Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (764. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Üst seviye bir ses sistemi isteniyorsa, meridian ses sistemi Land Rover modellerinde, bowers Wilkins Volvo modellerindeki sayılabilir. Benim aracımda burmester ve command ikilisi mevcut. Ses çok iyi, ama araç hacim olarak yeterli akustiği sağlayamıyor bence. Yinede sıfındaki en iyisi yada iyilerinden diyebilirim.

ilk cümlenizden sonra tam sorucaktım ki segmentler arası hk farkı varmıdır diye....

ama son cümlenizde yazmışsınız, araç iç hacmi yüzünden akustik farkı olabilir. ben de sizin gibi düşünüyorum 5 serisi ile 3 serisi arasındaki hk kalite farkı belki yok ama kulağa gelen müziğin araç içi akustiği muhakkak farklı olacaktır.

1 serisi ile 7 serisi arasındaki hatta bagajı açık olan x5'in araç içi ses akustiği farkı gibi....

• karotcuabi K kullanıcısına yanıt
    Çok çok farketmemekle beraber segmentler arasında da sistem üreticileri, ses işlemcilerinde yada bazı compenantlarda daha özel, daha yüksek hassasiyete sahip ekipmanlar kullanıyor. Araç iç hacimleri ve kullanılan ekipman, sesde doğrudan etki ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Üst seviye bir ses sistemi isteniyorsa, meridian ses sistemi Land Rover modellerinde, bowers Wilkins Volvo modellerindeki sayılabilir. Benim aracımda burmester ve command ikilisi mevcut. Ses çok iyi, ama araç hacim olarak yeterli akustiği sağlayamıyor bence. Yinede sıfındaki en iyisi yada iyilerinden diyebilirim.

o kadar ses sistemi gördüm ama hala 2006 focus 2 ghia aracımda bulunan sony ses sistemş kadar güzelini görmedim.
  • birde bu anahtardan gına geldi hayatımda gördüğüm en dandik araba anahtarı diyeceğim ama üstündeki yıldız için demiyorum. daha önce imrenerek baktığımız mercedes anahtarı 2 yılda 3 tane pil değiştirdim geçen hafta yedek anahtar lazım oldu bir baktık pil tamamen bitmiş kapıyı bile açmıyor gidip pil aldım taktım bu haftada asıl anahtar uyarı verdi. neyseki 2 li pil almıştım birinide buna takayım bari.
    bununla birlikte 2 asıl bir yedek anahtar 3 tane pil yemiş oldu.

eski arabamda anahtarsız giriş bile vardı yani pil sürekli araba ile iletişimdeydi ama pil 4 yıl gitmişti mercedes nasıl bir teknoloji kullanıyor anlamıyorum.
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısınız, bende de 2011 titanium x paket vardı zamanında. Ondaki ses sistemi tadı hiçbir araçta Yok.

Bu arada keyless için çok önceleri bir güncelleme yayınlanmıştı. O güncelleme ile pil bitmesi sorunu ortadan kalktı. Ben yaklaşık 1.5 yıldır pil değişimi yapmadım. Bundan hariç, anahtar pilini bitirsin istemiyorsak, anahtarı çift kilitleme ile (kilit tuşuna, ardışık şekilde 2 kez basarak) anahtar-araba bağını koparmış oluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

birde bu anahtardan gına geldi hayatımda gördüğüm en dandik araba anahtarı diyeceğim ama üstündeki yıldız için demiyorum. daha önce imrenerek baktığımız mercedes anahtarı 2 yılda 3 tane pil değiştirdim geçen hafta yedek anahtar lazım oldu bir baktık pil tamamen bitmiş kapıyı bile açmıyor gidip pil aldım taktım bu haftada asıl anahtar uyarı verdi. neyseki 2 li pil almıştım birinide buna takayım bari.

eski arabamda anahtarsız giriş bile vardı yani pil sürekli araba ile iletişimdeydi ama pil 4 yıl gitmişti mercedes nasıl bir teknoloji kullanıyor anlamıyorum.

Anahtarın pilini kendiniz mi değiştirdiniz acaba? Ben de de anahtarın pilini değiştirin uyarısı çıkmaya başladı çünkü. Saat pili felan gibi mi içindeki pil?

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkneXX

quote:

birde bu anahtardan gına geldi hayatımda gördüğüm en dandik araba anahtarı diyeceğim ama üstündeki yıldız için demiyorum. daha önce imrenerek baktığımız mercedes anahtarı 2 yılda 3 tane pil değiştirdim geçen hafta yedek anahtar lazım oldu bir baktık pil tamamen bitmiş kapıyı bile açmıyor gidip pil aldım taktım bu haftada asıl anahtar uyarı verdi. neyseki 2 li pil almıştım birinide buna takayım bari.

Anahtarın pilini kendiniz mi değiştirdiniz acaba? Ben de de anahtarın pilini değiştirin uyarısı çıkmaya başladı çünkü. Saat pili felan gibi mi içindeki pil?

duracell 2025 pil alacaksınız ve kendiniz takacaksınız çok kolay. youtube da videoları var. 2 li pil alın biri evde dursun benden söylemesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkneXX

quote:

Migros, D&R, teknosa falan gibi her yerde pil standlarında rahatlıkla bulunuyor 2025 numaralı pil. Ucuz da, alıp eve atmalı bolca.
    Anahtarlığın kapağını açmmak ve pili değiştirmek çok basit, TV kumandasından daha basit hatta 1 dakikalık iş.
    Anahtarı çıkarıp ucunu diğer taraftan sokunca kapak açılıyor, youtubeda da var tarifi.
    Pil çabuk bitse de bu basitliğinden dolayı dert edilecek bir konu değil.

• isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için. Bugün gidip alayım hemen.
  • makyajlı kasa c serisi.

• Makyajlı yeni C serisi:
    https://www.motor1.com/news/232656/mercedes-benz-c-class-refresh/

Sayfadan önemli notlar:

The 2019 Mercedes-Benz C-Class will also benefit from a new 2.0-liter inline-4 turbo engine that produces 255 hp (vs. 241 previously) and 273 lb-ft of torque, an increase in 14 hp. The Sedan is also equipped with a 9G-TRONIC 9-speed automatic transmission that affords a dynamic driving experience.

---

Central display: The multimedia screen above the center console is also available in two sizes. The C 300 and C 300 4MATIC Sedans are standard-equipped with a 7-inch display screen.

Newly available is the optional 10.25-inch COMAND® display screen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 14 Şubat 2018; 15:11:3 >

• 350k dan mı başlar artık satış fiyatı :)
  • Bu yeni büyük ekranı Mercedes yetkili servisleri ücret karşılığında makyajsız araçlara takar mı sizce arkadaşlar?
    Yerine uyma sorunu olmaz gibi görünüyor, gömülü olmadığı için. Bence büyük ihtimalle bu uygulamayı yaparlar, Mercedes o tür işlemlerden bile acayip para kazanıyordur.

Önceki C ve E kasalarda ekran değişimi yapıyorlardı sanırım, E kasadan eminim en azından çünkü tanıdığıma navigasyonlu orta ekranı teklif etmişlerdi Mengerler'de.
  • internete girmeyip yine hantal bi ekran olacaksa çokta gerekli değil değiştirmek.... şu anki ekran sayfaları çok zor açıyor , nette gezinmek eziyet...

android bi ekran koysalar tadından yenmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 15 Şubat 2018; 17:31:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

internete girmeyip yine hantal bi ekran olacaksa çokta gerekli değil değiştirmek.... şu anki ekran sayfaları çok zor açıyor , nette gezinmek eziyet...

android bi ekran koysalar tadından yenmez...

Hocam her tarafımız internet olmuş. İnternete girmedik bir araba bir de buzdolabı kaldı onun dışında her yerde her zaman internet.. Şahsen arabada internet olmasını bile aramam hatta istemem belki de.. Ayrıca hangi arabanın ekranında internet sörf özelliği var ki, ben duymadım D segmentinde?

Ama şu navigasyon daha iyi olmuşsa o konuda katılırım size, ki sanırım harddisk falan yazıyor yazıda navi gelişmiş o şekilde muhtemelen... Menü yapısı aynıdır ama hızı daha iyidir kesin.
  • Aracin tum bilgileri lansmandan sonra eklenecektir bilginize.

• Adam gibi motorlu arabalara binmeyeceğiz yine, 1.6LT motor devam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Makyajda Bizi üzecek Kadar büyük değişiklikler yok

gösterge güzel

direksiyon güzel

ekran kötü

elimizdeki C18O devam

• Önceki kasa W204 makyajda çok fazla değişikliğe uğramıştı çünkü makyajsız hali pek beğenilmemişti, şikayetler çoktu. W205 çok beğenildi ve çok iyi satıyor, rakiplerinin açık ara önünde satıyor. Bu nedenle de fazla makyaja gerek görmediler belli ki. Neredeyse aynı araç. Makyajsız sahipleri için çok iyi tabii.
  • 
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.