Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (794. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Makyajli kasanın yalıtımını begenmediniz anlayamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jessie pinkman

quote:

quote:

Merhaba direksiyonumda resimdeki gibi boya atması var. Araç henüz 20 bin km de servis kullanıcı kaynaklı olduğunu söylüyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Mercedes- Benz Türkiye de talebimi uygun görmemiş. Aliexpress de resimdeki parçayı buldum bu parça ile sıkıntılı bölümü kamufle etmeyi düşünüyorum. (Sürekli gözüme batıyor)

Alıntıları Göster
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Arkadaşlar böyle bir çare buldum nasıl olmuş?

• jessie pinkman kullanıcısına yanıt
    Nerden aldınız? Bence çok güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

Nerden aldınız? Bence çok güzel olmuş.
    Aliexpress den aldım. Servislerin kusurları direkt kullanıcıya yıkması, alternatif çözümler bulmaya mecbur bırakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recai60

şehir içi klima açık dur kalk yoğun bi trafikte ortalama 9.5 litre yaktı. daha sonra 100-130 km/s hızda engebeli sayılacak bir yolda 400 km kullandım ortalama yakıtımı 6 litre ölçtüm.
    izolasyonunu çok beğenmedim. rüzgar ve tekerlek sesini alıyor içeri. konfor ve yol tutuşu mükemmel. exclusive ve amag arasında çok kaldım ama yol tutuşu konfor ve süspansiyon olarak amg den daha iyi olduğunu bizzat tets ettim.
    Konfor süspansiyon bir aracın yol tutuşu spor süspansiyon bir arabadan nasıl daha iyi olabiliyor açıklarmısınız acaba lastiklerinde runflat değil ayrıca amg kullandığınıza eminmisiniz?

• Merhabalar. C180 için 7g ve 9g şanzıman arasında yakıt tüketimi nasıl? Kağıt üstünde 9g şehiriçi daha çok yakıyor gibi normal tüketimleriniz nasıl acaba? Bu konuda net Bilgi bulamadım. Hangisini tercih etmeliyim?

• Arkadaşlar C 200 D (2016) aracım için 30 bin km servis-bakım fiyatı için aradım bir kaç yeri. Çok kötü ve “noluyoruz” dedirtecek fiyatlandırmalar var artık. Bu krizin etkisi mi krizi fıraat bilen işletmecilerin etkisi mi bilemeyeceğim artık. Ama 30 binlik aracın bakımına Mengerler Bostancı 4.100 +KDV yat verdi. Eylül ayı sonuna kadar yüzde 15 indirim kapmanyası var. KDV ile birlikte ğndirimli fiyat 4.250 lira. Ve sıkı durun; taksit yok, sadece tek çekim yapıyorlar. Bana 15 bin km’de değiştirttiğim halde 30 bin km’de de “balata değişmesi” gerek diyecekler. Koy 2 bin lira daha; etti 6200 lira!! Nolıyoruz ya? Böyle bir fiyatlandırma olabilir mi? Arabamı alıyoruz servise mi gidiyoruz?

Aracımın grantisi Aralık ayında bitiyor. Özel servisi aradım bakım masrafı olarak 850 lira dedi. Aradaki fark 4 bin lira neredeyse. Garantiyi deldirmeyi göze alıp gidebilirim. Bu paraları vermek imkansızlaştı. Tek sıkıntım uzatılmış garanti alamayacak olmam ama uzatılmış garantide de servise gitme zorunluluğundan kurtulmak da bir avantaj.

Bir de aracımın 15 binde turbosu değişti, şimdi garantiden çıkarsam ve bir kez daha turbo veya iç aksam bozukluğu yaşanırsa ne bk yerim bilemiyorum. Sisler ne önerirsiniz, düşünceleriniz nedir?

• corova kullanıcısına yanıt
    Hasmer i aradınız mı?

2016 BMW 320i ed kullanıcısıyım. Yakın zamanda mercedese geçme niyetim var. Ama inanın sırf bu bakım fiyatları ve bazı araçlardaki turbo sıkıntısı gibi sebeplerden dolayı Mercedes’ten soğuyorum. Mercedes’i seviyorum ve de beğeniyorum yanlış anlaşılmasın, bu turbo olaylarını sadece şanssızlık olarak görüyorum. Ama bakım fiyatlarını tamamen müşteriyi yolma ve de artniyetli olarak görüyorum. Sonuçta herkes kolay kazanmıyo, harcarkende ona göre temkinli harcıyor. Bu araçları alabilmenin ne kadar zorlaştığını zaten hepimiz biliyoruz. Siz siz olun bakıma o kadar para vermeyin. Gerekirse 2-3 yeri arayıp fiyat alın. Hatta diğer marka aynı segmentteki araçlar çok daha uygun yapıyor deyin. Kim yapıyor derlerse bu ayın 5inde yaptırdığım 2. Bakımın faturasını size özelden gönderirim. Sadece 1003tl KDV dahil kur 7.73tl. Çakıştırın biraz fazladan ödemeyin. Hayırlı akşamlar.

2015 E180 aracımda (garantisi yok) balatalar 27 ve 30bin km de değişti ki genelde eşim kullanıyor. 15bin bence şaka gibi bir rakam. Son servis ücreti 60bin bakımı için 3500tl idi ve ben özel serviste ben de sizin gibi 800tl'ye yaptırdım yağı kendim alarak.

Bahsettiğiniz rakam çok yüksek servisten garantilik sadece gündüz farı değişti. Karar vermek zor sizin açınızdan ancak bu turbo vb. arızası da aralık ayına kadar olmaz herhalde deyip 4250tl vermezdim ben olsam.
  • Turbo sıkıntısı c200d için geçerli diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: wp-bykrm

Merhabalar. C180 için 7g ve 9g şanzıman arasında yakıt tüketimi nasıl? Kağıt üstünde 9g şehiriçi daha çok yakıyor gibi normal tüketimleriniz nasıl acaba? Bu konuda net Bilgi bulamadım. Hangisini tercih etmeliyim?
    bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. 9G sadece yüksek hızlarda yakıt tasarrufu sağlar, şehir içi normal trafikte fark olmaz diye düşünüyorum. tecrübesi olan bir arkadaş paylaşır ise memnun olacağız.
  • mazaik M kullanıcısına yanıt
    Kağıt üstünde baktım 9g şehiriçi daha çok yakıyor gibi ama kimse de bir şey demiyor reel kullanım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wp-bykrm -- 26 Eylül 2018; 9:51:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: corova

Arkadaşlar C 200 D (2016) aracım için 30 bin km servis-bakım fiyatı için aradım bir kaç yeri. Çok kötü ve “noluyoruz” dedirtecek fiyatlandırmalar var artık. Bu krizin etkisi mi krizi fıraat bilen işletmecilerin etkisi mi bilemeyeceğim artık. Ama 30 binlik aracın bakımına Mengerler Bostancı 4.100 +KDV yat verdi. Eylül ayı sonuna kadar yüzde 15 indirim kapmanyası var. KDV ile birlikte ğndirimli fiyat 4.250 lira. Ve sıkı durun; taksit yok, sadece tek çekim yapıyorlar. Bana 15 bin km’de değiştirttiğim halde 30 bin km’de de “balata değişmesi” gerek diyecekler. Koy 2 bin lira daha; etti 6200 lira!! Nolıyoruz ya? Böyle bir fiyatlandırma olabilir mi? Arabamı alıyoruz servise mi gidiyoruz?

Aracımın grantisi Aralık ayında bitiyor. Özel servisi aradım bakım masrafı olarak 850 lira dedi. Aradaki fark 4 bin lira neredeyse. Garantiyi deldirmeyi göze alıp gidebilirim. Bu paraları vermek imkansızlaştı. Tek sıkıntım uzatılmış garanti alamayacak olmam ama uzatılmış garantide de servise gitme zorunluluğundan kurtulmak da bir avantaj.

Bir de aracımın 15 binde turbosu değişti, şimdi garantiden çıkarsam ve bir kez daha turbo veya iç aksam bozukluğu yaşanırsa ne bk yerim bilemiyorum. Sisler ne önerirsiniz, düşünceleriniz nedir?
    Aynen koluman ankara 45.000 bakımına 4100 tl dedi , gitmeyeceğim yetkili servise garantisi bitmek üzere zaten

• Yeni makyajlı C200d Amg olmuş 360.000 Lira, Nolcak böyle. 😑

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başpiskopos -- 30 Eylül 2018; 23:54:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bmw - audi ye baktığında yine ucuz....

a5 vardı aklımda benzinli 250 civarı fiyatlara alınıyordu .. 1.4 motor audi a5 400 bin TL olmuş :(((

bmw 4.18 grand coupe benzinli 360 bin tl olmuş...
  • Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    Ucuz mu, Şaka gibisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başpiskopos -- 30 Eylül 2018; 23:53:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

2016 BMW 320i ed kullanıcısıyım. Yakın zamanda mercedese geçme niyetim var. Ama inanın sırf bu bakım fiyatları ve bazı araçlardaki turbo sıkıntısı gibi sebeplerden dolayı Mercedes’ten soğuyorum. Mercedes’i seviyorum ve de beğeniyorum yanlış anlaşılmasın, bu turbo olaylarını sadece şanssızlık olarak görüyorum. Ama bakım fiyatlarını tamamen müşteriyi yolma ve de artniyetli olarak görüyorum. Sonuçta herkes kolay kazanmıyo, harcarkende ona göre temkinli harcıyor. Bu araçları alabilmenin ne kadar zorlaştığını zaten hepimiz biliyoruz. Siz siz olun bakıma o kadar para vermeyin. Gerekirse 2-3 yeri arayıp fiyat alın. Hatta diğer marka aynı segmentteki araçlar çok daha uygun yapıyor deyin. Kim yapıyor derlerse bu ayın 5inde yaptırdığım 2. Bakımın faturasını size özelden gönderirim. Sadece 1003tl KDV dahil kur 7.73tl. Çakıştırın biraz fazladan ödemeyin. Hayırlı akşamlar.
    Turbo sıkıntısı sadece dizel modellerde oluyor. Benzinlide 1 tane bile turbo sıkıntısı yazılmadı bu furumda 3 senedir, ama her benzinli gibi çok nadiren onda da olabilir. C200d ile ilgili bazı sorunlar dile getiriliyor sık sık ama C180 kesinlikle genel olarak BMW 3.20i'den çok daha sorunsuz bir araç. BMW'de direksiyon titremesi, motor, yağ eksiltme, kapı sesi, malzeme trim sesi vb. çok sorun anlatılıyor, C180'de o kadar değil asla. 40.000 km oldu aracım ve bayiden çıktığı gibi duruyor her şeyiyle şu an; en ufak sorun, eskime, yıpranma, ses, tıkırtı, bir şey olmadı.

• isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Ben zaten mercedese kötü yada sıkıntılı demedim dostum. Üstüne üstlük mercedese geçme niyetim var dedim. Yıllık yaptığım kilometre arttığından dolayı da dizel düşünüyorum. Sende dizelden bahsettiğimi anlamışsın zaten. Ben bakım fiyatlarından sıkıntılıyım sadece, diğer bahsettiğin sorunuda olağan bir şekilde şanssızlık olarak belirttim. Ben Mercedes’i beğeniyorum demişim övmüşüm ama sen BMW’yi baya bi gömmüşsün. Sorun değil. Sonuçta hiçbirine karşı fanatiklik derecesinde bi ilgim yok. Ben hoşuma gideni ve de işimi çözeni alıyorum. Çok km yapacağımdan dolayı da bu sefer dizel işimi çözecek. Benim sıkıntım fiyatlar. Bedava bakım yapsınlar demiyorum yeterki abartmasınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Ben zaten mercedese kötü yada sıkıntılı demedim dostum. Üstüne üstlük mercedese geçme niyetim var dedim. Yıllık yaptığım kilometre arttığından dolayı da dizel düşünüyorum. Sende dizelden bahsettiğimi anlamışsın zaten. Ben bakım fiyatlarından sıkıntılıyım sadece, diğer bahsettiğin sorunuda olağan bir şekilde şanssızlık olarak belirttim. Ben Mercedes’i beğeniyorum demişim övmüşüm ama sen BMW’yi baya bi gömmüşsün. Sorun değil. Sonuçta hiçbirine karşı fanatiklik derecesinde bi ilgim yok. Ben hoşuma gideni ve de işimi çözeni alıyorum. Çok km yapacağımdan dolayı da bu sefer dizel işimi çözecek. Benim sıkıntım fiyatlar. Bedava bakım yapsınlar demiyorum yeterki abartmasınlar.
    Anladım hocam, sorun yok. Yalnız sizin ilk mesajınızda dizeli kastettiğiniz asla anlaşılmıyor, zaten üstteki arkadaş da o yüzden sorun dizelde yazmış benim gibi. BMW 3 kasa da güzel araç, asla gömmek isteyeceğim bir araç değil ama forumda sık yazılan sorunlarını yazdım ben sadece.
    Bakım fiyatları inanılmaz hallere geldi dediğiniz gibi.

• 
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.