Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sevgili Mert,

Bu ilanı değerlendirmeni rica ediyorum. Nedir, nasıldır, bizim bilmediğimiz neler vardır... Araç çok iddialı duruyor. Forum üyemiz bile olabilir, aklıma geldi ama kim olduğunu kestiremedim. Aracın resimleri yok. Sahibini forumumuza üye olması için davet etmeyi düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/kusursuz_ve_ayricalikli_olmak_isteyenler_icin_eczacidanWQQaXQQ5056371WQQpXQQdisplayitem&keyword=passat%201.4

115 Beygir FSI Motor,
    Comfortline model ve aracın çok özel extraları vardır...
    Ön ve Arka Park Sensörleri,
    Coming home - leaving home (siz evinizin kapısına ulaşana kadar gece farlar açık kalır -otomatik söner)
    Viraj Denge Sistemi,
    Dokunmatik el freni,
    Foksiyonel Direksiyon,
    9 Hava Yastığı,
    Gövde Rengi Tamponlar,Kromajlı Yan Çıtalar,
    Özellikli Anahtar,Kararan iç dikiz Aynaları,
    Hız Sabitleme sistemi,(cruise control)
    Ön Arka Kol dayama ve Kavramalı Bardaklıklar,Çocuk Kilidi,Çok Fonksiyonlu Yol Bilgisayarı,
    En önemlisi MFD-RNS2 Son Model DVD Navigasyon ve Renkli ekranlı TV Tuner PAL/secam /ntsc Sistemlidir.Tüm kanalları 100 km sürata kadar net bir şekilde izleyebilirsiniz).Extrernal Dvd çalar tüm bölge dvd lerini okuyan mp3 vcd dvd full fonksiyonlu ; Uydudan GPS koordinatları /elektronik pusula ve tachimetre (Extraların maliyeti 8.500 YTL dir)
    Çalınmaya karşı GSM-GPS alarm sistemi (uydudan takip) -bilgisayar ve immobilizer kontrollü (500 euro)
    3M Boya koruma sistemi(250 euro)

17 " Çelik Jantlar,Sıfır lastikler
    Elektrikli ve Yükseklik Ayarlı Direksiyon,
    Elektrikli Koltuklar,Ön Arka Başlıklar,6 Hoparlör,
    Dijital İklim Klima(Direk Üzerinize Hava Vermiyor) vs. Kumaş (yazlık) ve Lastik (kışlık) Paspas takımları Hediyedir.(Fabrika çıkısında yoktur)
    Bi-Xenon Farlar (xetec original passat 2007)
    Sadece uzun seyahatlerde kullanıldı ; kapalı garaj arabası
    2 Yıl Tam Garanti Kapsamında.
    Kazasız Ve Boyasız.
    Sıfır Cabrio araç alacağımdan Satıyorum.
    Lütfen Ciddi Alıcılar İlgilensin.
    Mantıksız tekliflere lütfen tenezzül etmeyiniz...
    Toplam extralar :10.000 YTL !!!

50 BIN SON FIYATTIR
    PAZARLIK SONUDUR

Sevgili Taner,

İlan çok açık ve net değil ama zannedersem üzerindeki alet bende olan MFD2 , Birçok forumda RNS 2 diye adlandırıyor. External DVD çaları var ve TV Tunner'ı var. TV tuner şu anda Türkiye'de sadece analog yayın yaptığı için ilanda yazdığı gibi 100Km'de cam gibi görüntü sadece hayal. Belki düzgün gösterdiği sınırlı bir alan vardır. fakat ben uzun süre test ettim verimli değil malesef. Bu yıl içersinde karasal digital yayına geçileçek ( öncelikle Istanbul'da ) O zaman hakikaten cam gibi bir görüntü elde edilebilecek. fakat o zamanda şu anda piyasada olan analog receiverlar çöpe atılıcak.

Elektronik olarak yazdığı cihazların bana yaklaşık maliyeti 2.500 Ytl.
    8.500 ytl çok abartılı . Vw Servisinden almış olabilir. Oradaki fiatlar çok uçuk. Sadece MFD2 için montaj dahil 7.500 Ytl istediler benden.

GPS koordinatları /elektonik pusula MFD2 'nin mevcut özellikleri, sonradan konulmuş birşey değil.
  • Sevgili Mert,

Çok teşekkür ederim bilgiler için. İlk okuduğumda bunun INMARSAT 2 veya FLEETSATCOM 7 uydularının şifreli sinyallerini aldığını falan düşündüm ama tabi ki kazın ayağı öyle değil. Demek ki daima bir bilene sormak gerekiyor. Ayrıca "Çalınmaya karşı GSM-GPS alarm sistemi (uydudan takip) -bilgisayar ve immobilizer kontrollü (500 euro)" dediği sistem aracın alarmının devreye girdiğini bir cep numarasına SMS gönderip "ARACINIZ ÇALINIYOR" mesajından başka birşey olmaması gerek, yoksa aracın gerçekten de derece, saat, dakika, saniye ve rakım bilgilerini içeren, rotayı çıkartan koordinatlarını mı veriyor (Devletin Düşmanı, "Enemy of the State", 1998 tarzı). Öyle bir şey varsa bence Avrupa Birliği bunu Direktif ile tüm yeni araçlarda şart koşmalı.

Ayrıca PASSAT-ORJİNAL OLMAYAN BİR DVD-RECEP İVEDİK uyumunu beğemedim, başı kalsın, son ikisi gitsin diyorum, ne dersiniz sevgili dostlarım? Recep İvedik'i izlemedim ve şahsi düşüncem de bunun kültürümüze yapılan bir saldırı olduğu. Acı olan da bu kişinin 2. film için kıllı kollarını sıvadığı...

İyi geceler herkese,

T.G.
  •  VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • Neden VOLKSWAGEN PASSAT'ı bu kadar seviyorum?
    Neden başka bir otomobil değil de özellikle PASSAT?
    Işık bile Kara Delik denilen doğa olayından kaçamaz.
    Ben de kaçmaya çalıştım, ama başaramadım. İyi ki.
    Çekim gücü, cazibe, dikte, farlardaki gözbebekleri...

FOREVER VOLKSWAGEN PASSAT

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 19 Temmuz 2008; 10:17:43 >

Neden VOLKSWAGEN PASSAT'ı bu kadar seviyorum?
    Neden başka bir otomobil değil de özellikle PASSAT?
    Işık bile Kara Delik denilen doğa olayından kaçamaz.
    Ben de kaçmaya çalıştım, ama başaramadım. İyi ki.
    Çekim gücü, cazibe, dikte, farlardaki gözbebekleri...

FOREVER VOLKSWAGEN PASSAT

The one thing which kept me studying biotech for almost a year was the dream of one day striding into the Volkswagen dealer to order my own example of this thing of beauty, though mine would have been a sedan, not a wagon like this. During my one year in the biotech program I learned a little something about viruses & metabolic pathways & nucleotide excision repair & all that boring stuff, but much more of my study time was taken up by studying the Passat section of the Volkswagen website, from which I can tell you that this specimen is "Ice Blue", my number two color choice behind "crimson red". In the end, Not even my Passat dreams could force me to stay in biotech, so I guess someone else will end up with my dream top-of-the line luxury package, six cylinder, "crimson red" sedan with beige leather interior, chrome-covered mirror inserts, wheel skirts, sun-roof air deflector, rear spoiler, i-pod jack (these days I can't even afford an i-pod to plug into it!) and state-of-the-art nav system.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 19 Temmuz 2008; 10:18:52 >
  • ikici el araç olacak arkadaşlar şu linke baksın bence.

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=226904
  • 15 günlük iznim bugün başladı.normalde ören e gitmeyi planlamıştık ama annemin ani vefatı sonucu tatile gitmeyi erteledik.sadece birkaç günlüğüne babamın kafası dağılsın diye onu memlekete götüreceğim.ben de çok bunalmış durumdayım bana iyi gelecek biraz uzaklaşmak.

ufak bir sorunumuz var eşimle ben audi ile gitmek istiyorum o illa megane la gideceksin diyor.megane la gitmek te hiç istemiyorum nedense o araba bana acayip gıcık veriyor.arabayla aramda tam bir nefret var 2 yıldır birgün bile hoşgörüyle bakamadım.

çalışmalarım sürüyor inşallah eşim i ikna edip audi ile gidebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sevgili Mert,

Çok teşekkür ederim bilgiler için. İlk okuduğumda bunun INMARSAT 2 veya FLEETSATCOM 7 uydularının şifreli sinyallerini aldığını falan düşündüm ama tabi ki kazın ayağı öyle değil. Demek ki daima bir bilene sormak gerekiyor. Ayrıca "Çalınmaya karşı GSM-GPS alarm sistemi (uydudan takip) -bilgisayar ve immobilizer kontrollü (500 euro)" dediği sistem aracın alarmının devreye girdiğini bir cep numarasına SMS gönderip "ARACINIZ ÇALINIYOR" mesajından başka birşey olmaması gerek, yoksa aracın gerçekten de derece, saat, dakika, saniye ve rakım bilgilerini içeren, rotayı çıkartan koordinatlarını mı veriyor (Devletin Düşmanı, "Enemy of the State", 1998 tarzı). Öyle bir şey varsa bence Avrupa Birliği bunu Direktif ile tüm yeni araçlarda şart koşmalı.

Ayrıca PASSAT-ORJİNAL OLMAYAN BİR DVD-RECEP İVEDİK uyumunu beğemedim, başı kalsın, son ikisi gitsin diyorum, ne dersiniz sevgili dostlarım? Recep İvedik'i izlemedim ve şahsi düşüncem de bunun kültürümüze yapılan bir saldırı olduğu. Acı olan da bu kişinin 2. film için kıllı kollarını sıvadığı...

İyi geceler herkese,

T.G.

Selam Taner,

MFD2, aracın tam olarak dünyada hangi koordinatlarda bulunduğunu gösterebiliyor. ( Etrafındaki Türkiye'de bulunan yolları göstermesede) Bu bilgiyi GSM'e taşıyıp yollamak mümkün olabilir.
    Açıkçası çok tahmin etmiyorum. Çünkü MFD2'nin arkasındaki tüm soketlerin ve sinyal iğnelerinin ne işe yaradığını ezbere biliyorum. Bu bilgiyi dışarıya taşıyacak bir uç yok.
    Belki komple başka bir sistem mevcuttur.

RECEP IVEDIK konusunda tamamiyle sana hak veriyorum. Ek bilgi olarak filmin oynadığı ürünü 1-2 ay önce inceledim. Son derece sorunlu bir alet .
  • arkadaşlar az önce servise geldim.2 ve 4. silindirlerin enjektörleri aşırı besleme hatası veriyor.yani değişmesi gerekmiş.tanesi 1475 ytlcik.
    arızayı sildirdim ama bakalım araç hala gitmiyor.herhalde satarım artık.bir dahada dizel araç almam
    quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

yok üstad devamlı gidip geldiğim yol.normalde o yolda ne hız yaptığını biliyorum.yük yok araçta.accord neyse ama corolla filan bi gariplik olduğunun kanıtı
    quote:

Orjinalden alıntı: Alphadog

benimki hic oyle yapmadi

yük ve klima etken olabilirmi ?

quote:

bu arada arkadaşlar az önce uzun yoldan geldim.araçta bir gariplik var düz yolsa 170 180 zar zor.çekmiyor araç.
    sebep ne olabilir acaba? araç 2.0 tdi passat.şamar oğlanına döndüm otobanda 2 mondeo tdci, bir tane accord, bir tane 1.4 tsi passat ce bi tane corolla tarafından tokatlandım.
    birde sanki turbo geç devreye giriyor gibime geliyor yada araç çekmediği için öyle hissediyorum

quote:

Orjinalden alıntı: msi675

biraz önce ankarada powertech firmasını aradı modül takarız 600 ytl olur %20 artış olur dedi sizce nasıl veya tavsiye edeceğiniz marka modül varmı ve ayriyeten dsg şanzımana etki edermi

• iyi aksamlar herkeze,

bugün kiz arkadasim Sevtap ile Navigasyon gezisi yaptik . Size kisa bir görüntü sunayim dedim

buyrun video bugün saat 21:00 cekilmistir (arkada CoPilotluk yani konusan kadin Sevtap´tir adini ben koydum)
    http://de.youtube.com/watch?v=reFGAq9dueE
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

iyi aksamlar herkeze,

bugün kiz arkadasim Sevtap ile Navigasyon gezisi yaptik . Size kisa bir görüntü sunayim dedim

buyrun video bugün saat 21:00 cekilmistir sizlere özel(arkada CoPilotluk yani konusan kadin Sevtap´tir adini ben koydum)
    http://de.youtube.com/watch?v=reFGAq9dueE

Birde aktuell resim koyayim, Bi-Xenon farlar ve sis lambalari ile müthis bir aksam saati, yanliz burada hava yagisli ve soguk

Saygilar, Almanyadan VW_Passat
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TLGKOC -- 20 Temmuz 2008; 0:20:23 >
  • arkadaşlar serviste yedek parçalar çok pahalı.ankara ve istanbulda turbo ,enjektör vb. parçaları(sıfır orjinal) alabileceğimiz yerler nerelerdir?
    mesela enjektörün tanesi serviste 1475 ytl dışarıda 4 tanesi 1400 ytl imiş. araç 2.0 tdi passat.
    adres,telefon vb. bilgisi olan varmıdır?
    saygılar
  • Geçmiş olsun,

Seninkine benzer bir sorunla ben 2 kere karşılaştım. Birincisinde; 1-2-3-4-5. viteslerde kaptırıp gidiyordum, araç 190/200 bandına geldiğinde bir sersemledi, gaz pedalına yüklendiğim halde araba gitmemeye başladı, gaz yemedi yani. Hemen vites küçültüm, motor freni yaparak yavaşladım sonra, normal bir şekilde 2000/2200 devirde kullandım birkaç dakika ve araba düzeldi. İkinci olay ise kardeşimde oldu; araba normal kullanımda 2000 devri geçmemeye başladı, gaz yemedi. 10dk araç ile bu şekil yol alındıktan sonra, yol kenarına çekildi araç ve stop edilip tekrar çalıştırıldı ve arıza kayboldu.

Şimdi, söylemek istediğim birkaç mevzu var.

1. Benim aracımda da enjökterlerden bir tanesi sık sık geçici hata/arıza veriyor. En son sorduğumda 4 tanesi 5.5 milyar filan tutar demişlerdi. Araç garanti kapmasında olmasına rağmen, malum pisliklerini yaptıkllarından "kullanıcı hatası" diyerek garanti kapsamına sokmuyorlar.

2. Bizim dizel Passatlar'ın pompa ve enjektörleri oldukça hassas ve kronik arızası diyebiliriz. Pompa arızası yapan, enjektörleri bozulan bir çok dizel Passat gördüm.

Seninle hemen hemen aynı hisleri paylaşıyoruz Passat hakkında, ben de benzinli araca geçmeyi düşünmüştüm bir ara ki hala kararsızım.

quote:

arkadaşlar serviste yedek parçalar çok pahalı.ankara ve istanbulda turbo ,enjektör vb. parçaları(sıfır orjinal) alabileceğimiz yerler nerelerdir?
    mesela enjektörün tanesi serviste 1475 ytl dışarıda 4 tanesi 1400 ytl imiş. araç 2.0 tdi passat.
    adres,telefon vb. bilgisi olan varmıdır?
    saygılar
  • eskiden 1750 devirde turbo açılınca araç zıplardı.şimdi sanki turbo açılmıyor.2500 devirde sanki açılıyor gibi şimdilerde.şimdi esas korkum bazen enjektörler sağlam olduğu halde arıza kaydı bırakıyormuş.ben arıza kaydını sildirdim 300 km yol yaptım.tekrar bağlattım bilgisayara arıza yok.
    şimdi enjektörleri değiştiriri. arıza başka yerden çıkar.o zaman işte boş yere masraf.turboda 4500 ytl gibi bir rakam.
    ama büyük şehirlerde orjinal parçaları daha ucuza satan yerler varmış.onalrı araştırıyorum.
    tabi birde arızayı kesin belirleyebilecek bir usta arıyorum.mesela turboyu test edebilen bir mekanizma var? yada diğer parçaları
    saygılar
  • quote:

eskiden 1750 devirde turbo açılınca araç zıplardı.şimdi sanki turbo açılmıyor.2500 devirde sanki açılıyor gibi şimdilerde.şimdi esas korkum bazen enjektörler sağlam olduğu halde arıza kaydı bırakıyormuş.ben arıza kaydını sildirdim 300 km yol yaptım.tekrar bağlattım bilgisayara arıza yok.
    şimdi enjektörleri değiştiriri. arıza başka yerden çıkar.o zaman işte boş yere masraf.turboda 4500 ytl gibi bir rakam.
    ama büyük şehirlerde orjinal parçaları daha ucuza satan yerler varmış.onalrı araştırıyorum.
    tabi birde arızayı kesin belirleyebilecek bir usta arıyorum.mesela turboyu test edebilen bir mekanizma var? yada diğer parçaları
    saygılar

Turboda arıza olsa, makinaya bağladıklarında arıza vermesi lazım. Bizim araçlardaki genel iki arıza şöyle; 1. Enjektörler 2. Pompa(mazot).

Eğer senin pompada arıza yoksa enjektördendir diye düşünüyorum. Yedek parça İstanbul'da vardırda çok ucuz mu olur bilemiyorum, sordurmak lazım. Yarın 1-2 yer arıyacağım senin için ve kendim için, birşeyler bulursam sana haber veririm.

Maalesef bizim araçların da cefası bu. Pompa/Enjektör arızası çileden çıkarıyor insanı. İşin kötü yanı, garantili aracın garantisini kabul etmiyorlar Pompa ve Enjektör arızasında. Kullanıcı hatası diyorlar.

Senin arabanın garantisi vardı dimi?
  • yok garanti bitti.ama olsada garantiye sokmuyorlar.arkadaşın başına geldi biliyorum.ve adam çok titizdir.aldığı mazotun rengine bile bakar
    valla şu parça işini arayabilirsen çok iyi olur.
    dün takasa giriyordum aracı 1.8 tsi highline manuel ile sonra vazgeçtim şimdilik.
  • depo içindeki pompaya bi baktırsan yeterli basınçta pompalayamıyor olabilir normalde 3 barlık basınç yapmaları lazım benim 21 concorde da başıma gelmişti
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.