Şimdi Ara

WD elements 2TB hdd nin 1.81 tb olması..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARkadaşlar 2TB wd elements aldım , fakat format atmama rağmen 1.81 TB görünüyor, yani 200gb kayıp, eğer matematiğim doğruysa. bunun sebebi nedir? 500 gb olan hddmde ki kayıp 75 mb, kabul edilebilir bişey fakat , 2tb hdd alıpta 200gb ının olmayışı biraz üzdü beni. bu normal mi?

• Disk ve USBler belirtilen boyutun altında oluyor zaten 2TB için de 1,81 normaldir bence
    1TB Wd My Passport Ultra 931GB kullanılabilir 93GB eksik bence sizinkide normal
  • Pulsefire Darius kullanıcısına yanıt
    Evet mesela 500gb lik hdd de 75 mb zaiyat var ama 200 gb zaiyat çok fazla gibi ya, başka 2tb hdd si olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 gb = 1024 mb'dır. Fakat depolama sürücülerinde 1gb = 1000 mb gözetilerek üretilmekte kayıpta buradan doğmakta bildiğim kadarı ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

1 gb = 1024 mb'dır. Fakat depolama sürücülerinde 1gb = 1000 mb gözetilerek üretilmekte kayıpta buradan doğmakta bildiğim kadarı ile.

evet doğru hiçbir disk olduğu gibi gözükmez.

firmaların çakallığı biraz da üstteki arkadaşın dediğini bildikleri halde değeri 1.000.000 olarak girerler ama o 1024teki hesabı yaparsan boyut düşer.
  • Aynı marka 2tb hdd aldım benimkide aynı görünüyor. Anladığım kadarıyla problem yok, bad sector falan olmasın da aman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.