Şimdi Ara

Westworld (2016-2022) | HBO | İptal Edildi (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.989
Cevap
81
Favori
113.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi ne bölümdü çıldırıcam beklentilerimi ezdi geçti resmen dizi tarihinin en iyi bölümlerinden birisiydi efsanenin doğuşuna şahitlik ediyoruz yılın abartısız en iyi dizisi
  • bir 9. bölüm klasiği
  • 9.bölümlerin şanına yakışır bir 9.bölüm olmuş.
  • Az önce ingilizce oalrak izlemiştim şimdi türkçe izleyeyim.Kesin arada birkaç bir şey kaçırmışımdır.Teşekkürler
  • Darmadağın etti bee
  • HBO bu nasıl dizidir böyle efsane harbiden bee.
    Sezon finalinde daha da coştururlar sonra 1 sene yeni sezonu bekleriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford Westworld'ün bug'ını bulmuş.
  • nolan çıtayı çok yükseltti, önce poi, şimdi bu. yakında dizi beğenmeyeceğiz, "bu da dizi mi lan, ne biçim senaryo" diyip. acayip bir bölümdü hele 9. bölüm. bende bile kafa allak bullak oldu.
  • 9. bölüm neydi öyle ya. Birçok soruya cevap oldu ama yine akılda kalan sorular var.
    Dolores , 'william' dediğinde içeri siyahlı adamın girmesi fenaydı :D Ayrıca Dolores nasıl öldürdü acaba Arnoldu. Bu arada Bernard'ın Arnold çıkması beklenendi zaten
  • Bu arada

• ouv ne bölümdü be kendime gelemedim hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kriger

9. bölüm neydi öyle ya. Birçok soruya cevap oldu ama yine akılda kalan sorular var.
    Dolores , 'william' dediğinde içeri siyahlı adamın girmesi fenaydı :D Ayrıca Dolores nasıl öldürdü acaba Arnoldu. Bu arada Bernard'ın Arnold çıkması beklenendi zaten

Hocam son kısımlarda Bernard
    morg da tüm aktif olmayan robotların aktif olması komutunu veriyor
    ve sonrasında Ford Bernard'a şunları
    sen onlar için bir cezaydın ve bu işte gerçekten iyiydin diyor
    diyor şöyle bir durum söz konusu olabilir
    Ford ile Bernard'ın konuşmalarının son kısımlarında bunu biz hep yaşıyoruz değil mi diyor Bernard,Ford da "evet anlaşmazlıklarımızın olduğu doğru diyor" yani Ford kendini geliştirmek için Bernard'ı kullanıyor ve Bernard her döngü sonunda bunun farkına varıyor ve Ford'u öldürmek istiyor fakat Ford kendi yaptığı arka kapı sayesinde bu işten sıyrılıyor ve kimse Ford'a dokunamıyor zaten kendi de diyor"Piyano çalınan şarkıyı sevmezse çalan kişiyi öldürmez",bu durumu Arnold da Dolares üzerinde uygulamış olabilir,kendi için önemli olan veya olmayan birilerini tasarlayıp,onu yapmak istediği şeyi geliştirmek için kullanmış olabilir fakat bunu yaparken Ford gibi arka kapı koymamış olabilir ve Dolares'in kendini öldürmesine engel olamamış olabilir,büyük ihtimalle Ford bu olayı biliyordu ve bu yüzden Bernard'ı Arnold'ın aynısı yaptı ve bunu bir arka kapı olarak kullandı.

• benim anladığım arnold robotlara bilinç vermek istemiş robotlardan delores arnoldu öldürmüş. bunun üzerine ford arnoldun robotunu yapmış adına bernard koymuş. bernardın ölüdürdüğü theresa da robotmuş.
    siyahlı adamın olayı hala anlamadım ben.ama iki zaman olayı kesin galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

benim anladığım arnold robotlara bilinç vermek istemiş robotlardan delores arnoldu öldürmüş. bunun üzerine ford arnoldun robotunu yapmış adına bernard koymuş. bernardın ölüdürdüğü theresa da robotmuş.

Theresa ve Elise robot değiller,onlar robot olsalar zaten Ford onları ortadan kaldırtmak için Bernard'ı kullanmazdı direk Bernard'a yaptığı gibi hafızalarını silerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

quote:

benim anladığım arnold robotlara bilinç vermek istemiş robotlardan delores arnoldu öldürmüş. bunun üzerine ford arnoldun robotunu yapmış adına bernard koymuş. bernardın ölüdürdüğü theresa da robotmuş.

Theresa ve Elise robot değiller,onlar robot olsalar zaten Ford onları ortadan kaldırtmak için Bernard'ı kullanmazdı direk Bernard'a yaptığı gibi hafızalarını silerdi.

son bölümde 14:30 da theresa donuyor ordan düşündüm robot olduğunu
  • quote:

quote:

quote:

O kısım Bernard'ın anıları,anılarına erişiyor ve kendi gözleri ile izliyor bu yüzden durdurabiliyor,aynısını oğlunun ölüm sahnesinde de yaptı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tru****

quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Bardaki Maeve ile içerdeki iki avanağın sahneleri bir tek bana mı saçma geliyor? İkisini birden kolayca kontrol altına alıyor, ayrıca teknolojiyi vs. hemen kavradı. Safi rüzgar.

Kadının zekası artınca her şeyi hızlı ve kolay kavramasını anlarım orda sıkıntı yok bence.

Haa sıradan iki çalışanın elindeki tablet ile zekasının artırılabilir olması işte o biraz meh.

Tamam hocam zeka artırımı ile alakalı ama bir seyi de deneyimlemek lazım. Bugün Einstein olduğu gibi dirilse bugünün teknolojisi ile yürütülen fizik çalışmalarına hemen ayak uydurabilir mi? Sadece zeka ile kavranabilinecek bir şey olduğunu sanmıyorum teknolojinin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kriger kullanıcısına yanıt
    What the hell is going on??

Acayip bölümdü ya, beklediğimiz büyük teoriler aydınlandı hep, bitek
    ford arnold ilişkisi hala soru işareti, dolares arnold ı niye öldürdü onu da bilmiyoruz
    ama bunlarıda öğreniriz, dizi bizi yarı yolda bırakmayacak inşallah
    Ayrıca dolares ne yasıyo benim kafa iyice allak bullak oldu,
    sanki iki tane değilde, 4-5 farklı zaman çizgisindeymiş gibi, en son bi williamdan ayrılıp kiliseye gitti o 30 yıl öncesi, gömlek pantolonlu hali, son sahnede mib geldi oraya, kuruldaki kadının yanından ayrılırken nereye gideceğimi çok iyi biliyom dediydi, demek ki oraya gitmiş, yani o da şimdiki zaman oluyo heralde, elbiseli hali
    Ama araya farklı zamanlarda girdi gibi geldi bana, nası bi kafa yaşadıysa bişey anlamadım

Ve fordun son hikayesininde
    meave le beraber robotların ayaklanması olacağı kesin artık bence, buda ikinci sezonun konusu olur gibi

Son olarak söylemezsem ayıp olacak
    fordun bernardı öldürdüğü sahne çok güzel değil miydi :D ford zaten karizma, ama o sahnede hareket tavır filan derken karizma zirve noktalara ulaştı

• K.chaLi kullanıcısına yanıt

İnsanlardan bahsediyo olsak evet deneyim lazımda zaten teknolojinin son ürünü olan bir yapay zekadan bahsediyoruz, çokta zor olmasa gerek bunun bilgisayar sistemini çözmesi, aklının sınırı yok nerdeyse
    Ayrıca meave i boss yapan ordaki teknik elemanda %80 ya fordun adamı, yada fordun robotu :D bunkar hep yeni hikaye için haftaya pazartesi öğrencez bakalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

O kısım Bernard'ın anıları,anılarına erişiyor ve kendi gözleri ile izliyor bu yüzden durdurabiliyor,aynısını oğlunun ölüm sahnesinde de yaptı.

evet doğru diyorsun.

matrixi 2000 yılında izlediğim de de böyle olmuştu birşey anlamamıştım yıllar sonra anlamıştım olayı bu dizi de aynı onun gibi
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.