Şimdi Ara

Vw Trasporter Hususi veya Ticari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vw Trasporter araç alınacak şirket adına ama ole ağır yük felan taşınmayacak ufak tefek arada sehir içinde.

Sorum şu şirket adına alınca ruhsatta hususi kullanım veya ticari kullanım ikisinden hangisi yazılsa avantajı ne dez avantaşı neler.
    Satış temailcisi dediğine göre ruhsatta husiside yazsa ticaride k2 scr belgesi illaki alınacak.
    Bunun harince ne etksi olur uzun yolda mailiye kontrolünde vs .

• ticari alırsanız kdvsini vergiden düşersiniz. mazot fişlerinden de kdv indirimi olarak faydalanırsınız.
  • Sormak istediğim şu zaten araç şirket adına kayıtlı olunca ticari oluyor vs ama.

Araç kullanın şekli ruhsatta yazan ticari vey hususi kulllanım şekli var ikisin farkı nedir onu merak edyrum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruhsatta Ticari yazacak, Hususi ruhsatlı Ticari yok bile diyebilirim. Keza Ticari ruhsatlı Doblo ile Hususi ruhsatlısı arasında 15 bin lirayfarm var yani.

Avantajları;
    -Ötv daha az
    -Alım maliyeti düşük
    -Yük taşımada problem olmuyor
    -Pek bilmiyorum ama şirket için daha avantajlı olabilir vergi konusunda bilmiyorum

Dezavantajları
    -1. Köprü ve çeşitli yollarda kısıtlama
    -Vergi diliminin daha geç düşmesi
    -Her sene muayene
    -Hız sınırı daha düşük.

• Ben özellikle sordum kullanım şekli hususi veya ticari yazıyor sadece bu ötv vs alakası yok aracın fiyatıyla alakası yok. Kullanım sekli için yazılan bir ibare

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.