Şimdi Ara

War and Peace (2016)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

War and Peace (2016)

Edebiyat klasiklerinin anası sayılan Savaş ve Barış 40 yıl sonra yeniden ekranlara uyarlanacak.
    House of Cards'ın senaristi Andrew Davies'in yazacağı 6 bölümlük mini dizinin 2016 yılında yayınlanması planlanıyor.

Leo Tolstoy tarafından yazılan ve 1870'lerin ortasında yayınlanmış Savaş ve Barış, soylu beş Rus ailesinin 19. yüzyıl'ın başlarından Napolyon Savaşları'na ilerleyen çalkantılı kaos döneminde yaşadıklarını anlatıyor.

İki ana karaktere sahip -Natasha Rostova ve Pierre Bezhukov- dizinin yapım aşaması başladığında büyük isimlerin bu roller için adı geçmesi muhtemel. 1972'de yine BBC'nin yayınladığı Savaş ve Barış'ın başrolünde Anthony Hopkins oynamıştı.

http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-21502934
    http://www.deadline.com/2013/02/andrew-davies-to-adapt-war-and-peace-as-six-part-bbc-miniseries/

TRAILER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyrna -- 27 Nisan 2016; 0:13:47 >

• Vezir rezil olmasında, bi Pasifik yada Kardeşler Takımı kalitesinde olsun yeter.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Vezir rezil olmasında, bi Pasifik yada Kardeşler Takımı kalitesinde olsun yeter.

+1 Ancak o türde olmayacak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tazmania_TR

quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Vezir rezil olmasında, bi Pasifik yada Kardeşler Takımı kalitesinde olsun yeter.

+1 Ancak o türde olmayacak gibi.

ama belli olmaz
  • Başrolleri (Natasha Rostova ve Pierre Bezhukov) Lily James ve Paul Dano oynayacakmış.

War and Peace (2016)

Paul Dano'yu There Will Be Blood filminde yaptığı şovla,
    Lilly James'i ise Downton Abbey'den tanıyoruz.
  • Paul Dano'nun yeteneğini There Will Be Blood'ın günah çıkarma sahnesini izleyenler anlamıştır zaten.

2015 mini-dizi yılı olacak sanırım, Damian Lewis'li To Appotamox dizisi, Hanks-Spielberg Masters of The Air'i ve Paul Haggis'li Show Me a Hero'suda yayınlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professional Geek -- 20 Aralık 2014; 16:11:37 >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk bölüm çıkmış
  • sherlock yılbaşı bölümünü 8.4 milyon kişi izlemişti.l, bunu 6.3 milyon izlemiş altyazı gelsin de bakalım hemen.
    quote:

Çeviren :ferio
    Başlama Tarihi :2016.04.01
    Çeviri Miktarı :türkçe altyazı çeviri miktarı %50
    Son Güncelleme :04-01-2016 5:34:27
    Durumu : Aktif, altyazı Türkçeye çevriliyor...
    Not :War.And.Peace.S01E01.HDTV.x264-RiVER

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizi fazla iyi bir bölümle girdi, tavsiye ederim. Oyunculuklar, çekimler, müzikler, kostümler ve mekanlar harika. Paul Dano faktörü yine ortada, adam mükemmel oyuncu ve yine çok iyi gitmiş rolüne. Önümüzdeki bölümleri bekliyorum.
  • Kitabını okuduktan sonra izlemeye başlarım.

• Kitabini 5-6 sene önc okumustum pek bir sey kalmadi simdi ama diziyi izleyince gelir gibi

• İlk bölümü izleyen var mı beyler. Mini dizi falan denilmiş toplamda kaç bölüm olacak acaba?
  • ilk bölümü izledim ben çok beğendim. oyunculuklar, kostümler, müzikler, savaş sahneleri çok iyiydi hepsi. paul dano'yu zaten çok severim filmlerden burada da çok iyi. zaten kanal bbc bir de mini dizi kötü bir şey çıkması imkansız
  • 6. ve son bölümü izleyip biraz önce bitirdim diziyi, çok başarılı bir iş olmuş. Kitabını okumadım ne kadar iyi yansıttılar söyleyemem ama kitaptan bağımsız bir mini dizi için gerçekten efsane olmuş bence. Tarih, drama, savaş severler kaçırmasın diziyi çok kaliteli bir yapım..
    Yine BBC'nin altı bölümlük mini dizisi Wolf Hall'a başlayacağım bakalım o nasıl
  • Az önce bitirdim diziyi. Paul Dano akmış yine harika bir performans ortaya koymuş. Kitabını okumadığım için Savaş ve Barış hakkında net ifadelerde bulunamayacağım fakat diziye dönersek dönemi, atmosferi, konusu çerçevesinde yaşananları ve rolleri iyi yansıtmışlar. İlk 2 bölüm üst düzeydi, 3-4 ve 5.bölümler rölantide biraz vasat geldi, final ise harikaydı.
    Demek ki kitap da mutlu sonla bitiyor.

Güzel dizi. 1800'lü yılların başını anlatıyor. Napolyon'un Rusya'ya saldırması beraberinde görülen savaş sahneleri, karakterler arası ilişkiler, entrika falan... En az 8 puanlık bir dizi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bbc kanalı iyi iş çıkarmış.

• Bu öğlen başlarım bu diziye ben baya önce mesaj yazmışım Ocak'ta sonra unutmuşum demek ki .

Yalnız şu başroldeki kız Cindirella'da mı ne oynuyordu yani çirkin kızı zorla başrol yapmaya çalışıyorlar oyunculuğu da kötü bence .
  • İlk bölümü izledim gerçekten iyidi. Mekanlar kıyafetler vs. o dönemin şartları çok iyi aktarılmış. Diğer bölümlerde eğer ilk bölüm kadar kaliteliyse çok iyi
  • İngilizleri tebrik etmek gerekiyor, birkaç ay önce Medicileri anlatan dizilerini de izlemiştim, italyan aileyi çok güzel anlatmışlardı.

Şimdi de bir Rus klasiğinin hakkını gayet güzel vermişler.Romanı okumayana bile okuma isteği uyandırır.

Tolstoy iyiki bu dünyadan geçtin.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Andrey Bolkonski yüreklerde yer edinmiş en efsane roman karakteri olabilir.Öldüğü sayfayı okurken hüngür hüngür ağlarsınız.Canlandıran James Norton role çok yakışmış.Ne kadar mutlu sonla bitse de izleyip bitirdiğinizde oh ya mutlu son deyip gülerek veda edemedim diziye.Romanla oldukça paralel gittiği için verilen duyguları yüreğinizde hissediyorsunuz.

6 bölümlük bu güzel mini diziyi ,romanı okusun ya da okumasın fark etmez, kendine bir şeyler katmak, farklı bir zamandaki dünyaya yolculuk etmek isteyen herkes izleyebilir.

• Çok olumlu yorumlar okumuştum ama ben pek beğenemedim.kitabın yerini asla tutmaz bence.gerçi ben bu konuda ön yargılıyım sanırım çünkü böyle büyük eserlerin sinemaya aktarılamayacağını düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.