Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (766. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Makyajli kasa amg c180’i kaca aliriz acaba gelince bekliyorum umarim 300 leri bulmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: edysch

Merhaba

Geçen Çarpışma Önleme Asistanı Plus çalışmıyor diye bir uyarı çıktı. Kontağı her açtığımda çıkıyor. Menülerden aç kapa yaptım ama düzelmedi. Servis yazılım yüklemesi yapacağız dedi. Bu sorunu yaşayan var mı acaba? Risk oluşturur mu ileride ?

Bana da Ocak ayında sizin gibi uyarı verdi 1 gün boyunca (2016 C180 AMG). Ama başka da olmadı. Olduğunda biraz daha dikkatli gider kazadan kendim kaçınırım diye düşündüm, dolayısıyla riskli olacak bir durum yok.

AMA, bu çarpışma önleme asistanı bu uyarından 15 gün sonra İHTİYAÇ OLMADAN KENDİ ANİ FREN YAPTI. Kırmızı ışıkta 2. sıradaki araçtım. Öndeki araç kalktı ben de kalktım (hemen her zaman sakin kullanırım, öndeki araçla aynı hızda kalktık) (kalkıştan yaklaşık 1-2 saniye sonra, hız anca 10-15 km sürate gelmiştir). Benim araç kendi ani fren yapıp durdu. Direk aynadan arkadakine baktım gelip çarpacak mı diye, Allah'tan o daha yeni kalkış yaptığı için farkedip durdu (özellikle böyle öndeki aracın sebepsiz duracağını beklemediğiniz durumlarda arkadan çarpma olasılığı artıyor).

Geçen Aralık ayında da ABS EBD ESP çalışmıyor uyarısı verdi. ABS olayı ciddi. Aracı durdurup yeniden çalıştırınca 2-3 sefer uyarı gitti ama gün boyu 4-5 defa tekrarladı. Gün bitimi son uyarıda durdurup tekrar çalıştırınca da uyarı gitmedi. O şekilde 5-6 km kullandım mecbur. Sonra bir daha çıkmadı o uyarı. Her iki olay için de gitmedim servise.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

Ben 4 ay once alirken bayide telefona kurdular.cokta onemli bir sey degil bence.kalan yakiti camlarin sanrufun acik olup olmadgi lastik basinci gibi arac bilgilerini gosteriyor.masraf yapilip alinacak bir sey degil cokta kafaya takip ugrasmayin.bunu yapacaklarina 300-500 TL indirim yapsalar daha iyiyidi

helal. adanalı celal . bu arada forumu ziyaret etmişken nispet yapayım. bmw g30 da akıllı anahtarda standart. anahtardan durumu görüyorsun evde, sunroof açık mı kapalı mı , ne kadar yakıt var, ilave, zamanlamalı klimayı, ısıtmayı çalıştırıyorsun. sen gidene kadar araç sıcacık seni bekliyor oluyor. şu ana kadar özelliği kaç kez kullandın derseniz. cevabım yazıyla sıfır. rakamla 0 .

• quote:

Orijinalden alıntı: 2e

quote:

Orijinalden alıntı: edysch

Merhaba

Geçen Çarpışma Önleme Asistanı Plus çalışmıyor diye bir uyarı çıktı. Kontağı her açtığımda çıkıyor. Menülerden aç kapa yaptım ama düzelmedi. Servis yazılım yüklemesi yapacağız dedi. Bu sorunu yaşayan var mı acaba? Risk oluşturur mu ileride ?

Bana da Ocak ayında sizin gibi uyarı verdi 1 gün boyunca (2016 C180 AMG). Ama başka da olmadı. Olduğunda biraz daha dikkatli gider kazadan kendim kaçınırım diye düşündüm, dolayısıyla riskli olacak bir durum yok.

AMA, bu çarpışma önleme asistanı bu uyarından 15 gün sonra İHTİYAÇ OLMADAN KENDİ ANİ FREN YAPTI. Kırmızı ışıkta 2. sıradaki araçtım. Öndeki araç kalktı ben de kalktım (hemen her zaman sakin kullanırım, öndeki araçla aynı hızda kalktık) (kalkıştan yaklaşık 1-2 saniye sonra, hız anca 10-15 km sürate gelmiştir). Benim araç kendi ani fren yapıp durdu. Direk aynadan arkadakine baktım gelip çarpacak mı diye, Allah'tan o daha yeni kalkış yaptığı için farkedip durdu (özellikle böyle öndeki aracın sebepsiz duracağını beklemediğiniz durumlarda arkadan çarpma olasılığı artıyor).

Geçen Aralık ayında da ABS EBD ESP çalışmıyor uyarısı verdi. ABS olayı ciddi. Aracı durdurup yeniden çalıştırınca 2-3 sefer uyarı gitti ama gün boyu 4-5 defa tekrarladı. Gün bitimi son uyarıda durdurup tekrar çalıştırınca da uyarı gitmedi. O şekilde 5-6 km kullandım mecbur. Sonra bir daha çıkmadı o uyarı. Her iki olay için de gitmedim servise.

sensör kaynaklı oluyormuş. kirlenme ya da sensör ün bozulması. bi arkadaşın başına gelmişti. bırakın öndeki aracı, araç yokken zınk diye durmuş kalmış bu. o özelliklere bi tomar para ödediydi, alayını kapattırdı. deaktif...hepsinden ayrı huylandı çünkü,mesela, şerit takip sistemi. şerit değiştirmiyon bi şey yapmıyon, malum yollarımızda şeritler silik olabiliyor, direksiyon tır tır tır titriyo, seni sağa ya da sola yönlendiriyo. bize biraz fazla bu kadar aktif güvenlik önlemi.

• Makyajla 1.5 benzinli 184 hp motor geldi

• VoLTySoN V kullanıcısına yanıt
    C200 1.5 184 hp olarak geliyor.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    1.5 motorda elektrikli motor gücünden bahsediyor. Hibrid olmasın? Ayrıca 184 beygir dizel motor 160 Nm tork çok düşük değil mi? ilginç bir durum var ...

• 20.000 KM 2 yaşındaki C180 benzinlide son 1 haftadır ses gelmeye başladı. D veya HOLD modunda (frene basılı vaziyette) özellikle yokuş aşağı dururken aracın ön göğsünden (ya da orta kol dayama konsolunun ön tarafından) tırlama gibi bir ses geliyor. Benzer ses olan var mı?

• mcksy kullanıcısına yanıt
    tam hibrid değil 48V mild hibrid. küçük bir elektrik motoru gerekli durumlarda motoru destekliyor. emisyonu ve tüketimi azaltmak için. tork 160 değil 280 bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 6 Mart 2018; 15:48:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

C200 1.5 184 hp olarak geliyor.

Bu haber harika hocam

• Makyajli C200 4MATIC

Evet tork 280 Nm imiş, özür. 1.5 motordan bu güç ve tork iyi. tüketim nasıl olacak acaba? malum kitapta yazana 1-1.5 lt eklemek gerekiyor, bu modellerde nasıl olur diye düşündüm.

• mcksy kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Resimler buyumuyor hocam

Tesekkurler yeni motorun 1.5 4 silindirli olmasina sevindim 3 silindir furyasina katilmadilar.performans yeterli geriye fiyati kaldi bakalim bekleyip gorcez.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ilk mesaj güncellendi.

• Mercedes in planlarında bu yıl için benzinli C180 gözükmüyor. En düşük motor seçeneği C200 olacak. Yıl sonuna kadar eklenecek diğer motor seçenekleri şu şekilde:

C180d
    C200d
    C220d 4MATIC
    C300d,C300d 4MATIC
    C300de
    C300
    AMG C63
    AMG C63S

Sedanla aynı anda satışa çıkacak Coupe/Cabrio için motor seçenekleri

C200d
    C220d, C220d 4MATIC
    C300d
    C200, C200 4MATIC
    C300
    AMG C43
    AMG C63
    AMG C63S

• 
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.