Şimdi Ara

Wharfedale ds1 görüş ve öneriler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba muzik dinlemek icin sterio sistem arayişindayim su an creative gigaworks t3 kullaniyorum aslında memnunun ama 2+1 olduğu icin baslar fazla geliyor, daha önce b&w 685 s2 almayı düşündüm ama müziği bilgisayardan dinlediğim için desktop bir ses sistemi daha uygun olur diye düşündüm, wharfedale ds1 güzel bir sisteme benziyor Türkiye'de satısı yok sanırım, bu hoparlörü duyan, dinleyen yada hakkinda bilgisi olan var mı?

http://www.whathifi.com/wharfedale/ds-1/review

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalmilita -- 27 Ocak 2016; 13:37:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• metalmilita kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam dediğiniz modeli tr bulamayabilirsiniz bunun yerine

audioengine a2 a5

focal xs book

citronic st6 veya st 5

bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam dediğiniz modeli tr bulamayabilirsiniz bunun yerine

audioengine a2 a5

focal xs book

citronic st6 veya st 5

bakabilirsiniz

Merhaba audioengine modelini daha önce kullanan arkadaşlar özelikle creative gigaworks t3'den gecen bir arkadaş distorsiyon içeren Rock metal gibi muzik tarzlarında audioengine performansını beğenmediğini hatta creativin daha iyi olduğunu söylemişti, o yüzden audioengine düşünmüyorum ama citronic nasıldır bir araştırmak lazım. Teşekkür ederim cevabınız icin.

Bursa cdbank'a bir sorun. Ds1 varsa bir tek onda vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Bursa cdbank'a bir sorun. Ds1 varsa bir tek onda vardır.

Merhaba Bursa'da yasamama rağmen boyle bir yerin olduğundan haberim yoktu, şimdi aradım, 200 tane sipariş vermişler, gelince gidip dinleyip karar vereceğim, teşekkür ederim.
  • Bu arada citronic st6'ya da baktım güzel bir seçenege benziyor forumdan da alanlar olmuş audioavm diye bir yer de satıyor ama yurtdışı fiyatı 800 lira olan bu hoparlöre 1600 lira fiyat belirlemişler, tamam yurtdışı fiyatından olmaz ama 2 katı fiyat nedir yahu?

• Yeri Podyum Park 'ta. Gidip bakın belki başka alternatif ürünler de vardır.
  • 685 s2 aktif olmadığı için mi vazgeçtiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

685 s2 aktif olmadığı için mi vazgeçtiniz?

Şimdi benim bu hi-fi konusunda çok bilgim yok, epey okudum ama daha doğrusu tecrübem yok diyelim, 685 s2 ile birlikte marantz 6005 almayı düşünüyordum fakat bu kombinasyonla müziği bilgisayar üzerinden dinleceğim cd- plak vs yok bilgisayardan flac parçalar dinliyorum, eşim de spotify üzerinden bluttooth bağlantısı ile dinleyecek, bu durumdan dolayı vazgeçtim diyebilirim, yani zannedersem marantz 6005'in kablosuz bağlantı özelliği yok, spotify'dan dinleme imkanı olmayacak, ben de Dinlerken herseferinde bilgisayarı bağlamak zorunda kalacağım, çok pratik bir çözüm değil gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

685 s2 aktif olmadığı için mi vazgeçtiniz?

Şimdi benim bu hi-fi konusunda çok bilgim yok, epey okudum ama daha doğrusu tecrübem yok diyelim, 685 s2 ile birlikte marantz 6005 almayı düşünüyordum fakat bu kombinasyonla müziği bilgisayar üzerinden dinleceğim cd- plak vs yok bilgisayardan flac parçalar dinliyorum, eşim de spotify üzerinden bluttooth bağlantısı ile dinleyecek, bu durumdan dolayı vazgeçtim diyebilirim, yani zannedersem marantz 6005'in kablosuz bağlantı özelliği yok, spotify'dan dinleme imkanı olmayacak, ben de Dinlerken herseferinde bilgisayarı bağlamak zorunda kalacağım, çok pratik bir çözüm değil gibi.

PM6005 üzerinde dahili DAC mevcut. Yani bilgisayarınızın (bilindik RCA bağlantısı haricinde) optik çıkışından amfiye bağlayabilirsiniz. Bluetooth teknolojisi belirli oranda sıkıştırma uygular ve sese negatif etkisi olacaktır. Optik bağlantı ile, belirttiğiniz stereo sistem kombinasyonu ile sizi ciddi anlamda tatmin edecek ses kalitesine sahip olursunuz.

Eşinizin spotify üzerinden kullanımı için kendi uyguladığım yöntemi belirteyim;

Google ChromeCast Audio :) Ufak tefek bi alet ve Spotify ile mükemmel uyumlu çalışıyorlar. Spotify'da çıkış cihazı olarak bunu seçiyorsunuz, CC audio'nun ses çıkışından da ister optik ister RCA kablo ile amfiye gidiyorsunuz. Bir kere kurulumu yaparsınız ve eşiniz için de konu kapanmış olur.

Bu kadar şeyi şu sebeple anlattım. Belli ki bir miktar araştırma yapmışsınız ve PM6005 ve 685 S2'nin gayet uyumlu bi ikili olduğunu okumuşsunuz. Böyle bi imkanınız/bütçeniz varken ses kalitesi olarak daha düşük bi aktif hoparlör almanız benim görüşümce hata olur.

Dostum bende Marantz pm6005 var. Arada telefon, laptop gibi cihazlarla kablosuz bağlantı yapabilmek için alttaki philips aea2700 bluetooth adatörü aldım. Açıkçası gayet memnun kaldım.
    http://www.hepsiburada.com/philips-aea2700-multipair-bluetooth-hi-fi-adaptor-p-EVPHAEA2700?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla&gclid=CLbz36Xm0soCFUyeGwodnBYKCg

Bu adaptörün avantajı optik ve koaksiyel çıkışının da olması. Eğer marantz pm6005 gibi optik ses girişi olan ve ortalama sayılabilecek bir dahili dac'ı (CS 4398) olan bir stereo amfi alırsan aktarım yaparken kayıp yaşanmaması. Çünkü adaptör dijital olarak aldığı veriyi yine dijital olarak iletiyor ve analoğa dönüştürme işini daha kaliteli bir DAC olan Marantz'ın DAC'ı yapıyor. Şahsen benim sistemde optik ve koaksiyel bağlantı daha iyi sonuç verdiğinden Marantz'ın içindeki dac'ın daha iyi olduğu sonucuna vardım.

Bir de bu dediğim bluetooth adaptörün bir alt modeli ve 10 TL ucuzu olan aea200 modeli var. Onda sadece analog çıkış var. Bu durumda kablosuz aktarım durumunda bu adaptörün dac'ına mecbur kalıyorsunuz. Ama yine de gayet iyi bir sonuç verdiğini söyleyebilirim. Yani kablosuz aktarım olayını çözmeniz çok da zor değil :-)

Muhtemelen yine kafanız karışacak ama kullanan biri olarak bilgi vermiş olayım :-)

iyi geceler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.