Şimdi Ara

Westworld (2016) | HBO

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
2.834
Cevap
107
Favori
100.334
Tıklama
Giriş
    1714 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tru****

quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Bardaki Maeve ile içerdeki iki avanağın sahneleri bir tek bana mı saçma geliyor? İkisini birden kolayca kontrol altına alıyor, ayrıca teknolojiyi vs. hemen kavradı. Safi rüzgar.

Kadının zekası artınca her şeyi hızlı ve kolay kavramasını anlarım orda sıkıntı yok bence.

Haa sıradan iki çalışanın elindeki tablet ile zekasının artırılabilir olması işte o biraz meh.

Tamam hocam zeka artırımı ile alakalı ama bir seyi de deneyimlemek lazım. Bugün Einstein olduğu gibi dirilse bugünün teknolojisi ile yürütülen fizik çalışmalarına hemen ayak uydurabilir mi? Sadece zeka ile kavranabilinecek bir şey olduğunu sanmıyorum teknolojinin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1526 Mesaj

What the hell is going on??

Acayip bölümdü ya, beklediğimiz büyük teoriler aydınlandı hep, bitek
    ford arnold ilişkisi hala soru işareti, dolares arnold ı niye öldürdü onu da bilmiyoruz
    ama bunlarıda öğreniriz, dizi bizi yarı yolda bırakmayacak inşallah
    Ayrıca dolares ne yasıyo benim kafa iyice allak bullak oldu,
    sanki iki tane değilde, 4-5 farklı zaman çizgisindeymiş gibi, en son bi williamdan ayrılıp kiliseye gitti o 30 yıl öncesi, gömlek pantolonlu hali, son sahnede mib geldi oraya, kuruldaki kadının yanından ayrılırken nereye gideceğimi çok iyi biliyom dediydi, demek ki oraya gitmiş, yani o da şimdiki zaman oluyo heralde, elbiseli hali
    Ama araya farklı zamanlarda girdi gibi geldi bana, nası bi kafa yaşadıysa bişey anlamadım

Ve fordun son hikayesininde
    meave le beraber robotların ayaklanması olacağı kesin artık bence, buda ikinci sezonun konusu olur gibi

Son olarak söylemezsem ayıp olacak
    fordun bernardı öldürdüğü sahne çok güzel değil miydi :D ford zaten karizma, ama o sahnede hareket tavır filan derken karizma zirve noktalara ulaştı

|
    |
    Kriger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1526 Mesaj

İnsanlardan bahsediyo olsak evet deneyim lazımda zaten teknolojinin son ürünü olan bir yapay zekadan bahsediyoruz, çokta zor olmasa gerek bunun bilgisayar sistemini çözmesi, aklının sınırı yok nerdeyse
    Ayrıca meave i boss yapan ordaki teknik elemanda %80 ya fordun adamı, yada fordun robotu :D bunkar hep yeni hikaye için haftaya pazartesi öğrencez bakalım

|
    |
    K.chaLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

benim anladığım arnold robotlara bilinç vermek istemiş robotlardan delores arnoldu öldürmüş. bunun üzerine ford arnoldun robotunu yapmış adına bernard koymuş. bernardın ölüdürdüğü theresa da robotmuş.
    siyahlı adamın olayı hala anlamadım ben.ama iki zaman olayı kesin galiba.

Theresa ve Elise robot değiller,onlar robot olsalar zaten Ford onları ortadan kaldırtmak için Bernard'ı kullanmazdı direk Bernard'a yaptığı gibi hafızalarını silerdi.

son bölümde 14:30 da theresa donuyor ordan düşündüm robot olduğunu

O kısım Bernard'ın anıları,anılarına erişiyor ve kendi gözleri ile izliyor bu yüzden durdurabiliyor,aynısını oğlunun ölüm sahnesinde de yaptı.

evet doğru diyorsun.

matrixi 2000 yılında izlediğim de de böyle olmuştu birşey anlamamıştım yıllar sonra anlamıştım olayı bu dizi de aynı onun gibi
    |
    |

• Çavuş
    85 Mesaj

Bence de Fordun adamı.Çünkü hiç bir adam sırf merak için orada Meevein zekasını fullemez veya Meevin tehlikeli halini görünce yine devam etmez .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagan- -- 28 Kasım 2016; 21:7:50 >
    |
    |
    Hanzee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşlar man in black=logan olma olasılığı var mı sizce de

Ron Swanson

İzlerken resmen ıslandım, paçadan aktı böyle. House of Cards'tan sonra izlerken böyle zevk aldığım başka dizi yok şuan.
    Bernard'ın, Ford'a "yapma" demesi gözlerimi doldurdu yemin ediyorum.
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: North Jon

Bir ara aklıma gelmedi değil ama bence
    Men in Black ne William ne de Logan,senarist bilerek öyle bir izlenim veriyor bence,Men in Black farklı bir adam çıkacak hatta Bernard Ford'a bana Arnold ile tanışma anımı göster dediğinde ona fotoğrafı gösteriyor ve o fotoğrafta 3.bir adam daha var bence o olabilir,resim aşağıda.

• Yarbay
    3176 Mesaj
    quote:

Ekşi'de bir teori okudum,özetleyeyim.

William aslında man in black'in genç hali Logan ise Wyatt'ın genç hali.

Ekşi'de Westworld başlığında son sayfaları biraz oku orda çok iyi teoriler var.

Orijinalden alıntı: Emple

quote:

hocam okudum da sağolsun dizi siteleri eksi dh youtuberlar falan cok ilgi gösteriyor diziye logan hani dolores'tan hep nefret ediyor ya suanki man in blackta sürekli tecavüz falan ediyor biran olur mu diye düşünmedim değil

• Yarbay
    19757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kriger

Bu arada

|
    |

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Yarbay
    3176 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emple

quote:

hocam okudum da sağolsun dizi siteleri eksi dh youtuberlar falan cok ilgi gösteriyor diziye logan hani dolores'tan hep nefret ediyor ya suanki man in blackta sürekli tecavüz falan ediyor biran olur mu diye düşünmedim değil

hocam bi sahnede tam william'ı görüyordu ki sonra bir anda william man in black oldu.ordan yürüttüler büyük ihtimal teorileri.
    |
    |

• Binbaşı
    1403 Mesaj
    son bölümün puanı imdb'de suanda 9.8 10 vermeyen kaldımı
    |
    |

Bernard'ın Arnold'ın sesini kullanarak "Robert." demesi inanılmaz iyi düşünülmüş. Çok beğendim.

Orijinalden alıntı: Icefyre

Anthony Hopkins televizyon tarihinin en büyük oyunculuk performanslarından birisini sergiliyor. Tek kelimeyle muhteşem.

Bernard'ın Arnold'ın sesini kullanarak "Robert." demesi inanılmaz iyi düşünülmüş. Çok beğendim.

Hakikaten muhtesem oyunculuk performansi Anthony Hopkins'ten.

Gerci sadece Anthony Hopkins de degil, Logan ve su corporate'ten gelen genc yonetici kiz haric geri kalanlar da muthis oyunculuk sergiliyorlar.
    |
    |

Bu bölümde Logan'ın William'a verdiği fotoğrafı sanırım Dolores'in babası yerde bulup sonrasında ise kafayı sıyırmıştı.

Kesinlikle dizinin kilit adamı MiB. Şu anda dizi senaryosu MiB'e çok fazla focuslanmamış durumda ama bugün şu siyahi/melez kızla konuştuğunda Ford'un MiB'in sayesinde parkta çalışmaya devam etmesi şüphelerimi kesinleştirdi. Ford büyük ihtimalle zamanında Arnold'un kendisine arkadaşlık yapması için oluşturduğu sınırları olmayan bir robot. Sonra Ford Dolores'in kodlarında değişiklik yapıp arnold'u öldürttü ve kendi başa geçti. Dikkat ederseniz Ford'un elinde büyük bir güç varken bunu dış dünyaya değil varsa yoksa parka kullanıyor. MiB ise burada devreye giriyor. Büyük ihtimalle Ford'un robot olduğunu biliyor. Zaten Ford'un MiB'i bildiği halde ona hiçbir şekilde müdahalede bulunmaması Ford ile MiB arasında daha büyük bir ilişki olduğunu gösteriyor. MiB'in asıl amacı ise bana kalırsa tüm robotları özgür kılıp gerçek dünyaya taşımak olabilir. İkinci bir ihtimal ise Arnold öleceğini hesap edip tekrar dünyaya dönmek için belleğini bu labirente saklamış olabilir. MiB ise Arnold'u tekrar ortaya çıkartmaya çalışıyor olabilir. Ama burada Ford ile MiB'in çıkarları ters düşüyor. Burada en büyük soru Ford MiB'in yapmak istediği şeyi biliyor ama açık şekilde ona karşı taraf olamıyor. Ford'un MiB'den çekindiği şey ne ?

|
    |

• Yarbay
    4993 Mesaj
    Dizi on numara devam ediyor.

Birçok soru cevaplandı. Hepsi de tahmin edildiği gibi çıktı ama bu kötü bir şey değil.
    Oyunculuklar çok iyiydi. Gerçi her bölüm iyi ama bu bölüm apayrıydı.

Sanırım dizide beni sıkan tek şey Logan. Basit bir karakter olmuş.

Diğer gardiyan oğlana ne oldu ki acaba?
    |
    |

3ncü bölümde bernardın dolorese maze den bahsetmesi, ve son bolumdekı yine konusmaları ikiside aynı oda dikkatli bakarsanız. bernard hep arnolddu basından beri çok ince şeyler var dizide
    |
    |
    Asac Schrader kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
192.168.1.1
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.