Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL TV Live 'Streaming Media Player' ( İmal tarihi: kasım2011) anakonu (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.022
Cevap
14
Favori
68.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu cihazda yabancı kanallar mevcut mu?
  • Arkadaşlar,

"Wd Tv Live Streaming Media player" cihazımın film oynatma kalitesin den çok memnunum. Fakat yaşadığım alt yazı ve ağ problemlerin den dolayı artık burama geldi, en sonun da problemlerimi "Western Digital" destek bölümüne bildirmeye karar verdim. Ve ingilizce olarak mail yolladım.

Problemle ilgilenecekleri konusun da bana geri bildirim yaptılar.

Bakalım düzeltecekler mi, bekliyorum.

Bu sorunları eminim siz de yaşamışsınız dır.

Gönderdiğim mailin içeriği ;

-----------------------------------------------------------------------------

Sayın yetkili,

Uzun zamandır süregelen bazı problemlerimi, artık size bildirmeye karar verdim.

"Wd tv live" cihazımda, "Videolar > içerik kaynağı seç > Ağ paylaşımları > windows ağ paylaşımları" yöntemiyle, film ve altyazıyı sorun olmadan oynatıyorum.

Fakat,
    "Videolar > içerik kaynağı seç > Ortam Sunucusu" yöntemiyle, aynı bilgisayar üzerinde ki, aynı klasör ve aynı filmi oynattığımda, film sorun olmadan oynatılıyor, fakat altyazı gösterilmiyor.

Uzaktan kumandadan "Subtitles" düğmesine bastığımda, "Alt yazı : off" olarak gözüküyor.
    "Alt yazı" düğmesine tekrar bastığımda, "Alt yazı : off"' dan başka bir seçenek çıkmıyor.

"Windows 7" ve "windows 8.1" olan, her iki bilgisayarda da, paylaştırılmış olan klasörler de denedim. Fakat sorun devam ediyor.

Bu "Ortam sunucusu yöntemiyle Alt yazı problemi" nin düzeltilmesini önemle rica ederim.

Saygılarımla...

Önemli notlar:

Sizin emin olmanız için, benim yapılandırmam hakkında bilgi
    vereyim;
    "Wd Tv Live" cihazımla film oynatırken, kaynak olarak, usb ye takılı hardisk değil, Ağ üzerinden paylaşılmış klasörleri tercih ediyorum.
    Bir Router a bağlı Windows "Ev grubu" ağını kullanıyorum. Ip adresleri Router DHCP si tarafın dan otomatik dağıtılmaktadır.
    "Wd Tv Live" cihazım, ağa network kablosu ile bağlıdır.
    Paylaşılmış klasörlerin güvenlik ayarları: "herkes" e "tam yetki" ile paylaşıma açılmıştır.
    Paylaştırılmış klasörlerin olduğu bilgisayarların, işletim sistemi "windows 7 32 bit" and "windows 8.1 64 bit" dir.

Film ve altyazılar, aynı isimle adlandırılmış olup, her ikisi de aynı klasördedir.

Diğer önemli bir noktayı izah edeyim;

Niçin, "Videolar > içerik kaynağı seç > Ortam Sunucusu" yöntemini, tercih ettiğimi belki sorabilirsiniz.
    Açıklayayım;
    Ortam kütüphanesi veya "Videolar > içerik kaynağı seç > Ağ paylaşımları > windows ağ paylaşımları" yöntemini kullandığım da, ilk bir kaç gün sorunsuz kullanıyorum.
    Fakat bir kaç gün sonra,
    "Videolar" veya "klasörler" menüsünden girdiğim de, Ağda ki paylaştırılmış klasörlerin kaybolduğunu, hayretle görmekteyim.
    Ayrıca "içerik kaynağı bulunamadı, yeni içerik almak ister misiniz. Evet, Hayır?" mesajı gösterilmektedir.

Evet cevabı verip, yeni bir içerik kaynağı için,
    "Videolar > içerik kaynağı seç > Ağ paylaşımları > windows ağ paylaşımları" menüsüne girdiğimde, Bilgisayarların bulunamadığını, arama simgesinin devamlı döndüğünü görmekteyim.
    Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra, ağı kontrol etmek için,
    "Ayarlar > ağ ayarları > bağlantıyı kontrol et" seçeneğiyle, kontrol ettiğimde, ağımda ki ip adres ve Dns in sorun olmadan, düzgün çalıştığını görmekteyim.
    "Wd tv live" cihazımın ip adresinin, Router DHCP ip adres aralığında, "192.168.0...." segmentin de doğru ip adresi olduğunu görmekteyim.
    Ayrıca test için, paylaşılmış klasörlere, ben başka bir bilgisayardan erişebiliyorum.
    Yani ağ da problem yok.

Son çare olarak,
    bilgisayarı kapatıp açıyorum, "Wd Tv Live" ı açıp kapatıyorum. Sonra "Videolar > içerik kaynağı seç > Ağ paylaşımları" yöntemiyle, ağda ki paylaştırılmış klasörleri seçiyorum. Ve yine bir kaç gün sorunsuz kullanıyorum.
    Ve bu kısır döngü böyle devam ediyor.

Burada özellikle belirtmek isterim ki;
    "Ayarlar > ağ ayarları > ağ kurulumu > manuel veya otomatik" olarak, ağ kurulumu yaptığımda, hiç bir sorun olmadan, hızlı bir şekilde, ağım tanınmaktadır. Buna rağmen, bazen paylaştırılmış klasörler kaybolmaktadır.

Ağda ki paylaştırılmış klasörleri tekrar görmek için, Tüm cihazları kapatıp açmak, çok sıkıcı bir süreç. Bir süre sonra bıkıyorsunuz.

Buna mukabil,
    "Videolar > içerik kaynağı seç > Ortam Sunucusu" yöntemiyle, "Videolar" veya "Klasörler" e girdiğimde, ne zaman girersem gireyim, ağda ki paylaştırılmış klasörler, sorun olmadan ve hızlı bir şekilde görünmektedir.

Ve hatta,
    "Videolar > içerik kaynağı seç > Ağ paylaşımları > windows ağ paylaşımları" yöntemiyle, Ağ üzerinde ki paylaştırılmış klasörler kaybolduğunda,
    aynı anda,
    "Videolar > içerik kaynağı seç > Ortam Sunucusu" yöntemiyle, "Videolar" veya "Klasörler" e girdiğimde, "Paylaştırılmış klasörler" sorun olmadan gösterilmektedir.
    ve yine aynı anda,
    "Wd tv live > Ayarlar > Ağ ayarları > bağlantıyı kontrol et" seçeneğiyle, ağı kontrol ettiğimde, hiçbir problem olmadığını, ağın düzgün çalıştığını görmekteyim.
    (Bu da ağımda bir problem olmadığını, "wd tv live" cihazın da yazılımsal bir problem olduğunu ispatlamaktadır. )

"Wd tv live" cihazının, "ağ paylaşımları" yöntemiyle, belli bir zaman sonra ağ paylaşımlarını kaybetmek gibi bir problemi var.

Tekrar belirtmek isterim ki,
    "Videolar > içerik kaynağı seç > Ortam Sunucusu" yöntemiyle, aylarca her gün test yaptım. Cihazları kapatıp açmaya gerek kalmadan, videolara veya klasörlere girdiğimde, paylaştırılmış klasörler hızlı ve sorunsuz bir şekilde gösterilmektedir.
    Yani,
    Ağ paylaşımları konusun da, en iyi çalışan menü "Videolar > içerik kaynağı seç > Ortam Sunucusu" menüsü.

İşte bunun için, "ortam sunucusu" yöntemini tercih ediyorum. Fakat bu yöntemde de, yukarda bahsettiğim alt yazı problemi var.

Bu problemi düzeltmeniz dileğiyle saygılarımı sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 25 Ocak 2015; 15:42:28 >

• Arkadaşlar Wd Tv Live'nın linkde görünün sürümünü kullanan ve kablosuz ağ üzerinden bilgisayarda olan dosyaları çalıştabilen varsa hangi kablosuz modemi kullandığını anlatabilir mi? Ben daha önce kablolu bağlantı üzerinden bağlıyordum ama oturduğumuz evden başka yere taşındığımız dan beri Wd Tv Live bilgisayarıma bağlamadım ve şu an kablosuz bağlantı yapmam gerekiyor çünkü modemin olduğu odadan cihazın olduğu oda arasına kablo çekme şansım yok.

Wd Tv Live da her kablosuz modermle çalışmıyor muş.

http://www.bit-tech.net/hardware/storage/2009/12/06/ive-hd-media-player-review/1

• beyler selam

bende ilk çıkan live versiyonu var
    cihaz animelerin çogunu bu dosya desteklenmiyor diyerek açmıyor,bunun için bir güncelleme yok dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arkadaşlar Wd Tv Live'nın linkde görünün sürümünü kullanan ve kablosuz ağ üzerinden bilgisayarda olan dosyaları çalıştabilen varsa hangi kablosuz modemi kullandığını anlatabilir mi? Ben daha önce kablolu bağlantı üzerinden bağlıyordum ama oturduğumuz evden başka yere taşındığımız dan beri Wd Tv Live bilgisayarıma bağlamadım ve şu an kablosuz bağlantı yapmam gerekiyor çünkü modemin olduğu odadan cihazın olduğu oda arasına kablo çekme şansım yok.

Wd Tv Live da her kablosuz modermle çalışmıyor muş.

http://www.bit-tech.net/hardware/storage/2009/12/06/ive-hd-media-player-review/1

WDmycloud ve wdlivehub kullaniyorum
    ayni problem bende de var.

harici harddiscteki .srt alt yazilari acmiyor

cozum var mi buna?

• cemalptekin C kullanıcısına yanıt
    SRT altyazı dosyanızın adı filmle birebir aynımıdır. WD medya oynatıcıları genelde filmlerle altyazılar birebir aynı isimde olmadıkları zamanlar altyazı dosyalarını görmemekte.

Eğer aynı olup açmıyorsa iki olasıkıktan biri söz konusu o zaman iki yöntemide deneyin.

1- Cihazınızın ayarlarına bakıp kontrol edin. Altyazılarla ilgili bir ayar olması lazım ve belki de onla ilgili bir sorundur. Şayet Altyazılarla ilgili bir izin verme şeklinde ayar yoksa o zaman 2. yönteme başvurun.

2-Altyazı dosyasını bilgisayarınızda açıp farklı kaydet seçeneğine tıklayın açılan ekranın enlatında kodlama yazan yerde hangi seçenek seçili bakın şayet ANSI dışındaki bir seçenek seçiyse ANSI seçip kaydet yazana yere tıklayın. Eğer ANSI seçiliyse UTF-8 deneyin. Bu işlemlerden sorna bakın sorun düzeliyormu. Ama ANSI seçiliyse genelde o dosyayı oynatması gerekir.

Bu arada altyazınız filmle aynı klasör içerisinde mi farklı klasörler içerisinde mi? Mesela film dosyasını direk HDD içine atmışsınızdır ama altyazıyı bir klasör içerisine koyup HDD içine altmışsınızdır. Bu durumda da bu tür bir sorun olur.

• Filmlerim klasor içinde o kadar amatör değilim :)
    Avarat.jpg

Şeklinde duruyor. Bunu ağ üzerinden oynatınca alt yazı yok.

Klasoru oldugu gibi wdlivehub un içine atıyorum.

Altyazı çalışıyor.

Mp4 lerde altyazi hiç çalışmıyor.

Dune base 3d sipariş ettim sırf bu yüzden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalptekin -- 14 Şubat 2015; 12:16:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni fireware gelicek mi acaba arkadaşlar. Uzun zaman oldu yeni sürüm gelmeyeli?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cole Trickle

Arkadaşımın makinesinde bir sıkıntı baş gösterdi.

Filmin üzerine gelip oynatma düğmesine basınca başlayacakmış gibi ekranın ortasında işaret dönmeye başlıyor ama film bir türlü başlamıyor ancak kapatıp açtıktan sonra düzgün çalışmaya başlıyor yada filmin ortasında aniden duruyor tekrar başlatmak gerekiyor ve bunu çok sık yapıyor.

Acaba bu sorunu yaşayan yada çözen oldumu, yardım edebilirseniz sevinirim...

Ayni sorun bende de oluştu. Siz bu sorunu çözebildinizmi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulk U kullanıcısına yanıt
    Elinizde olan tüm film dosyalarında mı bunu yapıyor yoksa son dönemde indirdikleriniz de mi yapıyor?

Son dönemde indirdiğiniz filmlerde yapıyorsa güncelleme beklemeniz lazım veya MKVtoolnix GUI adlı ufak yazılımı indirip bilgisayarınıza kurun ve daha sonra sorun çıkaran filmleri tek tek yazılımla tekrar oluşturun. Bilgisayarınızın gücü iyiyse 3-4 dakika da bir film dosyası yeniden oluşur.

Dediğim gibi sorun ikinci dediğim kısım gibiyse bu işlemden sonra bu sorun düzelir. Ben de 4-5 sene önce çıkmış WESTERN DIGITAL TV Live var bu dediğim sıkıntıyı çıkardığında bu yöntemle çözmüştüm sonra güncelleme çıkınca düzelmişti ama bu aralar yine aynı sorunu çıkardı. Bende su sıralar 2014 ve 2015 yılları arasında çıkan filmlerde sorun yaşıyorum ve bu dediğim yöntemle sorunu düzeltiyorum.

Filmleri ripleyen arkadaşlar bu işlemi yaparlarken biraz daha fazla dosyaları sıkıştırabilmek için özel bir işlem yapıyorlar ve bunu yaparken kullandıkları bir ayar Media Oynatıcılar tarafından desteklenmiyorsa bu tarz sorunlar çıkıyor fakat dediğim ufak yazılım ile filmleri işlemden geçirince bu sorun düzeliyor.
    Bu işlem sırasında herhangi bir boyut değişmesi, ses ve görüntü kalitesinde bir kayıp yaşanmamaktadır çünkü yazılım dosya dönüştürme yazılımı değildir. Filmlere ses dosyası ve altyazı gömmek için kullanılan bir yazılımdır. Fakat herhangi bir ekleme yapmadan mevcut dosyayı olduğu şekilde tekrar oluşturmanızı da sağlar.

Evet çözdüm, firmware i tekrar yükledim ve sorun düzeldi. Sanırım önceki yüklemede bir problem oluştu. Şimdi her şey normal...
  • Cole Trickle kullanıcısına yanıt
    İlgine teşekkür ederim, fakat aynı firmware'i tekrar yükleyemedim. Firmware'i usb belleğe internetten indirip, zipi açarak kurdum fakat wdtv usbdeki firmware'i algılamadı. Nasıl tekrar yükleyebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulk -- 13 Nisan 2015; 2:12:56 >
  • Merhabalar
    LG 60PA6500 plazma TV kullanıyorum LG NB3530 soundbarı Optik kablo ile bağlamayı düşünüyorum.

Media Player tavsiyesi istiyorum. Genellikle 1TB HDD yi USB bağlayarak, Bluray MKV formatında 1080p DTS filmleri takılmadan sorunsuz izlemek istiyorum. 3D çok önemi değil güvenilir bir yerden bu formatları sorunsuz açabilecek bir Media Player alabilir miyim?

LÜTFEN DESTEKLERİNİZİ VE SAMİMİ TAVSİYELERİNİZİ ESİRGEMEYİN 2 AYDIR BÜTÜN BU KONULARIN İÇİNDE BOĞULDUM. İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • Arkadaşlar selam,
    MKV destekli + altyazılarda problem çıkartmayan bir cihaz almak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz.
    1 TB HDD im var, sizce bu cihaz işimi görür mü?
    Ben de en eski WESTERN DIGITAL TV Live var. Sizdeki yeni sürümler de aynı yöntemle olur mu bilmiyorum ama bir deneyin derim.

WD TV live serileri kendi yazılımlarının eski sürüm veya var olan sürümü tekrar kurmak istediğin de algılamıyor fakat yazılıma ait dosyalar arasından wdtvlive.ver (Genelde 1 KB boyutunda dır) dosyasını Not Defteri ile açıp örneğin VERSION='1.06.43_V' yazıyorsa o kısımda yer alan sonraki rakamı değiştirip kayıt edip o halde usb'nin içine atıp Usb cihaza takınca cihaz yeni sürücü olarak algılayıp kuruyordu.

Sizin cihazda wdtvlive.ver veya başka şekilde versiyon dosyası varsa oradan versiyonu değiştirip denerseniz belki işe yarar. Eski cihazlarda biz böyle yapıyorduk. Yalnız unutulmaması gereken nokta daha sonra çıkacak olan en güncel sürücüleri kuracağınız zamanda versiyon numaralarını yine aynı yöntemle değiştirmeniz gerekebilir.

Bu yöntemler eski bir yazılımı kurmak istediniz de cihazda ki yazılım diyelim ki 1.2.3.4 iken siz eski yazılıma 1.2.3.5 diye isim verdiğiniz daha sonra sorunsuz yeni özellikler ekleyen bir yazılım çıktı o yazılımın numarası diyelim 1.2.3.5 ise sizin eski yazılımı kurarken yaptığınız bu ufak kandırmaca sebebi ile yeni yazılımda 1.2.3.5 olduğundan tanımayacak o sebeple onun da kodunu değiştirmeniz gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mare_nostrum

Son 4 yıldır sorunsuz kullandığım cihaz, birkaç aydır Hardiskin içindeki dosyaları bozmaya başladı.
    Filmi açtığımda ve sonra kapattığımda aynı filmi klasörün içinde göremiyorum. Bu dosyaya bilgisayarda baktığımda, film klasör gibi gözüküyor.

Bilgisayarda dosyayı sildiğim de geri dönüşüme atıyor. Ordan bir türlü silinmiyor.

Böyle bir problemle karşılaşan oldu mu? Ne yapabilirim?

Arkadaşlar aynı problem bende de başladı. Makineyi açıp kapattığımda 2 yıldır hep izlemeyi yarım bıraktığım bir videoyu tekrar açmaya çalışınca hepinizin bildiği bibi kaldığı yerden mi yeniden mi diye sorarardı. Artık onu sormadığı gibi video ve alt yazıları klasöre çevirip bir daha göstermiyor. Problem kullanmak olduğun hardiskkten mi yoksa wd den mi bulamıyorum. yardımlarınız çok makbule geçer. Sevgiler

• Cihazın fireware desteği kesildi. Yeni bir cihaz mı gelecek acaba? Cihazın teknik desteğini kestiler gibi görünüyor. Uzun zamandır yenilik yok.
  • Zaten miladını Çoktan doldurdu bu cihaz. Ama destek anlamında WD süper iş çıkardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube uygulamasinda bazen sesler gelmiyor. Acip kapatinca cihazi oluyordu artik o da ise yaramiyor. Acaba bellegi temizlemek felan mi gerek. O bellegi temizlemeyide bir turlu ogrenemedim ya.

• Arkadaşlar,

en yeni olan WD TV Live Streaming Media player ürününü severek kullanmaktayım. Fakat bu cihazın bazı sorunları ve geliştirilmesi gereken yönleri var.
    WD' nin hataları ve eksiklikleriyle ilgili WD yetkililerine ingilizce dilinde bir geri bildirim yaptım.

İçimiz de aşağı da anlattığım sorunları yaşayan arkadaşlara, bu sorunları yaşarken yalnız olmadıklarını, bu sorunların yalnızca
    kendi cihazlarına özel bir durum olmadığını, bu sorunların genel cihaza ait sorunlar olduğunu belirtmek amacıyla, ve de bilmeyenlerin de
    bilgi sahibi olması amacıyla,
    aşağı da bu yaptığım geri bildirimi yayınlıyorum.

WD' ye geri bildirimim şöyle:

Sayın yetkili,

Ben şu anda, en yeni "WD TV Live Streaming Media Player " cihazınızı kullanıyorum.

Yeni nesil media player cihazı yapmayı düşünüyorsanız, yeni media player cihazınız da,
    GÖRMEYİ İSTEDİĞİMİZ DEĞİŞİKLİKLER:

1) Şu anda ki WD cihazı, herhangi bir sebepten dolayı donduğunda, kilitlendiğinde, cihazı yeniden başlatmak istediğimizde, elektrik kablosunu çıkarıp takmak zorunda kalıyoruz. Bu çok zahmetli bir iş. Cihaz donduktan sonra, menü de "yeniden başlat" menüsünün olması bir işe yaramıyor.
    Lütfen, yeni cihazınıza, ON-OFF düğmesi koymanızı rica ediyoruz.

2) Şu anda kullandığım WD cihazımda ısınma problemi var; Isınma problemi, sadece benim değil, bir çok kullanıcının sorunu. Benim gibi, bu sorunu yaşayan, birçok arkadaşım var.
    WD cihazının ısınma belirtileri:
    a) WD cihazı, ilk açıldığında menülerde dolaşmak oldukça hızlı. Fakat 30 - 40 dakika sonra menülerde dolaşmak yavaşlıyor, ağırlaşıyor. Bu durumda, WD' yi kullanmak işkence haline geliyor.
    b) Cihaz açıldıktan 30- 40 dakika sonra, cihaza elinizi dokunduğunuzda, çok sıcak oluyor.
    c) 1 film seyrettikten sonra, ikinci veya üçüncü filmi seyrederken, film donabiliyor. Menüler de dolaşmak çok yavaşlıyor. Cihaza dokunduğunuzda, daha da sıcak oluyor.
    d) Film oynatmadan, hiçbir eylem de bulunmasanız bile, cihaz ana menü de beklese bile, cihaz yine ısınıyor, donabiliyor.
    e) Cihazda, ekran koruyucu faaliyete geçtiğinde, 30 - 60 dakika sonra donabiliyor.
    f) Eğer 1080P film seyredersem, ısınma, yavaşlama ve donma olasılığı daha da artıyor.

Yavaşlama ve donma probleminin sebebinin, ısınma olduğunu, 1 yıl sonra, ben anlayabildim.
    Ben ısınma problemini, şöyle çözdüm:
    Ben bir "Notebook soğutucu" satın aldım. WD cihazımı, notebook soğutucusunun üzerine koydum. Ve WD' nin USB portuna bağladım.
    Ve sonuç:
    Isınma problemini çözdüm.
    WD Cihazımda, saatlerce film seyretsem bile, menülerde dolaşmak hızlı ve sorunsuz. Cihaza dokunduğumda, soğuk. WD cihazı ısınmıyor. Yukarı da saydığım, ısınma sorunlarından hiçbiri meydana gelmiyor.
    Sorunu kendi imkanlarımla çözdüm.
    Lütfen yeni cihazınızda, ısınma problemini, çözmenizi rica ediyoruz.

3) Cihazın ana menüsünde en üstte, o anki network bağlantısının, kablolu mu, yoksa kablosuz mu olduğunun, gösterilmesini rica ediyoruz.

Saygılarımla…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 21 Kasım 2015; 8:13:49 >

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.