Şimdi Ara

WD Blue 5400 rpm mi yoksa Seagate 7200 rpm mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 TB'lık dahili diskim yetersiz kalıyor, yeni HDD almak istiyorum. WD Blue 2 TB(WD20EZRZ) ile Seagate 2TB(ST2000DM001) arasında kaldım. Fakat Seagate'de forumda olsun nette olsun çok fazla sorun yaşayan olduğunu gördüm, harddiskten ses duyanlar sayısı az değil, bu da beni epey rahatsız eder. WD alayım dedim ama bununda hızı 5400 rpm imiş. 10 sene önceki harddiskim bile 7200 rpm'ydi. WD neden hala 5400 rpm disk üretir ki. Piyasada alınabilecek disk yok mu yani bu aralar

• Depolama amacıyla wd, sistem kuracaksanız seagate

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EneRGy. kullanıcısına yanıt
    Sistemim zaten SSD'de kurulu, yanında 1 Tb lik HDD var ama yetersiz geliyor. Yeni gelen diske oyunları yükleyeceğim ve film-dizi gibi şeyleri depolayacağım ama çoğunlukla oyun yükleyeceğim. Tabi bu WD'nin 5400 rpm mevzusu beni çok rahatsız ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murtul -- 22 Mayıs 2016; 3:05:46 >
  • O halde wd. Ama ses beni rahatsız etmez dersen seagate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EneRGy. -- 22 Mayıs 2016; 2:51:48 >
  • Bende blue ve eski seri Green arasında kararsızım. Blue aldım 5400rpm. Eski seri Green 7200rpm fakat transfer hızı blue da daha yüksek. Yeni teknoloji sonucta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende çok arada kaldım malesef. Seagate'i kafadan eledim, çok ses yapıyormuş. Geriye zaten direk WD kalıyor. Toshiba'da var gerçi ama harddiskler hakkında çok fazla yorum yok.

WD'nin eski 7200'lük Green serisi ile yeni 5400'lük Blue arasında kaldım. Bazı oyunlarımı oraya yükleyeceğim ve depolama yapacağım. 5400 rpm olmasa direk yeni olanı Blue serisini alacağım ama 5400 olayı kafamı çok kurcalıyor. 10 sene önce bile 7200'lük kullanırken şimdi 5400'e geçmek çok saçma geliyor. Hala kararsızım. Sizin son kararınız nedir?
  • murtul kullanıcısına yanıt
    Blue u yu takacağım ssd yanına. Green ile depolamak devam. Blue da destek olucak bir süre.

• Yahu imzamdaki hdd yi 1,5 senedir kullaniyorum hatta ilk 7-8 ay bozuk psu ile kullandim bu yuzden habire hdd ile guc kablosu arasinda bağlantı kesilip duruyordu ona ragmen hdd tık demedi sapasaglam calisiyor ve abartildigi gibi bir sesi de yok. Belki ara sira bir kol saatinin çikardiği cok asiri dusuk frekansli bir "cikleme" sesi olabiliyor bunu da gunde en fazla 1 kere duyuyorum o da maksimum 3-4 dk. Girin google'a APM sesi yazin...

• Seninki 1 Tb'lık ama. Ben Seagate alsam 3 Tb'lik alacaktım ve burda plaka sayısı arttığı için ses daha fazla çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lecher

Bende blue ve eski seri Green arasında kararsızım. Blue aldım 5400rpm. Eski seri Green 7200rpm fakat transfer hızı blue da daha yüksek. Yeni teknoloji sonucta

Merhaba hocam bir rica olacak sizden kullanıcısı olarak 7200rpm Hızında bir disk yavaş oluyor , 5400rpm hızındaki disk nasıl hızlı olabiliyor veri transfer hızında bunun bir testi veya sizin kendi ölçümleriniz varmı varsa bir kaç ss alabilirmiyim rica etsem ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cCcTURKcCc -- 26 Mayıs 2016; 1:51:06 >
  • seagate kullanıyorum. SSHD modeli. Gayet memnunum. Ayrıca 5400 rpm çok zayıf kalır bir desktop modelinde. Mümkünse 7200 tercih edin.
  • 5400 rpm güvenlik kamerasına mı takacaksınız hocam 7200 rpm alın tabiki
  • Western Digital'in Blue serisinde hem 5400 hem de 7200rpm'lik diskler vardır. Normalde diskin üzerinde rpm'si yazması lazım ama eğer yazmıyorsa model numarasının son harfine baktığınızda Z yazıyorsa 5400rpm olan modelidir (örneğin WD10EZRZ).
  • cCcTURKcCc kullanıcısına yanıt
    Wd sitesindeki teknik dökümanlara göre söyledim ben. Henüz takmadım zaten harddiski.

Araştırın biraz. Ben demiyorum ki 5400 disk 7200 den hızlı. Teknikte yazanlara göre konuşuyorum fikirlerinizi almaya çalışıyorum.

• Wd nin de 7200rpm lik olani var

• Hocam ortada bir yanlış anlaşılması olmaması ebabından toparlamak istiyorum amacım sadece Bireylerin doğru şekilde fikirlerin ve bilgilerin paylaşılarak Her kes tarafından bilinçlenmesi. Bu manada WD Firmasına ait olan Blue serisi HDD ' lerin 1TB Segmentinde 2 adet modeli bulunmakta. WD10EZRZ Modeli 5400Rpm hızında çalışmakta Bir diğer modeli olan WD10EZEX Kodlu ürünü ise 7200RPM hızında çalışmakta bu iki model numaralı hardisklerin önbellekleri 64 cache bulunmaktadır. Bir çok kaynağa baktığımda ve araştırmalarım sonucunda Bahsi geçen Ürünleri karşılaştırdığımda Veri transfer hızlarını ilginçtir'ki tüm modellerde belirli bir standart halinde 150mb/sn şeklinde ifade etmiş Lakin bu testler parçalı tabiri ettiğimiz dosya aktarım hızları baz alınmıyor tekil dosya transferleri okuma yazma hızlarının max değerlerini ifade ediyor. Sentetik ve sayısal testlerde WD10EZRZ 5400 Rpm Hızında Green WD10EZRX 7200RPM hızındaki diskinden daha yüksek skor alacağına inanmıyorum. Kullanmış olduğum WD1003FZEX Black 1TB Hdd Wd kendi sitesinde Aynı skorları vermiş Bu durumu Ancak gerçek Testler İle Kesin bir hükme varabiliriz Bizzat sizden bu konuda HDD elinize geçtiğinde Test yapmanızı istiyorum Ve bu testleri bizimle paylaşırsanız Gerçekten memnun olurum. İyi Forumlar dilerim..

• cCcTURKcCc kullanıcısına yanıt
    Satış politikası olarak tabiki yüksek değerlerin alınabileceği testlerin sonuçları yazılıyor.

Hdd'yi takıtığımda vetemiz bir formattan sonra en kısa sürede test sonucu paylaşırım.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_117020047/tm.htm

Bu da benim arada derede kaldığım 2 harddisk. Blue'yu takmaya karar verdim.
  • 10 günden beri 2 TB'lık seagate HDD'den cızırtı sesleri gelmeye başladı,bunun anlamı; iki üç ay sonra hdd ölecek...Bu ölen kaçıncı seagate hdd' si
    oldu,emin değilim.O yüzden bende 2 TB lık hdd arayışlarına başladım..Sistem zaten ssd üzerinde,on da sorun yok..Maksat depolamak, 500 GB western
    takılı yıllardan beri sorunsuz çalışıyor ama 2 TB/7200 rpm westernler çok pahalı, toshiba nasıl acaba?
  • Merhaba bekliyor olucam testleri hocam güle güle kullanın ayrıca
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.