Şimdi Ara

-[+]- Web Hosting & Domain Nedir? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? -[ Genel Bilgi ]- (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
6
Favori
67.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hepsini okudum çok güzel yazmışsın çok saol
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda_0640

arkadaşlar şunu unutmayın ücretsiz olarakda domain yapılabilir.

nasil yapabilrm ücretsiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: szafer

Türk İletişim İnternet Hizmetleri -www.turkiletisim.netwww.uzman.com.tr msn : destek@turkiletisim.net

Merhaba fiyatlarımız pahalı gelebilir , ama emin olunki kaliteli ve kesintisiz bir hizmet için bu fiyatlar normal.

Bize nasıl güvenebileceksiniz gelin 15 gün size ücretsiz hosting pakedi açalım menun kalırsanız ödemesini yapar devam edersiniz, ayrıca referans listemizi verelim her bir referansımıza tek tek sorun hakkımızda bilgi sahibi olun.

100 mb windows hosting pakedi
    10 adet pop3 e-mail
    5 gb aylık trafik
    ASP , PHP
    Plesk Türkçe Kontrol Panel
    7/24 Ftp Erişimi
    Türkiye Lokasyon

YILLIK 60 YTL SATIN AL >http://www.turkiletisim.net/hsignup.php?pt=&plan=WindowsHosting

Sitelerinize ulaşılamıyor

• Bildiğim kadarıyla ücretsiz domain veren bir yer tam olarak yok ama şu yöntem var mesela:

Bir forum sitesi var, bu forum sitesine üye luyorsun, yazdığın yazılar kadar puan topluyorsun ve yeterli puana ulaştığında bir yıllık domaini üretsiz veriyor. yazman gereken yazı sayısı da yaklaşık 200 sanırım. Ama bu bahsettiğim tarzdaki siteler hep ingilizce. aklımda bu tip işleyen türkçe bir site açmak var ama iyi bir alt yapı gerekiyor. diğer yandan 8 dolar verip sağlamında kendi adına domain almak varken o kadar forum yazısıyla kim uğraşacak sorusu gündeme geliyor. yani 8 dolar için bu kadar uğraşmak o kadar da mantıklı olmayabilir.

foruma yeni üye oldum, kuralları tam bilmiyorum. o yüzden linkleri şimdilik vermeyeyim. ama özel mesajla bana ulaşabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .MstF.

hepsini okudum çok güzel yazmışsın çok saol

+1
  • çok iyi yazı hazırlamışsınız, teşekkürler.
    Bir sorum olucaktı. bu konularda çok amatör biriyim.
    arkadaşlarımın ziyaret edebileceği arasıra yazı yazabileceğim resim koyup silebileceğim adıma kayıtlı com uzantılı bi site kurmak istiyorum. böyle bi siteyi adıma tescil edebilecek, önerebileceğiniz internetten ulaşabileceğim firma adı verebilirmisiniz? son olarak evimden, kurmak istediğim siteyi nasıl kontrol edebilirim, bana mesela bi şifremi vericekler, kimsenin siteye müdahale etmemesi için ve de adıma kayıt ettiğim sitem için, bu işi yapan firma bana hukuki geçerliliği olan yazılı bir belgemi göndericek? alan adımın çalınmaması için
    cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler
  • aktifnet sana çok teşekkürler

sana özel mesaj atacaktım msn adresimi verip seninle daha iyibilgi paylaşımı yapmak için ama mesaj kutun doluydu mesajım sana gitmedi bana mns verebilirmisin
  • Birde şahsi fikrim olarak şunu soylemek istiyorum bir domain alacakken kesinlikle içeriği düşünmeliyiz içeriğe göre alınmayan alan adları gerçekten güzel olmuyor
  • öncelikle ellerine sağlık . çok güzel ve kullanıslı bir döküman olmuış.
    ardından da sunu belirtmek istiyorm ki :P:D benim birkaç sorum olcaktı.
    yaw simdi ben ultima online serverı kurmak istiyorm bunun için nasıl bi host almam lzm . bu konularda cok cahilim . yane unix mi yoksa windows mu gerekiyor bunun için . yane bu oyunda lag olmaması için yane kesinti ve takılmalar olmaması için nasıl bi host almam gerekiyor.ne kadara patlar :) bide site verebilirmisiniz. ayrıca o oyunun serverı için bide site yapmak gerekir . o sitedede öle mp3 vs. çok büyük boyutta dosyalar olmuycagı için unix daha mantıklı olur dime . nese simidden cok tskrler .:)
  • Ellerine sağlık. Teşekkürler.
  • guzel bir baslik ve guzel bir konu olmus keske her gun boyle faydali okuyabilsek
  • quote:

Orjinalden alıntı: wmaste

Arkadaşlar sorularımı cevaplayacaklara şimdiden teşekkürler.

Forum sitesi kurmak istiyorum

1-Bunun için en az kac mb'lık hosting yeterli olur, mesela 10mb yeterli mi?
    2-unix tabanlımı yoksa linux yada windowsmu olmalı.
    3-MySQL destegi olmalımı cünkü bazı reklamlarda mesela 5adet MySQl diyor, yani MySQL ne işe yarıyor 1 tane olmasıyla 5tane olması arasında ne fark var, mysql olmazsa ne olur?
    4-Aşagıdaki özelliklerde hostingin fiyatı yıllık 15dolar. Sizce forum sitesi acmak için yeterlimi?

25 Mb Alan
    1 GB Band Genişliği
    5 Adet Mail Hesabı
    2 Adet Subdomain
    1 Adet Yönlendirme
    1 Adet MySQL 4 Veritabanı
    PHP v5.1.6, PERL v5.8
    Email Grupları
    Email Yanıtlayıcı
    Spam ve Virüs Koruması
    Dosya Yöneticisi
    Türkçe Plesk Kontrol Paneli
    7x24 FTP Erişimi
    7x24 Online Destek
    1 Gbit Datacenter (Türkiye)

arkadaşın sorusu havada kalmış..bende aynı bilgisizlikten muzdaripim..ve bu aralar bir forum sitesi kurmayı düşünüyorum..bu sorulara açıklık getirebilirseniz çok faydalı olucak.

• Godaddy'de Fantastico var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dirilis60

quote:

Orjinalden alıntı: wmaste

Arkadaşlar sorularımı cevaplayacaklara şimdiden teşekkürler.

Forum sitesi kurmak istiyorum

1-Bunun için en az kac mb'lık hosting yeterli olur, mesela 10mb yeterli mi?
    2-unix tabanlımı yoksa linux yada windowsmu olmalı.
    3-MySQL destegi olmalımı cünkü bazı reklamlarda mesela 5adet MySQl diyor, yani MySQL ne işe yarıyor 1 tane olmasıyla 5tane olması arasında ne fark var, mysql olmazsa ne olur?
    4-Aşagıdaki özelliklerde hostingin fiyatı yıllık 15dolar. Sizce forum sitesi acmak için yeterlimi?

25 Mb Alan
    1 GB Band Genişliği
    5 Adet Mail Hesabı
    2 Adet Subdomain
    1 Adet Yönlendirme
    1 Adet MySQL 4 Veritabanı
    PHP v5.1.6, PERL v5.8
    Email Grupları
    Email Yanıtlayıcı
    Spam ve Virüs Koruması
    Dosya Yöneticisi
    Türkçe Plesk Kontrol Paneli
    7x24 FTP Erişimi
    7x24 Online Destek
    1 Gbit Datacenter (Türkiye)

arkadaşın sorusu havada kalmış..bende aynı bilgisizlikten muzdaripim..ve bu aralar bir forum sitesi kurmayı düşünüyorum..bu sorulara açıklık getirebilirseniz çok faydalı olucak.

Merhaba,

üstte belirtmiş olduğunuz özelliklerde bir hosting başlangıçta forum 'u kurabileceğiniz alanı sağlasa da bu, kuracağınız forum yazılımına göre değişiklik gösterecektir.Yani forum için web alanı biraz az.

Ayrıca bir süre sonra ziyaretçi kitlesi oluşmaya başladığında ve database şişmeye başladığında, hosting üzerine dosya vs. eklendiğinde hem web alanı, hem de band genişliği yetersiz kalacaktır.

Bence başlangıç için biraz daha yüksek bir web alanı almalısınız.Zaten band genişliği de ona oranla yüksek olacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: omercatal

çok iyi yazı hazırlamışsınız, teşekkürler.
    Bir sorum olucaktı. bu konularda çok amatör biriyim.
    arkadaşlarımın ziyaret edebileceği arasıra yazı yazabileceğim resim koyup silebileceğim adıma kayıtlı com uzantılı bi site kurmak istiyorum. böyle bi siteyi adıma tescil edebilecek, önerebileceğiniz internetten ulaşabileceğim firma adı verebilirmisiniz? son olarak evimden, kurmak istediğim siteyi nasıl kontrol edebilirim, bana mesela bi şifremi vericekler, kimsenin siteye müdahale etmemesi için ve de adıma kayıt ettiğim sitem için, bu işi yapan firma bana hukuki geçerliliği olan yazılı bir belgemi göndericek? alan adımın çalınmaması için
    cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler

Merhaba,

Ben teşekkür ederim.

Alan adı tescili yapabileceğiniz bir çok firma bulunmaktadır.

Bunlar arasında güvenilir ve en çok tercih edilenler arasında örnek verecek olursam :
    www.natro.com
    www.isimtescil.net
    www.ihs.com.tr

alan adını buralardan oldukça cüzik fiyatlara tescilledikten sonra yine aynı yerlerden hosting hizmeti alabilirsin veya farklı bir hosting şirketini tercih edebilirsin. Hosting hizmeti satın aldığında, mail adresine kontrol paneli giriş bilgilerini gönderirler. bu bilgiler ile kontrol paneline girerek sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemler için herhangi bir belge veya sözleşmeye gerek yoktur.

Hosting seçimi için :www.hostbul.net öneririm

• quote:

Orjinalden alıntı: aslansinkaplansin

selam arkadaşlar
    acil bir sorunum var, biri yardım ederse sevinirim.

alan adımı yerli bir firmadan para karşılığı, hostingimi ise 50webs.com'dan ücretsiz olarak aldım.

kuracağım sitede info@siteminadresi.com gibi bir mail adresi kullanmak istiyorum. yani ziyaertçiler bana sitemin uzantısı olan bir adresten ulaşabilsinler istiyorum . aradım taradım bulamadım ben. nasıl yapabilirim?

Hosting hizmeti satın aldığınız firmanın size verdiği kullanıcı panelinden dilediğiniz isimde ve kendi uzantınızda mail adresi açabilir, hatta msn olarak dahi kullanabilirsiniz.

Bunun nerden veya nasıl yapılacağını bilmiyorsanız kullanığınız kontrol paneli ismini yazarsanız biz yardımcı olmaya çalışalım veya hosting firmanıza danışın.

• quote:

Orjinalden alıntı: pcworldpc

peki yarbayım bu hosting fiyatlarını internette nerden bulabilirim?

www.hostbul.net
  • Abi çok saol super paylaşmışssın ve benım gıbı lamerlere yardımcı olmussun 1oooooooooo kere saoL
  • quote:

Orjinalden alıntı: HardcoRe_TR

Abi çok saol super paylaşmışssın ve benım gıbı lamerlere yardımcı olmussun 1oooooooooo kere saoL

Estağfurullah, o ne kelime.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu
  • quote:

Orjinalden alıntı: yanmısbozuka

öncelikle ellerine sağlık . çok güzel ve kullanıslı bir döküman olmuış.
    ardından da sunu belirtmek istiyorm ki :P:D benim birkaç sorum olcaktı.
    yaw simdi ben ultima online serverı kurmak istiyorm bunun için nasıl bi host almam lzm . bu konularda cok cahilim . yane unix mi yoksa windows mu gerekiyor bunun için . yane bu oyunda lag olmaması için yane kesinti ve takılmalar olmaması için nasıl bi host almam gerekiyor.ne kadara patlar :) bide site verebilirmisiniz. ayrıca o oyunun serverı için bide site yapmak gerekir . o sitedede öle mp3 vs. çok büyük boyutta dosyalar olmuycagı için unix daha mantıklı olur dime . nese simidden cok tskrler .:)

yaw pek ii anlatamadım ama bana da bir yardımcı olsan ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.