Şimdi Ara

WannaCry saldırısı en çok korsan Windows'lu bilgisayarları vurdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eeltorm

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Korsan Windows 10'a güncelleme eksiksiz geliyor yeterki bazı güvenilir windows etkinleştirme programları ile kırılmış olsun (bilmem ne pico nun portable sürümü vardı en iyisiydi.) Ben orjinal kullanıyorum, gerçek lisanslı Windows 7 den yükseltmiştim ilk ama korsan kullanana da karışmam çünkü WINDOWS ÇOK PAHALI PRO SÜRÜMÜNE 600TL NEDİR? WD 3TB BLUE HDD yada 2TB BLACK WD yada 16GB Ram alınır o paraya yapmayın yazıktır.

İyi güzel de pro almak zorunda mısın ki? Pro değil de normal versiyonuyla yetinsen? Ayrıca emek varken birazcık karşılığını vermek gerekmez mi sence de?

Tabii bunu şirket bilgisayarında orijinal windows olması, dreamspark ile zamanında orijinal win 8.1 kurmam ve 10 a direkt güncelleyip orijinal kullanmam sonucu söylüyorum. Yoksa daha direkt parayla almadım ben de ama alacak olsam pro yerine normaline yönelirdim bu durumda.

Ben pro kullanmayı istiyorum bu benim kişisel seçimim herkes dilediği versiyonu kullanır. Siz pro kullanmak zorunda hissetmezseniz kendinizi pro kullanmazsınız size karışamam. Ekmek varken karşılığını ver birader sen o zaman ben korsan kullan demedim sana her şeyden bir tedirgin olma eğilimindesiniz. Ben yükseltmemiş olmasam gider o parayı verir alırdım pro versiyonu Windows 7 Pro versiyonu satın almıştım onu da alırdım.

Pro almak istiyorsan fiyatına da pek laf etmeyeceksin o zaman. En iyisini alayım mantığındaysan birazcık parayı gözden çıkarmak lazım. Kaldı ki donanımın üzerine koyduğun en önemli parça bu. Yani herhangi bir yazılım değil temel bileşen. Bir işlemci, ram, ekran kartı bilgisayar için ne ise bu da aynı mantık. (600 lira yüksek gelebilir ama en üst yazılımdan bahsetmiş oluyorsun son kullanıcı tabanında. O nedenle de bence pahalı değil!) 150 liraya da ram var 600 liraya da... Aynı hesap...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Korsan Windows 10'a güncelleme eksiksiz geliyor yeterki bazı güvenilir windows etkinleştirme programları ile kırılmış olsun (bilmem ne pico nun portable sürümü vardı en iyisiydi.) Ben orjinal kullanıyorum, gerçek lisanslı Windows 7 den yükseltmiştim ilk ama korsan kullanana da karışmam çünkü WINDOWS ÇOK PAHALI PRO SÜRÜMÜNE 600TL NEDİR? WD 3TB BLUE HDD yada 2TB BLACK WD yada 16GB Ram alınır o paraya yapmayın yazıktır.

İyi güzel de pro almak zorunda mısın ki? Pro değil de normal versiyonuyla yetinsen? Ayrıca emek varken birazcık karşılığını vermek gerekmez mi sence de?

Tabii bunu şirket bilgisayarında orijinal windows olması, dreamspark ile zamanında orijinal win 8.1 kurmam ve 10 a direkt güncelleyip orijinal kullanmam sonucu söylüyorum. Yoksa daha direkt parayla almadım ben de ama alacak olsam pro yerine normaline yönelirdim bu durumda.

Ben pro kullanmayı istiyorum bu benim kişisel seçimim herkes dilediği versiyonu kullanır. Siz pro kullanmak zorunda hissetmezseniz kendinizi pro kullanmazsınız size karışamam. Ekmek varken karşılığını ver birader sen o zaman ben korsan kullan demedim sana her şeyden bir tedirgin olma eğilimindesiniz. Ben yükseltmemiş olmasam gider o parayı verir alırdım pro versiyonu Windows 7 Pro versiyonu satın almıştım onu da alırdım.

Pro almak istiyorsan fiyatına da pek laf etmeyeceksin o zaman. En iyisini alayım mantığındaysan birazcık parayı gözden çıkarmak lazım. Kaldı ki donanımın üzerine koyduğun en önemli parça bu. Yani herhangi bir yazılım değil temel bileşen. Bir işlemci, ram, ekran kartı bilgisayar için ne ise bu da aynı mantık. (600 lira yüksek gelebilir ama en üst yazılımdan bahsetmiş oluyorsun son kullanıcı tabanında. O nedenle de bence pahalı değil!) 150 liraya da ram var 600 liraya da... Aynı hesap...

Laf ederim kardeşim Windows 10 Pro 99tl, 205tl'ye de satılıyor Windows'un kendi mağazasında 860tl'ye satılıyor küçük bir araştırmayla 860tl'den ucuza bulunabilir benim derdim o değil. 199 dolarlık yazılımın üzerine bir sürü ek ücret koyup satıyorlar bu ürünleri Üniversiteler, okullar, iş yerleri gibi çoklu sayıda alan yerleri düşündüğümüzde milli olarak TL ne kadar yurt dışına gidiyor düşünebiliyor musun? Türkiye' de çok sayıda satılan bu ürün için Microsoft özel bir fiyat oluşturması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eeltorm -- 19 Mayıs 2017; 12:31:28 >

• St Batuhan kullanıcısına yanıt
    Sizin mağazaya uğrarsa indirim yaparsın arkadaşa herhalde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 19 Mayıs 2017; 14:12:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

Sizin mağazaya uğrarsa indirim yaparsın arkadaşa herhalde ?

Evet bir gün reseller olursam M$ için -ki evet M$ i pek sevmem ama yiğidi öldürür hakkını yemem- bir güzellik yaparım ;)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Laf ederim kardeşim Windows 10 Pro 99tl, 205tl'ye de satılıyor Windows'un kendi mağazasında 860tl'ye satılıyor küçük bir araştırmayla 860tl'den ucuza bulunabilir benim derdim o değil. 199 dolarlık yazılımın üzerine bir sürü ek ücret koyup satıyorlar bu ürünleri Üniversiteler, okullar, iş yerleri gibi çoklu sayıda alan yerleri düşündüğümüzde milli olarak TL ne kadar yurt dışına gidiyor düşünebiliyor musun? Türkiye' de çok sayıda satılan bu ürün için Microsoft özel bir fiyat oluşturması lazım.

Evet düşünebiliyorum ve evet okullar o lisansları o fiyata almıyor. Anlaşmalar dahilinde pek çoğunda ücretsiz olması sağlanabiliyor. Ayrıca iş yerleri de anlaşmalarını sağlam yaparsa gayet uygun fiyata getirebiliyor. Diğer taraftan code sign lisansını da comodo'dan direkt alırsan ülkemizde fahiş bir fiyatı var. Yurt dışındaki reseller kısmını örnek gösterirsen direkt indirimi sağlıyorlar. Satın alacak kişi buna da dikkat etmeli. Ekran kartını alırken de en pahalı yerden al diyen yok, ucuza bulabilirsin, hatta paralel ithalatını alabilirsin. Gerçek fiyatına satanı tercih edersin falan filan.

• korsanı orjinali çok farkettiğini zannetmiyorum
  • Lisanslı kullananlar güvenliler diye reklam yapan şirketin lisanslı kullanıcıların sorunları için çözümü ne?

İnsanlarla dalga geçer gibi ısmarlama haber yapmayı bırakın.
    BSA denilen gereksiz organizasyonun yerini ısmarlama haberlermi aldı?

Microsoft korsan bla bla muhabbetini bırakıp 15 senedir bu açığın ne amaçla kullanıldığını ve neden kapatılmadığını açıklasın. Herkesi zorla Windows 10'a geçirme gayretinin arkasında nasıl bir sistem yattığını da ilerde öğreniriz artık.

• Amd64x2 kullanıcısına yanıt
    Sizin sistem hangisi?
  • lost kullanıcısına yanıt
    Ubuntu 16.04 Gnome. icon seti oranchelo ve tabi extensions.gnome.org'dan bir kaç elenti...
  • Korsanı bilmem ama, en çok Windows 7 kullanıcılarını vurmuş gibi gözüküyor.

WannaCry saldırısı en çok korsan Windows'lu bilgisayarları vurdu

Over 98% of All WannaCry Victims Were Using Windows 7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 20 Mayıs 2017; 23:25:44 >

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    İşte! Windows'u güncellemenin yararları. Güncelleme ne işe yarıyor diyen arkadaşlar görsün. Windows 10 ve Windows 7 kullanıcılarının sayıları hemen hemen aynı olsa bile kimin güncelleme yapıp kimin yapmadığı ortada.
    http://www.techrepublic.com/article/windows-10-how-popular-is-microsofts-latest-os-compared-to-xp-vista-7-and-8/
    Adamlar Windows'u geliştirmek için uğraşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 20 Mayıs 2017; 23:53:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

İşte! Windows'u güncellemenin yararları. Güncelleme ne işe yarıyor diyen arkadaşlar görsün. Windows 10 ve Windows 7 kullanıcılarının sayıları hemen hemen aynı olsa bile kimin güncelleme yapıp kimin yapmadığı ortada.
    http://www.techrepublic.com/article/windows-10-how-popular-is-microsofts-latest-os-compared-to-xp-vista-7-and-8/
    Adamlar Windows'u geliştirmek için uğraşıyor.

Evet ya hemen hemen aynı;

https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Tahmin edeyim sen güncellenmemiş Windows 7 kullanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 21 Mayıs 2017; 15:15:53 >
  • Ejihov E kullanıcısına yanıt
    Adamlar windows u geliştirmek için uğraşmıyor tüm bilgisayarlara windows 10 yükletmek için uğraşıyorlar. Kasıtlı olarak windows 7ler güncellemeler alamıyor. Windows 7 bölümüne bak herkeste güncelleme problemi var. Mesela güncelleme yüklü değil windows update de bulamıyor harici windows update catalogdan indiriyorsun bu kezde bu güncelleme yüklü diye uyarı verip kurulmasını engelliyor. Bir tane örnek bu konunun windows 7 için olan bölümü incele.
  • windows bu açık için güncelleme yayınladı mı ?
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Evet, hem de yayınlanalı 2 ay oldu.
  • Ejihov E kullanıcısına yanıt
    https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4019264/windows-7-update-kb4019264 bak son çıkan güncelleme bu. Açıklama kısmında yazan :

"Bilgisayar AMD Carrizo DDR4 işlemci kullanıyorsa, bu güncelleştirmeyi yüklediğinizde gelecekteki Windows güncelleştirmelerinin indirilmesi ve yüklenmesi engellenir!"

Microsoft istediği zaman istediği bilgisayarın güncelleme almasını engelleyebiliyor. Bu Windows 10 kullanacaksınız politikası. Yeni işlemcin varsa windows 7 yüklersen sana güncelleme vermeyeceğim o işletim sistemini güncelleştiremezsin diyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 21 Mayıs 2017; 22:32:12 >

• Bu zaten bilinen bir şeydi. Zaten desteği bitmek üzere olan işletim sistemlerine güncelleme vermeseler de olur. Windows 10'u bedavaya dağıtmışlar daha ne yapsınlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 21 Mayıs 2017; 22:38:43 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.