Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
16.702
Cevap
189
Favori
1.002.918
Tıklama
Giriş
    156 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Salih xextreme

2 hafta önce aracı alır almaz, megurius da ön kaput kaplaması, ön cam dahil cam filmleri, seramik kaplama, deri koruma falan yaptırdım. Gayet memnunum ve çok güzek yaptılar. Hepsini 2750 ye yaptırdım. Servis ön cam filmi hariç 1800 tl fiyat vermişti başka marka için.

Boya koruma yerine yeni teknoloji seramik kaplama galiba?

Deri koltuk koruma icin nasil bir islem yaptilar acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ewet daha yeni bir ürün seramik kaplama dedikleri. Kılcak çiziklere engel oluyo, araç üzerindeki pislikler daha rahat çıkıyo. Kuş pisliğine dayanıklı.
    Deri koruma olarakda koltukların üzerine bişey sürdü geçti . Sanırım yumuşak tutarak deformasyona engel olucu bir sıvı. Derinin çatlamasına engel olur diye düşünüyorum, senede 1 2 defa yaptırmak lazım.

|
    |
    thinkvision kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2013 yılında 1 yaşındaki VW Amarok aracıma 200 tl karşılığı AutoKing de boya koruma yaptırmıştım. Yaptırdığım zaman pahalı bulmuştum ama ilerleyen zamanda iyi bir iş yaptırdığımı farketmiştim. Bu aracıma boya korumayı Turtle Wax vb. ürünlerle ara ara kendim yapmayı yada yine AutoKing e gitmeyi düşünüyorum. Bunların dışında daha yüksek fiyatlı olanlar bence fiyatı kadar fayda sağlamaz diye düşünüyorum. Kış lastiği için servis fiyatı dışarı ile aynı fakat 24 ay kaskolu lastik veriyorlar. Patlayan, yarılan lastikler ücretsiz değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dehumanizer -- 20 Aralık 2016; 0:45:35 >
    |
    |
    @thinkvision Kış lastiği: 2100 Michelin, 2150 Pirelli +50 sökme-takma fiyatı verdi Hasmer/Ankara. Continental'i sormadım. Dışarda Petlas taktırdım 1550 tl, (RF olmadıkları için hava pompası, lastik tamir seti gibi birşey almayı düşünüyorum). Lastikelrin performansını pek bilmiyorum. Zaten birkaç gün içinde taktırdığımız için de sertlik vs. yazlıklar ile karşılaştırma şansım pek olmadı. 2-3 cm. kar üstünde eşim kullandı geçen hafta, dışarda lastik patinaj sesi duyduğum bir araç vardı (büyük ihtimal yaz lastikli). Aynı yolda eşim gidip-geldi sorunsuz.

Bu arada C180 AMG için 175k fiyat aldığınızı yazmıştınız. Başka yazanlar daha yüksek fiyatlar yazdılar. Araç acaba ÖTV öncesi faturası kesilmiş de o sebeble mi ucuz? Yoksa yeni fatura kesilecek araç için miydi bu fiyat? Ben fiyatı görünce direk bir galeri ÖTV zammı öncesi aracı almış, üzerine 10k kar koyup satıyor diye düşünmüştüm.

@SkyWalker87 Sıfır aracın 10-20 km'de olması normal. Benimki de 16 veya 19 km idi galiba. Bir önceki aracım 9 km idi. Bayii'nin otoparkı uzakta ise o da farkettiriyor galiba. Teslim günü otoparktan sürerek getiriyorlar herhalde. Benim bayi Ankara/Hasmer. Yeri Eskişehir yolu üzerinde, araçları tuttuğu yer Anadolu Bulvarı üzerindeki sadece ikinci el ve ticari araç satan ikinci bayi.
    |
    |

• Çavuş
    65 Mesaj
    258 - ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS

Bu sistem önce görsel ve daha sonra sesli uyarı yapıp kırmızı üçgen işaretini yakarak uyarı veriyor. Kazanın kaçınılmaz olduğunu düşündüğünde de frenleme yapıyor (mesafeye göre kaza yapmadan durmayı sağlıyor). C serisindeki tüm araçlarda standart.

Genelde kimseninkinin aktif olmamış olması aslında iyi. Demekki kimse %100 kazaya karışma ihtimali olduğu halde frenleme yapmadığı bir durumla karşılaşmamış.

Sistem teoride iyi ama pratikte beni endişelendiren bir şey var:

2-3 şeritli yolda genelde sağ-solunuzda da sizinle yaklaşık aynı hızda giden araç oluyor. Sonra bir bakıyorsunuz sizin şeridinizde öndeki araç ile mesafe azalmaya başlamış. Sola-sağa gidecek boş şerit yok. Yavaşlasanız çok yavaşlamış olacaksınız. Sağ-sol şeritteki araçların önüne geçebilmek için biraz daha hızlanıp öndeki araca daha hızlı yanaşmaya başlayıp 3-5 metre kala da sağ-sol şeritteki araçların önüne güvenle geçebileceğiniz bir mesafe var. Ama siz daha da hızlanıp öndeki araca yaklaşıyorsunuz diye, tam da ekstra güce ihtiyaç duyduğunu o birkaç saniye de araç frenleme yapmaya başlarsa ne olacak?

Genelde çok sakin araç kullanırım. Hız sabitlemeyi, uygun olan hemen her yerde kullanırım. Sabit hızda gitmedin handikapı sürücülerin çoğu stabil bir hızda gitmeyip yer çekimine göre (yokuş aşağı-yukarı) hızlanıp yavaşladığı için sizi az önce sol şeritten geçen araçla rampa yukarı yan yana kalıyorsunuz, sonra siz yavaş olan orta şeritte olduğunuz için öndeki araca yaklaştıkça hızlanıp soldakinin önüne geçeyim mi, sistem kaza yapacağımı düşünür de kendi kendine fren yapar mı diye düşünmeye başlıyorsunuz. Dur şu sistem nasıl çalışıyormuş bir test edeyim denilecek bir sistem de değil ki ya :))

Makas atan adam sistemi kapatır. Böyle bir korkusu olmaz. Ama benim dediğim durum ayda yılda bir olsa da herkesin başına geliyor.

• Yarbay
    2258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 2e

258 - ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI PLUS

Bu sistem önce görsel ve daha sonra sesli uyarı yapıp kırmızı üçgen işaretini yakarak uyarı veriyor. Kazanın kaçınılmaz olduğunu düşündüğünde de frenleme yapıyor (mesafeye göre kaza yapmadan durmayı sağlıyor). C serisindeki tüm araçlarda standart.

Genelde kimseninkinin aktif olmamış olması aslında iyi. Demekki kimse %100 kazaya karışma ihtimali olduğu halde frenleme yapmadığı bir durumla karşılaşmamış.

Sistem teoride iyi ama pratikte beni endişelendiren bir şey var:

2-3 şeritli yolda genelde sağ-solunuzda da sizinle yaklaşık aynı hızda giden araç oluyor. Sonra bir bakıyorsunuz sizin şeridinizde öndeki araç ile mesafe azalmaya başlamış. Sola-sağa gidecek boş şerit yok. Yavaşlasanız çok yavaşlamış olacaksınız. Sağ-sol şeritteki araçların önüne geçebilmek için biraz daha hızlanıp öndeki araca daha hızlı yanaşmaya başlayıp 3-5 metre kala da sağ-sol şeritteki araçların önüne güvenle geçebileceğiniz bir mesafe var. Ama siz daha da hızlanıp öndeki araca yaklaşıyorsunuz diye, tam da ekstra güce ihtiyaç duyduğunu o birkaç saniye de araç frenleme yapmaya başlarsa ne olacak?

Genelde çok sakin araç kullanırım. Hız sabitlemeyi, uygun olan hemen her yerde kullanırım. Sabit hızda gitmedin handikapı sürücülerin çoğu stabil bir hızda gitmeyip yer çekimine göre (yokuş aşağı-yukarı) hızlanıp yavaşladığı için sizi az önce sol şeritten geçen araçla rampa yukarı yan yana kalıyorsunuz, sonra siz yavaş olan orta şeritte olduğunuz için öndeki araca yaklaştıkça hızlanıp soldakinin önüne geçeyim mi, sistem kaza yapacağımı düşünür de kendi kendine fren yapar mı diye düşünmeye başlıyorsunuz. Dur şu sistem nasıl çalışıyormuş bir test edeyim denilecek bir sistem de değil ki ya :))

Makas atan adam sistemi kapatır. Böyle bir korkusu olmaz. Ama benim dediğim durum ayda yılda bir olsa da herkesin başına geliyor.

Genelde üreticiler bu tür her senaryoyu düşünür ve yüzlerce kere her senaryoyu canlandırır, test eder. Nadiren gözden kaçan durum olursa sonradan güncelleme yapılır ki çok nadiren gözden kaçan durum olur. Anlattığınız senaryo mantıklı ama sanmıyorum o durumda bir sıkıntı olacağını, bir şekilde önlem alınmıştır o işe. Bende sizin gibi orta halli sakin bir kullanıcıyım ama E5'te dediğiniz şekilde bir kaç kere sollama yaptım en ufak sıkıntı olmadı. Solumdaki adam yanımdan gidiyordu, ne yavaşlıyor ne beni solluyor, olur böyle bazen bilirsiniz, ben de gaza basip öndeki araca çok yaklaşıp sol şeride geçtim trrafiii sıkıntıya atmadan. Bu durumda sesli uyarı bile çıkmadı. Yani bu uyarı sistemi çok yerinde ince ayarlarla çalışıyor.
    |
    |

• Teğmen
    180 Mesaj

Sormuşsunuz diye paylaşmak istedim, ben normalde boya korumaydı, kıç baş parlatmaydı hep gereksiz görürürdüm. Açıkçası uzun dönem binmeyecekseniz belki çok da gerekli değil diye düşünülebilir hala ama sizinle bir hususu paylaşayım arabamı ikinci el aldım ve araç başında doğru düzgün pazarlık edemedim nutkum tutuldu. Arabayı bir oto bakım yerinin sahibinden aldım ve seramik kaplama yaptırdığı için parıl parıl parlıyordu. Resmen yarattığı bir fark varmış 27000 kmdeki araba 0 gibi parlıyordu. Dün başka bir oto yıkamaya gittim adam abi araba 0 mı dedi. Ben seramik kaplamayı tavsiye ederim. Bir de seramik kaplamadan mı bilmiyorum kuş pislikleri kurumuşsa hafif ittirince hiç bir iz bırakmadan yapışmadan kabuk gibi dökülüyor. Bunu seramik kaplı alanın pürüzsüzlüğüne bağladım ama belki de o kuşun yediği şey etki etmişti o kadar derin tahlil yapmamak lazım. İki resim paylaşıyorum, birş arabayı ilk aldığım oto yıkamada öbürü yıkattıktan ve aldıktan 1 ay sonra. Gölgede duran otoparktakinde seramik kaplamanın yarattığı gloss etkisi hissediliyor sanki. Bu renklerin hepsi öyleyse bilemem tabii. Araba elmas gümüşü renginde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerbatur -- 21 Aralık 2016; 7:08:56 >
    |
    |

• Yarbay
    4535 Mesaj
    arkadaşlar ingiltereden aldığım navigasyon SD kartım nihayet geldi kısa bir inceleme yazısı yazmak istiyorum. umarım resimler yine büyük olmaz.

Kartı 75 GBP ye aldım ve Tr ye göre çok çok ucuza geldi ve ilk izlenim olarak çok memnun kaldım çok hoşuma gitti. çok efektif mükemmel bir navigasyon olmasada aracın hantal ve sade multimedia özelliklerini ve tablet ekranını canlandırdı, resmen menüler falan yeniden doğdu benim için iyiki almışım diyorum.

sistemin ana menüsü ve ekranda duruşu şöyle birşey

[simage]
    [/simage]

kartı arabaya takıp, kart ve aracı nikahladıktan(aynen bu tabirle kullanılıyor) sonra kartı bilgisayarınıza bağlayıp versiyon 5.2 den versiyon 6.0 a yükseltiyorsunuz (537 mb lık bir güncelleme)

[simage]
    [/simage]

adres girmek tabi ki çok zor daha önce ses,radyo ve telefon arama konusunda çok eleştirdiğim mercedesi navigasyona adres girmek konusundada çok sert eleştiriyorum resmen işkence. aslında sistemin sesli komut özelliği var ama türkçe desteklemiyor. mercedes o ses tuşlarını direksiyondan söksün başka bir yere taksın.

[simage]
    [/simage]

adresi bir şekilde girip( evime git,adres yazma,restorana git vs) yolunuza koyulduktan sonra şu şekilde bir harita çıkıyor ortaya ve harita arayüzleri değişebiliyor bu klasik mercedes benz arayüzü

[simage]
    [/simage]

navigasyon sisteminin yol bilgiyasarını güzelleştiriyor dediğim özelliklerinden biri mesela yol bilgisayarında gittiğiniz yön ve ilerlediğiniz cadde görünüyor.

[simage]
    [/simage]

tablet ekranda görünen pusula, pusuladaki ay işaretine dikkat o ay kıble yönünü gösteriyor namaz kılanlar için çok güzel bence

[simage]
    [/simage]

benzin istasyonu restoran vs yerleri çok efektif bir şekilde gösteriyor metresine kadar doğru ve çok lazım olacak bir özellik özellikle benzin istasyonu, hastane vs konularda

[simage]
    [/simage]

şimdi arabam tamam oldu diyeceğim ama aklımda birşey kaldı oda devreye girmeyen yada kafasına göre devreye giren start stop sistemi havalar düzelince servise gidip o işide halletmek istiyorum.

• Yüzbaşı
    685 Mesaj

Hayırlı olsun, bunun vergisinide ödüyormuyuz? Bende sonunda yurtdışı paypal açabildim, sipariş geçicem en güvenilir en uygun satıcıdan almak istiyorum.

Sonu 303 le biten bir kod var birde 604 ile biten bir kod var, hangisini almak lazım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserti -- 20 Aralık 2016; 22:40:38 >
    |
    |
    dermeister01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: drserti

Hayırlı olsun, bunun vergisinide ödüyormuyuz? Bende sonunda yurtdışı paypal açabildim, sipariş geçicem en güvenilir en uygun satıcıdan almak istiyorum.

Sonu 303 le biten bir kod var birde 604 ile biten bir kod var, hangisini almak lazım acaba?

Teşekkürler ben yurt dışında yaşayan bir arkadaşıma aldırdım. Kendisine bir link gönderdim o da kartı alıp bana postaladı.O yüzden vergi olaylarını falan bilmiyorum. Ticari satış falan olursa Belki havaalanında gümrüğe takılma ihtimali falan gündeme gelebilir sizi yanıltmayım.Alırkende satıcının puanına ve satış sayısına baktım. Ebay co uk den aldım. Ekstra bilgi vermek gerekirse kartın İngiltere mercedes bayilerinde 200 gbp olduğunu öğrendim. Yüksek puanlı bir satıcıdan alırsanız sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermeister01 -- 21 Aralık 2016; 0:06:11 >

• Çavuş
    62 Mesaj
    https://buy.garmin.com/en-US/US/p/63604

Bu linkten satin alip sd karta yuklenmiyormu?
    |
    |

Cevap için teşekkür ederim, bende 604 olanını alırım ozaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserti -- 21 Aralık 2016; 0:50:57 >
    |
    |
    dermeister01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Teşekkürler ben yurt dışında yaşayan bir arkadaşıma aldırdım. Kendisine bir link gönderdim o da kartı alıp bana postaladı.O yüzden vergi olaylarını falan bilmiyorum. Ticari satış falan olursa Belki havaalanında gümrüğe takılma ihtimali falan gündeme gelebilir sizi yanıltmayım.Alırkende satıcının puanına ve satış sayısına baktım. Ebay co uk den aldım. Ekstra bilgi vermek gerekirse kartın İngiltere mercedes bayilerinde 200 gbp olduğunu öğrendim. Yüksek puanlı bir satıcıdan alırsanız sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.

İngiltere'de nasıl 200 gbp (870 TL) olur kartın fiyatı hayret, o işte bir yanlışlık olabilir. Çünkü Almanya'daki Mercedes bayisine bu sene sorduğumda Türkiye'deki fiyata yakın bir fiyat söylemişti. Türkiyede 1800 TL ise ordaki 1500 civarı bir şey tutuyordu, ben de almamıştım. Öyle 800-900 TL falan olsa hemen alacaktım.

• Yarbay
    4535 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

quote:

İngiltere'de nasıl 200 gbp (870 TL) olur kartın fiyatı hayret, o işte bir yanlışlık olabilir. Çünkü Almanya'daki Mercedes bayisine bu sene sorduğumda Türkiye'deki fiyata yakın bir fiyat söylemişti. Türkiyede 1800 TL ise ordaki 1500 civarı bir şey tutuyordu, ben de almamıştım. Öyle 800-900 TL falan olsa hemen alacaktım.

valla arkadaş öyle söyledi yanlışlık olabilir emin değilim ama tahminim doğru olma ihtimali yüksek çünkü ebayde 80-100 pound arası satılıyor servistete olsun 200
    ebay almanya fiyatına baktım şimdi ordada 100-200 euro arası satılıyormuş
    |
    |

• Yüzbaşı
    359 Mesaj
    1 yaşındaki C180 aracımı geçen perşembe günü Koluman Ankara'ya rüzgar gürültüsü ve kapılarda gıcırdama şikayetiyle bıraktım. Servis şikayetlerimde haklı olduğumu söyledi. Neyse; cuma-cumartesi hallededilecek olan iş, işi yapacak ustanın izne çıkması nedeniyle bu haftaya sarktı. Servis organizasyonu 0 (yazıyla sıfır).

Dün Koluman Gölbaşı'ndan çağırdılar, gittim. Camları akustik camla değiştirmişler, test sürüşüne çıktık. Kapı gıcırtıları devam ediyordu. Bu arada arabadan da acayip bir takırtı geliyordu - sağa çekip bakınca ön sağ lastiğe küçük parmak ebadında bir vidanın girdiğini gördük. Ben aracı bıraktığımda bu vida lastikte yoktu - servis herhalde opsiyon olarak eklemiş! Servise geri döndük. Test sürüşüne çıkan teknisyen "tüm kapı fitillerinin de çift kadife (?) olanla değişmesi gerektiğini" söyledi. O anda bende şafak attı, başladım söylenmeye ... Bir işi de bir defada düzgün ve eksiksiz yapsalar dişimi kıracağım resmen... Daha bir hafta önce yıllık bakımda "anahtar tanımıyor" hatası var demiştim, onu yaptık diye verdiler ama ertesi gün aynı hata tekrar çıktı. Servis kalitesi 0 (yazıyla sıfır)

Almanya'nın kalitesiz olarak Güney Afrika'da ürettirdiği aracı resmen parça parça yeniletiyoruz. Saçmalığa bakın ki daha bir yaşında olan aracımda 6 ay önce de intercooler motoru "ses yaptığı" için garantiden değiştirildi. Araç kalitesi 0 (yazıyla sıfır).

Mercedes'in 444 lü numarasını aradım ve "servisiniz kötü, aracınız kalitesiz, garantisi bittiği gün satıcam, Tofaş alıcam" dedim. Yaklaşık yarım saat söylendikten sonra "ikame araç istediğimi" söyledim. "Biz size döneceğiz" dediler. Ben de kalkıp Koluman Konya Yoluna gittim. Bağırıp çağırınca dizel C180 i mobilodan verdiler ama aracın kış lastikleri yok! Ankara'da yaşıyoruz, bugün 10 santim kar yağdı ve verdikleri ikame aracı da kullanamadım...

Bu arada bilmeyenler için : Koluman Gölbaşı tesisi Ankara'ya yaklaşık 20 km, benim işyerime 30 km. Tek aracım bu araba olduğundan nasıl ulaşım sağlayacağım da ayrı bir muamma. Servis arıyor "gel", birilerinden araç dilenip gidiyoruz. Gidiyorsun "aaa eksik olmuş, pardon yarın yine gel" İşimiz gücümüz yok zaten, boşta gezenin boş kalfasıyız.

Bir taksici demişti ki "Gökteki yıldız düşer, mercedesin yıldızı düşmez" Yok artık öyle değil, bitmiş bu firma. Ucuza sağda solda araç yaptıracağına biraz kalitesini yükseltsin. Ya da alacaksanız E serisi ve üstünü + Almanya üretimi düşünün derim.

45 yaşımda bir defada düzgün bir arabaya bineyim dedim, hiiiç keyfim kalmadı.

• Binbaşı
    1551 Mesaj
    C 200 d -c180 in kar lastiği ile performansı nasıl... şu günlerde test etme şansınız oldu mu ?

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

quote:

ebay den almıştım bende... ordan alabilirsin 100 usd ya da eur civarında...
    |
    |

• Yüzbaşı
    685 Mesaj

Geçen gün michelin marka kış lastıklerimla 5-6 cm kalınlığında kar değil donmuş buz tabakası üzerinde 80 km gittim. Bikaç yerde arkası kaydı ama ayağımı gazdan çekince kendi halinde toparladı.onun dışında yoldan hiç sapmadım Neredeyse hiç fren yapmamaya çalıştım, hızım 50-60 ı geçmedi ama. Ha çok güven verdimi hayır ama kazasız belasız gideceğim yerede ulaştım.

Yol boyu abartısız söylüyorum en az 50 tane kaza-yoldan çıkmış refrüje saplanmış araba vardı Hatta bir kaza rampa çıkarken sağımdan beni geçmeye çalışan minibus farketmedi fren yaptı ama tutmadı doğal olarak kaydı refrüje yuvarlanmış tırın kasasına çarptı,hemen sağımda oldu allah kurtardı önüme kaymadı... rampa çıkarken sağdan bildiğin buzın üzerinde araba geçmeye çalışmak nedir?

|
    |
    Tolga_06tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
Canlı Tv izle
192.168.1.1
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,102
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.