Şimdi Ara

Watch Dogs (2014) [ANA KONU] (311. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.234
Cevap
30
Favori
204.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fero01

Taa o zaman aldim iste ucretsiz Bu zamana kadar oynamadim cunku cok elestirildigini biliyordum. Oyun gercekten guzel fazlaca boklanmis bos yere. Yeni bir sey vaad etmiyor ama surus kismi haric herseyi cok guzel yapmislar. Fakat oyunun bazi yan gorevleri ve ana gorevleri arasinda mantik olarak fazlaca fark var. Oyunun hikayesi gayet ciddi iken yan gorevler de sacma sapan seyler yapmak zorunda kaliyorsun. Bu da o butunlugu ciddi havayi bozuyor.

Alıntıları Göster
    O fazlaca boklanmanın sebebi malesef ubisoft oldu. Oyunu lanse ederken resmi olmasa da gayriresmi olarak gta killer şeklinde yapınca hype ı karşılayamadılar. Bir de öncesinde gösterilen grafiklerden büyük bir downgrade yiyince cenazesi kalktı oyunun. Ben hem ilk oyunu hem de ikinci oyunu çok seven biriyim bu arada. Ama doğruları da yazmak lazım. Hoş ubi sonra işe öğrendi 2. oyunda mesela öyle bir hype oluşturmadı. Oyun da gayet olumlu puanlar almıştı diye hatırlıyorum. Legion da tamamen farklı birşey deniyorlar onu şimdi muazzam bir merakla bekliyorum mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: TossA CoinTo Your Witcher

O fazlaca boklanmanın sebebi malesef ubisoft oldu. Oyunu lanse ederken resmi olmasa da gayriresmi olarak gta killer şeklinde yapınca hype ı karşılayamadılar. Bir de öncesinde gösterilen grafiklerden büyük bir downgrade yiyince cenazesi kalktı oyunun. Ben hem ilk oyunu hem de ikinci oyunu çok seven biriyim bu arada. Ama doğruları da yazmak lazım. Hoş ubi sonra işe öğrendi 2. oyunda mesela öyle bir hype oluşturmadı. Oyun da gayet olumlu puanlar almıştı diye hatırlıyorum. Legion da tamamen farklı birşey deniyorlar onu şimdi muazzam bir merakla bekliyorum mesela.

Alıntıları Göster
    Ya katılıyorum da bence oyun daki şehirin npc lerin gtadan eksiği yok fazlası var. Telefon konusmaları felan herkesin bir hayatı var gibi cidden. Gta daha ciddiyetsiz karikatürize biraz. Oyun bitti ben gayet beğendim.10 üzerinden 8.5

• Çok uzun süredir şöyle gerçek dışı ögeler barındırmayan, geçmiş ya da gelecek zamanda değil de günümüz şartları ve dinamiklerinde geçen bir açık dünya oynamamış olduğumu fark edince aklıma ilk aday Watch Dogs 2 geldi. Zamanında ilk oyunu oynamıştım ancak herkesin malumu çok sıkıntılıydı, hem de uzun süre geçmişti üzerinden. Şimdi hem hikayenin ve evrenin detaylarını hatırlamak, hem de zamanında mediumda 35-40 fps oynarken şimdi ultra 60 fps deneyimlemek için tekrar bitirdim ve diyebilirim ki bu oyun kesinlikle yanlış pazarlama ve 1-2 teknik detayın kurbanı olmuş aynı AC Unity gibi.

Öncelikle grafikler zamanına göre iyiymiş downgrade’e rağmen, günümüz için de gayet yeterli. Tabii ben şu sonradan ortaya çıkan config ayarlarını da ekleyerek oynadım ama sonuçta oyun içinde zaten bulunan dosyalar. O meşhur e3 videosu gibi olmadı tabii ama yine hiçbir şekilde sırıtmadı ( WD3 bile o video kadar üst düzey durmuyor bu arada)

Onun dışında atmosfer başarılı ve amaçladığı gibi boğucu. Karakterler ilgi çekici. Aiden, Joey, Defalt, T-Bone güzel yazılmış karakterler. Yine hikayesi içine çekiyor, bazı klişeler barınırsa da akıcı ve sürüklüyor. Düşman yapay zekası araçlarda çok çok iyi, bazı kovalamalarda arabaları sanki gerçek bir insan yönetiyormuş gibi düşündürüyor, karada ise vasat. Hack sistemi basit ve kullanışlı. Oynanış ve gizlilik yine akıcı. İnsanlar kuru kalabalık değil, o dünyanın bir parçası olduklarını hissettiriyorlar.

Sıkıntılarına gelecek olursak da, en büyük sıkıntısı açık dünyasının bomboş ve yan görevlerin aşırı sıkıcı olması ve bunların bir de kendini sürekli tekrarlaması. Bi de gidip GTAV’e en zayıf oldukları alanda meydan okudular, şaka gibi Onun dışında dinamik gölge ve bina yansıması olmaması, fiziksel sıkıntılar gibi çok fazla teknik problem barındırıyor. Bir de hikayesi fazla kısa. Hiç yan içerik kasmayan biri 11-12 saatte çok rahat bitirebilir ki açık dünya etiketiyle çıkan bir yapım için yetersiz. Ana hikaye yan kollara ayrılmaya oldukça müsait ama hiç kasmamışlar. Bir de araba kullanımı çok kötü. Alışılıyor ama alışana kadar kafayı yediriyor.

Sonuç olarak maalesef dediğim gibi yanlış pazarlama yapmış bir ürün çıkmış ortaya. Kendi yağında kavrularak çıkış yapsaydı eminim aldığı eleştirilerin anca yarısını alırdı. Bence 80’lik bir yapım olmuş. Bakalım şimdi sırada WD2 var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• psycho90 kullanıcısına yanıt
    Bende ilk oyunun hayranıyım fakat oynamak fırsat olmadı şimdiye kadar. O kasvetli, o sert ve gerçekçi havası çekiyor beni. Kısmet Türkçe Yamasınaymış artık herhalde.
    Merak ettiğim DLC'leri oynadınız mı hocam. Rasta saçlı elemanın DLC'si iyi diyorlardı. Oyunu uplay'e eklemiştim zamanında ücretsiz verdiklerinde ama Season Pass malum daha pahalı oluyor. Duruma göre indirimlerde Steam'den Complete paketini alsam diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Bende ilk oyunun hayranıyım fakat oynamak fırsat olmadı şimdiye kadar. O kasvetli, o sert ve gerçekçi havası çekiyor beni. Kısmet Türkçe Yamasınaymış artık herhalde.
    Merak ettiğim DLC'leri oynadınız mı hocam. Rasta saçlı elemanın DLC'si iyi diyorlardı. Oyunu uplay'e eklemiştim zamanında ücretsiz verdiklerinde ama Season Pass malum daha pahalı oluyor. Duruma göre indirimlerde Steam'den Complete paketini alsam diyorum.
    Hocam şu anda Steam’de oyunun DLC’ler dahil Complete fiyatı %80 indirimle 45 TL, kesinlikle kaçırmayın derim. Bahsettiğiniz ek paket Bad Blood. Evet onu da oynadım, hikayeyi tamamlama açısından ve yeni eğlenceli yan görevleriyle oynamaya değer diyebilirim

Cevabınız için teşekkürler. Acelesi yok şimdilik hocam, dediğim gibi yamasını bekliyorum. Ayrıca RDR2 çıkacak, üzerine The Game Awards töreninden sonra Dying Light 2 preorder'a açılabilir. En iyisi Kış indirimlerini beklemek.
  • quote:

Cevabınız için teşekkürler. Acelesi yok şimdilik hocam, dediğim gibi yamasını bekliyorum. Ayrıca RDR2 çıkacak, üzerine The Game Awards töreninden sonra Dying Light 2 preorder'a açılabilir. En iyisi Kış indirimlerini beklemek.
    Ne demek hocam, siz bilirsiniz
  • Sonunda oynayıp bitirmek kısmet oldu. Öncelikle ne downgrade yemiş beee diyerek başlayayım söze.

Şaka bir yana oyunun sürüş dinamikleri dışında bir eksiği yok, karanlık ve sert havası ile farklı bir Dünya yaratılmış hatta. Combatı sağlam, hikayesi güzel.
    Yaşayan bir Dünya konsepti de işliyor gibi. Ama abi o nasıl bir sürüş dinamiğidir la. Karton kutu sürüyoruz sanki. Çarptığımız araçlar paramparça oluyorken bizim araçta ise çökmeyi geçtim çizik bile olmuyor. Oysa ki fizik motoru ve yıkılabilir çevresi gayet sağlam oyunun. Nasıl böyle bir araç sürme yapmışlar inanamadım. Üstüne üstlük gittiler Crew diye Araç Sürme oyunu da çıkardılar.
    Ahh Ubisoft ahh diyerek tekrar olumlu yönlerine döneyim. Ana karakterimiz ve Yan karakterler oldukça özgün olmuş. Özellikle Aiden Pearce gibi ikonik bir karakter yaratıp da tek oyun ile sınırlamaları şaka gibi gerçekten. Adam İrlandalı yahu, bundan büyük nimet mi var. Bir Sure demesi var, beni benden aldı. Ray Donovan izleyenler bilir aynı olayı.
    Adamlar Haytham Kenway gibi bir karakteri bile harcadı, Vigilante mi harcanmayacak beee desenize.

Oyun bir Açık dünya oyunu olarak gayet dolu olmuş, yan etkinlik ve mini game'ler ile çeşitlendirilmiş. Artık bu tarz etkinliklerden sıkıldığım için belli başlı yan görevleri yaptım sadece. Yoksa açık dünya seven birisi her türlü içinden çıkamayacaktır.

Son olarak oyunun optimizasyon sorunundan da bahsedeyim. O kadar downgrade yemiş(bitti sandın değil mi :D) olmasına rağmen hâlâ optimizasyon sorunları var oyunda. Şehir merkezinde 1080p Ultra ayarlarda 144 fps alıyorken alakasız bir yerde 45 fps veriyor. High ve medium ayarlarda da aynı durum mevcuttu. O yüzden 60 FPS sabitleyip oynadım oyunu.

Sırada çok methedilen Bad Blood eklentisi var. Rasta saçlı eleman pek hoşuma gitmemişti ama oyunda muhatap olunca fikrim değişti. Umarım güzel bir hikayesi vardır.

Vigilante Fox Out..

• FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt
    Hocam üstteki son konuşmamızdan 7 ay sonra alıp bitirmişsiniz demek, hayırlı olsun DLC daha önce de dediğim gibi bence güzeldi, oynamaya değer. Ondan sonra 2.oyunu da oynayacak mısınız ? Bi de RDR2’ye başlamayı düşünüyordunuz onu ne yaptınız

Mesajı yazarken farkettim bende ne kadar zaman geçmiş diye hocam. Oyun zaten Uplay'de ücretsiz verdikleri için vardı, Türkçe yaması çıkıyor ve DLC'i de içeriyor diye kış indirimlerinde full paket almıştım Steam'den. Ama gel gelelim yamayı yapan grubun ödeme yöntemine 7-8 aydır bir türlü giremiyorum AVP tarafından yasaklı olduğu için. Uzun lafın kısası oynamak şimdiye kısmet oldu.
    Yaklaşık 200 saat AC Odyssey'den sonra Watch Dogs'a geçtim, o yüzden yeni bir Ubisoft oyunu daha bünye kaldırır mı emin değilim. AC oyunlarının başlarında yer alan takip et ve görünme görevlerinin Watch Dogs'da da olduğu görünce come on maaan dedim. Birde o araç sürüş dinamiği tekrardan fazla gelecektir. İleride oynarım sanırım.

RDR2'ye Steam çıkışı ile başladım 10 günde 50 saat falan oynadım hatta, sonra araya başka oyunlar girdi yavaşladım. Üstüne üstlük PC konusunda Spoiler yedim, aynı şekilde Google sayesinde de.
    2 RDR oyunun da spoilerını forumda yemiş oldum, arada 8 yıllık fark var fakat forumdaki kalite değişmiyor.

Hocam ilk olarak şunu söyleyeyim Watch Dogs 2 belki de son yıllarda en Ubisoft oyununa benzemeyen Ubisoft yapımı olmuş Ne kule aktif edip harita açma olayı var, ne outpost ele geçirme ne de sıkıcı ve tekrarlayan yan ve ana görevler

https://forum.donanimhaber.com/watch-dogs-2-2016-ana-konu--97987308-17

İncelememe de bakabilirsiniz hatta Araç kullanımı ilk oyundan daha iyi olsa da bi GTA seviyesine çok uzak ama o kadar rahatsız etmiyor artık en azından. Tabii yine art arda oynamak sıkabilir ama çok da ara vermeyin derim. Özellikle oynanış çeşitliliği ve bölüm tasarımlarını gördükten sonra ilk oyun ikincisinin yanında resmen Alpha sürümü gibi kalmış diyeceksiniz bence siz de

RDR2’yi ben de karantina sürecinde bitirdim, 2 ay ve 230 saat sürdü. Nerdeyse 25 yıllık bir oyuncu ve bu süreçte binlerce oyun deneyimlemiş biri olarak diyebilirim ki hayatımda oynadığım en özel birkaç yapımdan biriydi kesinlikle. Ve ben de maalesef bazı kritik spoilerlar almış bir şekilde bitirdim ama inanın bu durum hikayenin etkileyiciliğini 1 tık bile azaltmıyor, zaten aldığınızı tahmin ettiğim spoilerın gerçekleşeceğini daha hikayenin %60-70 lerinde çok net anlıyorsunuz, oyunun amacı sonuç değil sonuca giden yolu anlatmak aslında. O yüzden tavsiyem araya başka oyunlar sokmadan ve tüm yan görevleri de yaparak hikayeye devam edin. Öyle bir oyun ki muazzam bir açık dünya barındırmasına rağmen sadece hikaye odaklı olsaydı ve ana görevlerden başka hiçbir şey barındırmasaydı da aynı derecede bir şaheser olmuş olurdu

Yaz indirimlerinde Epic'de kaçırmıştım, artık kuponla full paketi alırız ilk indirimlerde derken ücretsiz verildi. Season passini alınca oynarım o zaman hocam, hatrını kırmayayım. R-10 hocam da sevmiş baksana.

RDR 2'ye küsme falan yok, soğuma olmuştu biraz. 70 saat oynadım, Chapter 3'teyim. Amacım Türkçe yamasını beklemek, onunla sıfırdan başlamaktı. O da yalan oldu. Artık tekrar sıfırdan başlayıp oynarım herhalde. Odyssey'e 200 saat gömüp de bu oyunu pas geçmek hakarettir. Horizon Zero Dawn gelsin de duruma göre hareket ederiz artık hocam. Büyük ihtimal Horizonu bitirip Cyberpunk'a kadar onu sömürürüm. Yan görevleri falan geçtim hazineler, gizemleri falan bile yapıyorum ben. Her türlü gidiyor meret.

R-10 hocamla da arada konuşuruz, zaten üçümüzün oyun zevki çok benzer Hatta galiba Sunset Overdrive konusuydu, üçümüz de art arda oyunu öven yazılar yazmıştık

RDR2, Witcher 3 gibi haritasını ve evrenini sevdiğim yapımlarda ben de öyleyim hocam, her şeyi yapıp sonuna kadar sömürüyorum Baştan başlaman aynen daha iyi olur

Ben de Horizon’ı Cyberpunk öncesinde bitirmek istiyorum bakalım, iyi yetiştik 80 TL’ye Cyberpunk’ı ne yaptın hocam aldın mı? Yakın zamanda almayı düşünüyorum ama almadan ön sipariş fiyatı artmaz umarım. Bir de Epic’teki şu 60 TL kupon öyle boş boş duruyor, bi tavsiyen var mı

Aynen benzer üçümüzün oyun zevki. Bunun da nedenlerinden birisi eski oyuncu olmamız herhalde. 25-26 yıl olacak benim de. Yaş ortaya çıktı ahah.

Sunset Overdrive kadar oynarken güldüğüm başka oyun olmadı uzun süredir. Birde en son Shadow Warrior 2 de güldüm bolca. İkisi de bol bol popüler kültür göndermesi yapıyor, beni benden alıyor.

Horizon'u iyi kaptık gerçekten, Sony'yi bile övmüştüm hatta başta o fiyattan gelince. Microsoft gibi bizi düşünüyor demiştim. Cyberpunk'ı geçen yıl yaz indirimlerinde almıştım, arada kafam atıyor iade edesim geliyor 250 TL iyi para. Öyle 2 oyun var 1 yıldan fazladır preorder edip beklediğim, diğeri de Vampire the Masquerade Bloodline 2. Onu ise Mart ayında mı ne sipariş geçmiştim geçen yıl.

Epic tarafında hiç bir şey öneremiyorum, çünkü kendim alacak bir şey bulamıyorum. Yılbaşında verdikleri kuponu bile süresi bitmeden Control için kullanmıştım. Keşke sepet teknolojisi getirip birde oyunlarda birleştirmeye izin verseler. Güzel indieler var alınabilecek öyle.

Hocam peki indirimli oyuna kupon yapabiliyor muyuz? Mesela normalde 250 TL ama indirimlerle 100 TL olmuş bir oyunu ben kuponla 40 TL’ye alabiliyor muyum? Umarım cevabı evettir

Oluyor hocam. Çünkü indirim oranını Yapımcı/Yayıncı firma belirliyor, kuponu ise Epic karşılıyor.

Örnek olarak bir oyunu da denedim;

Watch Dogs (2014) [ANA KONU]
  • quote:

Oluyor hocam. Çünkü indirim oranını Yapımcı/Yayıncı firma belirliyor, kuponu ise Epic karşılıyor.

Örnek olarak bir oyunu da denedim;

Tamamdır bunu öğrendiğim iyi oldu çok sağol hocam

• Bad Bood eklentisini de bitirerek Watch Dogs maceramın sonuna geldim.

İlk mesajımda belirttiğim gibi karakter oldukça itici geliyordu, sonra oyunda tanışıp hikayede ilerleyince ısınmıştım. Ek paketinde ana oyun sonrası yaşadıklarını görüyoruz.
    Yine ana oyunda kafası güzel bir abimiz vardı, o da hikayede yer alıyor yardımcımız olarak. Genel olarak senaryosu iyi olmuş, normalde oldukça kısa olmasına rağmen yine yan görevler ile süslenmiş. Bu kez yan görevlerde opsiyon kısmı gelmiş ; Silah kullanmama, farkedilmeme, kimseyi öldürmeme gibi. Tam Ubisoft kafası yani.
    Bu kez yapmayacağım diye kendi kendime söz vermiştim fakat yine sürüş görevleri dışındakileri yapmış buldum kendimi. Lanet olası Ubisoft bağımlı yaptı beni.
    Son söz olarak çıkışından bu kadar zaman geçmesine rağmen özellikle Combatı ve hikayesi sayesinde oynanır bir oyun Watch Dogs. Ek paketi de aynı şekilde.
    Ama aynı şeyleri maalesef Optimizasyon ve sürüş dinamikleri için söyleyemeyeceğim. Keşke bu kasvetli ve sert Dünya'dan uzaklaşıp farklı bir yapım çıkarmasaydılar ikinci oyun olarak.
    Onu da bir süre sonra deneyeceğim, umarım üzmez.

WD'nin üzerine öyle bir üzer ki...
  • WesterLandX kullanıcısına yanıt
    Ooo oyunumuzun çevirmeni de geldi. Arkadaşımızın yaptığı yama oldukça başarılı, onu da söylemeden geçmeyeyim. 1 yıla anca oynarım herhalde ya. Ona da Season Pass gerekli. Malum Jordi başkan DLC'de yer alıyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.