Şimdi Ara

-[+]- Web Hosting & Domain Nedir? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? -[ Genel Bilgi ]- (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
6
Favori
67.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür etmek istiyorum,gerçekten çok yararlı bir kaynak hazırlamıssınız.

Bir sorum olacak.

Sadece alan adı tescil islemi yaptırmak istiyorum.Bircok sitede farklı farklı fiyatlar çıkıyor karşıma,mesela 9,99 ytl'den başlıyor 35 dolara kadar çıkıyor.Bu fiyatların arasında bu kadar fark olmasının sebebi nedir?Hadi hosting hizmeti icin sirketler arasında fiyat farkı olmasını anlayabiliyorum,sonucta bir hizmet vaadediliyor ama tescil isleminde neden fiyat farkı oluyor?Sonucta 9,99 Ytl'ye yapılan yerden aldıgımda da gene bir yıllığına benim olmuyor mu o alan adı?

Cevaplarsanız cok sevinirim

Tesekkurler
  • Bu bilgiler için cok tsk ederim ellerine sağlık
  • Ben teşekkür ederim arkadaşlar
  • slm herkeze merhaba .. sanırım asıl sorulması gereken ve en önemli olan soru sorulmamış bana göre..

şimdi benim merak ettiğim bu hosting şirketlerini denetleyen bir kurum varmı ??

yani sonuçta burdan bir şirket dünyaya açılıyor..ve burası bir çok şirket için bir ofis olarak görüyorum ben internet sitelerini ..çünkü büyük paralar dönüyor..

hal böyleyken diyelimki internetten iyi iş alan bir şirketin web sitesi teknik sounlar nedeni ile 2 hafta kapansa şirketin ettiği zararı siz düşünün..

o yüzden bu hosting şirketlerinin sigorta gibi bir garantisi varmı .. ve bu hostingşirketlerini denetleyen bir kurum varmı ?

geçen bir arkadşaımın sitesi kapandı .. nedenini sorduk .. hosting şirketinin sahibi askere gitmiş.. ofisi de kapamış ... işi bırakmış..yani

şimdi benim anlamadığım bu hosting olayı herkez yapabilyormu ? buun için bence çok zor şartlar getirilmeli..

saygılar

• Teşekkürler aktifnet verdigin bilgiler için yararlı olacagını düsünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GvnC -- 2 Haziran 2007; 18:25:57 >
  • İStanbul hosting ben orayı kullaniyorum cok ta rahat
  • aktifnet paylaşımın için çok teşekkür ederim.benim farklı bi sorum olacak ama pm kutun dolu mesaj atamıyorum
  • Allah klavyene zeval vermesin
  • Yaklaşık 50 kişinin haftanın 7 günü, günde ortalama 5 saat gireceği, mp3 paylaşımı yapılmayan ancak resim paylaşılabilecek bir foruma 100 mb alan ve 3 gb bandwith yeterli olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spetsnaz! -- 14 Haziran 2007; 11:06:17 >
  • Teşekkürler güzel bilgiler.
  • eline sağlık!
    Peki a@b.com diye bir e mail hesabı açmak istiyorum web sitesinin içinde sadece web host alsam yeter mi?
  • yakında web tasarım piyasasına atılacam amatör olarak template falan düzenleyerek
    win.com.tr acayip kaliteli süper referansları var (reklam için söylemiyorum) fiyatlarda özelliklere göre uygun geldi
  • Güzel bilgiler tesekurler..
  • selam arkadaşlar
    acil bir sorunum var, biri yardım ederse sevinirim.

alan adımı yerli bir firmadan para karşılığı, hostingimi ise 50webs.com'dan ücretsiz olarak aldım.

kuracağım sitede info@siteminadresi.com gibi bir mail adresi kullanmak istiyorum. yani ziyaertçiler bana sitemin uzantısı olan bir adresten ulaşabilsinler istiyorum . aradım taradım bulamadım ben. nasıl yapabilirim?
  • mrb. ben bir site kurmak istiyorum. ama şu an hiç bişe bilmiyorum denebilir. şimdilik böyle paylaşımları okuyarak bişeyler öğrenmeye çalışıyorum. bir site kurmak için ilk olarak ne yapmam gerek. yani nerden başlamalıyım. fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum
  • EWT DOĞRU
    quote:

Orjinalden alıntı: Eltun

İşte bilgi paylaşımı budur bilmeyenler için birebir ellerine sağlık aktifnet
  • sağol kardeş içindeki bilgiler gerçekten çok faideli bir çok yerde bu kavramlar geçiyor ama kimse ne olduklarından bu kadar detaylı bahsetmiyor
    Bu işlere yeni başlayan bir çok kişinin işine yarayacağından eminim
  • Ben teşekkür ederim arkadaşlar
  • Selam Arkadaşlar;

Paylaşımlarınız çok değerli..

TT.NET'en, ADSL aboneliğim nedeni ile 5MB host hakkım var.. Alan Adı'mı ise yurt dışından aldım. Sıkıntım şimdiki akışla ilgili:

1) WEB Dosyalarımı TT.NET'e nasıl atacağım?
    2) ALAN ADI'm ile TT.NET'deki WEB Dosyalarımı nasıl ilişkilendireceğim?

Yani adam benim alan adımı yazacak, tıklayacak. (www.kaldirimcafe.com )

Alan adımı veren Network Solutions firmasına HOST adresimi bildirmem gerekecek sanırım, host adresim nedir?(mail adresim sturkbas@ttnet.net.tr ile ilişkili mi acaba)

Yerdımcı olabilirseniz sevinirim..

Tşk..
  • www.uzman.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szafer -- 8 Ocak 2012; 19:39:50 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.