Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1771. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.560
Cevap
622
Favori
1.760.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17691770177117721773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuda 1803 var. Bu konunun sahibi konuyu güncellemiyor.

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-april-2018-update-1803-build-17134-1-rtm-17134-137-gdr-26-06-2018--124927623
  • 1803 den sonra bir güncelleme geldimi geldiyse oyun performası nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: dockhanger

1803 den sonra bir güncelleme geldimi geldiyse oyun performası nasıl
    en son bu oldu

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    değişen bişi yok 8. 1 e devam o zaman hatta bi key alıyım baya bi süre 8 .1 devam edeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu konuda 1803 var. Bu konunun sahibi konuyu güncellemiyor.

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-april-2018-update-1803-build-17134-1-rtm-17134-137-gdr-26-06-2018--124927623
    bende türkçe yerel deneyim paketi yükleyemedi diyor 1803 guncelledikten sonra
  • Kullandığım sürüm Pro yükseltme ile lisanslı Ltsb sürümünü kursam memnun kalırsam lisanlarım eski Pro sürümü lisansı ne olacak, kalıyor mu yine?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet lisans kalır silinmez.
  • Laptopumda enter, space, bakcpace tuşları çalışmıyor. Yazılımdan olma olasılığı nedir? Birkaç gün önce biosta çalışıyordu bu tuşlar. Şimdi biosta da çalışmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Laptopumda enter, space, bakcpace tuşları çalışmıyor. Yazılımdan olma olasılığı nedir? Birkaç gün önce biosta çalışıyordu bu tuşlar. Şimdi biosta da çalışmıyor..
    yazılımsal olsa biostan olmaz. fn tuşu işlevi var mı enterde felan belki o ayardan olmuyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronon Dex

yazılımsal olsa biostan olmaz. fn tuşu işlevi var mı enterde felan belki o ayardan olmuyordur.

Alıntıları Göster
    Klavyedenmiş hocam. Klavyeyi değiştirmek zorunda kaldım.

• Başlat'ı her açtığımda solda candy crush, saga oyunu, Disney magic, Dolby access... Tarzı uygulamaların yüklediğin görüyorum. İptal ediyorum kaldır diyorum bir süre sonra tekrar geliyorlar. Nasıl kurtulucam bunlardan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar hala win10 1511ver kullanıyorum. Geçmemi gerektirecek bir durum var mı? 1511 sürümünde çok mutluyum çünkü :))

ama 1709 veya 1803 stabil diyorsanız deneyeceğim.

• Can Coşkun kullanıcısına yanıt
    1709'dan oldukça memnunum 1803 için henüz erken olduğunu düşünüyorum geçenlerde denedim bir sürü sorun ve mavi ekran yaşayıp 1709'a geri döndüm. 1709 kurduktan sonra yarı yıllık kanala geçip üzerine de 365 gün erteleyebilirsiniz 1803 güncellemesini. Güvenlik güncellemeleri gelmeye devam edecektir.
  • Uzun süredir Win 8.1 Pro kullanıyordum. Düzeltmişler midir diyerek, Win 10 Pro 1803 kurdum. Güncellemeleri ve ayarlamaları yapınca sistem oturdu. 3-4 gündür yoğun şekilde kullanıyorum. Gayet memnun kaldım. Hız ve stabilite açısından bir sorun yaşamadım. Daha önceki denemelerimde kanser etmişti resmen ama şu an gayet iyi durumda.

Genel Windows ve kişisel ayarlar haricinde ise telemetryleri tamamen kapattım. Edge ve Store hariç tüm yüklü gelen uygulamaları sildim. Sistem sorunsuz şu an için.

Telemetry kapatmak için; O_O_ShutUP10 programını kullandım.

Yüklü gelen uygulamaları silmek içinse; Get-AppXPackage | where-object {$_.name –notlike “*store*”} | Remove-AppxPackage

Üstteki kodu poweshell'i yönetici olarak çalıştırıp komut satırına kopyala/yapıştır yapın. Edge ve Store hariç tüm yüklü gelen Windows uygulamalarını siliyor. Sistemi yeniden başlatıp temiz temiz kullanabilirsiniz.

Ek olarak Chrome'da da benzer bir telemetry olayı var. Chrome cpu kullanımı sorununu ve kasma sorunlarını çözmek içinse; linkteki anlatımları verilen program ile uygularsanız Chrome reporter programını kapatmış olursunuz. Bu reporter ara ara sistem analizi yapıp Google amcaya gönderiyor. Bu esnada cpu kullanımı artıyor ve chrome bu arka plan uygulaması yüzünden kasma yapabiliyor. Beraberinde bilgi toplanması işlemide yapılıyor.

Chrome Reporter Kapatma:https://www.sordum.net/43462/chromedeki-software-reporter-tool-u-engelleyelim/

• MexeSs kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar bu 1709 sürümünü nasıl kurabilirim ve bu sürümde nasıl kalınır? Fazla bilgim yok ondan soruyorum size. Bu sürümü kurunca windows ilk güncelleme de 1803 e geçmezmi?

• Selamlar hocam...

Alttaki iki link işinizi görür sanırım. Her ikiside forumdaki arkadaşların anlatımı.

Bu konudaki anlatım seçmeli güncelleme yapmak için. Yani sadece sizin istediklerinizi kurmak, istemediklerinizi engellemek için.
    https://forum.donanimhaber.com/windows-10-da-istedigimiz-guncellemeyi-secip-yukleme-veya-gizleme-ayari-nasil-yapilir--109035651?

Bu konuda ise otomatik tetiklenen güncellemeleri engellemek için anlatım mevcut.
    https://forum.donanimhaber.com/windows-10-icin-surekli-tetiklenen-otomatik-guncellestirmeleri-durdurma-windowsupdate--131147196

Her iki konuda da baya ayrıntılı anlatım var. Ben basit başlıkları belirttim diğer detaylara oradan ulaşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 7 Temmuz 2018; 12:50:28 >

• MexeSs kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam

• Windows 10 yüklemek için biraz yardıma ihtiyacım var, özel mesaj yoluyla yardım edebilecek bir hayırsever var mı?
  • Dün kalite güncelleştirmesi gelmiş. "2018-06 Güncelleştirmesi (KB4023057)" olarak geçiyor.

Sürüm bilgileri için şuan "Windows 10 Pro 1709 16299.492" olarak yazıyor.

1709'dan memnunum arkadaşlar 24 Haziran'da temiz kurulumla geçtim şuan için bir sıkıntı yok. Zaten günlük kullanıcıyım arada bir kaç el cs 1.6 atmaya başladım yeni yeni.

Steam'de eski sürüm olan cs, cs 1.6 oluyor değil mi bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsoBey

Hocam selamlar bu 1709 sürümünü nasıl kurabilirim ve bu sürümde nasıl kalınır? Fazla bilgim yok ondan soruyorum size. Bu sürümü kurunca windows ilk güncelleme de 1803 e geçmezmi?
    https://forum.donanimhaber.com/daha-kararli-windows-10-deneyimi-icin-sac-guncellestirme-kanalini-kullanin-build-16299-492--124319355

Şu an SAC kanalında 1709 kullanılıyor. Çok stabil, çok memnunum. 1803 stabilleşince ona geçiş sağlanır muhtemelen. Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 17691770177117721773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.