Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (796. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • C180 uzaktan kumandanın (anahtarın) kapıları açma düğmesi çok zor algılıyor. İyice basında (bazen) çalışıyor. Diğer düğmelerde (bagaj kapağı açma ve kilitleme) sorun yok. Bu anahtarlar garanti kapsamında mıdır?
    Teşekkürler.
  • W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gercekten s class gibi duruyor arac o kadar sifir arac aldim bunun kadar kendine hayran birakan olmadi sadeligiyle iddasiyla bayiliyorum umarim isteyen herkesin olur.

• VoLTySoN V kullanıcısına yanıt
    Makina on numara Hocam, Yakışır...Güle güle kullanın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başpiskopos kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ediyorum hocam

• Ben normalde beyaz renk tercih etmem ancak bu araçta özellikle elmas ızgara ile beyaz renk de harika duruyor, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. Bu aracın 1.5 lt motor ile sürekli 4matic olması ülkemiz vergi şartları düşünülürse harika, aracın yakıt tüketimi 4matiğin getirileri ve vergi avantajı düşünülürse hiç mühim değil. 2 gün sonra tanıtılacak yeni 3 serisi ile bol bol kıyas yapma imkanı bulacağız...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • esOess E kullanıcısına yanıt
    Evet 3 serisi ile bol bol kiyas yapariz ama ben bu aracta recaro yok saniyordum bmw’de opsiyondu araci aldigimda su tus ne ise yariyor diye bastiginda elektrikli recoro uerinden ayrilmasi beni mest etti bmw’de para verip elimle aciyordum yeni seridede boyle extra seyler olacagini sanmiyorum:)

Bir serisi bile suan m paketi 250 bin tl 3 serisi 400 bin barajini rahat gecer ve mercedes kadar donanimli olacagini sanmiyorum heleki ulkemizdeki vergiler icin eski 1.6 litre motoru koyarlarsa berbat olur cunki psa grubunun bu motorunu kim nederse desin ben begenmedim ve asiri gurultulu zaten kronik sorunlardanda surekli bahsediliyor.bu 1.5’lil motor ve verdigi guc elektrik destegi ve 4 matic sistemi suan bence ulkemiz icin bulunmaz birsey.herkes gibi 4 matic sistemi olmasindan dolayi bir cekimserligim vardi taki kullanana kadar sanki arac rayda gidiyor virajlarda gercekten tren gibi varsin bir iki litre fazla yaksin :)

Aynen belirttiğiniz gibi aracın 1 lt civarı fazla yakması kesinlikle göz ardı edilebilecek bir durum, viraj ve gizli buzlanma gibi yol şartlarında 4matic kesinlikle büyük avantaj. aracın binlerce parçasının değişmiş olması da önemli bir nokta bence. Yeni 3 serisine gelecek olursak fl w205 modeline göre en büyük artısı boyutları ve iç mekan ferahlığı olacak bence, en çok merak ettiğim ; mercedese karşı G30 5 serisinde yaptıkları konfor ve yalıtım hamlesini yeni 3 serisinde de yapacaklar mı, bekleyip göreceğiz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç güzel olmuş fakat makyajsız kasaya göre sürüş sportifliğini kaybetmiş gözüküyor iki aracı da kullananların yorumu bu şekilde az bir farkla daha performanslı duruyor ama öyle hissettirmiyor.

• l3ytrapper L kullanıcısına yanıt
    Evet simdi tam bir mercedes olmus :)

• quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kaza bela vermesin rabbim. Araç ön omurgası ile bence s class a benzemiyor. On kaput alakası yok fakat arkadan s class ile kesinlikle aynı çizgiyi taşıyor. Cidden çok begendim. Siz aracı nereden ve ne kadara aldınız acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Evet simdi tam bir mercedes olmus :)
    Mercedes olması sportif olmaması anlamına gelmiyor bana göre, bu arabayı yaşı genç olan alan bir sürü insan var.

Selamlar,

Recaro dediğiniz nedir acaba?

• Arkadaşlar merhaba 2.el yeni bir araç alma arifesindeyim. Sattığım araç 2012 Bmw 1.16d ed sportline manuel bir araçtı. Aldığım ilk alman premium olması, az yakıtı ve yol tutuşu sebebiyle çok severek kullandım. Fakat asla yanlamacı biri değilim ve hız sınırlarına uyup ara ara otobanda hız yaparak kullanan biriyim. Yaşım 40 fakat sportif giyinen biriyim.

Daha üst bir segmente geçmeyi düşünürken w205 ile 320i ed arasında kalmıştım. Aradaki fiyat farkını vereceğim için farklı bir otomobil olsun istedim. 150 bin tavan fiyatım gibi gözüküyor.

1- Sizce Fascination donanımlı düzgün bir araç bulabilir miyim?

2- Eski aracımla 3 yılda 43 bin km yaptım fakat o zaman ilçede çalıştığım için her hafta 200km yapıyordum. şimdiki iş yerim şehir merkezinde evime 4-5 km sıkışık trafik yok fazla merkeze girmedikçe ve bazı hafta sonları şehir dışı gezmeleri için kullanacağım. Yakıtta aşırı bir üzme yaşatır mı bana?

3- Okuduğum kadarıyla rüzgar sesi sorunu akustik cam takılma durumu varmış bunu nasıl anlayabilirim bakacağım araçta.

4- Kar lastikleriyle buzlanma olmadıkça çok sorun yaşar mıyım? 1 serisini kışın uykuya yatırıyor kullanmıyordum.
    Cevap ve önerilerinizi alabilirsem memnun olurum

• Otomatik zam/fiyat güncellememiz hayırlı olsun.
    İstikrar sürüyor.
  • Yüzde kaç zam/ayarlama yapmışlar, bulamafım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KeManCI78

Arkadaşlar merhaba 2.el yeni bir araç alma arifesindeyim. Sattığım araç 2012 Bmw 1.16d ed sportline manuel bir araçtı. Aldığım ilk alman premium olması, az yakıtı ve yol tutuşu sebebiyle çok severek kullandım. Fakat asla yanlamacı biri değilim ve hız sınırlarına uyup ara ara otobanda hız yaparak kullanan biriyim. Yaşım 40 fakat sportif giyinen biriyim.

Daha üst bir segmente geçmeyi düşünürken w205 ile 320i ed arasında kalmıştım. Aradaki fiyat farkını vereceğim için farklı bir otomobil olsun istedim. 150 bin tavan fiyatım gibi gözüküyor.

1- Sizce Fascination donanımlı düzgün bir araç bulabilir miyim?

2- Eski aracımla 3 yılda 43 bin km yaptım fakat o zaman ilçede çalıştığım için her hafta 200km yapıyordum. şimdiki iş yerim şehir merkezinde evime 4-5 km sıkışık trafik yok fazla merkeze girmedikçe ve bazı hafta sonları şehir dışı gezmeleri için kullanacağım. Yakıtta aşırı bir üzme yaşatır mı bana?

3- Okuduğum kadarıyla rüzgar sesi sorunu akustik cam takılma durumu varmış bunu nasıl anlayabilirim bakacağım araçta.

4- Kar lastikleriyle buzlanma olmadıkça çok sorun yaşar mıyım? 1 serisini kışın uykuya yatırıyor kullanmıyordum.
    Cevap ve önerilerinizi alabilirsem memnun olurum
    Hocam muhtemelen Türkiye'deki en temiz C180 fascination'un sahibi olarak cevap yazayım size :)
    (2015 C180 fasc. 38.000 km)

1- Satılık olanlarda temiz olan vardır sanırım.
    2- Şehir içi 9-10 litre civarı ortalama tüketim düşünün. Bahsettiğiniz yol 5 km sıkışık değil ama mesafe çok kısa olduğu için her araba o yolda çok yakar çünkü motor yolun yarısında ancak ısınıyor, aynısını yaşadım İstanbul'da. Kısacası şehir içi 9-10, şehir dışı 7 civarı ortalama tüketim yaparsınız.
    3- Bu ses 120-130 km/h hızdan sonra başlıyor. Bu hızı geçerek anlayabilirsiniz, ön yan camların üst kısmından rüzgar sesi duyarsınız. Ben akustik camla ücretsiz değişim yaptırdım, biraz azaldı ama yine de var ses. Aşırı rahatsız edici değil. 130'ları çok geçen biri değilseniz hele hiç sıkıntı değil.
    4- Kışın sorun yaşayanlar kar lastiği kullanmayanlar bence. 4 adet kar lastiği takarak İstanbul'da yokuşlu yollar dahil asla sorun yaşamadım, her gün kullandım aracımı.
    1 serisinin bu kış problemini geçen ekşisözlükte de okudum ve çok şaşırdım, arkadan çekişli her araç aynı şekilde sorun yaratmıyor demekki. 1'in arkası kısa diye midir nedir anlamadım. Ben yaz kış hep kullandım aracımı.

• isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    2015 AMG Benzinli, Ankara'da oturuyorum.

Şehiriçi 9.2 lt, şehirlerarası 7 lt den aşağı asla düşmedi. Aracı bağırtarak filan kullanmıyorum. Spor mode a bile belki 1-2 defa eğlence olsun diye geçmişimdir. Bu arada her gün 26 km git-gel yapıyorum, bildiğiniz 3 şeritli 90 km hız yapılan yollarda ve 9 lt den aşağı asla düşmüyor... Benzin tüketim konusunda bence Mercedes kitapta yazanı yakalayamıyor.

Rüzgar sesi var, 120 km de başlıyor. Yan camlar değişti, ses biraz azaldı ama bence hala var. Babamın Passat Stationi bile son derece sessiz.

Arkadan itişle çok sorun yaşıyorum. Ankara'da bırakın karı buzu, yola su damlasa araç savuruyor. (Bir büyüğümüz "yola tükürsen kayar bu meret demişti" :)). Kışın kış lastiğiyle, yazın run flatle farketmez... İşyerim Bilkent üniversitesi civarında biraz uzun bir rampanın sonunda. Şirkette BMW ve Mercedesi olan kimse (önden çekişli araçlarda sorun yokken) kışın çıkamıyor.

Aracın içi çok şık, bence BMW den güzel. Dış hatlarını da BMW ye tercih ederim ancak teknik olarak (özellikle benzin tüketiminde ve ses yalıtımında) çok daha iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Arkadan itişli araçlardaki yol tutuş problemi zaten bilinen bir durum - tartışılacak birşey yok.

• mcksy kullanıcısına yanıt
    Cr2025 pil alıp degiştir düzeliyor. Migrosda 5 lisi satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

2015 AMG Benzinli, Ankara'da oturuyorum.

Şehiriçi 9.2 lt, şehirlerarası 7 lt den aşağı asla düşmedi. Aracı bağırtarak filan kullanmıyorum. Spor mode a bile belki 1-2 defa eğlence olsun diye geçmişimdir. Bu arada her gün 26 km git-gel yapıyorum, bildiğiniz 3 şeritli 90 km hız yapılan yollarda ve 9 lt den aşağı asla düşmüyor... Benzin tüketim konusunda bence Mercedes kitapta yazanı yakalayamıyor.

Rüzgar sesi var, 120 km de başlıyor. Yan camlar değişti, ses biraz azaldı ama bence hala var. Babamın Passat Stationi bile son derece sessiz.

Arkadan itişle çok sorun yaşıyorum. Ankara'da bırakın karı buzu, yola su damlasa araç savuruyor. (Bir büyüğümüz "yola tükürsen kayar bu meret demişti" :)). Kışın kış lastiğiyle, yazın run flatle farketmez... İşyerim Bilkent üniversitesi civarında biraz uzun bir rampanın sonunda. Şirkette BMW ve Mercedesi olan kimse (önden çekişli araçlarda sorun yokken) kışın çıkamıyor.

Aracın içi çok şık, bence BMW den güzel. Dış hatlarını da BMW ye tercih ederim ancak teknik olarak (özellikle benzin tüketiminde ve ses yalıtımında) çok daha iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Arkadan itişli araçlardaki yol tutuş problemi zaten bilinen bir durum - tartışılacak birşey yok.
    Hocam tüketim verileriniz benim C180 fasc. ile birebir örtüşüyor, bu konu açık net.
    Hatta rüzgar sesi tanımlamanız bile tıpatıp aynı.

Karda kışta yol tutma kısmına gelince:
    Hocam arkadan çekiş doğası gereği ıslak zeminde, karda, hatta kuru zeminde bile farklı bir yol tutuş karakteri sergiliyor. Aracı bu karaktere göre sürmek gerekiyor zaten. Karda kışta viraja kuru zemin gibi girersek hangi araç olsa kaldırıma çıkar. Ama esas şunu ekleyeceğim bu forumda ve başka forumda kışın bolu dağına C kasa ile ve 3 kasa ile çıkanlar oldu, hem de çok rahat çıktıklarını söylediler. Yani bu araçlar karda kışta yokuş çıkmaz, işe eve barka gidilmez diye bir şey yok, kendim de çıktım gayet dik yokuşlar. Bütün bu dediklerim 4 tane kaliteli kar lastiği olması şartıyla.
    Ayrıca bu araçlar bizden çok daha fazla karı kışı olan memleketlerde de satılmıyor mu? Milyonlarca satılıyor hem de. Oralarda herkes kışın BMW ve Mercedesini garaja çekmiyor.

Islak zeminde de o zemine göre kullanınca hiçbir problem yaşamıyorum, yani kuru zeminde gibi kullansam tabii savururum ama önden çekişli araç bile savurur. Ben hız yapmam ama şehir içinde hafif seri kullanmayı severim, bu şekilde ne yazın ne kışın tedirginlik yaşamıyorum. Yani ıslak zeminde tabii arkası kayar gibi oluyor ama bu normal bir hareket olarak geliyor bana ve ona göre direksiyonu-gazı kullanıyorum, kontrol dışı bir hareket yapmıyor araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 2 Ekim 2018; 20:54:14 >

• 
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.