Şimdi Ara

W203 C200 komp. 2001

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
9.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2001 model w203 olduğunu öğrendiğim C200 Mercedes Kompressor alıyorum. Eski bir E46 BMWci olarak bu araç hakkında SIFIR bilgim var,

Sizlerden gelecek her türlü bilgiye ihtiyacım var, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar yardım lütfeenn

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garfiii

Arkadaşlar yardım lütfeenn

Mesela kırmızı motor ne demek özellikleri nelerdir?

Bu araçla ilgili forum dahil bilgi almakta zorlanıyorum doğrusu

• Bekliyor

• Garfiii kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadarıyla 192 hp ve 270 nm tork degerlerine sahip olan bir motor.

• Teşekkürler fikriniz için galiba 163 hp ve 240 tork bu kırmızı motor..

• Beklemede

Kırmızı motor dediğiniz kırmızı Kompressor kapağı sanırım. Hoş bir görüntüsü var

Tam olarak ne merak ettiğinizi yazarsanız yardımcı olmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

Kırmızı motor dediğiniz kırmızı Kompressor kapağı sanırım. Hoş bir görüntüsü var

Tam olarak ne merak ettiğinizi yazarsanız yardımcı olmak isterim.

Nihayet teşekkürler,

Bu araçla ilgili bilmek istedğim ilk şeyler örneğin otomatik ama kaç vites, tiptronik kullanım tepkimeleri nasıl, konfor özellikleri (kumandadan açılma vs), kronik sorunlar var mı?

Otomatik kullanmadım önceden, çalıştırırken ya da stop edilirlen vites konumu ne olmalı..aslında anlayacağınız mercedese açım bilgi konusunda, kitapçığını 1 haftadır bulamıyorum, sanki 2001 c200 elegance bir tek bende var

Şimdiden teşekkürler

Anladığım kadarıyla yeni aldınız. Öncelikle hayırlı olsun.

2002 model C200 K var bizde de. Stuttgart fabrikasından kendimiz çıkarttık, o gün bugündür beraberiz kendisiyle. Neyse sorularınıza gelelim;

Eski tip tork konvertörlü 5 ileri şanzuman var üstünde. Yeni tip çift kavramalı şanzumanlar gibi atik vites değişimlerini bekleyemezsiniz elbette ama sağlamlığı konusunda emin olabilirsiniz. Vites geçişleri genel anlamda sarsıntılı değil ama zaman zaman (özellikle sıkışık İstanbul trafiğinde) kafasının karıştığı oluyor. Tiptronik kullanımı olarak, vites D konumundayken sağ ve sola ittirerek geçişleri yapıyorsunuz. Direksiyon arkası kulakçıklar yok. Çok ergonomik olduğunu düşünmüyorum.

Konfor özellikleri, kumandadan açılma derken ne demek istediğinizi anlamadım. Camları ve sunroof'u kastediyorsanız, evet basılı tutunca açıp kapatıyor.

Kronik sorun olarak en yaygın bildiğim, kadranda bulunan yol bilgisayarı ekranı zaman zaman kararıyor. Özellikle güneş altında kalınca belli bir süre görünmesi çok zorlaşıyor. Onun dışında W203 kasanın ilk çıkış tarihi olan 2000 modellerde fren tertibatıyla ilgili bir sorun vardı ama ne olduğunu hatırlamıyorum, sonradan halledildi zaten.

Aracınızda ne özellikler var bilmiyorum oyüzden "konfor özellikleri" hakkında çok yorum yapamadım.

Buarada unutmadan araç turbo değildir, kompressor yani supercharger'lıdır. Buyüzden az yakmaz, ortalamada yakmaz, iyi yakar. Aynı zamanda A180 kullanıyorum. 1.6 turbo motoru ve 7 ileri çift kavrama şanzumanı var bu aracın. Kesinlikle Kompressor'un verdiği zevki vermiyor. Kısacası yakıyor ama hakkını veriyor diyebilirim.

Tam otomatik olan her araçta vites P'deyken kapatmalısınız. Yokuşlarda park ediyorsanız mutlaka el frenini (Mercedes'te ayak freni ) çekmelisiniz yoksa dişlilere zarar verirsiniz.

• Sayın pistachio, yaklaşımınız ve açıklamalarınız için teşekkürler, sanırım kullandıkça daha hakim olacağım..

40000 tl fiyat olarak bu araç için uygunmuydu dersiniz? Artık geç olsa da fikriniz önemli benim için,

ekran konusunda haklısınız kararma var, çözümü ne olabilir, yani örneğin ledli ve değişince çözülebilir bir sorun mudur?

Teşekkürler

Temiz kullanılmış ve km'si çok yüksek olmasın dediğinizde 40tan aşağısı zor. Bence güzel fiyata almışsınız. Gerçi km'sini, donanımını, ekstralarını bilmiyorum.

Ekran konusunda yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla tek çözüm yenisiyle değiştirmek. Ebay'de satılıyor. Beni çok rahatsız edecek seviyede olmadığı için bu işe girmedim.

• Günaydın,

Donanım çok mu değişir bilmem ama elegans aracım, 193000 kmde, incelediğim kadarıyla her modelde olmayan digital klima var, başka fark yakalayamadım henüz e2 mi diyorlar bilmiyorum

Tekrar teşekkürler

Deri koltuk, ısıtmalı koltuklar, hafıza paketi, comand, 6'lı cd changer, xenon far, parktronic, sunroof, elektrikli arka cam perdesi, Bose ses sistemi, araç telefonu.. Gibi daha aklıma gelmeyen ekstralardan bahsediyordum.

Elegance paketinde şıklık ön plandadır. Hafif yeşilimsi cam rengi, ön gövde de ve kapılarda ahşap kaplamalar, konforlu süspansiyon, 15" jantlar ve daha küçük ama güzel ayrıntılar.

• Hah yaşayın işte o küçük güzel ayrıntılar önemli

Torpido gözündeki cd changer kullanımı da sıkıntı olabilir, biraz karıştırayım önce tabi..

"CD" tuşuna 2 kere basarsanız aktif olur. Ekranda hangi cd'de olduğu yazar. Yukarı-aşağı tuşlarla cd'yi, sağa-sola tuşlarla da şarkıları değiştirebilirsiniz.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patron benim aracın anahtarı ne komple sunroof ve cam açıyor ne de kapatıyor, aktif etmenin bir yolu var mı yoksa, yoksa yoktur mu?

Bir de cruise controlü keşfettim gibi ama ileri geri aşağı yukarı ne işe yarar tamam ama soldan basınca ne yapıyor çözemedim, yardımınız olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

Deri koltuk, ısıtmalı koltuklar, hafıza paketi, comand, 6'lı cd changer, xenon far, parktronic, sunroof, elektrikli arka cam perdesi, Bose ses sistemi, araç telefonu.. Gibi daha aklıma gelmeyen ekstralardan bahsediyordum.

Elegance paketinde şıklık ön plandadır. Hafif yeşilimsi cam rengi, ön gövde de ve kapılarda ahşap kaplamalar, konforlu süspansiyon, 15" jantlar ve daha küçük ama güzel ayrıntılar.

Deri koltuk var ısıtma yok,
    Hafıza paketini ve comandı anlamadım,
    6lı changer var, hatta bozuk ama mutlu olduğum kaset çaları da var, xenon ve sunroof var,
    Perde yok
    Parctroinic ten kası ön arka sensör ise var
    Haa klima dijital :)

Nasıl paket ki bu?

Sürücü kapısının kolunda siyah bi kare olması lazım. Anahtarın ucunu oraya göstererek açma veya kapama tuşunu basılı tutmanız lazım.

Cruise için, yukarı ittirdiğinizde o anki hızınıza sabitler. Daha sonra yukarı veya aşağıya ittirmenizle hızınız artar ya da azalır. İleriye doğru ittirirseniz devreden çıkar. Kendinize doğru çekerseniz, en son devreden çıkmadanki hızınıza geri döner. Örneğin 60 ile giderken kırmızıda durdunuz. Yeşil yandığında tekrar kendinize çekerseniz direk 60'a sabitler. Tabi devreye girmesi için belli bir hızın üstünde olmanız lazım. Kolun üstüne basarsanız, sarı renk yanar. Yani limitör devreye girer. Menüden önceden ayarladığınız hızın üstüne çıkmaz araç.

Paketler konusunda bir fikrim yok. E1, e2 falan anlamıyorum. Comand dediğim Mercedes'in navigasyon sisteminin adı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.