Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beni de sıraya ekleyin 3-4 sene çabuk geçer
  • Evet yeni Passat yine sınıf lideri olacak belli oldu. Bilgiler için cok sagol Taner abi.
  • kaya 1.8 tsı kullanıcısı olarak bu motoru biraz anlatabilirmisin.

performans, yakıt tüketimi, ara hızlanmaları v.s nasıldır.

sanıyorum sizin araba manuel ben multitronic a4 aldım 1.8 tfsı.

bilgilendirebilirsen sevinirim.
  • Most will combine supercharger and turbocharger technology. That means we can expect small-displacement, high-torque 1.4 and 1.6-litre TSI fours, 1.6 and 2.0-litre TDI units and – with a bit of luck – a pair of 3.0-litre VR6s at the top end of the model range.

Yanlış anladıysam düzeltiniz, 1.6 tsi da geliyor galiba?
  • yeni passat için sıraya girelim.

1- Meke
    2- Taner Göde (fazla Passat göz çıkarmaz, yenisinden 1 tane daha alırım, evin önünde dursunlar, kardeş kardeş...)
    3-
    4-
    5-
    6-
    8-
    9-
    10-
  • Most will combine supercharger and turbocharger technology. That means we can expect small-displacement, high-torque 1.4 and 1.6-litre TSI fours, 1.6 and 2.0-litre TDI units and – with a bit of luck – a pair of 3.0-litre VR6s at the top end of the model range.

Çoğu kompresör ve turbo teknolojisi ile birlikte sunulacak. Bunun anlamı da küçük hacimli, yüksek torklu dört silindir 1.4 ve 1.6 TSI motorları, 1.6 ve 2.0 TDI motorları ve - biraz şansımız varsa - en üst modellerde bir çift 3.0 litre VR6 motorları görmeyi bekleyebiliriz.
  • YENI PASSAT'taki EN SÜPER MANYAK ÖTESİ MAFIOSI KAFIOSI DİLİM UZADI ISLANDI VE YERE SERİLDİ ÖZELLİK BENCE DOSTLARIM

magnetic low-voltage paint which can change colour by changing the current,
    akımı değiştirerek rengi de değiştirebileceğiniz manyetik düşük voltajlı boya
  • quote:

kaya 1.8 tsı kullanıcısı olarak bu motoru biraz anlatabilirmisin.

performans, yakıt tüketimi, ara hızlanmaları v.s nasıldır.

sanıyorum sizin araba manuel ben multitronic a4 aldım 1.8 tfsı.

bilgilendirebilirsen sevinirim.

Sevgili Milligun abi, bizimkisi manuel 1.8 tsi . Bir şey söyliyim 1.8 2.0 2.2 lt'lik motorlardan daha kuvvetli ve sürüş zevki de bi o kadar güzel. Hatta arkadasın otomatik accord 2.4ü var onda bu sürüş zevki yok kesinlikle. Bizim onceki araba 100hp oldugu için buna geçince bize ucak gibi gelmişti. Cünki gazı köklediğinizde araba havalanacak gibi oluyor :) devir kesici 7200e kadar yok daha ilerisini bilmiyorum fazla zorlamadım. Son hız olarak diskrimant arkadasımız hafif yokus asagı 240u rahat gördügünü belirtmişti. Bir de arabada bir şey var bunu arkadasın type-sinde göremiyorum mesela, gaza fazla basınca özellikle 1-2-3.viteste sırtınız koltukta yapışık sanki bir PC oyununda slow-motion oluyomuş gibi etraftaki nesneler blurlaşıyo ve sadece ön cama odaklanıyorsunuz :) Gerçekten cok güzel bir duygu. Bu arada izledigim bir kaç multitronic audi videosu vardı araba hep hızlanıyodu hiç vites değişimi fark edilmiyordu arabada Yani bizimkinden gelen ses hııııın-tısss-bir anlık boşluk-hııııınn-tıss-bir anlık boşsuk-hııınnn...diye gidiyo seninki de artık boşluksuz ebedi hızlanma eğilimyle hııııııııııııııııııııııınnnnnnnn diye gidecek galiba hep, gazdan ayagını cekmezsen
    Bu arada dalmışım yakıt tüketimi söylemeyii unuttum 1.4 tsi kadar az yakmaz 160hplik bir motora göre az yakar kendileri. Geçen gün babam sabah maslaktan sabiha gokcene başlangıçta hafif trafik varmış, 5.5lt yakmış 90la gitmiş ama. tabi motoru alınca insan ister istemez basıyo babam artık bakıyorum da hiç ekonomi filan dinlemiyo zevk almaya bakıyo ki bu motor resmen zevk veriyo insana. Bir depo ile babam 630-700 arası km yapıyo sehir içinde cok yogun olmayan trafikte. ama ben aynı trafikte 750kmyi cok rahat görürüm mesela, yani sürüş tarzına göre cok değişken, basmazsan az basarsan cok yakıyo İnşallah biraz merağını giderebilmişimdir.Allah sabır versin sana Ekim de geleceğini söylemiştin galiba A4ünün.
  • quote:

ENI PASSAT'taki EN SÜPER MANYAK ÖTESİ MAFIOSI KAFIOSI DİLİM UZADI ISLANDI VE YERE SERİLDİ ÖZELLİK BENCE DOSTLARIM

magnetic low-voltage paint which can change colour by changing the current,
    akımı değiştirerek rengi de değiştirebileceğiniz manyetik düşük voltajlı boya

Arka teker direksiyonu artık normal karşılanır oldu valla bu kadar teknolojik gelişmenin içinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789
    Bu arada izledigim bir kaç multitronic audi videosu vardı araba hep hızlanıyodu hiç vites değişimi fark edilmiyordu arabada Yani bizimkinden gelen ses hııııın-tısss-bir anlık boşluk-hııııınn-tıss-bir anlık boşsuk-hııınnn...diye gidiyo seninki de artık boşluksuz ebedi hızlanma eğilimyle hııııııııııııııııııııııınnnnnnnn diye gidecek galiba hep, gazdan ayagını cekmezsen

güzel ifade etmişsin
  • sayın TANER ABİ,
    1.4 160 PS TSI MOTORLARDA 170 LİK İLE ARASINDA PERFORMANS FARKI GÖRÜLÜR MÜ ACABA.GERÇİ NM LER AYNI (240NM)AMA YİNEDE KUŞKU DUYUYRUM BU GECE UYUYAMADIM YA.BİR DE ŞUNU SORACAM FİYATLAR NE OLUR ACABA?JETTA CMFRTLİNE NIN FİYATI NE OLUR ACABA 1.4 TSI 160
    HAYIRLI GÜNLER..
  • Orjinalden alıntı: tanergode

yeni passat için sıraya girelim.

1- Meke
    2- Taner Göde (fazla Passat göz çıkarmaz, yenisinden 1 tane daha alırım, evin önünde dursunlar, kardeş kardeş...)
    3- Murat FİRİDİN
    4-
    5-
    6-
    8-
    9-
    10-
  • Az önce Darüşşafaka mahallesinde Cuma namazı kılarken arabamı soydular camını kırarak. 2 telefonumu çaldılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Az önce Darüşşafaka mahallesinde Cuma namazı kılarken arabamı soydular camını kırarak. 2 telefonumu çaldılar.

Geçmiş olsun Cem,

Umarım arabanın içine zarar vermemişlerdir.
  • Cem geçmiş olsun...

yeni passat için sıraya girelim.

1- Meke
    3- LİTEON
    4-
    5-
    6-
    8-
    9-
    10-
  • quote:

Az önce Darüşşafaka mahallesinde Cuma namazı kılarken arabamı soydular camını kırarak. 2 telefonumu çaldılar.

Cem neler oluyor...??? Büyük geçmiş olsun. Hakikaten hep kötü haber almaktan çok üzülüyorum. Umarım en kısa zamanda herşey eski haline gelir.
    Yapan cehennemde yansın inşallah (zaten yanacak da, ha bugün, ha yarın...!!!). Telefon için de artık cam kırılıyorsa, çok esef verici. Felaket üzgünüm. Burada sizin başınıza gelen en ufak şey benim başıma gelmiş gibi değerlendiriyorum. Yapabileceğimiz bir şey var mı dostum...??

Taner Göde
  • taner abi bu durum hakkında bilgin yok mu?
    quote:

Orjinalden alıntı: alonsoxx89

sayın TANER ABİ,
    1.4 160 PS TSI MOTORLARDA 170 LİK İLE ARASINDA PERFORMANS FARKI GÖRÜLÜR MÜ ACABA.GERÇİ NM LER AYNI (240NM)AMA YİNEDE KUŞKU DUYUYRUM BU GECE UYUYAMADIM YA.BİR DE ŞUNU SORACAM FİYATLAR NE OLUR ACABA?JETTA CMFRTLİNE NIN FİYATI NE OLUR ACABA 1.4 TSI 160
    HAYIRLI GÜNLER..

• Cem geçmiş olsun.
    Başında bir şey var senin dostum. Acil çözüm bulman lazım.

Passat listesine yazmıyorsunuz beni değil mi?....
  • çok büyük geçmiş olsun..
    quote:

• Geçmiş olsun Cem abi ben de aynı yerde cuma namazındaydım. Aslında buralarda pek böyle hırsızlık olayları olmaz diye bilirdim ama mubarek cuma namazı vakti bile hırsız yine hırsız işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 5 Eylül 2008; 15:30:31 >
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.