Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: zeki-

Doğuş 2009 model arabaları ;
    1- Temmuz ayında 2008 fiyatına
    2- Ağustos ayında 2009 fiyatına satıyor.
    Yani aynı arabayı 2 ayrı fiyata satmış oluyor.
    Şimdi bir düşünelim,
    eğer araba aynı ise nasıl 2 ayrı fiyat olur?
    ve 2009 olarak üretilmiş bir arabayı hangi mantıkla 2008 olarak tescil ediyorlar?
    Kendi sattıkları 2009 model araca 2008 etiketi yapıştırarak değerini düşürüyorlar.

Tam 1 haftadır 1 Ağustos'a kadar bekleyip tescili o zaman yaptırmak istediğimi anlatmaya çalıştım.
    Bu durumda da parasını ödediğim araç için fiyat farkı istediler..
    Müşteri memnuniyeti denen klişeyi ağızlarından düşürmezler ama hikayedir.

Ama eminim ki Passat'ım performansı/ekonomikliği/prestiji/vs ile Doğuş'un yaptıklarını unutturacak.

Ne dersiniz????

Zeki Topcu

yerinizde olsam şikayet ederim.araç istediği kadar güzel olsun ama bu farkı ödemek içime dert olur.Yaptıkları tamamen sömürmek başka bişey değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Herkese selamlar uzun zamandır foruma giremiyodum, yeni passat sahibi olan herkese hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum, inşallah kazasız belasız hayırlı sürüşler yaparsınız sizde Passatlarınızla.bu arada Almanyadan döndüm(ama o kadar istememe ragmen bi türlü zaman bulup Steak house'a gidip arjantin steak yiyemedim Atabay abi insallah bi daha ki sefere:) ) Sonunda beyaz renkli bi PAssat katılıyo aramıza, okuyunca sanki kendime almış kadar sevindim sevgili Zeki abi sen de gule gule kullan inşallah. Ayrıca bir Passat 1.8 TSI daha katılmıs aramıza gerçi listede ismini göremedim ama eski topicde okumustum buna da ayrıca sevindim.
    Bu arada yeni topiğimiz de hayrlı ugurlu olsun. Ellerine saglık Meke abi bence cok yerinde bir karar, insallah burada da cok yararlı bilgiler paylasılır tıpkı eski topicte oldugu gibi.
    herkese iyi aksamlar...

Sevgili Kaya,

Hosgeldin! Epeydir yoktun hakkaten merak etmeye baslamistik 115 sayfa doldu artik kaldiramaz oldu bizi forum yetmez oldu bize.. Meke dostumda yeni sayfa acta artik burdayiz.(Steak olayina üzüldüm Türkiye'de daha öylesine rastlamadim) Tekrar hosgeldin aramiza..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fever2006

7 dsg'ler exlusive donanımında mı olacak sadece yoksa comfortline'da da olacak mı?

bu arada passat 1.4 122hp sahipleri sizlere bir sorum olacak.
    1. vites
    2. vites
    3. vites
    max hızlarını paylaşabilirmisiniz ?

Sevgili fever2006,

Cok emin degilim en kisa zamanda kontrol edicem merak ettim simdi fakat aklimda kalan su sekilde olmasi lazim:

1.vites 60
    2.vites 100
    3.vites 140
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: munans

quote:

7 dsg'ler exlusive donanımında mı olacak sadece yoksa comfortline'da da olacak mı?

Donanımla ilgisi olacağını zannetmiyorum. Golf ve Jetta'da 1.4 TSI tüm donanım seçeneklerinde DSG alternatifi var.

comfortline 6 exlusive 7 vites olabilir diye düşündüm..artık 6 dsg olmayacak o zaman

arkadaşlar, karıştırdığınız birşey var, o da vites opsiyonu ile donanım opsiyonu.

VW 6 ileri DSG şanzımanı 350 NM torka dayanıklı üretmiştir, bu yüzden hem 1.4 TSI 140 ve 170 BG olan araçlara , hem de 2.0 TDI 140 ve 170 BG araçlara kullanmıştır.

7 ileri DSG şanzımanı ise 250 NM torka dayanıklı üretmiştir. Bu yüzden 1,4 TSI 122 BG araçlar bu şanzıman ile satılabilmektedir.

Comfortline, Executive ve Highline donanım paketleri olup bu şanzımanlar ile bağımsızdır. Ne var ki Doğuş Oto bizlere kendi opsiyonlarımızı oluşturma şansını sadece 3 ay beklersek verdiğinden kendi getirdiği hazır paketleri tam bir kalıba sokmuştur.

Trendline sadece 1,6 102 BG'de, Comfortline FSI, TSI ve TDI'larda DSG li veya düz vites, Highline ise TDI'larda DSG veya düz vites olarak alınabilmektedir.
    4 Motion sadece Highline ve düz vites olarak alınabilmektedir.

Bilginize.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • meke ellerine saglık

ZEKİ bey 2009 model olarak tescil ettirmek isdiyorsanız geçici plaka alabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: munans

quote:

Donanımla ilgisi olacağını zannetmiyorum. Golf ve Jetta'da 1.4 TSI tüm donanım seçeneklerinde DSG alternatifi var.

comfortline 6 exlusive 7 vites olabilir diye düşündüm..artık 6 dsg olmayacak o zaman

arkadaşlar, karıştırdığınız birşey var, o da vites opsiyonu ile donanım opsiyonu.

VW 6 ileri DSG şanzımanı 350 NM torka dayanıklı üretmiştir, bu yüzden hem 1.4 TSI 140 ve 170 BG olan araçlara , hem de 2.0 TDI 140 ve 170 BG araçlara kullanmıştır.

7 ileri DSG şanzımanı ise 250 NM torka dayanıklı üretmiştir. Bu yüzden 1,4 TSI 122 BG araçlar bu şanzıman ile satılabilmektedir.

Comfortline, Executive ve Highline donanım paketleri olup bu şanzımanlar ile bağımsızdır. Ne var ki Doğuş Oto bizlere kendi opsiyonlarımızı oluşturma şansını sadece 3 ay beklersek verdiğinden kendi getirdiği hazır paketleri tam bir kalıba sokmuştur.

Trendline sadece 1,6 102 BG'de, Comfortline FSI, TSI ve TDI'larda DSG li veya düz vites, Highline ise TDI'larda DSG veya düz vites olarak alınabilmektedir.
    4 Motion sadece Highline ve düz vites olarak alınabilmektedir.

Bilginize.

haklısınız 1.4 122Hp de DSG zaten yoktu.teşekkürler bilgi için
  • quote:

haklısınız 1.4 122Hp de DSG zaten yoktu.teşekkürler bilgi için

Şu anda listede görünmüyor ama olacak, lakin Adana'da 1.4 TSI+7-DSG bir Sedan Passat satıldığını Taner Bey daha önce de yazmıştı.
  • quote:

Sevgili Kaya,

Hosgeldin! Epeydir yoktun hakkaten merak etmeye baslamistik 115 sayfa doldu artik kaldiramaz oldu bizi forum yetmez oldu bize.. Meke dostumda yeni sayfa acta artik burdayiz.(Steak olayina üzüldüm Türkiye'de daha öylesine rastlamadim ) Tekrar hosgeldin aramiza..

Hosbulduk Atabay abi ben de ozlemişim sizleri gercekten...
  • Sizlere bir sorum olacak ben su ana kadar bir tane bile 1.4 tsi passat gormedim istanbulda yasıyorum ama bana rastlamadı heralde, sizler sık sık görüyo musunuz??. 2 tane 1.8 tsi bile gördüm işin garibi... hangi passatın arkasına baksam ya TDI ya 1.6FSI bazen de 2.0 fsi ...
  • quote:

Sizlere bir sorum olacak ben su ana kadar bir tane bile 1.4 tsi passat gormedim istanbulda yasıyorum ama bana rastlamadı heralde, sizler sık sık görüyo musunuz??. 2 tane 1.8 tsi bile gördüm işin garibi... hangi passatın arkasına baksam ya TDI ya 1.6FSI bazen de 2.0 fsi ...

Öncelikle yeni topic'imiz hayırlı olsun.Meke ellerine sağlık
    Kaya kardeşim hoşgeldin.
    Kaya 1.4tsi rahat 2-3tane görmüşümdür.
  • Hosbulduk Birol abi. Valla anlayamadım ben bu işi ya demin bir yerde okudum passat d sınıfında 2008de de en cok satan arac 2000küsür adet satılmış diye. ee 1.6 fsi ocak-mayıs aralıgında satıldı mı ki acaba bu kadar fazla?? gerci o kadar fazla passat var ki gorduklerimin %90ının arkasına bakamıyorum, gozler de bozuk zaten e bide yavas giden passat bulmak da zor :)) ocak-mayıs periyodunda 1000 küsür mondeo satılmış demekki trafikte gordugum mondeoların sayısı kadar 1.4 tsi passat var ama bana rastlamadı heralde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 10 Temmuz 2008; 0:17:57 >
  • heyy passatcılar bakalım bu spoyler nasıl sizce (biraz büyük ama ) arac süper ama spoyler için aaynı şeyi söylemek mümkün değil

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • diğer resimler

• bence bu spoiler hiç yakışmadı ... Passat'ın klas'ını bozdu
  • bencede yakışmadı.passatın orjinalinden şaşmayacaksın.ne eksik ne fazla adamlar yapmış bence
  • passat TSI comfort. almak istersem 2009 fiyatınımı (54.250) öderim yoksa ben 2008 model olsun deyip listede yazan 2008 fiyatınımı (51.770) öderim.benim için 2009 olması o kadar önemli değil. 0 km olsun benim için farketmez. 2. sorum sene sonuna kadar 2008 model satışı olacakmı
  • selamlar ben 45 gün önce passat almak için kapora verdim passat 1,4 tsi comfortline olsun ama 2009 olsun istemiştim fakat şimdi dsg 7 vites gelmiş kararımı hangisinden yana kullanmalıyım iyi ce kararsız kaldım bide zam gelmiş piyasalar bu kadar durgunken araç fiyatlarına zam getiren doğuş otomotive ne demeli bende bilmiyom tsi passat kullanan arkadaşların bana yardımcı olmasını rice ederim fiyatlar(manuel 55000 dsg 60500) bu kadar fark normalmidir
  • Aah ah...

Passat'ımla kırmızı ışıkta yaya geçidinde sayın hanımefendilere ve sayın beyefendilere yol veriyorum. "Geçebilirsiniz" işareti yapıyorum. Çok memnun oluyorlar. Diğer öküzler (pardon!) karşıdan karşıya geçmeye çalışan kalabalığın arasına basıp gidiyorlar, insanlara çarpmalarına ramak kalıyor. Bu nedenle Passat'ımla 2 şeridin tam ortasınıda duruyorum, sağdan ve soldan kimse geçemiyor, hoş bayanlar ve yakışıklı baylar güvenle ve huzura yolun karşısına geçiyorlar... Huzur duyuyorum...

Passat Sahibi = Kibar Sürücü
    Passat Sahibi = Beyefendi

• quote:

Sizlere bir sorum olacak ben su ana kadar bir tane bile 1.4 tsi passat gormedim istanbulda yasıyorum ama bana rastlamadı heralde, sizler sık sık görüyo musunuz??. 2 tane 1.8 tsi bile gördüm işin garibi... hangi passatın arkasına baksam ya TDI ya 1.6FSI bazen de 2.0 fsi ...

TSI'ı nadiren de olsa görüyorum ama 1.8mi 1.4 mü kestiremiyorum.1.8De 2 kırmızı 1.4'de tek kırmızı var degil mi?
    gerçekten de hep FSI ve 2.0 TDI var.JETTA'lar da hep FSI yada 1.6 102'lik var.
    Gözlerim TSI arıyor
  • FİYATLAR

Yeni model yılında araçlara zam yapılması esasen doğal bir durum. Bir önceki model yılı ile arasında "fiyat farkı" yaratmak amacıyla yapılan bir manevra da diyebiliriz. 2005 ve 2007 modeller 2. elde aynı fiyata satılamayacağına göre sıfır araç yeni model yılına aitse eski model yılından biraz daha pahalı olacaktır. Görülüyor ki otomotiv dünyasında bu bir gelenek. Ancak sayın Doğuş Otomotiv ya çok katı oluyor ya da birden insafa gelip 3 bin veya 5 bin YTL gibi şok indirimler, kampanyalar ve takas destekleri gibi akıllara durgunluk veren ve kendisinden hiç beklenmeyen fiyat kırma, fiyat indirme, satış yapma ve satış rakamlarını yakalama politikaları izleyebiliyor.

Hakikaten de İstanbul'a geldiğimde Sayın Ferit Şahenk ile görüşmeyi, sahibi bulunduğu otellerinden birisinde bir kahve içmeyi ve neden böyle ayıp şeyler yaptığını sormak istiyorum. Yani en iyi korunan Hard Rock grubunun solistine bile bir şekilde ulaşmak mümkün iken bizlerin tonla para verip araç sahibi olurken ve reklamını da dolaylı/dolaysız olarak yaparken kendisini de zenginleştirdiğimiz Sayın Ferit Şahenk gazetelerin 2. ve 3. sayfasına İKİ TAM SAYFA ilan verip

"BENİ SIFIRDAN ZİRVEYE ÇIKARAN TÜRK VOSVOGEN (!) KULLANICILARINA TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİR, VW ARACI İLE OPET'E GİDEN HERKESE 50 LİTRE 95 OKTAN KURŞUNSUZ BENZİN HEDİYE EDİLECEĞİNİ BİLDİRMEKTEN KIVANÇ DUYARIM."
    İmza: Ferit Şahenk

şeklinde bir duyuru yapması lazım ama aah ah Ütopya, dağların arkasında da değilsin, yoksun, sadece hayallerde varsın, Charlize Theron gibi....

Değerli sevgilerimle,

Taner Göde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.