Şimdi Ara

Western HDD arıza yaptı. Kayıt için yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Western black serisi HDDmi 2yıl 2 ay sonra pc görmemeye başlamıştı. 1 yıldır da kullanılmıyor.

Western sitesine kaydetmeye çalıştım ama benden istenen bir bölümü dolduramadım.
    Ürünün SATIN ALINDIĞI YER alanına hangisini seçmeliyim. (hepsiburada.com dan almıştım)
    1-wd mağaza
    2-ülke çapında perakendici
    3-çevrimiçi perakendici
    4-yerel bilgisayar mağazası
    5-distribütör
    6-danışman/satıcı
    7-diğer

Ürünün değişme ihtimali varmıdır. Uğraşmaya değermi.
    Aslında ben direk board bulmak istedim ama nereden bulacağım bilemiyorum. İçinde birsürü bilgiler vardı. diskler büyük ihtimalle sağlam gibi. Diskler dönmeye başlayınca, okuycu kafada hareket etmeye başladığı anda bordun üzerindeki entegrenin biri aniden ısınıyor sonra sistem kendini kapatıyormuş gibi okyucu hareket etmiyor. diskler boşta dönüyor.

• Çok önemli olmasa da, sizin 3 numaralı seçeneği tercih etmeniz gerekiyor.
  • Dediğin gibi çevrimiçi perakendici yi seçtim.

Ürün değişimiyle ilgili bir kaç yeri doldurup kayıt ettirdim. daha sonra rma numarası ile istanbulda bi adres verdi. Denilen adrese yollayacağım ama telefon numarası yok. Anlaşmalı kargoları varmı ya da karsı ödemeli gönderebiliyormuyum. Varmı içinizde daha önce gönderen.

Resimdeki etiketlerden birini kesip kutuya yapıstıracağım. birde en üstte bi yazı var. Aşağıdaki etiketlerin ön ödemeli etiketler olmadığına lütfen dikkat edin diyor. Ne demek istiyor. Kaale almalımıyım. ön ödemeli değildir derken kargo ücreti ödemiyeceksin mi demek istiyoR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz-imr -- 27 Temmuz 2013; 23:26:22 >

• Ek
  • Arızalı HDD yi 6 Ağustos'ta gönderdim. Ertesi gün toplama merkezinden birisi teslim almış. 22 Ağustos ürün değişimi gerçekleşmiş. 23 Ağustos sistemegirilmiş. 4 Eylül'de yeni HDD geldi.

Arızalı HDD
    WD Black WD5001AALS 500GB 7200 RPM 32MB SATA 3.0Gb/s 3.5

Yeni HDD
    WD Black WD1002FAEX 1TB 7200 RPM 64MB SATA 6Gb/s 3.5

Ürün fiyatı 58$ 120tl
    Türkiyete şişirilmiş+kdvli satış fiyatı 250 tl.

500gb hdd yi 10.05.2010 15:35 tarihinde, 114,88 TL ye almışım. Yanlış hatırlamıyorsam indirimli fiyatıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz-imr

Arızalı HDD yi 6 Ağustos'ta gönderdim. Ertesi gün toplama merkezinden birisi teslim almış. 22 Ağustos ürün değişimi gerçekleşmiş. 23 Ağustos sistemegirilmiş. 4 Eylül'de yeni HDD geldi.

Arızalı HDD
    WD Black WD5001AALS 500GB 7200 RPM 32MB SATA 3.0Gb/s 3.5

Yeni HDD
    WD Black WD1002FAEX 1TB 7200 RPM 64MB SATA 6Gb/s 3.5

Ürün fiyatı 58$ 120tl
    Türkiyete şişirilmiş+kdvli satış fiyatı 250 tl.

500gb hdd yi 10.05.2010 15:35 tarihinde, 114,88 TL ye almışım. Yanlış hatırlamıyorsam indirimli fiyatıydı.

Hayırlı olsun hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.