Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    size çok hak veriyorum. Genelde gece yolculuk etmeyi seven birisiyim. 200 km lik bir yolculukta, sellektör durumları hariç uzun farlarımı toplam 1 dakikadan fazla yakmam. Hele sis farları acık giden sürücülere her seferinde söylenirim. Her şeyi yeri geldiğince ve kuralına göre uygulanmasına taraftarım. Ancak yeni teknolojilere de açık olmak lazım. Yeni teknolojiler her zaman bizim içindir yeterki yanlış kullanmıyalım.

saygılarımla...

bi-xenonların çalışma prensibi:
  • Arkadaşlarım,

Valla bende (BI)-XENON falan yok ama PASSAT'ıma binen ve mercekli camgöz farları görenler "Abi bu zenon mu?" diye soruyor, ben de "Evet yavrum, bunlar çok özel zenon farlar, fabrikada özel taktırdım, çok da memnunum" diyorum, hemen çömelip bakıyorlar ve dikkatli inceliyorlar "Yüksel abi gerçekten de çift zenonmuş bunlar ya" diyorlar... Ben de ağzıma gelen adrenalinin tadını çıkarıyorum... Ayrıca farlarım normal olduğu halde çok ama çok memnunum.

Elbette bir sonraki, üst safha olsa bile Xenon farların eksikliğini hiç hissetmedim, ne uzun yolda, ne şehiriçinde. Tabii ki taktıranları haklı buluyorum. Ben de elimdeki donanımla ileri derecede memnunum, mesela.

Taner Göde

• ampulleriniz orjınalmı?ne oldugunuzu biliyormusunuz.Ben serviste degistirdim.osarmın 3 ytl lik ampulunu takmıslardı.bende osram silverstar aldım.ama oda cok kotu.hicbirsey gorunmuyor.tavsiyeniz nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Arkadaşlarım,

Valla bende (BI)-XENON falan yok ama PASSAT'ıma binen ve mercekli camgöz farları görenler "Abi bu zenon mu?" diye soruyor, ben de "Evet yavrum, bunlar çok özel zenon farlar, fabrikada özel taktırdım, çok da memnunum" diyorum, hemen çömelip bakıyorlar ve dikkatli inceliyorlar "Yüksel abi gerçekten de çift zenonmuş bunlar ya" diyorlar... Ben de ağzıma gelen adrenalinin tadını çıkarıyorum... Ayrıca farlarım normal olduğu halde çok ama çok memnunum.

Elbette bir sonraki, üst safha olsa bile Xenon farların eksikliğini hiç hissetmedim, ne uzun yolda, ne şehiriçinde. Tabii ki taktıranları haklı buluyorum. Ben de elimdeki donanımla ileri derecede memnunum, mesela.

Taner Göde

• Sevgili TurkWell.com arkadaşım,

Farlarım tamamen orjinal ve ampullere de öyle. Ben değiştirmedim çünkü fabrikadan sonra aracın görünen yerlerine müdahale yapılmasını sevmiyorum (ne kadar iyi, kaliteli, aracın değerini ve işlevselliğini yükseltecek bir işlem de olsa). Aracıma aldığım tek şey kauçuk paspas (50 YTL) ve karter koruması (180 YTL), başka hiçbirşey yok, herşey % 100 orjinal. Ben de işte böyleyim, orjinal hastasıyım. Mesela MILWAUKEE jantlarıma bayılıyorum, çok sıradan, standart Passat jantı ama gözüme ilk onlarla göründüğü için aklıma yer etti ve öyle sevdim.

2003'te aldığım SEAT Toledo'nun jantları (kollu ve basit bir janttı, Kartal SLX'inkine benziyordu) benim 2000'de aldığım SEAT Toledo'dan çok farklıydı (Lamborghini Diablo'nun delikli, yuvarlak jantları) ve bu nedenle 1.500 YTL'ye 4 adet sıfır jant "delikli" sipariş ettim ve "kollu" jantları geri verdim. Çünkü aklımda yer ettiğinden aracımı o "kollu" jantlar ile gördüğümde hiç sevmeyeceğimi anlamıştım.

Sevgilerimle,

Taner Göde
  • cem geçmiş olsun.allah beterlerinden saklasın.slmlar
  • fabrika cıkısı hangi ampuller var bulabilirmiyiz.??

quote:

Sevgili TurkWell.com arkadaşım,

Farlarım tamamen orjinal ve ampullere de öyle. Ben değiştirmedim çünkü fabrikadan sonra aracın görünen yerlerine müdahale yapılmasını sevmiyorum (ne kadar iyi, kaliteli, aracın değerini ve işlevselliğini yükseltecek bir işlem de olsa). Aracıma aldığım tek şey kauçuk paspas (50 YTL) ve karter koruması (180 YTL), başka hiçbirşey yok, herşey % 100 orjinal. Ben de işte böyleyim, orjinal hastasıyım. Mesela MILWAUKEE jantlarıma bayılıyorum, çok sıradan, standart Passat jantı ama gözüme ilk onlarla göründüğü için aklıma yer etti ve öyle sevdim.

2003'te aldığım SEAT Toledo'nun jantları (kollu ve basit bir janttı, Kartal SLX'inkine benziyordu) benim 2000'de aldığım SEAT Toledo'dan çok farklıydı (Lamborghini Diablo'nun delikli, yuvarlak jantları) ve bu nedenle 1.500 YTL'ye 4 adet sıfır jant "delikli" sipariş ettim ve "kollu" jantları geri verdim. Çünkü aklımda yer ettiğinden aracımı o "kollu" jantlar ile gördüğümde hiç sevmeyeceğimi anlamıştım.

Sevgilerimle,

Taner Göde
  • quote:

bugün bir passat gördüm. arkasında ve ön sol yanda exclusive yazıyordu. bu yeni bir şeymi?

Bizimkisi 2008 model ve aynı yazı bizde de var. Ama kaç seneden beri oldugunu bilmiyorum, cok da gerekli bir şey değil zaten yıkamada bir tanesi uçtu digerleri ne zaman uçacak diye bekliyoruz ailecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 6 Eylül 2008; 1:28:27 >
  • 2.0 T-FSI 200 HP

W12 FSI 420 HP
  • arkadaşıma 1.4 tsi comfortline dsg araç almayı düşünüyoruz..benim için fiyat araştırması yaparmısınız??
    ayrıca ekim sonu gibi gelir dediler..daha erken alabileceğimiz yer varmı??
    sormuşken 1.4 tsi comfortline düz vites fiyatıda öğrenirseniz sevinirim..
    herkese teşekkürler
  • Sağolun Tolga, Hüseyin ve dr_ozi... Allah'dan 300C 'ye olmadı, yoksa içime otururdu.
  • teşekkürler taner abi.

vw nin 1.8 tsı motorundan farkı varmı bu motorun ?
  • Sevgili Hüseyin, blok olarak herhangi bir fark yok, aynı motor.

ARÇELİK ve BEKO örneğindeki gibi ayrı şirketler aynı teknoloji bilgi bankasından faydalanıyor, farklı ürünler üretiyorlar. Fakat bu 1.8 TSI 160 HP motor eksantrik zinciri (resimde gayet net görülüyor) ve 2 adet dengeleme (balans) şaftına sahip (VW 2.0 TDI 140 ve 170 HP motorlarda da kullanılıyor) ve bu nedenle titreşimsiz çalışıyor. AUDI'de öndeki INTERCOOLER görünüyor. VW'de bu ara soğutucunun bulunduğunu 1.8 TSI 160 HP alan arkadaşlara sormak gerek. Bildiğim kadarı ile (!) bulunmuyor. Geleneksel TURBO teknolojisi ile çalışan motorlar geliştiren AUDI'nin bir özelliğidir bu INTERCOOLER.

AUDI'nın özellikle motora TURBO FSI ifadesini kullanmasına da dikkat çekiyorum. Araçta da sadece 1.8 T yazıyor.

İyi ki PORSCHE AUDI VOLKSWAGEN SEAT BUGATTI LAMBORGHINI grubu bir araca sahibiz. Teknolojiyi bu grup yapıyor.

Taner Göde
  • quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Az önce Darüşşafaka mahallesinde Cuma namazı kılarken arabamı soydular camını kırarak. 2 telefonumu çaldılar.

lloyd gecmis olsun,

Daha öncede dedigim gibi böyle seyler hep mi arabasini seven, deger veren insanlarin basina gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aatabay -- 6 Eylül 2008; 11:29:40 >
  • Ne diyebilirim ki, kısmet ama hata biraz kardeşimde; teybin kafasını üzeride bıraktı hırsız da onu almak istedi, alamadı, torpidoda ki telefonları götürdü.

quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Az önce Darüşşafaka mahallesinde Cuma namazı kılarken arabamı soydular camını kırarak. 2 telefonumu çaldılar.

lloyd gecmis olsun,

Daha öncede dedigim gibi böyle seyler hep mi arabasini seven, deger veren insanlarin basina gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

ampulleriniz orjınalmı?ne oldugunuzu biliyormusunuz.Ben serviste degistirdim.osarmın 3 ytl lik ampulunu takmıslardı.bende osram silverstar aldım.ama oda cok kotu.hicbirsey gorunmuyor.tavsiyeniz nedir?

quote:

Arkadaşlarım,

Taner Göde

bende farlardan memlundum fakat eski golfume taktırdıgım titanium 7000 k lık bir xenon
    kitim vardı golften çıkardıktan sonra açıkcası takmaya korktum yok silecek motorunu yakar yok
    ikaz lambalarını yakar felan.. bir kaç passata gördüm kullananlarla görüştüm sorun yaşamamışlar
    bende takmaya karar verdim şimdi cok memlunum biraz mavimsi ama olsun güzel duruyo
    cok iyi aydınlatıyo

eski aracımdaki hali bu linkte

http://www.geceucusu.com/mods/xenon/14/

optik olmadıgı için biraz göz alıyodu fakat passatta optik far oldugu için bu sorun yok
    herkese tavsiye ederim..
    iyi forumlar...
  • VOLKSWAGEN DÜNYANIN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ OTOMOBİL ÜRETİCİSİ OLARAK FORD'U GEÇTİ.

Volkswagen şirketinin dünyanın en büyük otomobil üreticisi olmak için uzun vadeli bir planı var ve Alman şirketin küresel araç satış sıralamalarında Ford'u geçmesi birinci safhanın tamamlandığını gösteriyor.

VW Grubu 2008'in ilk altı ayında 3.31 milyon otomobil satarak yüzde 7.2 oranında daha fazla satış yapmış ve aynı dönemde 3.22 milyon otomobil satan Amerikan rakibini rahat bir şekilde geçmiştir.

Volkswagen'in şimdiki amacı yüzde 3 daha az otomobil satarak 4.54 milyon adede gerileyen General Motors şirketini geçmek ve yüzde 2.2 daha fazla otomobil satarak 4.8 milyon adede ulaşan Toyota'yı tahtından indirmek.

http://www.worldcarfans.com/9080829.003/volkswagen-overtakes-ford-as-worlds-third-largest-automaker

Volkswagen has a long term plan to become the world's largest automaker and it appears stage one has been completed after the German company overtook Ford to take third place in global vehicle sales rankings.

The VW Group announced that they had sold 3.31 million vehicles in the first six months of 2008 representing an increase of 7.2 percent, it puts them healthily ahead of the their American counterparts who sold 3.22 million vehicles during the same period.

“We are delighted that the Volkswagen Group has made it to the global automobile industry’s top three for the first time. This shows that we are on the right track with our ever-stronger international presence and, above all, our product program. We will systematically push ahead with our growth course even in the present difficult market environment,” Prof. Dr. Martin Winterkorn, Chairman of the Board of Management of Volkswagen Aktiengesellschaft, commented.

Volkswagen will likely have their sights set on their next target – General Motors. The American giants who until recently had held the number 1 spot announced earlier that they had sold 4.54 million vehicles up to the end of June this year, a drop of 3% compared to the previous year. Toyota's strong position at the top of the table continues with a 2.2% increase to bring total sales to 4.8 million.

Source: VW

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 6 Eylül 2008; 11:49:31 >
  • 2007'DE ARAÇ ÜRETİMİ

2007'de dünyada toplam 71.9 milyon yeni otomobil satıldı: 22.9 milyonu Avrupa'da, 21.4 milyonu Asya-Pasifik'te, 19.4 milyonu ABD ve Kanada'da, 4.4 milyonu Latin (Güney) Amerika'da, 2.4 milyonu Orta Doğu'da ve 1.4 milyonu Afrika'da. Kuzey Amerika ve Japonya'daki pazarlar durağan iken Güney Amerika ve Asya pazarları güçlü gelişme göstermiştir. Ana pazarlardan Rusya, Brezilya ve Çin en hızlı artışı yaşamışlardır.

In 2007, a total of 71.9 million new automobiles were sold worldwide: 22.9 million in Europe, 21.4 million in Asia-Pacific, 19.4 million in USA and Canada, 4.4 million in Latin America, 2.4 million in the Middle East and 1.4 million in Africa. The markets in North America and Japan were stagnant, while those in South America and Asia grew strongly. Of the major markets, Russia, Brazil and China saw the most rapid growth.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_automobile_manufacturers#World_Motor_Vehicle_Production_by_Manufacturer

(ülke / adet) Türkiye 16. sırada...!!! (ülke adlarını İngilizce bıraktım, umarım sorun olmaz)

1. Japan 11596
    2. United States 10781
    3. PR China 8882
    4. Germany 6213 (includes GM Belgium)
    5. South Korea 4086
    6. France 3019
    7. Brazil 2971
    8. Spain 2890
    9. Canada 2578
    10. India 2307
    11. Mexico 2095
    12. UK 1750
    13. Russia 1660
    14. Italy 1284
    15. Thailand 1238
    16. Turkey 1099
    17. Iran 997
    18. Czech Rep. 939
    19. Belgium 844
    20. Poland 785

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 6 Eylül 2008; 11:57:51 >
  • 2007 Yılı İçin Marka ve Ürettiği Adet

1. Toyota 9497754
    2. GM 9349818
    3. Volkswagen 6346222
    4. Ford 6247506
    5. Honda 3911814
    6. PSA 3457385
    7. Nissan 3431398
    8. Fiat 2679451
    9. Renault 2669040
    10. Hyundai 2617725
    11. Suzuki 2596316
    12. Chrysler 2538624
    13. Daimler 2096977
    14. BMW 1541503
    15. Mitsubishi 1411975
    16. Kia 1369330
    17. Mazda 1286730
  • vw yw audi seat ve skoda dahilmi yoksa hariçmi?

listede audi yi göremiyorum.

eğer vw ye dahil değilse demekki audi hala mercedes ve bmw yi satışlarda yakalayamamış.
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.