Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (746. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 744745746747748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • c 180 ve c 200 arasındaki fiyat farkından dolayı c200 ün alınabilir hiçbir tarafı yok.

Üstelik mercedes motoru değilcileri haklı çıkaracak kadarda problem çıkardı maalesef.

ben hep söyledim c200 almak tamamen duygusal mastürbasyon dur.

Bunu alan adam diyor ki ben alırken 30 bin fazla veririm(bir araba parası daha diyelim),bakımlara daha fazla öderim, problem yaşama ihtimalimde var, üstelik performans olarak ta sıradan bir arabaya binerim amaaaa benzinciye az uğrarım satarkende daha hızlı satarım ya da en azından hızlı satma umudum olur. Bunu bilinç olarak kabullenen adam için c200 güzel arabadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermeister01 -- 22 Ekim 2017; 14:44:11 >
  • Herkese merhaba, 1 yıla yakın c200d amg kullanıyorum, aracın genelinden memnunum ve yakıt tüketimi oldukça iyi. 2. Araç alma ihtiyacı doğduğundan yine c200 d mi alsam diye düşünüyorum, yada d sınıfı dizel 1600 cc yi geçmicek araç tavsiyeleriniz varsa duymak isterim. Teşekkürler şimdiden.
  • Herkeze hayirli gunler. Aksam bursaya gidip yarinda araci teslim alacagim.araci alirken dikkat etmem sormam gereken birseyler varmi.tesekkurler
  • 2e 2 kullanıcısına yanıt
    Filolara dusundugunuzden cok daha ucuza veriyorlar c200'leri. C180 icin gecerli mi bilmiyorum ama c200'de cok buyuk distributor kari var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

Herkeze hayirli gunler. Aksam bursaya gidip yarinda araci teslim alacagim.araci alirken dikkat etmem sormam gereken birseyler varmi.tesekkurler

aracın lastik havalarını ölçtürün genelde fazla şişik oluyor
  • Sirkete filodan aldigimiz c180 exclusive aracin faturasi

182bin TL idi.

Bireysel musteriye 214bine veriyorlardi o tarihte ayni araci. Dizelde kaca veriyorlardir bilemiyorum fakat oran asagi yukari aynidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_K_B -- 23 Ekim 2017; 22:35:9 >
  • Eski bir c200d sahibi olarak sadece şunu söyleyebilirim c200d kesinlikle o parayi hak etmiyor.hatta c serisi bu paralari haketmiyor ama c200d extradan hic hak etmiyor.

Arabayi tam satarken (ki bu araba 19bin kmde) motor ariza lambasi yandi ve nox sensörü bozuk garantiden degisilir dedi servis.tabi adam baska sehirden almaya geldigi icin aldi araci yine de.3.5 hafta sonra adam tekrar aradi hocam servis bunu degisti zamani gelmemesine ragmen bakimini yaptirdim 2 hafta kullandim tekrar motor ariza lambasi yandı dedi.sende de var miydi diye sordu.bende olmadi dedim ama adam onu da duzelttikten sonra 1.5 aylik aracini satti.

Valla soylemeye calistigim maalesef kendimizi kandiriyoruz.bende aynen boyleydim hep kusurlu yerlerini gormezden geliyordum.kac tane sifir arac aldim hicbirinde 30bin dolmadan balata bitti uyarisi vermedi ,park sensorleri adam gibi çalışıyordu.. sayamadigim bir sürü rezillik yasadim.maalesef aracin görüntü kismi cok guzel sasi vs guzel ama cogu seyi faul.almayi düşünen varsa sıkıntılarını üşenmeden detaylı anlatirim.bir de utanmadan servis icin 1800 tl istiyorlar.

Biraz Türk mantigi olacak ama gidin passat alin kardesim ergonomisi bile yeter..

• dermeister01 kullanıcısına yanıt
    merhaba
    geçen sene bu zamanlarda 0 c 180 exclusive almıştım
    mercedes den bir mail geldi

Mercedes-Benz aracınızın sürüş ve yolculuk emniyetini daha üst düzeye çıkarmak amacıyla üretici firma Daimler AG tarafından yayınlanan bildiriye uygun olarak marş motoru kablo tesisatına ilave bir sigortanın monte edilmesi gerekmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için yetkili servislerimiz veya 444 62 44 numaralı çağrı merkezimiz ile en kısa zamanda iletişime geçmenizi rica ederiz.

böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
    şu an şehir dışındayım mutlaka servise gitmemi gerektirecek bir durum mu?
  • m.exclusive M kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu okudunuz diye düşünüyorum

https://forum.donanimhaber.com/mercedes-benz-1-milyondan-fazla-aracini-geri-cagiriyor--129436727
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.exclusive

merhaba
    geçen sene bu zamanlarda 0 c 180 exclusive almıştım
    mercedes den bir mail geldi

Mercedes-Benz aracınızın sürüş ve yolculuk emniyetini daha üst düzeye çıkarmak amacıyla üretici firma Daimler AG tarafından yayınlanan bildiriye uygun olarak marş motoru kablo tesisatına ilave bir sigortanın monte edilmesi gerekmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için yetkili servislerimiz veya 444 62 44 numaralı çağrı merkezimiz ile en kısa zamanda iletişime geçmenizi rica ederiz.

böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
    şu an şehir dışındayım mutlaka servise gitmemi gerektirecek bir durum mu?

geçen ay ki 30bin bakımında bu uygulamayı bana yaptılar. standart bir işlem mercedes bu işlemlere aksiyon diyor. ara sıra çıkabilir.

• Mercedes kışlık Jant+Lastik kampanyası yapıyor mu? Daha önce BMW aracım için bu şekilde almıştım ve uygun fiyata gelmişti. Ayrıca RunFlat lastikler için bu -tarz değişimin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Önerebileceğiniz bayi vs varsa arayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mortal_Abas

quote:

Herkeze hayirli gunler. Aksam bursaya gidip yarinda araci teslim alacagim.araci alirken dikkat etmem sormam gereken birseyler varmi.tesekkurler

4 lastikte dediginiz gibi yuksekti 45 basmislar. Ben hepsini 32 yaptim . Yakit tankinin 41 lt oldugunu zannediyordum. 320 tllik benzin yani 60 lt benzin aldi.demekki 66 litrelik tank var arabada. Ya bu bezinciler nerden biliyorlar yeni arabayi.hayrli olsun pompa cikmiyor abi dediler duz hesap 350 tl verip pompayi cikarttik
  • quote:

quote:

quote:

4 lastikte dediginiz gibi yuksekti 45 basmislar. Ben hepsini 32 yaptim . Yakit tankinin 41 lt oldugunu zannediyordum. 320 tllik benzin yani 60 lt benzin aldi.demekki 66 litrelik tank var arabada. Ya bu bezinciler nerden biliyorlar yeni arabayi.hayrli olsun pompa cikmiyor abi dediler duz hesap 350 tl verip pompayi cikarttik

sonunda aldınız demekki hayırlı olsun. Biraz rotarlı oldu ama Aramıza hoşgeldiniz. keşke ilk dillendirdiğinizde alsaydınız çok zararınız oldu ama çok memnun kalacaksınız. Pompacıların yaptığı adilik bence sonuçta biz o arabayı piyangodan çıkan parayla almıyoruz belki borca harca giriyoruz belki 5 yıllık kredi çekiyoruz alıyoruz. bozup atmak lazım aslında böyle beleşçi zihniyetlileri. onlara vereceğiniz 30 tl ye gider sonax iç bakım spreyi bir tane de mikrofiber bez alırdınız bagaja koyardınız.

• Ben 1 yildan beri niyetliydim fakat ix 35 i satmaya kiyamadim.universitede okuyan oglana verdim.ondan dolayida beklemek zorunda kaldim.biraz once alanyaya geldim eskisehirden.tahminime gore ix 35 ile ayni yakti.
  • 30 tl neymiş arkadaş,bi cigara parası neyine yetmiyormuşŞaka bir yana aracınız hayırlı olsun;kazasız belasız kullanın inşallah.Bu arada ahh Alanya ahh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tica -- 27 Ekim 2017; 23:44:39 >
  • quote:

quote:

quote:

Araba yeni görünüyorsa bir de depo kapağının altı tertemizse ondan şüğheleniyorlar.. Benim 2 yıllık araca hayırlı olsun falan ayak attı dedim 2 yıllık yavaş ol :)
    Ama ilk aldığımda veriyorum seve seve ufak bir bahşiş... O paraya ihtiyacı olan insanlar neticede ve mecbur da değil kimse vermeye, istersen yok 3 aylık araç der geçersin adam nerden bilecek... İlk aldığında arabanın hayır duası mı derler ne derler o anlamda vermek hoş bence...

• quote:

Ben 1 yildan beri niyetliydim fakat ix 35 i satmaya kiyamadim.universitede okuyan oglana verdim.ondan dolayida beklemek zorunda kaldim.biraz once alanyaya geldim eskisehirden.tahminime gore ix 35 ile ayni yakti.

ix 35 i satmamanız iyi olmuş 2. elde düşündüğünüzden ve ederinden ucuza gidiyor, üstelik çok kullanışlı,donanımlı güzel bir araç hatta bazı özelliklerini arayacaksınız.

c 180 e gelince ileri ki dönemde eğer basmazsanız ix 35 ten daha az yakar, eğer basarsanız ix 35 le aynı yakar ama ix 35 in size yaşatamadığı performans ve sürüş zevkini yaşatır.
  • Herkezin iyi dilekleri icin tesekkurler.sizlerin de tekerine tas degmesin. Arabayi teslim aliken telefona mercedes me diye bi uygulama yuklediler. Lastik basinci.bakim zamani. Depodaki benzin .araci telefondan acmak vb gibi bis suru seyler var. Guzel bi uygulama.Ben teknolojiden cok anlamam ama kullana bilen arkadaslara tavsiye ederim. Depo kapaginda laslik basinci 36 yaziyor.ben hepsini 32 yaptim. Tavsiyeniz ne olur.tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hundai ix35 klübü -- 28 Ekim 2017; 17:36:9 >
  • yilsonunda c class coupe 180 amg alma niyetim var. aracin mavi veya gri rengini hazirda bulma sansim sizce nedir? yurtdisinda oldugumdan henuz aramadim istanbul daki bayileri. bir de ic renk olarak siyah mi gelir hep? acik gri veya taba ayri hava katiyor. bu renkler icin fiyat farki ne isterler? 257bin lik liste fiyatinda sizce iskonto ne olur? araci 2018 basinda mi almak mantikli yilsonu mu? 2018 modellerde degisiklik beklenmiyor sanirim (hayalet ekran, fl)
  • Sevgili donanimhaber yazarlari ve c-class sahipleri sizlere bi sorum var. Surekli gel gitlerden oturu karar veremiyorum. En az 3 yil binecegim bir arac ariyorum. İnsigniadir, w204 tur, 2.0 tdi eski kasa a4 tur cok dusundum. W204 u dusunmemin sebebi (amg disi paketler) w205 e gore daha konforlu oldugu soylentisi. Siz olsaniz ne yapardiniz?

Not: W205 benzinli fascination donanim olur sadece.

Edit: c-class uyarisi icin @isimbulanamadi'ya tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASOS -- 29 Ekim 2017; 17:35:20 >
  • 
Sayfa: önceki 744745746747748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.