Şimdi Ara

Whirpool Buzdolabı+bulaşık makinası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Buzdolabı ve bulaşık makinesi konusunda çok kararsız kaldık. Özellikle hiç aklımızda olmadan vestel dükkanına gittik ve Whirlpool buzdolabı ve bulaşık makinesindeki kampanya bayağı aklımızı çeldi. Malumunuz herhangi bir Whirlpool buzdolabı alınca Whirpool’un ADP 4209 (4 programlı) bulaşık makinesinde %50 indirim yapıyorlar. Yani liste fiyatı 889TL olan makine 445TL oluyor. İçi çelik tamamen çelik olan başka bir makine bulamadık bu fiyatlarda.

Buzdolabı olarak da Whirpool’un ARC 4360 WH (484lt. LCD ekran) modelini beğendik. Liste fiyatı 1659TL olan bu makineyi de pazarlıkla 1475TL ye(3 ay ertemeli 10 taksit) indirdik. Yetkili bu makinenin Brezilya yapımı olduğu söyledi. Whirpool un Amerikan markası olduğunu biliyorum ve artık günümüzde her yerde üretim yapılıyor bu son derece normal.

Forumda Whirpool la ve özellikle bu modeller hakkında nerdeyse hiç bir bilgi bulamadım..
    Sizlerden ricam Whirpool’un bu modellerini kullanan veya bilen varsa yorumlayabilir misiniz lütfen ve ayrıca toplamda 1920 TL yapan bu kombinasyon dışında bu fiyatlarda ve kalitede alternatif olarak ne marka ne model tavsiye edersiniz?

Sizlerin cevapları bizim için çok önemli olacak, çok kısa sürede bir karar vermemiz gerekiyor.

Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

• İyi ki sormuşsunuz.

Çünkü sorduğunuz buzdolabı ve bulaşık makinesinin Whirlpool ile hiçbir ilgisi yok. İkisi de ülkemizde Vestel tarafından üretiliyor. Üzerine Whirlpool yazılıp satılıyor.

Kalite ve performans açısından çok kötü. Bence uzak durun.

Yazdıklarıma inanamıyorsanız Vestel bayisine gidip 4 programlı Vestel bulaşık makinesi ve 450-500lt Vestel buzdolabının içini açıp karşılaştırabilirsiniz. Aynı olduklarını göreceksiniz.

Whirlpool'un zamanında ürettiği orijinal Brezilya'dan ithal buzdolapları iyiydi ve sıkça önerirdim ancak şu an satılmıyor.

Aldığınız fiyat avantajlı, ancak sonuçta Vestel. Uzun zaman kullanmanız mümkün değil.

Benim size önerebileceğim Samsung RT59EMSW buzdolabı ile Profilo BM5220EG bulaşık makinesi olacaktır.

Buzdolabı 1100, bulaşık makinesi 750TL'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 18 Ekim 2011; 13:49:43 >
  • cevabınıza çok teşekkür ediyorum üstadım,

ancak profilonun önerdiğiniz modeli sanırım polinox taban ve plastik filitreli...tamamen çelik düşünüyoruz özellikle...

samsung'un servis ve müşteri hizmetlerinden lcd televizyonda yaşadığım izdırap yüzünden yeminli gibiyim bi daha samsung almayacağım diye..

içi çelik başka muadil cihazlar nelerdir ayrıca arçelik buzdolaplarından 1200-1300 civarı alınabilecek makine varmıdır?

yeniden teşekkürler...
  • Tamamen çelik düşünüyorsanız alabileceğiniz bulaşık makinesi 1000TL'ye çıkmakta. Bence kalitesiz ve kullanışsız bir bulaşık makinesindense kullanışlı ve sağlam polinox almak daha doğru olur. Ya da bütçeyi artırmak gerekecek.

Arçelik'in şu an sattığı no frostlar kalite ve performanslarına göre çok pahalı. Samsung onlardan çok daha iyi diyebilirim.

Bütçeyi yükseltmeniz mümkünse daha iyi alternatifler çıkabilir.

Samsung istemiyorsanız 1200-1300TL'ye alınabilecek iyi bir no frost buzdolabı pek yok. Statik buzdolaplarına bakabilirsiniz.
  • 1300 civarı 435 litre aeg öneriyorum

http://www.evaletlerim.com/SANTO-75440-DT-No-Frost-Multiflow-A-Sinifi-Buzdolabi,PR-3254.html

AEG SANTO 75440 DT No Frost Multiflow A Sınıfı Buzdolabı
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

1300 civarı 435 litre aeg öneriyorum

http://www.evaletlerim.com/SANTO-75440-DT-No-Frost-Multiflow-A-Sinifi-Buzdolabi,PR-3254.html

AEG SANTO 75440 DT No Frost Multiflow A Sınıfı Buzdolabı

Üzgünüm ama o da Vestel :)
  • 4 yıl önce aldığım Whirlpool bulaşık makinem arızalandı ve servise gitti yıkama motoru arızalanmış ve değişmesi gerekiyormuş,parça avrupadan gelecekmiş 400 tl fatura çıkartıldı.

hangi markayı alırsanız alın garanti süresi dolduktan sonra çıkacak olan yedek parça ihtiyacını düşünerek alın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.