Şimdi Ara

==> WESTONE UM1 KULAKLIK İNCELEMESİ !!! <== (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
18.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman celestial_fury'nin de dediği gibi Atrio, Turbine, CKS70 veya IE8/IE6 düşünebilirsin...

quote:

Orijinalden alıntı: tsn141

esas sorun super fi3 ün bas larının yetersizliği ben baya bas olsun ama zengin olsun istiyorum eğer sf5 pro beni tatmin edermi bilemiyorum
  • daha uygun fiyatli nuforce ne-7 de secenek olabilir eger cok acilmamak istersen..

dinleme imkani buldum ve fiyatinin ustunde performansi var.
  • Westone 1 ile UM1 arasındaki fark nedir? Varsa 30 dolara değer mi? (UM1 109$,1 139$) Birde westone 1 139$ artı kargo yaklaşık 170$ yapıyor; gümrüğe takılır mı denilene göre kargo dahil yaklaşık 140$ olan UM1 gümrüğe takılmadan geçebiliyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Linkler;
    UM1
    http://www.westone.com/catalog/um1-personal-monitor
    1
    http://www.westone.com/catalog/westone-1-true-fit-earphone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ingwe -- 6 Şubat 2010; 4:38:48 >

• Dostum kargo parasını hesaba katmayacaksın. Üst sınır 150 Euro. Yani senin almayı düşündüğün miktar bu sınırın çok altında kalıyor. Gümrüğe takılmayacağından emin olabilirsin
  • Hayır, kargo parası dahil 150€yu geçmemeli.. Westone 1 aradaki farka değer. 170$ ise zaten sınır altında, takılacağını sanmam ama gene de PTT (USPS) ile gönderim yaptırırsan daha iyi olur..
  • Kargo parası hariç

Kargo bir hizmet bedelidir. Ürün ayrı bir mamüldür. 1 ay önce Gümrük Kanunu'na çalıştım deliler gibi oradan biliyorum
  • Bigün gümrükte takılan bir eşyan olursa ve kargo dahil fiyatından vergi aldıklarını görürsen, gelip bu mesajı editlersin

quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Kargo parası hariç

Kargo bir hizmet bedelidir. Ürün ayrı bir mamüldür. 1 ay önce Gümrük Kanunu'na çalıştım deliler gibi oradan biliyorum
  • Faturada belirtilen meblağ üstünden hesaplanır. Yani kargoda dahil buna. Şu kadarı kargo bunu çıkaralım demiyorlar.
  • Tamam kabul

Sonuçta denenip, bahsettiğiniz sonuçlar alındıysa üzerine laf etmem manasız.
  • Sabit fikirli olmadığın için teşekkür ederim. Mevzuatı ben de en az 10 kere okudum, kargo dahil veya hariç şeklinde birşey yazmıyor o konuda haklısın. Okuyunca biraz hariç bile anlaşılabilir. Fakat defalarca bu şekilde vergilendirildiğini bildiğimizden, uygulama o şekilde eminim

quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Tamam kabul

Sonuçta denenip, bahsettiğiniz sonuçlar alındıysa üzerine laf etmem manasız.
  • Çok teşekkürler cevapladığınız için en kısa zamanda Westone 1 alacağım. Fakat aklıma takılan bişe oldu earphonesolutions.com dan verilen siparişler fedexle geliyor ve bazı kullanıcılar USPSle gelen ürünlerin takılma ihtimalinin daha çok olduğunu belirtiyorlar. Hangisi daha uygun?
    quote:

Orijinalden alıntı: MuttFTS.

Hayır, kargo parası dahil 150€yu geçmemeli.. Westone 1 aradaki farka değer. 170$ ise zaten sınır altında, takılacağını sanmam ama gene de PTT (USPS) ile gönderim yaptırırsan daha iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ingwe -- 8 Şubat 2010; 22:03:38 >
  • çok az kullandığım westone um1 kulaklığımı satıyorum ilgilenen arkadaşlar için..
    http://forum.donanimhaber.com/m_48113992/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48113992
  • quote:

Orijinalden alıntı: slhsm

çok az kullandığım westone um1 kulaklığımı satıyorum ilgilenen arkadaşlar için..
    http://forum.donanimhaber.com/m_48113992/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48113992

Hortlatmayın şu eski konuları arkadaşım ya..
    Yeri burası bile değil.. Satmak istiyorsanız ikinci ele yazın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam0!

En başta belirtmek isterim ki;
    CX300 ile UM1 i karşılaştırman enteresan olmuş...
    CX300 Kanal içi kulaklık UM1 ise Kulak içi monitör. İkisi farklı şeyler yani...

İkinci olarak ise;
    UM1 Westone'un da belirttiği gibi bir "müzik dinleme kulaklığı" DEĞİLDİR!
    UM1 ses izolasyon teknolojisi kullanılmış , bazı frekansları kapatılmış bir sahne kulaklığıdır, UM2 de aynı şekilde onun farkı çift driver olması...
    Zaten kutusunun üzerine bakarsanız şarkı söyleyen bir bayanın kulağında takılı olduğunu görürsünüz..
    UM1'in MID-BASS-TIZ dengesi o kadar başarılı değildir, daha doğrusu bu teknik olarakta mümkün kılınmamıştır...(frekanslar Westone tarafından kapatılmıştır sahnedeki adamlara rahatlık olsun diye)
    Ha kullanıcı beğenir o ayrı, verdiği paraya istinaden psikolojik bir beğenme de olabilir, eskiden kullandığı kulaklıkların çöp sese sahip olmasından da olabilir.. Olabilir de olabilir..
    Ayrıca IEM lerde son seste dinlemenizi kat-i yen tavsiye etmem, zira kulağınıza çok zararı vardır...

Edit: Micro Driver kullanılarak üretilmiş kulaklıklar burn-in diye birşey varsa bile burn-in olmaz. Çünkü driver lar sabit ses vermek üzere tasarlanmıştır.. Diyaframlı kulaklıklarda dediğiniz olayın yani burn-in olduğu görülmüştür, söylenmiştir..Ama onun da tam olarak kesinliği kanıtlanamamıştır.. Kullanıcılar var gibi burn-in yapar, sonuç alırlarsa ne mutlu...
    Micro driver teknolojisi ile üretilen kulaklıklar burn-in olamaz tekrarlıyorum.. Olduğu düşünülürse eğer, ancak psikolojik burn-in dir o...

Hocam nasıl bu kadar sallamasyon şeyler yazabiliyorsunuz. Yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak buna denir. Bazı frekansları kapatılmış mıdır?!! Monitörlerde (hangi tip olursa olsun) FREKANSLAR KAPATILMAZ. Tüm frekanslar eşit orandadır ve müzisyenin herşeyi net duyması sağlanır, yani eser nasıl mixlendiyse kulaklıkta öyle duyarsınız. Sahne de kullandığınızda da kulaklığınıza hangi enstrumanı isterseniz onu alırsınız. Ayrıca bu tip kulaklıklar sadece solistler için değil bütün müzisyenler için hazırlanır, gitarist kullanırsa gitarını rahat duyar, baterist kullanırsa baterisini rahat duyar, çünkü frekanslar doğaldır.

Yani ses düzdür(flat), renklendirilmemiştir, bassları tok olsun diye bas frekansları arttırılmamış veya tizlerinden kırpılmamıştır. Tam tersi piyasada olan normal kulaklıkarın hepsinde seste renklendirmeler mevcuttur, sizin dediğiniz bu tip kulaklılar için değil tam tersi piyadaki tüm diğer normal kulaklıklar için geçerli.

Gelip bir de anlamayan insanları yanlış yönlendiriyorsun. Arkadaşlar müzik dinlemek için bu tip kulaklıklar çok uygundur, ister müzik dinleyin ister sahnede kullanın farketmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkme -- 21 Haziran 2011; 18:02:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkme

quote:

Orijinalden alıntı: Sam0!

En başta belirtmek isterim ki;
    CX300 ile UM1 i karşılaştırman enteresan olmuş...
    CX300 Kanal içi kulaklık UM1 ise Kulak içi monitör. İkisi farklı şeyler yani...

İkinci olarak ise;
    UM1 Westone'un da belirttiği gibi bir "müzik dinleme kulaklığı" DEĞİLDİR!
    UM1 ses izolasyon teknolojisi kullanılmış , bazı frekansları kapatılmış bir sahne kulaklığıdır, UM2 de aynı şekilde onun farkı çift driver olması...
    Zaten kutusunun üzerine bakarsanız şarkı söyleyen bir bayanın kulağında takılı olduğunu görürsünüz..
    UM1'in MID-BASS-TIZ dengesi o kadar başarılı değildir, daha doğrusu bu teknik olarakta mümkün kılınmamıştır...(frekanslar Westone tarafından kapatılmıştır sahnedeki adamlara rahatlık olsun diye)
    Ha kullanıcı beğenir o ayrı, verdiği paraya istinaden psikolojik bir beğenme de olabilir, eskiden kullandığı kulaklıkların çöp sese sahip olmasından da olabilir.. Olabilir de olabilir..
    Ayrıca IEM lerde son seste dinlemenizi kat-i yen tavsiye etmem, zira kulağınıza çok zararı vardır...

Edit: Micro Driver kullanılarak üretilmiş kulaklıklar burn-in diye birşey varsa bile burn-in olmaz. Çünkü driver lar sabit ses vermek üzere tasarlanmıştır.. Diyaframlı kulaklıklarda dediğiniz olayın yani burn-in olduğu görülmüştür, söylenmiştir..Ama onun da tam olarak kesinliği kanıtlanamamıştır.. Kullanıcılar var gibi burn-in yapar, sonuç alırlarsa ne mutlu...
    Micro driver teknolojisi ile üretilen kulaklıklar burn-in olamaz tekrarlıyorum.. Olduğu düşünülürse eğer, ancak psikolojik burn-in dir o...

Hocam nasıl bu kadar sallamasyon şeyler yazabiliyorsunuz. Yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak buna denir. Bazı frekansları kapatılmış mıdır?!! Monitörlerde (hangi tip olursa olsun) FREKANSLAR KAPATILMAZ. Tüm frekanslar eşit orandadır ve müzisyenin herşeyi net duyması sağlanır, yani eser nasıl mixlendiyse kulaklıkta öyle duyarsınız. Sahne de kullandığınızda da kulaklığınıza hangi enstrumanı isterseniz onu alırsınız. Ayrıca bu tip kulaklıklar sadece solistler için değil bütün müzisyenler için hazırlanır, gitarist kullanırsa gitarını rahat duyar, baterist kullanırsa baterisini rahat duyar, çünkü frekanslar doğaldır.

Yani ses düzdür(flat), renklendirilmemiştir, bassları tok olsun diye bas frekansları arttırılmamış veya tizlerinden kırpılmamıştır. Tam tersi piyasada olan normal kulaklıkarın hepsinde seste renklendirmeler mevcuttur, sizin dediğiniz bu tip kulaklılar için değil tam tersi piyadaki tüm diğer normal kulaklıklar için geçerli.

Gelip bir de anlamayan insanları yanlış yönlendiriyorsun. Arkadaşlar müzik dinlemek için bu tip kulaklıklar çok uygundur, ister müzik dinleyin ister sahnede kullanın farketmez.

bu inceleme zamınındaki genel bilgi birikimi düşünüldüğünde o kadar da tepki verilecek açıklamalar değil.
    yanlış yerleri var ama olur öle zaten eski baya.
    bir de bir şey diyeyim:bu inceleme beni bu dünyaya sokan incelemedir.Kulaklık bölümünde ilk okuduığumdur hatta hey gidi günler.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsn141 -- 21 Haziran 2011; 19:13:43 >

• Fiyat neydi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

Fiyat neydi acaba

?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsn141

quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

Fiyat neydi acaba

?????

Konunun eski olduğunun farkındayım.
  • bir an için yanlışlıkla yazılmış sandım.
    kabul etmeliyim iii espiri olmuş.
  • iii
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.