Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam öncelikle Hayırlı Olsun
    Kırmızı ve AMG paket bence harika bir ikili hele birde iç mekan krem olursa tadından yenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: fettah

quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

CLA yerine bunda karar kılmanız yerinde bir davranış olmuş CLA bunun yanında araba değil.

Öyle demeyin ama CLA herzaman o tasarımla içimde kalsada ben duygularımdan ziyade mantığımı kullandım açıkcası .

CLA gerçekten tasarımı ile insanı etkisi altına alıyor. CLA yı beğenmemek elde değil ama C yi tercih etmek mantıklı olmuş. nedendir anlamadım ama herhalde vicdanlı insanlar olmamızdan dolayı duygularımızla hareket ediyoruz. yeni C yi almanıza rağmen CLA yı unutamamış (içinizde kalması) olmanız vicdanınızın bir göstergesi bence

• Ben de sizin ile aynı fikirdeyim. Ancak bazı arkadaşlar alınası araç değil diyor ancak nedenini açıklamıyorlar. Motor, şanzuman, konfor, iç hacim, dış görüntü olarak nedir GLA yı gereksiz yapan şey? Ben C klas ile kıyasladığımda özellikle iç hacim genişliği ve yerden yüksekliği ile daha alınası buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazaik -- 23 Nisan 2014; 8:34:37 >
  • GLA alınası araç değil çünkü opel astra hb daha büyük madem iç hacim önemli passat SW alın.
  • mazaik M kullanıcısına yanıt
    Kalite, hacim, konfor, sanziman. Saydiklarimin hepsinde c serisi daha iyi. Ust sinif sonucta. GLA dedigin araba A serisinin az yuksegi baska birsey degil. C serisiyle bir tutup komik olmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    Sn. haberelectro,
    Size katılmıyorum.
    İyi forumlar.
  • beyler üni sınavının ilk ayağından kurtulduk istanbul garanti gibi şimdiki telaş üni arabasına geldi orta halli bütçemiz var ama mercedes de seçenek bol
    c serisi baya güzele benziyor s serisi benzeri donanım ve tasarımla
    cla serisi bence tam genç işi duruyor
    gla biraz fantezi gibi sanki ya pek ümidi yok
    ama bu arabalara opsiyon atınca e-180 parasına geliyorlar

güzel bi yorumu olann varsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukakman

Ben cuma günü sipariş verdim. Nasipse Mayıs sonu gelecek. Bana donanım listesi verdiler. Türkiye paketindeki donanımların hepsi var. Haziran'dan önce touchpad siz araç geleceğine eminmisiniz. Birde formda pre-order numarası var. Bu numaradan sipariş takip etmek mümkünmü.

Haziran'dan önce gelecek araçlar da touchpad var, sanırım ama netleştirin bu konuyu, sonra dönüşü olmaz.

Bu araçlar üretimi bitmiş, dilediğiniz gibi opsiyon ekletemediğiniz araçlar, opsiyon eklenebilen araçlar Haziran ayında teslim edilebiliyor en erken bildiğim kadarıyla, benim aracım öyle olacaktı araç alma işini ertelemeseydim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazaik

Ben de sizin ile aynı fikirdeyim. Ancak bazı arkadaşlar alınası araç değil diyor ancak nedenini açıklamıyorlar. Motor, şanzuman, konfor, iç hacim, dış görüntü olarak nedir GLA yı gereksiz yapan şey? Ben C klas ile kıyasladığımda özellikle iç hacim genişliği ve yerden yüksekliği ile daha alınası buluyorum.

Bende Vw CC vardı, aracın arkası GLA'dan daha ferah ve tavan basıklığı daha azdı,buna rağmen rahatsız ediciydi, bir de araçta spor koltuklar vardı, oturduğunuz da aracın içine gömülüyordunuz, kalkarden de sıkıntı oluyordu, kısacası aile aracı değildi kesinlikle, zaten aracı alıp sattığım güne kadar hep sözlü tacizlere maruz kaldık, bu arabayı niye aldın, bu arabayı niye aldın, hiç rahat değil gibi...

GLA CC'den çok daha basık, arka diz mesafesi ve camları küçük bir araba, bu araçlardan kimse konfor beklemesin, bana inanmayan gitsin, iki aracı da incelesin, Vw CC yine durumu kurtarır ama GLA gerçekten çok basık bir araba, ama tasarım, spor, performans derseniz güzel araba derim, konfor derseniz onu geçiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Galeride inceledigim araclar satilmis. Millet fiyatlara bakmiyor anlasilan.

Bunlar yeni kasa ve yeni gelen araçlar, dolayısıyla Mercedes markasının yeni kasa araçları FİYATLARDAN BAĞIMSIZ MÜŞTERİ KİTLESİ tarafından her zaman satın alınır.

Mayıs ayında gelen araç sayısı sınırlı, kota sıkıntısı var gibi, Mayıs ayındaki araçların hepsi satılır ya da satılmıştır, Haziran ayında gelecek olan araçlar opsiyon ekleyebildiğiniz araçlar, bu araçları da benim gibi opsiyon ekletmek isteyen müşteriler, bir de fiyatlardan etkilenmeyen birinci kesim satın alır, Haziran ayında da araç satışında sıkıntı yaşamazlar.

Temmuz da nispeten gider, ama bu ay da kendini belli etmeye başlar C180'in satışının aynı hızla devam edip etmeyeceği, Ağustos ayı da tatil dönemi, öyle geçer,

Eylül ayında duruma göre kampanyalar, indirimler başlar, belki daha erken Ağustos ayında da indirim olabilir, bu mesajımı saklayın, zamanı geldiğinde güncellersiniz ya da biz güncelleriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

GLA alınası araç değil çünkü opel astra hb daha büyük madem iç hacim önemli passat SW alın.

Astra'dan 1cm kısa diye GLA almayalım, gerçekten çok mantıklı

Uzun süre X1 kullanmış bir kişi olarak şöyle söyleyeyim.
    Bu tarz ufak SUV ile D sınıfı sedanlar çok ayrı arabalar.
    Her ne kadar "jip rahattır" mantığı geçerli olsa da ülkemizde, d ya da e sınıfı bir sedanın rahatlığı hiçbir araçta olmaz.
    Ufak SUV'larda maalesef arka koltuklar tekerlek üstü kalıyor ve rahatsız oluyor.
    Bir de sonuçta araç yüksek olduğu için yana yatma mevzuu var.
    X1 pek yatmaz mesela, binek araç gibidir, ama süspansiyonu da serttir. Sedan konforu ile alakası yoktur.
    Henüz kullanan yok heralde ama GLA da muhtemelen süsp. olarak C serisine göre sert kalır.
    GLA'nın bagajı iyi mesela X1'e göre, ama 4 kişi bavullarla seyahat dediğiniz zaman D sınıfı sedanın yeri ayrıdır.

Uzun yolda ve yüksek hızda C serisi, sadece şehir içinde rahatlık düşünürseniz GLA derim ben.
    İkinci el değeri olarak ise C serisinin üstünlüğü tartışılmaz, çünkü diğer aracın müşteri potansiyeli zaten az.

Pazar günü GLA'ya galeride baktım.
    Araçta cam tavan vardı ve sürücü koltuğunu en üst konuma almaya çalıştığıma "koltuk" tavana çarptı.
    Benim kafam değil, benden önce koltuk çarptı. Zaten 175 boyumla sığamadığım araba yok, ama koltuğun çarpması şaşırttı.
    Belki de cam tavan ile alakalıydı, ama bu araç da cam tavansız alınır bilmem, iyice basık olur.

Tasarım uğruna biraz fazla iç hacimden ve köşelerden (kapıların tavanla birleştiği yerden bahsediyorum) çalmaya başladı Mercedes.
    Mesela CLA'da da bu var. Arka koltuğa yayılmadan nizami şekilde oturun sağ ve sola (4 kişilik oturma düzeni yani), kafanız yukarı değil ama el tutmaç'ının olduğu yere yandan çarpıyor. Evet tasarım olarak güzel, ama kullanışlılık olarak çok baltalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 23 Nisan 2014; 13:35:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

.................

Ha bir de önden çekiş, arkadan itiş konusu var tabii.
    Önden çekiş, 1450 kiloluk ve yerden yüksek bir araçtan, fazla birşey beklememek lazım sürüş zevki olarak.
    Son zamanlarda tersine gelişmeler olsa, bence BMW ve Mercedes'in hakkı arkadan itiştir.
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Sn. Erciftci,

BMW X1 Tecrübenizi ve mantıklı açıklamalarınızı (aşırı uçlara kaçmadan, saygı, sevgi ve hoşgörü çercevesinde ) dikkate almamak ne mümkün.
    Teşekkürler.
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Sayın erçiftci
    astra hb her konuda gla dan daha büyük sadece uzunluk olarak değil yükseklik ve genişlik olarak da astra daha büyük...
    ayrıca arkadaşın anladığım kadarıyla iç hacme ihtiyacı var. bu durumda çözüm Dsınıfı StationWagonlar dır.
  • okan bey
    anladığım kadarıyla yaşınız genç bu durumda tavsiyem CLA200AMG hem fiyatı da diğerlerine oranla daha uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazaik

Sn. Erciftci,

BMW X1 Tecrübenizi ve mantıklı açıklamalarınızı (aşırı uçlara kaçmadan, saygı, sevgi ve hoşgörü çercevesinde ) dikkate almamak ne mümkün.
    Teşekkürler.

Yardımcı olduysam ne güzel.

Hayırlısı olsun, her neyi tercih ederseniz
  • Cla yerine passat cc alirim keyfime bakarim. Amblem tuzagina dusmeyin.

• Bugün bayiye tekrar gittim. 20 Mayıs'ta aracı almayı hayal ediyordum ama malesef çokta şanslı müşteri değilmişim. Touchpad ve geri görüş kamerası eksikti. O yüzden Temmuz teslim bir aracı almak zorunda kaldım. Sanırım beklemekten başka çare yok. Touchpadsiz avantgarde almak isteyen varsa hazır araç bayide var. Normal fiyattan 1600TL ucuza alabilirsiniz

• selcukakman S kullanıcısına yanıt
    en isabetli kararı vermişsiniz.

ilk gelen araçlar garip bir donanımla geldi. bu araçlardan alıp sonradan canınız sıkılacağına sabretmek daha doğrusu.

bu arada temmuz sipariş ekranının mayıs ayında açılacağını, daha bayilerin temmuz kotalarının belli olmadığını söylüyorlardı. temmuz için bilgisayardan sipariş geçtiler mi size yoksa söz mü verdiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fk 1000

en isabetli kararı vermişsiniz.

ilk gelen araçlar garip bir donanımla geldi. bu araçlardan alıp sonradan canınız sıkılacağına sabretmek daha doğrusu.

bu arada temmuz sipariş ekranının mayıs ayında açılacağını, daha bayilerin temmuz kotalarının belli olmadığını söylüyorlardı. temmuz için bilgisayardan sipariş geçtiler mi size yoksa söz mü verdiler?

Mayıs üretim ve Temmuz teslim için sipariş aldılar. Sipariş formuda imzaladım. Bi örneği bende de var.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.