Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
133
Favori
4.506.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdiki arabam dada pompa tamamen bozulmuştu çıkan pompa çinmalı idi 61000 kmde onun yerine bosch taktırdım sen servis yerine dışarlarda biyerde yeniden baktır.ikisinin aynı anda bozulması kafa karıştırıyor. depodaki pompa arka koltuğun altında kolay yerde
  • [simage]Thanks to ImageShack for Free Image Hosting[/simage]

sonax sonrası neredeyse 3-4 arac yıkama bedeline herkese tavsiye ederim.
  • herkese slm size birşey danışmak istiyorum arkadaşlar 1 hafta önce 3-4 araç arasında oylama yapmıştık 1.4 tsı dsg şanzuman passat kararını vermiştim sizlerin yardımı ile yanlız şu an şöle bi sorunum var 2007 model 2.0 tdi dsg şanzuman comfortline araç ile Passat 1.4 TSI 122 hp Comfortline bu araç arasında kaldım

Passat 1.4 TSI 122 hp Comfortline dsg şanzıman ile 60.500 ytl fiat

Passat 2.0 TDI 140 hp Comfortline 57.000 ytl 35 bin kmde

bu iki araç arasında kaldım
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim
  • 1,4 TSI DSG alınız

(TDI owner)
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasmincafe

herkese slm size birşey danışmak istiyorum arkadaşlar 1 hafta önce 3-4 araç arasında oylama yapmıştık 1.4 tsı dsg şanzuman passat kararını vermiştim sizlerin yardımı ile yanlız şu an şöle bi sorunum var 2007 model 2.0 tdi dsg şanzuman comfortline araç ile Passat 1.4 TSI 122 hp Comfortline bu araç arasında kaldım

Passat 1.4 TSI 122 hp Comfortline dsg şanzıman ile 60.500 ytl fiat

Passat 2.0 TDI 140 hp Comfortline 57.000 ytl 35 bin kmde

bu iki araç arasında kaldım
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

1.4 TSi DSG
  • 1.4 tsi al.dizel alıp benim durumuma düşme
  • 1.4 tsı yeter artar
  • Tabiki.......

TSI

• bu tsi ın 140 lık ve 170lik(160 a düştü artık) versiyonlarının vw tarafından passata uygulanma durumu varmı?
    ah bir uygulansa satış rekoru kırar bence
  • Gerçekten merak ettim pompa ve enjektör nasıl bir kullanıcı hatasına maruz kalmış olabilir??? Bunun için VW servisi nasıl bir yanıt veriyor? Bu parçalar açıp kurcalanacak türden şeyler değil ki!

quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

eskiden 1750 devirde turbo açılınca araç zıplardı.şimdi sanki turbo açılmıyor.2500 devirde sanki açılıyor gibi şimdilerde.şimdi esas korkum bazen enjektörler sağlam olduğu halde arıza kaydı bırakıyormuş.ben arıza kaydını sildirdim 300 km yol yaptım.tekrar bağlattım bilgisayara arıza yok.
    şimdi enjektörleri değiştiriri. arıza başka yerden çıkar.o zaman işte boş yere masraf.turboda 4500 ytl gibi bir rakam.
    ama büyük şehirlerde orjinal parçaları daha ucuza satan yerler varmış.onalrı araştırıyorum.
    tabi birde arızayı kesin belirleyebilecek bir usta arıyorum.mesela turboyu test edebilen bir mekanizma var? yada diğer parçaları
    saygılar

Turboda arıza olsa, makinaya bağladıklarında arıza vermesi lazım. Bizim araçlardaki genel iki arıza şöyle; 1. Enjektörler 2. Pompa(mazot).

Eğer senin pompada arıza yoksa enjektördendir diye düşünüyorum. Yedek parça İstanbul'da vardırda çok ucuz mu olur bilemiyorum, sordurmak lazım. Yarın 1-2 yer arıyacağım senin için ve kendim için, birşeyler bulursam sana haber veririm.

Maalesef bizim araçların da cefası bu. Pompa/Enjektör arızası çileden çıkarıyor insanı. İşin kötü yanı, garantili aracın garantisini kabul etmiyorlar Pompa ve Enjektör arızasında. Kullanıcı hatası diyorlar.

Senin arabanın garantisi vardı dimi?

• hep aynı söylem.SEBEP KALİTESİZ YAKIT.GARANTİ DIŞI
    maalesef motor arızalarının çoğunu yakıta bağlayıp garanti dışı bırakıyorlar
  • Sayın Yasemn Café

PASSAT'ın bu kadar geniş bir kesime hitap etmesi çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. Mesela forumdaki ilk mesajlarımın birisinde "ben TDI alsaydım çevrem benimle dalga geçerdi" dedim, sebebi de benzinli motora göre bile ÇOK AZ KİLOMETRE yapmam. Aracım TAM 6 aylık ve 3400 km'de. Bir yıllık olsa 8000 km ancak olur (ki şüphe ediyorum, Antalya'ya gitmezsek bu kilometreyi tutturamam). Aracımı sevdiğimden dolayı aldım, ihtiyacım olduğundan dolayı değil.

PASSAT TSI ve TDI arasında seçim yapmanızda "hangisine ihtiyacınız" olduğu bence karar vermeli. Yılda 10.000 km için TDI alırsanız vereceğiniz paraya yazık olur bence. MTV farkını, bakım ve işletme giderlerini düşününüz. Yılda 50.000 veya 100.000 km yapanlar için bu araçlar mükemmel. Ama zevk ve keyif için, düşük kilometre ve DSG'den vazgeçmemek için bence TSI 7-DSG alınız. Sıfır ve Türkiye'ye henüz çok az insanda olan araca sahip olursunuz.

Birisi sarışın sever, diğeri kumral. Hem sarışın hem kısa boylu, veya kumral ama uzun boylu sevenler de var, tam tersi de geçerli. Kararlar ihtiyaçlara dayanmalı. Fikrim bu. Ayrıca sıfır gibisi yok. "Hemşehrim olsun, çamurdan olsun" misali "Passat olsun, sıfır olsun" da diyebilirsiniz.

Selamlar,

Taner Göde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 20 Temmuz 2008; 22:46:34 >
  • Bazı konular VW servislerinin bilgisizliğinden de kaynaklanıyor. Konuyla alakasız ama bir anımı paylaşmak isterim;
    Yaklaşık 1 sene kadar önce 2000 Golf arabamda arka cam ile kaportanın birleştiği yerde paslanmalar meydana geldi, servise gittim ve
    - Bu araçların 12 sene paslanmazlık garantisi olduğunu ve garanti kapsamında problemin giderilmesini istedim. Benimle ilgilenen araçlardaki garantiden sorumlu kişi
    - Bu araçlarda 6 sene paslanmazlık garantisi var, garantiden yapamayız, ama isterseniz ücreti mukabilinde yapalım dedi.
    - Ben arabayı alırken 12 sene diye söylendi dedim. (Hiç bu konuda işim olmadığı için emin de olamıyordum, sadece bu şekilde hatırlıyordum.)
    Bana verdikleri cevap ise oldukça komikti;
    - Arabayı nereden almıştınız
    - Adana
    - Adana'yı bilemiyoruz
    Sinirlerime hakim olup bu işin Adana'sı İstanbul'u olmaz, VW, VW'dir dedim.
    Israrla yapamayacaklarını söylediler. Ben de;
    - O halde sizden şu şekilde bir yazı istiyorum dedim.
    " .... tarihinde ..... plakalı aracındaki paslanma problemi için servisimize başvuran munans'a VW araçlardaki paslanmazlık garantisinin 6 yıl olduğu, bu nedenle aracındaki problemin garanti kapsamında yapılamayacağı söylenmiştir."
    Böyle bir yazıyı servis müdürünün izni olmadan veremeyeceklerini söylediler, ben de ;
    - Benim için problem değil, servis müdürünüze danışın, ben burada bekliyorum, bu yazıyı almadan bir yere de gitmiyorum. dedim
    Yaklaşık 15 dakikalık beklememin ardından,
    - Kusura bakmayın, biz ticari araçlar için bakmışız, paslanmazlık garantisi 12 yılmış. Garantiden yapacağız dediler.

Başta da söylediğim gibi konuyla biraz alakasız oldu ama, hakkımızı sonuna kadar arayalım arkadaşlar...
  • SELAMLAR.BEN MTV Yİ GARANTİDEN ÖDEDİM.SONAX KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILDIĞI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI ACABA?
  • quote:

Orjinalden alıntı: munans

Bazı konular VW servislerinin bilgisizliğinden de kaynaklanıyor. Konuyla alakasız ama bir anımı paylaşmak isterim;
    Yaklaşık 1 sene kadar önce 2000 Golf arabamda arka cam ile kaportanın birleştiği yerde paslanmalar meydana geldi, servise gittim ve
    - Bu araçların 12 sene paslanmazlık garantisi olduğunu ve garanti kapsamında problemin giderilmesini istedim. Benimle ilgilenen araçlardaki garantiden sorumlu kişi
    - Bu araçlarda 6 sene paslanmazlık garantisi var, garantiden yapamayız, ama isterseniz ücreti mukabilinde yapalım dedi.
    - Ben arabayı alırken 12 sene diye söylendi dedim. (Hiç bu konuda işim olmadığı için emin de olamıyordum, sadece bu şekilde hatırlıyordum.)
    Bana verdikleri cevap ise oldukça komikti;
    - Arabayı nereden almıştınız
    - Adana
    - Adana'yı bilemiyoruz
    Sinirlerime hakim olup bu işin Adana'sı İstanbul'u olmaz, VW, VW'dir dedim.
    Israrla yapamayacaklarını söylediler. Ben de;
    - O halde sizden şu şekilde bir yazı istiyorum dedim.
    " .... tarihinde ..... plakalı aracındaki paslanma problemi için servisimize başvuran munans'a VW araçlardaki paslanmazlık garantisinin 6 yıl olduğu, bu nedenle aracındaki problemin garanti kapsamında yapılamayacağı söylenmiştir."
    Böyle bir yazıyı servis müdürünün izni olmadan veremeyeceklerini söylediler, ben de ;
    - Benim için problem değil, servis müdürünüze danışın, ben burada bekliyorum, bu yazıyı almadan bir yere de gitmiyorum. dedim
    Yaklaşık 15 dakikalık beklememin ardından,
    - Kusura bakmayın, biz ticari araçlar için bakmışız, paslanmazlık garantisi 12 yılmış. Garantiden yapacağız dediler.

Başta da söylediğim gibi konuyla biraz alakasız oldu ama, hakkımızı sonuna kadar arayalım arkadaşlar...

gelde bu adama agız burun dalma
  • demekki her servis farklı benim sag kapının kiliti bozuldu 300 ytl servise götürdüm sadece işcilik aldılar kiliti garantiye soktular.
  • Benim başıma gelmiş olsa bu durum inanın hiç üşenmem mahkemye giderim ve kazanacağıma %1000 eminim. Hiçbir üretici, tüketiciyi "ELİNDE KONTROL İMKANI BULUNMAYAN" bir sebepten dolayı suçlayamaz araçtaki hatayı buna bağlayamaz. Bu düpedüz tüketiciyi aldatmak !

quote:

hep aynı söylem.SEBEP KALİTESİZ YAKIT.GARANTİ DIŞI
    maalesef motor arızalarının çoğunu yakıta bağlayıp garanti dışı bırakıyorlar

• ne bu fiyatlar ya ??!!

Dogus iyice sapitti

quote:

arkadaşlar serviste yedek parçalar çok pahalı.ankara ve istanbulda turbo ,enjektör vb. parçaları(sıfır orjinal) alabileceğimiz yerler nerelerdir?
    mesela enjektörün tanesi serviste 1475 ytl dışarıda 4 tanesi 1400 ytl imiş. araç 2.0 tdi passat.
    adres,telefon vb. bilgisi olan varmıdır?
    saygılar
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.