Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL TV Live 'Streaming Media Player' ( İmal tarihi: kasım2011) anakonu (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.023
Cevap
14
Favori
68.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the-music

Arkadaslar merhabalar.

2.gen wd tv var.
    15-20 dakka sonra filmlerde takilma oluyor.

Sanirim donanimsal bisey.
    Istanbulda oturuyorum.
    Wd tv servisi nerde vardir.

Veya baktirabilicegim bir yer var mi?

Isınma sorunu olabilir. Serin bir ortamda çalıştırmayı deneyin bence.(Fan vs yardımı ile)
  • quote:

Arkadaslar merhabalar.

2.gen wd tv var.

Istanbulda oturuyorum.

Merhaba,

Ağ üzerinden kablosuz (wireless) olarak film oynatıyorsanız, kablosuz ağınız yeteri kadar veri transferi yapamıyorsa bu tür sorunlar yaşanır.
    Mesela kablosuz vericiniz ile film oynattığınız yer arasında duvar var ise veri akış hızı düşer, takılmalar donmalar olur. Bunun wd cihazıyla bir ilgisi yoktur.

Ağ üzerinden kablolu olarak film oynatıyorsanız ve ağınız 100 mbit ise takılmalar donmalar olabilir.
    Tüm ağınızda ki cihazları (Modem, Router, switch, kablolar gibi) 1000 mbit hıza tekabül edecek şekilde değiştirin.

Ancak, wd üzerinde ki usb ye takılı hard diskten film oynatıyorsanız ve takılma problemi yaşıyorsanız, belki ısınma problemi olabilir.
    WD cihazını bir notebook soğutucu üzerine koyun, ısınma problemi kalkar.
    Fakat ben WD cihazımda herhangi bir ısınma problemi yaşamadığım için, soğutucu kullanmıyorum.

Bunun dışında, benim yaşadığım diğer bir sorun şöyleydi;
    WD cihazımı bir HDMI Switch e bağlamıştım. Bağladıktan sonra film oynattığım da, filmlerde takılmalar, donmalar oluyordu.
    HDMI Switch de bir problem olmamasına rağmen, wd yazılımının bu hdmi switch i beğenmediğini düşünüyorum.
    HDMI Switch i aradan çıkarttım, sorun düzeldi.
    Tavsiyem WD ile TV arasına hiç bir cihaz sokmayın.

Tüm bunlara rağmen son versiyon WD cihazımı yıllardır severek kullanıyorum.

Ayrıca,
    bildiğim kadarıyla Türkiye' de WD nin herhangi bir teknik servis hizmeti yok.
    Sorunlarınızın çözümü için, WD nin web sitesine üye olduktan sonra cihazınızı kaydettiriyorsunuz,
    ingilizce yazışmayla derdinizi anlatıyorsunuz, 10 gün içerisinde size ingilizce cevap geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 10 Ağustos 2016; 19:03:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

quote:

Arkadaslar merhabalar.

2.gen wd tv var.

Istanbulda oturuyorum.

Merhaba,

Ağ üzerinden kablosuz (wireless) olarak film oynatıyorsanız, kablosuz ağınız yeteri kadar veri transferi yapamıyorsa bu tür sorunlar yaşanır.
    Mesela kablosuz vericiniz ile film oynattığınız yer arasında duvar var ise veri akış hızı düşer, takılmalar donmalar olur. Bunun wd cihazıyla bir ilgisi yoktur.

Ağ üzerinden kablolu olarak film oynatıyorsanız ve ağınız 100 mbit ise takılmalar donmalar olabilir.
    Tüm ağınızda ki cihazları (Modem, Router, switch, kablolar gibi) 1000 mbit hıza tekabül edecek şekilde değiştirin.

Ancak, wd üzerinde ki usb ye takılı hard diskten film oynatıyorsanız ve takılma problemi yaşıyorsanız, belki ısınma problemi olabilir.
    WD cihazını bir notebook soğutucu üzerine koyun, ısınma problemi kalkar.
    Fakat ben WD cihazımda herhangi bir ısınma problemi yaşamadığım için, soğutucu kullanmıyorum.

Bunun dışında, benim yaşadığım diğer bir sorun şöyleydi;
    WD cihazımı bir HDMI Switch e bağlamıştım. Bağladıktan sonra film oynattığım da, filmlerde takılmalar, donmalar oluyordu.
    HDMI Switch de bir problem olmamasına rağmen, wd yazılımının bu hdmi switch i beğenmediğini düşünüyorum.
    HDMI Switch i aradan çıkarttım, sorun düzeldi.
    Tavsiyem WD ile TV arasına hiç bir cihaz sokmayın.

Tüm bunlara rağmen son versiyon WD cihazımı yıllardır severek kullanıyorum.

Ayrıca,
    bildiğim kadarıyla Türkiye' de WD nin herhangi bir teknik servis hizmeti yok.
    Sorunlarınızın çözümü için, WD nin web sitesine üye olduktan sonra cihazınızı kaydettiriyorsunuz,
    ingilizce yazışmayla derdinizi anlatıyorsunuz, 10 gün içerisinde size ingilizce cevap geliyor.

Hazır bu konuya cevap yazmışken aklıma kendi yaşadığım bir sorun geldi, bununla ilgili bir çözüm var mı öğrenmek isterim.

WD 2.Nesil cihazım ilk açtığım zaman ağa bağlanıyor vs şeklinde çok bekliyor ki ben cihazımı hiç bir ağa bağlamış değilim ve bağlamak da istemiyorum. Tek istediğim harici hard disk ile film izlemek.
    Cihazın ağa bağlanma özelliğini kapatıp, cihaz açılışını nasıl hızlandırabilirim?

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Hocam benimki live deil.
    Yani internet wife vs girisi yok.
    Dolayisiyla agdan seyretmiyorum. Direkt hardiskten seyrediyorum.
    Wd, Hdmi ile tv ye bagliyorum.
    Wd, optik cikisla amfiye bagliyorum
    Ama bugun bi film izleyim hic takilma olmadi.

Ama daha once sorunsuz izledigim filmlerde takilma olmustu bu hafta icinde.

Isinmadan mi kaynakli bilmiorum ama odada klima var.

Forumu okumustum. Bi arkadas laptop sogutucu veya onun gibi bisey ile kullaniormus.

Ama o zaman herkezde bu isinma sorunu olur anlamina gelir. Ama baktigimda cogu kisi sorunsuz kullaniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wd tv 2.gen var. ( live değil)
    bendeki Mevcut sürüm.
    1.01.77

Çok uğraşmama rağmen güncelleme yapamadım.
    Usb yi taktığımda taranıyor diyor ama sonrasında bir şey olmuyor.

kendi sitesindeki sürüm 1.03.07

http://support.wdc.com/downloads.aspx?g=1015&lang=tr

Denediklerim :
    usb de sadece günceleme dosyaları var.

1- farklı usbler.
    2- usb de ntfs - fat biçimlendirme.
    3- hardisk takarak deneme.
  • WD TV LIVE kullanıcısıyım. HDD'deki bazı filmlerin posterleri silindi, HDD'yi PC'ye bağlayıp posterleri silinen filmlerin posterlerini yeniden koymak istediğimde "Belirttiğiniz dosya adını taşıyan bir klasör var" şeklinde bir uyarı çıkıyor. Posterleri silinen filmleri harici HDD'den PC'ye kopyalamak istediğimde herhangi bir işlem yapmıyor, fakat posteri silinmeyen filmlerde problem yok. Sorunun nedeni nedir, nasıl çözülür? Teşekkürler.

Edit: "Gizli dosyaları göster" yapıp bozuk dosyaları unlocker kullanarak(başka türlü silinmiyor) sildim ve problem halloldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 4 Temmuz 2017; 7:48:4 >
  • arkadaslar en son çıkan wd live modeli var bende. 200 tl istiyorum. bide wd mavi play modeli var onada 125 istiyorum. ilgilenen olursa nesaj atsın. ikiside sıfır ayarında. sorunsuz.

• Wd Tv Live'ım var fakat 2 yıldır kullanmıyordum resmen soğumuştum. Ama yine bi deneme çıkarttım işte. Ama yine hüsran... Youtube açılmıyor. Güncellemeyi nasıl yapacağımı da bilmiyorum konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

• beyler 2.nesil wd tv live in hdmi çıkışı sorunlu.compenant çıkıştan bağlamayı dusunuyorum ama compenantın iki ucu kırmızı mavi yeşil.Bu çıkışlar lcd tv im de var ama wd tv te tek jack girişli nasıl yapılması gerekiyor
  • Çok uzun yıllar kullanıp geçen sene itibariyle Apple Tv'ye yükselttiğim cihaz konuyu görünce yazmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anjeliqué

Çok uzun yıllar kullanıp geçen sene itibariyle Apple Tv'ye yükselttiğim cihaz konuyu görünce yazmak istedim.

Hocam nasıl bir ürün o. Android player gibi uygulama mı yüklüyoruz yoksa kendi playeri mi var

• Western Digital WD TV Live Streaming Media Player' ı yıllardır kullanıyorum. Maşallah hala taş gibi cihaz, nazar değmesin. Bluray remux 1080p fimleri keyifli bir şekilde izliyorum. Youtube vs. uygulamalarda sorunsuz çalışıyor.

Upgrade desteği kesildi Western Digital tarafindan. Ekstra bir yenilik gelmiyor artık cihaza. Ama mevcut hali ile de gayet iş görüyor.

• x265 kodlamalı filmler hariç, x264 dahilin de her videoyu oynatabilen cihaz.
  • Yıllardır taş gibi kullanıyoruz. Yeni aldığım Samsung 55Q6FN tv'nin açmadığı formatları izliyorum. Keşke Netflix'e de girebilse.

"Western Digital medya oynatıcınızı Netflix hesabınıza bağlamak için, Ana Sayfa ekranında olduğunuzdan emin olun ve cihazınız için aşağıdaki adımları takip edin.

Netflix'in yalnızca Birleşik Devletler, Kanada, Latin Amerika, Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki Western Digital medya oynatıcılarında kullanılabildiğini lütfen unutmayın."
    https://help.netflix.com/tr/node/23916
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Wd TV live stream var bende 2011 de çıkar çıkmaz almıştım. Aradan 6 yıl geçti. Dün yine yazılım çıktı bildirimi geldi. Güncelledim. Hızı arttı. Wd cihazını unutmuyor👍
    Hocam ben wifi ağına bağlıyorum ama yazılım güncellemesi grldiğine dair bi bildirim hiç olmadı. Nasıl güncelleyeceğiz şu aleti?

• MuttiMendes M kullanıcısına yanıt
    adam 3 yıl önce güncellemiş . cihaz hala elinde mi, wd'nin serverları hala aktif mi? bir sürü soru...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

Western Digital WD TV Live Streaming Media Player' ı yıllardır kullanıyorum. Maşallah hala taş gibi cihaz, nazar değmesin. Bluray remux 1080p fimleri keyifli bir şekilde izliyorum. Youtube vs. uygulamalarda sorunsuz çalışıyor.

Upgrade desteği kesildi Western Digital tarafindan. Ekstra bir yenilik gelmiyor artık cihaza. Ama mevcut hali ile de gayet iş görüyor.
    hocam, youtube dışında netflix e girebiliyormusunuz?
  • netflixe tamamen sorunsuz bağlanıyor cihaz, sadece blutv olmuyor haliyle
  • Uzun zamandır WD TV Live kullanıyorum. Ama WD artık desteğini kesti ve artık bu tür cihaz üretmiyor. Benim internet üzerinden oyun kanallarına, netflix gibi paralı kanallara bağlanmaya niyetim yok. Sadece HDD üzerinden film seyretmek ve internet üzerinden zaman zaman tv kanallarını seyretmek isterim. Şu anki WD TV Live internet bağlantılı olarak çok sğır çalışıyor. İşlemci sorunu sanırım. Bu cihaza alternatif güncel bir cihaz olarak ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: architector

Uzun zamandır WD TV Live kullanıyorum. Ama WD artık desteğini kesti ve artık bu tür cihaz üretmiyor. Benim internet üzerinden oyun kanallarına, netflix gibi paralı kanallara bağlanmaya niyetim yok. Sadece HDD üzerinden film seyretmek ve internet üzerinden zaman zaman tv kanallarını seyretmek isterim. Şu anki WD TV Live internet bağlantılı olarak çok sğır çalışıyor. İşlemci sorunu sanırım. Bu cihaza alternatif güncel bir cihaz olarak ne önerirsiniz?
    Merhaba,

Bende de wd tv live var, şimdi yedekte. Bu WD, x264 formatlı filmlerde çok iyi, bu zamana kadar iyi hizmet verdi, fakat x265 formatını oynatamıyor.

Ben bu sene aliexpress den aldığım T95Q media player' ı kullanıyorum, güncel tüm formatları oynatıyor, işlemci yeterince hızlı, çok memnunum. Mesela Kodi media oynatıcı ile x265 1080p 10bit filmleri, mükemmel görsellikle takılmadan oynatıyor.
    Tek handikap %60 gümrük vergisi var.

Aldığım yerin Linki:https://tr.aliexpress.com/item/32941169772.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dDiNFGR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 3 Ağustos 2020; 21:44:15 >

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.