Şimdi Ara

Watch_Dogs Legion (2020) [PC ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
5
Favori
9.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Etkinlikte ilgimi çeken tek Aiden başkan oldu. Özellikle PoP Remake'i görünce gözlerim kanadı.

• Yayını izlerken "eski bir dostun dönüşü" deyince yoksa dedim ve direkt kıyafetten tanıdım. Reis baya yaşlanmış şekli falan da kaymış ama yeri çok ayrıdır. Sam Fisher gibi Aiden Pearce da Ubisoft'un emeklilikten aldığı karakter oldu. Geçmişine dair bir şeyler görmek istiyorum 2.oyunu çok sevmesem de o ekipte T-Bone vardı yanlarına uğradığı bir görev tarzı bir şey olmalı bence, Aiden'ı Bratva hücresinden çıkartmışlardı. Aslında Aiden'ı modern AC hikayesinde görmeyi daha çok isterdim sonuçta evrenler de bağlı ama Ubisoft o işi eline yüzüne bulaştırdı
  • İlk 2 oyunu eleştirilerin aksine oldukça sevmiş biri olarak Legion’ı da zaten bekliyordum ama geçen sunumdaki John Wick gameplay’i ve şimdi de Aiden Pearce heyecanımı arttırdı diyebilirim. Tek kötü yanı ilk çıkışında Aiden ana oyunda olmayacakmış, sonradan DLC ile hem haritada gezerken oynanabilir karakter olarak hem de kendine özgü hikaye görevleriyle eklenecekmiş. O biraz can sıkmadı desem yalan olur ama yine de hiç yoktan iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T-Bone yoksa olmaz
  • Watch Dogs: Legion PC Sistem Gereksinimleri

Ubisoft, Watch Dogs: Legion'ın resmi PC sistem gereksinimlerini açıkladı.

1080p / Düşük Ayarlar

CPU: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 5 1400
    GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 290X
    VRAM: 4 GB
    RAM: 8 GB
    Depolama Alanı: 45 GB
    İşletim Sistemi: Windows 10 (x64)

1080p / Yüksek Ayarlar

CPU: Intel Core i7-4790 / AMD Ryzen 5 1600
    GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 480
    VRAM: 6 GB
    RAM: 8 GB (Dual-channel)

1440p / Yüksek Ayarlar

CPU: Intel Core i7-7700K / AMD Ryzen 5 2600
    GPU: NVIDIA GeForce RTX 2060S / AMD Radeon RX 5700
    VRAM: 8GB
    RAM: 16 GB (Dual-channel)

4K / Ultra Ayarlar

CPU: Intel Core i7-9700K / AMD Ryzen 7 3700K
    GPU: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti / AMD Radeon VII
    VRAM: 11 GB
    Depolama Alanı: 45 GB (+ 20 GB HD Doku Paketi)

Ray Tracing Açık - 1080p / Yüksek Ayarlar

CPU: Intel Core i5-9600K / AMD Ryzen 5 3600
    GPU: NVIDIA GeForce RTX 2070
    VRAM: 8 GB

Ray Tracing Açık - 4K / Ultra Ayarlar

CPU: Intel Core i7-9700K / AMD Ryzen 7 3700X
    GPU: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti
    VRAM: 11 GB
    Depolama Alanı: 45 GB (+ 20 GB HD Doku Paketi)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun kendisi zerre ilgimi çekmiyor da, ilk Watch Dogs'u bitirdiğimden Season Pass içerikleri ve özellikle Aiden Pearce'lı Bloodline ek paketi baya baya radarıma sokturdu oyunu.

Resmi sistem gereksinimlerinde ise 45 GB depolama alanı görmek beni baya şaşırttı. Ya çok optimize bir oyunla karşı karşıyayız ya da baya küçük bir oyunla karşı karşıyayız diyeceğim ama Ubisoft'u biliyorsak açık dünyası birbirinin aynısı olsa dahi geniş ve çok içerikle dolu oluyordu. Umarım optimizesi düzgün olur.

Eskinin realist Ubisoft'unun olmadığını da zihin kontrolü yapan (!) Mina karakterinden anlayabiliyoruz. Büyük ihtimal oyunda hackerların yaptıklarını zihin kontrolü ile yapacak bu arkadaş. Bir değişiklik olacağını sanmam.

İlk defa resmi olarak da Assassin's Creed evreni ile crossover yapmaları çok ilgi çekici oldu. Daha önce pek çok easter egg vardı ama resmi olarak bunu böyle kullanmaları eskiden neden kullanmadınız sorusunu da aklıma getiriyor. Ayrıca Assassin's Creed'in resmi twitter hesabı Watch Dogs Legion'a crossover ile gelen Assassin Order üyesi Darcy'nin ana Assassin's Creed oyunları için canon olmadığını doğruladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hudson51

Oyunun kendisi zerre ilgimi çekmiyor da, ilk Watch Dogs'u bitirdiğimden Season Pass içerikleri ve özellikle Aiden Pearce'lı Bloodline ek paketi baya baya radarıma sokturdu oyunu.

Resmi sistem gereksinimlerinde ise 45 GB depolama alanı görmek beni baya şaşırttı. Ya çok optimize bir oyunla karşı karşıyayız ya da baya küçük bir oyunla karşı karşıyayız diyeceğim ama Ubisoft'u biliyorsak açık dünyası birbirinin aynısı olsa dahi geniş ve çok içerikle dolu oluyordu. Umarım optimizesi düzgün olur.

Eskinin realist Ubisoft'unun olmadığını da zihin kontrolü yapan (!) Mina karakterinden anlayabiliyoruz. Büyük ihtimal oyunda hackerların yaptıklarını zihin kontrolü ile yapacak bu arkadaş. Bir değişiklik olacağını sanmam.

İlk defa resmi olarak da Assassin's Creed evreni ile crossover yapmaları çok ilgi çekici oldu. Daha önce pek çok easter egg vardı ama resmi olarak bunu böyle kullanmaları eskiden neden kullanmadınız sorusunu da aklıma getiriyor. Ayrıca Assassin's Creed'in resmi twitter hesabı Watch Dogs Legion'a crossover ile gelen Assassin Order üyesi Darcy'nin ana Assassin's Creed oyunları için canon olmadığını doğruladı.

Kaç oyundur beklenen oldu sağlam bir bağlantı gördük. Önceki bağlantılar için easter egg deniyor ama bence bundan fazlasıydı. WD1'de Abstergo Entertainment CEO'suna suikast yapıyorduk ve görevin adı da Requiescat in Pace. Daha sonra AC Origins'te de bu adamın ölüm anının fotosu vardı ve tetiği çeken de Aiden Pearce. Sonraki oyunlarda bu bağı korumak yerine easter egg koymaya karar verdiler  Watch Dogs 2'de AC filmi posterleri falan vardı bu da önceki yaptıkları bağlantıya hakaretti resmen. Odyssey tarafında da bir WD bağlantısı hatırlamıyorum orada da Sam Fisher gözlüğü vardı easter egg olarak. Watch Dogs ve Assassin's Creed aynı evrende geçiyor Far Cry da bunlara dahil sanırım. Tom Clancy oyunları da bunlardan bağımsız başka bir evren(Division tam oturmuyor buraya) 2 farklı evren arasında easter egg koyarsın ama aynı evrenler içinde bağlantı yaparsın.

Yeni karakterin canon olmaması sorun değil çünkü gelecekte geçiyor, gelecekte geçen çizgi romanların hiçbirisi canon değildir mesela. Yine de böyle bir açıklama bana saçma geldi.

Aiden'ın yanına Wrench de vermişler, üzerine coop falan da var Ubisoft büyük oynuyor bakalım nasıl bir oyun çıkacak

• Watch Dogs: Legion: Gameplay Demo Walkthrough | Ubisoft [NA]

• Watch Dogs 1 ve 2.den özellikle ilk oyunu daha çok beğenmiştim.İlk oyunu beğenmemdeki temel etken ise ana karakter olan Aiden Pierce,nispeten soğuk duruşunun ardında güçlü bir karakter ve usta bir hacker vardı.İlk oyun her ne kadar downgrade eleştirilerinin ve çıkıştaki optimizasyon sorunlarının ana hedefi olsada açıkcası birkaç kez bitirdiğim oyunlardan birisi oldu.Özellikle oyun için yapılan modlarla görsel yönden gösterilen fragmanlardaki görsel haline oldukça yaklaşıyordu.Watch Dogs 2 yi her ne kadar bitirsemde ilk oyunun tam tersi bir ana karaktere sahipti.İsmini dahi şu an hatırlamıyorum ve bu nedenle akılda kalacak bir karakter bana göre değildi.2. oyunu daha çok online olarak oynadım çünkü Invasion ve co-op görevler oynaması keyifliydi.İnvasionda başka oyuncuların oyununa katılıp bir anda hacklemek ve belirli bir süre oyuncuya yakalanmamaya çalışmak eğlenceliydi.Bunun dışında başına ödül konulan oyuncularlada karşılıklı oynayabiliyorduk fakat online kısmı eğlenceli olsada ana karakter nedeniyle oyuna fazla ısınamamıştım. 

Watch Dogs Legion'da ise kararsız kalmama neden olan sorunda oyunun bir ana karakterinin olmaması,hikaye hakkında ufak detaylar paylaşsalarda oyunda herhangi bir Npc'yi alıp onunla görev yapmamız ve öldüğünde ise(karakterler için perma death seçeneği oyuncuya bırakılmış) başka bir karakterle oynayacağımızdan dolayı karakterlerle ne oranda bağ kurulabilecek emin değilim.Oyunda tercih edilen konsept farklı gibi dursada oyun boyunca kendini tekrar edecek gibi duruyor.Bu nedenle oyundan hikayeden daha çok oynanışa yönelik farklı geliştirmeler beklediğimi belirtebilirim.Örneğin oyuna eklenen yeni mekanikler,bazı karakterlerin belirli süre görünmez olması,farklı türde silahlar ve yakın dövüş mekanikleri oynanışı eğlenceli hale getirecek gibi duruyor fakat ana karakterin olmaması ve nispeten belli olan hikayesi ne oranda oyunu oynamaya yeterli gelecek bu kısımdan açıkcası emin değilim. 

Oyunun çıkış sonrası içerikleri açıkcası daha ilgi çekici çünkü çıkışta olması gereken birçok mod güncellemeyle oyuna eklenecek.Örneğin online modlar 3 Aralık tarihinde oyuna geliyor.Bence bu önemli bir eksiklik çünkü ana hikayeyi bitirdikten sonra oyunda muhtemelen yapacak bir şey kalmayacak ve oyunu oynayanda bu süreçte azalacak.Watch Dogs 2 de Online kısmında çıkışta bile oyuncu bulmak zordu Legion'da Online güncellemesine kadar co-op yada PvP oynayacak oyuncu kalır mı pek sanmıyorum.İnvasionda dahil olmak üzere Online içeriklerin oyunun çıkışında olmayıp daha sonra eklenecek olması açıkcası eksik bir oyun izlenimi oluşturdu.New Game+ modu dahi güncellemeyle oyuna eklenecek bari bu çıkışta olsaydı. Season Pass içerikleri ise Aiden Pierce'in yer alması ve oynanabilir olması bunun dışında özel karakterlerle ana oyundan daha çok ilgimi çekti.Oyun alınacaksa Season Passlı olarak alınmalı diğer türlü içeriğin önemli kısmını Season Pass'a saklamışlar.

Bu nedenlerden dolayı merak ettiğim Legion'u şu an için ön sipariş etmeyi düşünmüyorum.Bunun yerine tercihimi Valhalla'dan yana kullandım.Ubisoft her iki oyunuda özellikle çıkış tarihleriyle çıkmadan yok ediyor gibi dursada Valhalla'dan Legion'a göre daha umutluyum.Umarım Legion iyi yorumlar alır ve ilk indirimlerde alır oynarım. 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Grafik ayarları zaten aynı son AC oyunlarındaki gibi oldukça detaylı ve görsel sonuçlarını yanında gösteriyor ama benim asıl dikkatimi çeken şey oyunun diğer değiştirilebilir ayarları oldu. HUD ekranı ve oyun içi göstergelerle ilgili akla gelebilecek her şeyi ama her şeyi özelleştirebiliyoruz, çok hoşuma gitti bu durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Watch Dogs Legion'ın içerik yapımcısı Redditte katıldığı söyleşide oyunun hikayesini tamamen Aiden Pierce'e göre yeniden yazdıklarını ve Pierce'ın oyuna eklenmesinden sonra baştan sona ana hikayeyi tekrar oynadığımızda tüm ara sahnelere ekleneceğini belirtmiş.Ayrıca Pierce ile birlikte tüm hikaye baştan sona oynanabilir olacakmış.Tüm karakterlerde olduğu gibi Aiden Pierce'ıda özelleştirebilecekmişiz.Bunun dışında ise yeni karakterlerde dahil olmak üzere tüm karakterlerde perma death yani kalıcı ölüm olacakmış bunlara Pierce'da dahil ama tercih oyunculara bırakılmış.Online kısmında ise ana hikayede ekibe katılan Npc ler yerine sıfırdan ekip oluşturulacak fakat daha hızlı bir şekilde katılacaklar.Oyunun online mekanikleri ise ana hikayeye göre farklı olacakmış.

Ana oyundan daha çok Season Pass ile gelecek Bloodline içeriği daha öne çıkarılıyor.Her ne kadar ücretsiz görevler,etkinlikler ve karakterler ekleyecek olsalarda Pierce ismi elbette daha öne çıkıyor.Umarım ana oyundada oynaması keyifli yeni karakterler keşfedebiliriz. 

• Bu oyun rtx desteği ile birlikte çeşitlilik içerirse süper olur umutluyum görevler illa tekrar edecektir ama çeşitliliği taktiklerimiz ve karakterlerimiz belirleyecektir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2k'da 8gb VRAM kullanımı korkutucu

• Bakalım ubisoft bu sefer nasıl bir ana hikeyeyle karşımıza çıkacak..Bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Watch Dogs Legion'ın içerik yapımcısı Redditte katıldığı söyleşide oyunun hikayesini tamamen Aiden Pierce'e göre yeniden yazdıklarını ve Pierce'ın oyuna eklenmesinden sonra baştan sona ana hikayeyi tekrar oynadığımızda tüm ara sahnelere ekleneceğini belirtmiş.Ayrıca Pierce ile birlikte tüm hikaye baştan sona oynanabilir olacakmış.Tüm karakterlerde olduğu gibi Aiden Pierce'ıda özelleştirebilecekmişiz.Bunun dışında ise yeni karakterlerde dahil olmak üzere tüm karakterlerde perma death yani kalıcı ölüm olacakmış bunlara Pierce'da dahil ama tercih oyunculara bırakılmış.Online kısmında ise ana hikayede ekibe katılan Npc ler yerine sıfırdan ekip oluşturulacak fakat daha hızlı bir şekilde katılacaklar.Oyunun online mekanikleri ise ana hikayeye göre farklı olacakmış.

Ana oyundan daha çok Season Pass ile gelecek Bloodline içeriği daha öne çıkarılıyor.Her ne kadar ücretsiz görevler,etkinlikler ve karakterler ekleyecek olsalarda Pierce ismi elbette daha öne çıkıyor.Umarım ana oyundada oynaması keyifli yeni karakterler keşfedebiliriz. 

Ben bu aiden pierce muhabbetine uzak kalmışım. Ana oyunla beraber mi gelecek aiden ile oynama yoksa dlc ile mi ?

• TossA CoinTo Your Witcher kullanıcısına yanıt

Oyun çıktıktan bir süre sonra Pierce'ın hikayesini devam ettireceği belirtilen Bloodline isimli ek hikaye görevleri yayınlanacak.Season Pass'a dahil olan bu içeriklerde başta Pierce olmak üzere özel yeteneklere sahip 4 yeni karakter oyuna eklenecek.Bu karakterle ana hikaye baştan sona oynanabilecek ve diğer karakterlerde olduğu gibi özelleştirebileceğiz.Aiden Pierce çıkışta oyunda olmayacak ve Bloodline ile oyuna eklendikten sonra oynanabilir olacak.Oyunun çıkış sonrası içeriklerine aşağıdaki videodan bakabilirsiniz. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 22 Ekim 2020; 16:52:17 >

• Oyunun gördüğüm kadarıyla Londra atmosferi vs aşırı güzel. E oynanışı da çeşitliyse kesinlikle 2.oyunu sevenleri tatmin eder. Benim gibi birinci oyunu sevenler için ise Bloodline ek paketi baya baya heyecanlandıran bir haber oldu. Umarım çıkışından sonra şöyle güzel bir indirim alır üstüne de Epic kupon vs verirse baya baya Gold Sürüm alınır bence ama şu an için ne 269 TL ne de 449 TL bu oyunun hakkı değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.