamlayamadığı, deste bütünlüğünü sağlayamadığı gerekçesiyle, karşısına çıkan yığınla epic ve legend karşısında sinirden sıyırmış arkadaşlar oynamak istedikleri desteler dışında kalan bütün destelerini ve tabiri caiz olan metadan kalkmış eski kartları alt üst ederek yalnızca bir iki class üzerinde yoğunlaşabilen yeni destelerini oluşturuyor ve yalnız onun üzerinden ilerlemeye çalışıyorlar; ya da en azından çabaları bu yönde ilerliyor. Benim gibi olanlar ise elinde ne varsa ise tecrübe ederek var olanlardan bir sinerji yaratmaya çalışıyor.

Demem o ki kartın saldırısı 7/7 olmuş, 15/15 olmuş, öyle "at bir BGH, 3 manaya kurtul" diyebileceğimiz kadar basit işlemiyor herkes için. Ve dünya da yalnızca legend rankların etrafında dönmemekte. Tüm hayali ay sonu gelmeden rank 10'a ulaşmak, hatta rank 15'e gelebilse mutluluk ve memnuniyetine kavuşan insanlar var. Buna sebeple; "o metaya böyle ters, şu kart şöyle op, bu kart böyle zayıf" değerlendirmelerinin objektif yaklaşıma sahip olduğunu düşünmüyor ve bu tartışmaların herkesin yararına olacak şekilde yapıldığını hissedemiyorum. Daha çok, herkes kendi elindekileri düşünüyor gibi.

Neyse, umarım kendimi anlatabilmişimdir. Her halükarda yeni kartları merakla bekliyorum. Daha önceki mesajımda da söylediğim gibi, ne kadar çok kart, o kadar çok kombinasyon imkanı. Elimde var olanlarla ve henüz olmayanlarla Wild modda yoluma devam etmeyi planlıyorum. Yeni kartlar da gelsin, görelim.

Hocam samimi söylüyorum basın parayı, size yazık. Özel ders veren öğretmenler saat başı 100 lira alıyorlar. Klişe bir şekilde, kendi ömrünüzden bir saat almak için 100 lira vermez miydiniz diye sormayacağım. Kendi ömrünüzün 50 saati, 100 saati 100-120 lira etmez mi? O kadar kart tamamlamak için zaman mı harcanır?

Eğer bu şekilde de keyif alan, öylesine oynayan biriyseniz lütfen üstte yazdıklarımı dikkate almayın. Ama 1 yıldır oynuyorum ve şu şu kartlarım eksik dediğinizde bana bu hâlinizden memnun değilsiniz gibi geldi. Oynamaya devam edecekseniz basın parayı, size yazık.

• Haplo kullanıcısına yanıt
    Eğer siz bu oyundan keyif alıyorsanız ve vakit harcıyorsanız, vaktinizi eğlenerek geçirmenizi dilerim yani biraz para verebilirsiniz. En azından 1 tam deste lazım her oyuncuya.
  • Yeni oyuncular için gelinen noktada artık, asgari seviyede de olsa dışarıdan bir takviye olmadan sadece quest'lerle bir şeyler yapmaya çalışmak neredeyse imkansız. Ortalama bir koleksiyona sahip olmak bile aylar alır ki, bir de mevcut ve gelecek olan expansion'lar da işin içine girince bu şekliyle ne oyundan keyif almak, ne alelade yapılan destelerden randıman almak pek mümkün değil maalesef.
  • Sonun da expansion pre-order olarak açılmış Verdikleri card back de bu sefer cidden güzel olmuş al beni diyor resmen
  • Çıkış tarihi ve ön sipariş bitiş tarihi ne zaman, bunun hakkında bilgi var mı ?
    edit: ön sipariş verdim de kim bekleyecek şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 17 Mart 2016; 22:36:55 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.