Şimdi Ara

WEB TASARIMI VE KODLAMA (ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
16
Favori
95.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu işi işim olsun diye istiyorum zaten ama diploma sanki zaman kaybından bir şey değil gibi duruyor 😕

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese müjde Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden geçilebilecek bölümler bugün yayınlandı.  WEB TASARIMI VE KODLAMA (ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asusline -- 24 Mayıs 2017; 14:31:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asusline

Herkese müjde Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden geçilebilecek bölümler bugün yayınlandı.  WEB TASARIMI VE KODLAMA (ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF)

Çok iyi. Yazılım mühendisliğini görünce gözüm parladı. Lisans olarak girmem imkansız çünkü sayısalım yok. Peki seneye bu bölümler yine kalır mı ve dgs'nin yazılım müh. geçişteki zorluğu ne olur?

• Bu bolumde kodlama ile ilgili elle tutulur bir egitim veriliyor mu acaba,okuyan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.İlk yil kodlama ile ilgili bisi görünmüyor,sadece ikinci yılda var.

• Bilgisayar mühendisliği okuyanlarda okuyabiliyor mu?
  • Bölüme bu sene kayıt olacağım. Şuan üniversite de 4. sınıfım. Aöfü ne kadar uzatabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asusline

Herkese müjde Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden geçilebilecek bölümler bugün yayınlandı.
    umarım ilerleyen zamanlarda daha çok bilgisayar üzerine açık öğretim bölümü açarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cannfree -- 5 Ağustos 2017; 2:10:10 >

• Web tasarım ve kodlama bölümü için Murat Yayınlarını aradım. yardımcı kitap basılmayacakmış. Bildiğiniz başka bir kaynak kitap varsa ve paylaşırsanız satın almak istiyorum. Teşekkürler
  • parooksetin P kullanıcısına yanıt
    Daha önce AÖF'de Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdim. Aynı zamanda Yazılım Mühendisiyim. Bu bölümün derslerini inceledim. Şimdi kesinlikle okumayın gibi bir şey söylemem çünkü bu devirde lise mezunlarına özellikle yazılım alanında iş fırsatı mevcut değil. Tabi ki istisnalar var. Kendini iyi geliştiren insanlar üniversite olmadan da güzel maaşlarla iş bulabiliyor. Söylemek istediğim şu: Eğer ben bu bölümde yazılımın temellerini alırım diye bir düşüncede iseniz yanlış yoldasınız. Derslerine baktım öncelikle algoritma ile ilgili bu bölüm size hiçbir şey katmayacaktır. Algoritma bilgisi,mantığı olmadan yazılımcı olunmaz. Bu bölümü okuyacak arkadaşlar muhakkak kendini geliştirmek için uğraşmalı. Java,C# vs. gibi bir dilde kod yazıp MYSQL,MSSQL gibi veritabanı programlarını öğrenmelisiniz. Zaten kariyer.net'de iş ilanlarına bakacak olursanız istedikleri şeyler belli. Yani şu bölüm size en fazla sözel bilgi olarak bir şey katar. Yazılım işi bilgisayar üzerinde verimli olur. Şahsen kağıda kod yazmak en sevmediğim iştir. Bu bölümü okuyun ama okurken kendinize bir hedef belirleyin. Back-End Developer veya Front-End Developer mı olmak istiyorsunuz öncelikle bu kavramları araştırın ve ona göre kendinize bir çalışma programı belirleyin. Ve neye karar verirseniz verin algoritma öğrenin. Nacizane görüşlerim bu şekilde. Bu bölüme bende kayıt yaptıracağım açıkçası öğrenci kartı ve öğrencilik haklarından yararlanmak adına benim için güzel bir fırsat. Elime ders kitapları geçtiğinde şu yaptığım yorumlarda da yanılmayacağıma eminim. Detaylı bilgi almak isteyenlere özelden her zaman yardımcı olabilirim.

• İyi günler bölüm nasıl memnun musunuz?
    İkinci üniversite kapsamında ben de düşünüyorum bu bölümü.
  • JohnAbruzzi kullanıcısına yanıt
    Aslında bu bölümü meslek sahibi olmak amacıyla yazmıyorum, sınavsız ikinci üniversite kapsamında kendimi gelistirmek maksadıyla yazmayi düşünüyorum.Yonetim bilisim sistemlerine kayit olacaktim ama 4 yil duzenli devam edemeyebilrim,zati orda da ileri duzeyde kodlama eğitimi verilmiyor sanirsam.Kendim netten baslasam eminim yarım bırakırım,bir şeye kayıt olursam belki duzenli devam ederim diye düşünüyorum.Bolum isminde kodlama gorunce bir bakayım dedim,okumaktan zarar gelmez diye dusundum.Ama bu konularda tecrubeli olan diger arkadaşlarda sizin gibi düşünüyor,kodlama konusunda bir sey katmaz diyorlar.

• arkadaşlar bende dusunmeye basladım bu bolumu ..bırbırımıze destek olalım .. o kadar guzel ıyı örnekler var kı bu ısten karıyer yapan turkler vs .. 2 gundur sabaha kkadar youtube vlogları ızledım .. gercekten heyecanlandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnAbruzzi

Daha önce AÖF'de Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdim. Aynı zamanda Yazılım Mühendisiyim. Bu bölümün derslerini inceledim. Şimdi kesinlikle okumayın gibi bir şey söylemem çünkü bu devirde lise mezunlarına özellikle yazılım alanında iş fırsatı mevcut değil. Tabi ki istisnalar var. Kendini iyi geliştiren insanlar üniversite olmadan da güzel maaşlarla iş bulabiliyor. Söylemek istediğim şu: Eğer ben bu bölümde yazılımın temellerini alırım diye bir düşüncede iseniz yanlış yoldasınız. Derslerine baktım öncelikle algoritma ile ilgili bu bölüm size hiçbir şey katmayacaktır. Algoritma bilgisi,mantığı olmadan yazılımcı olunmaz. Bu bölümü okuyacak arkadaşlar muhakkak kendini geliştirmek için uğraşmalı. Java,C# vs. gibi bir dilde kod yazıp MYSQL,MSSQL gibi veritabanı programlarını öğrenmelisiniz. Zaten kariyer.net'de iş ilanlarına bakacak olursanız istedikleri şeyler belli. Yani şu bölüm size en fazla sözel bilgi olarak bir şey katar. Yazılım işi bilgisayar üzerinde verimli olur. Şahsen kağıda kod yazmak en sevmediğim iştir. Bu bölümü okuyun ama okurken kendinize bir hedef belirleyin. Back-End Developer veya Front-End Developer mı olmak istiyorsunuz öncelikle bu kavramları araştırın ve ona göre kendinize bir çalışma programı belirleyin. Ve neye karar verirseniz verin algoritma öğrenin. Nacizane görüşlerim bu şekilde. Bu bölüme bende kayıt yaptıracağım açıkçası öğrenci kartı ve öğrencilik haklarından yararlanmak adına benim için güzel bir fırsat. Elime ders kitapları geçtiğinde şu yaptığım yorumlarda da yanılmayacağıma eminim. Detaylı bilgi almak isteyenlere özelden her zaman yardımcı olabilirim.

hocam bende bundan sonra hayatımın gerı kalanını kodlama uzerıne yogunlasmayı dusunuyorum .hıc acelem yok . duzenlı bır işimde var .... giriş kısmındayım yolun basında .. acıktan okuyup dgs ıle bılg muh tamamlamak ıstıyorum. tek derdım kodlamayı ogrenmek . bıde dıploma oda ılerde ıse yararsa dıye...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertksk1912

Bilgisayar mühendisliği okuyanlarda okuyabiliyor mu?

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/DGS/tablo-2_24052017.pdf
    dostum gecen yılın kılavuzuna gore gecıs hakkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbaros5050

quote:

hocam bende bundan sonra hayatımın gerı kalanını kodlama uzerıne yogunlasmayı dusunuyorum .hıc acelem yok . duzenlı bır işimde var .... giriş kısmındayım yolun basında .. acıktan okuyup dgs ıle bılg muh tamamlamak ıstıyorum. tek derdım kodlamayı ogrenmek . bıde dıploma oda ılerde ıse yararsa dıye...

Kodlamayı öğrenmek için tek diyebileceğim algoritma çözümleri üzerinde yoğunlaşmanız. Ondan sonrası gayretinizle gelecektir. Dgs ile bilgisayar mühendisliği planınız güzel fakat dgs biraz zorlu süreç. Bende dgs ile geçiş yaptığım için iyi biliyorum. Düzenli bir işiniz varsa dgs ile müh tamamlama sizin için zor olacaktır. Çünkü genel olarak devam zorunluluğu var bazı okullarda. Ve zaten bazı dersler var ki derse gidilmeden anlaşılması çok zor :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barbaros5050

quote:

Kodlamayı öğrenmek için tek diyebileceğim algoritma çözümleri üzerinde yoğunlaşmanız. Ondan sonrası gayretinizle gelecektir. Dgs ile bilgisayar mühendisliği planınız güzel fakat dgs biraz zorlu süreç. Bende dgs ile geçiş yaptığım için iyi biliyorum. Düzenli bir işiniz varsa dgs ile müh tamamlama sizin için zor olacaktır. Çünkü genel olarak devam zorunluluğu var bazı okullarda. Ve zaten bazı dersler var ki derse gidilmeden anlaşılması çok zor :)

hocam öncelıkle hızlı cevabınız ıcın çok tesekur ederım.. dgs formatı sanırım bugune kadar gırdgım sınavlar içinde bana en yakın sınav. matematıkdende anlaya bırı olarak sanıırm becerebılırım. yalnız bılg muhendıslıgı derslerıne baktıgımda fizik 1 2 , ilerı matematık vs bır çok dersın benı zorlıycagını dusunmeye basladım.. eger devam zorunlulugu vs derlerse de bende okulu bıtıremem ama bana lazım olucak derslere gırer cıkarım boylelıkle en azından zaman kaybetmem . mezun olmasamda bilgim olur.
    sizden rıcam ben nasıl bır yol harıtası ıle bu kodlama başlamalıyım .. nereden başlamalıyım ?

önerebılecegınız kaynak vlog herseye açığım ..şimdıden tesekurler

• -mesaj silindi-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooncel19 -- 22 Ağustos 2017; 1:21:34 >
  • bende bbu sene kayıt yaptıracagım matematik öğretmeniyim düzenli olarak okula gidip okuldan sonra hafta sonları kodlama öğrenmek istiyorum kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. Peki programlama dilleri öğrenmem ve geliştirmem için öneredeğiniz kitap video çalışma vs var mı yardımcı olacak bilgili bir arkadaş.. cahilligimi maruz görün
  • Ben gıda mühendisliği okuyorum, 2. sınıf öğrencisiyim. Yazılımla ilgileniyorum. Web Tasarımı ve Kodlama önlisansını bitirerek DGS ile bilgisayar mühendisliğine tamamlamayı düşünüyorum. Mühendislik temelim olduğu için bilgisayar mühendisliği derslerinde sorun yaşayacağımı düşünmüyorum açıkçası ama bu program bana bir şey katar mı emin değilim. Sizin fikirleriniz neler benim durumum için?
  • Face grubumuz da var sorularınız ders notları önemli tarihler vs.https://www.facebook.com/groups/1144808678931113/
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.