Yüzbaşı
05 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba. Benim gibi elinde xbox one s ve kinect olup da adaptörü olmayan ya da adaptöre 350 lira civari para vermek istemeyen eli az biraz havya tutan arkadaşlar buyursunlar. Yaklasik 50 lira maliyetle kinecti xbox one s, x ve pc de kullanabilirsiniz.
Oncelikle youtubeda bu arkadas olayı cok guzel anlatmış.

İhtiyaciniz olanlar sadece 12 volt 2 amperlik bir adaptör elektronikçiden 17 liraya ve usb tip a to usb 3.0 kablo yazıcı kablosu olarak da kullanılıyormuş ben vatan bilgisayardan 25 tl ye aldim. Daha ucuza bulmak mumkun.
Adaptörün + kutbunu 10 numaralı pine ve - kutbunu fotoğraftaki sağ alttaki pine lehimlemek gerekiyor. Sonrasinda usb tip b kabloyu kinecte ve diğer ucu xbox one s in HDMI a yakın olan USB portuna takıyoruz. Adaptörü de fişe taktığınızda kinectiniz hazır.
Mobilden yaziyorum hatam olduysa affola. Lehim işlemlerini herhangi bir elektronikçi de halledebilirsiniz.

Siliebilir
Arkadaslar bugun ya da yarin tekken 5 almayi dusunuyorum. Isteyen varsa kisi basi 8 TL

1. Slhsm
2. Kingorkem35 (pazartesi icin odeme bekleniyor)
3. Shadow99tr (psn bilgileri gonderildi)
4.yavuzdesign (psn bilgileri gonderildi)
5.
Arkadaslar PSN'den Tekken ve Driver SF almayi dusunuyorum. Kredi karti ve bircok bankada hesabim var driver oyunu cok da sart degil onun yerine nfs shift 2 ya da hot pursuit de olabilir.

Tekken Dark Resurrection Online: 8 TL
Driver San Francisco: 26 TL
Dead Nation : 5 TL
Selamlar. PS3 için lisans yaması kullanan var mı? Araştırdım ancak bulduklarımı ya yapamadım ya da beğenmedim. Kullandığınız ve güncel lisans ve kadrolar olan bir patch için link verebilirseniz çok sevinirim.
Arkadaşlar ben ve bazı arkadaşların kullanamadıkları, tilgin modemin usb host özelliği ile ilgili superonline mail atmıştım. cevabı aşağıda paylaşıyorum.

quote:

Benim Mailim:
kime hizmet@superonline.com
tarih 12 Ağustos 2010 01:17
konu Tilgin HG 1311 C
gönderen gmail.com
İyi günler. 30 Temmuz itibariyle fiber internet aboneliğimle birlikte Tilgin HG1311 model modem kurulumu yapıldı. Ancak gerek tilgin websitesinde gerekse kullanım klavuzunda yazılmış olan USB HOST özelliğini kullanamıyorum ve bununla ilgili ne sizin sitenizde ne de tilgin websitesinde bir döküman mevcut değil. Belirtmiş olduğum model modem için USB HOST özelliğini hem ev içinde hem de uzaktan nasıl kullanabileceğimi açıklayan bir döküman gönderebilirseniz ya da nasıl yapılacağını anlatırsanız sevinirim.
Saygılar.

quote:

Gelen Cevap:
Değerli Müşterimiz,

Modeminizini USB host özelliğini kullanım amacınızı ya da hangi cihaz ile birlikte kullanmak istediğinizi bu maile cevap olarak tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

SUPERONLINE

quote:

Benim Mailim:
kime hizmet@superonline.net
tarih 13 Ağustos 2010 16:30
konu Re: Tilgin HG 1311 C
gönderen gmail.com

ayrıntıları gizle 13 Ağu (4 gün önce)

İyi günler..
Kullanmak istediğim cihaz Vertabim 500 gb harici harddisk. Ancak elimdeki 4 gb Kingston Datatraveler usb belleği de kullanabilsem yeterli olacaktır. Kullanma amacımsa ev içi ortak paylaşım ve uzaktan evdeki dosyalarıma ulaşım. Sizden cevap bekliyorum tekrar.

quote:

Superonline nın cevabı
Değerli Müşterimiz,

Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak, kurulum dökümanı bulunmamaktadır, konu hakkında bilgisayarcınızdan destek almanızı rica ederiz.

Saygılarımızla,

SUPERONLINE

Ben ilk maili 12 ağustosta attım. Superonline nin muhteşem cevabı bugün geldi. 5 gün boyunca böyle bi döküman yok demek için beklediler. Ve tavsiye olarak bilgisayarcıma danışmamı söylediler. Nasıl bir iş ahlakıdır bu anlam veremedim. Bunu ben yapamıyorum, sen yapamıyorsun Tilginden ses yok. Bilgisayarcına danış diyorsun. Bilgisayarcı da ne demek? Olur da SOL'a bu meseleyi soran arkadaşlar olursa 5 gün bunun için beklemesinler diye yazıyorum buraya. Saygılar.
Arkadaşlar aşağıdahttp://www.nifty-stuff.com/forum/viewtopic.php?id=4707&p=1 sitesinden almış olduğum program yardımıyla yeni canon yazıcılar için eeprom ve kartuş sıfırlama ile ilgili bilgiler var. sitede CANON IP4760 4680 3680 1980 MP198 MX328 MP245 için uyumlu yazıyordu ancak canon pixma mp270 yazıcımda denedim.diğer canonlardaki hiçbir yöntemle eeprom çıktısı dahi alamamıştım ancak şimdi eeprom çıktısı aldım ve eepromu da sıfırladım.Eeprom bilgileri resetten önce, resetten sonra. ancak kartuş bilgilerini sıfırlayamadım gerçi henüz orjinal kartuşum bitmedi bittiğinde nasıl yapılması gerektiğini bulurum ya da sizler yaptığınızda yazarsanız sevinirim. aşağıdaki açıklamalar "waste ink counter reset" için olan bilgilerdir. ancak programı kurcalayarak eeprom sıfırlamasını yapabilirsiniz. "eeprom d" yazan kısımdan yapmıştım sanırım. Canon mp270 ve mp250 si olan arkadaşlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim.

Reset için önce Servis Moduna almanız gerekli:
a. Printeri kapatın
b. Resume tuşuna basılı tutun
c. Resume tuşunu bırakmadan Power tuşuna basın
d. Resume tuşunu bırakın
e. Daha sonra Resume tuşuna iki kez basın
f. Power tuşunu bırakın

böylelikle yazıcınız servis moduna girmiş olacak. Gerekli olan programı burdan indirebilirsiniz. Bu arada yazıcınız usb ile bilgisayara bağlı olmalı.

Run the Service Tool Program (Resetter)

Select ASA as the Region (for ASIA PACIFIC - depends on your location) (ben EUR olarak seçtim)

Set Clear Waste Ink Tank, select Main & Platen

Click Cleaning 1 (Printer will print)

Then Click Main and Platen ( Burada main seçilebiliyor platen seçildiğinde sorun çıkarıyor.)
Selamlar arkadaşlar.
1300 TL bütçeyle, dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Rahatlıkla oyun oynayabileceğim, yani oyun ağırlıklı çalışacak bir şey istiyorum. Acer markası dışında tavsiyelerinizi bekliyorum. Acer istememe sebebim kardeşimdeki dizüstünün acer olması ve garantiye gide gele bezmiş olmam. Yani tavsiyelerinizde performansla birlikte sağlamlığı da göz önünde bulundurabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Selamlar ÖSS ye girmedim ama ösym sitesinden bazı sorulara baktım ve Mat 1 17. soruda aşağıda gösterdiğim gibi " Buna göre birinci çarkı çevirmeyi hak eden bi müşterinin...." bölümünde birinci çark yerine 2. çark yazması gerekmiyor mu? Bu şekilde sanırım soru hatalı oluyor. Sınava giren arkadaşlara sorum şu sınavda bu soru içinde İkinci çark mı yazıyordu yoksa birinci çark mı?
Normal wow hesabım satılıktır ocak 14 üne kadar oynanılabilir. Karakter olarak sadece son açtığım level 30 tauren var. 15 günlük oynama süresi ve wow cdkey 10 lira.
Hakkında
Meslek: Doktor
Forum İmzası:
GT: IsteSinirlendim
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş yaptığım arkadaşlar: tudoshikame, çaresiz, HATUKAY, pin_tim, delefi, maydemir52, bhdrkc, tugger, kemkem, alessandro7, HyperActive, orh01, MS-TF, noxite, T.M.C
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 697
İkinci El Bölümü Mesajları: 156
Konularının görüntülenme sayısı: 101.400 (Bu ay: 249)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.