Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Aah ah...

Passat'ımla kırmızı ışıkta yaya geçidinde sayın hanımefendilere ve sayın beyefendilere yol veriyorum. "Geçebilirsiniz" işareti yapıyorum. Çok memnun oluyorlar. Diğer öküzler (pardon!) karşıdan karşıya geçmeye çalışan kalabalığın arasına basıp gidiyorlar, insanlara çarpmalarına ramak kalıyor. Bu nedenle Passat'ımla 2 şeridin tam ortasınıda duruyorum, sağdan ve soldan kimse geçemiyor, hoş bayanlar ve yakışıklı baylar güvenle ve huzura yolun karşısına geçiyorlar... Huzur duyuyorum...

Passat Sahibi = Kibar Sürücü
    Passat Sahibi = Beyefendi

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

• Sn. Drserkan80,

Doğuş 2008 veya 2009 araçları Temmuz sonuna kadar 2008 fiyatına, 2008 tescilli olarak satıyor.
    Temmuz sonuna kadar 2009 model 1.4 TSI Passat 'ı, 2008 model fiyatına(51.770) ve ruhsata 2008 model işlenmiş olarak alabilirsiniz.
    Ama 1 Ağustos'tan itibaren 2009 model 1.4 TSI Passat'ı, 2009 model fiyatına(54.250) ve ruhsata 2009 model olarak işlenmiş olarak alacaksınız.
    Eğer gideceğiniz bayide 2008 model olarak üretilen istediğiniz araç varsa 2008 fiyat listesi üzerinden zaman sınırlaması olmadan alabilirsiniz.
    Tabii bir süre sonra 2008 model araçlar bitecek ve yerine 2009 ları gelecektir ki zaten bazı bayilerde 2008 model 1.4 TSI yok iken(Adana), bazı bayilerde var(Antakya mesela).

Umarım karışık bir anlatım olmamıştır.

Zeki Topçu

• quote:

FİYATLAR

Yeni model yılında araçlara zam yapılması esasen doğal bir durum. Bir önceki model yılı ile arasında "fiyat farkı" yaratmak amacıyla yapılan bir manevra da diyebiliriz. 2005 ve 2007 modeller 2. elde aynı fiyata satılamayacağına göre sıfır araç yeni model yılına aitse eski model yılından biraz daha pahalı olacaktır. Görülüyor ki otomotiv dünyasında bu bir gelenek. Ancak sayın Doğuş Otomotiv ya çok katı oluyor ya da birden insafa gelip 3 bin veya 5 bin YTL gibi şok indirimler, kampanyalar ve takas destekleri gibi akıllara durgunluk veren ve kendisinden hiç beklenmeyen fiyat kırma, fiyat indirme, satış yapma ve satış rakamlarını yakalama politikaları izleyebiliyor.

Hakikaten de İstanbul'a geldiğimde Sayın Ferit Şahenk ile görüşmeyi, sahibi bulunduğu otellerinden birisinde bir kahve içmeyi ve neden böyle ayıp şeyler yaptığını sormak istiyorum. Yani en iyi korunan Hard Rock grubunun solistine bile bir şekilde ulaşmak mümkün iken bizlerin tonla para verip araç sahibi olurken ve reklamını da dolaylı/dolaysız olarak yaparken kendisini de zenginleştirdiğimiz Sayın Ferit Şahenk gazetelerin 2. ve 3. sayfasına İKİ TAM SAYFA ilan verip

"BENİ SIFIRDAN ZİRVEYE ÇIKARAN TÜRK VOSVOGEN (!) KULLANICILARINA TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİR, VW ARACI İLE OPET'E GİDEN HERKESE 50 LİTRE 95 OKTAN KURŞUNSUZ BENZİN HEDİYE EDİLECEĞİNİ BİLDİRMEKTEN KIVANÇ DUYARIM."
    İmza: Ferit Şahenk

şeklinde bir duyuru yapması lazım ama aah ah Ütopya, dağların arkasında da değilsin, yoksun, sadece hayallerde varsın, Charlize Theron gibi....

Değerli sevgilerimle,

Taner Göde

hocam güzel olurdu ama benim yeni gelecek arabada depo 55 lt keşke 50 lt yerine 55 lt yazsaymışsın
  • VOLKSWAGEN Transporter yıllık vergisi nedir?

Çok ucuzladı, almak istiyorum. Ama yan masraflarını bilmem gerekir..

Teşekkürler...
  • Sevgili Zeki Bey,

İstanbul'a gittiğimde Sayın Ferit Şahenk beye telefon etmeye çalışacağım, Doğuş Otomotiv'i arar ve en azından sekreterine mesaj bırakırım (NTV'den aradığımı söylersem inanırlar, zaten kendi TV kanalı). En kötü ihtimalle Doğuş Otomotiv'in kapısına kartvizitimle bir mektup bırakırım, mutlaka okur diye düşünürüm. İnanılmaz ya, Metallica'yı görmeye gidebiliyoruz, Ferit Şahenk'i göremiyoruz ama... Hakikaten garip bir dünya.

• quote:

Orjinalden alıntı: serkansi

VOLKSWAGEN Transporter yıllık vergisi nedir?

Çok ucuzladı, almak istiyorum. Ama yan masraflarını bilmem gerekir..

Teşekkürler...

Sayın Serkan Doğan, hoşgeldin forumumuza. Umarım sizi burada daha sık görürüz. Kendisi kardeşim kadar yakın tercüman arkadaım olup İstanbul'da şahsımı misafir edecek olan cezeryeden tatlı beyefendidir.
  • Sevgili arkadaşlar,

Bir kaç gündür evde zorunlu istrahate çekildiğimden dolayı forumu daha dikkatli izliyor ve yeni yeni paylaşımlarda bulunuyorum.
    Önceleri bildiğim bir konuda soru soran arkadaşlara cevap vermek konusunda pek istekli değil iken, şimdi ufak ufak ısınma hareketleri ile cevap yazmaya başladım ve bu iş hoşuma gitmeye başladı. Yakında mesaj sayısında hepinizi geçeceğim...

Taner'ciğim yolun ortasında durup arkadan gelenleri de mecburi olarak nazikliğe davet etmek hoş bir duygu olabilir ama bu sıcak havada arabasında klima olmayan ve arkanda seni yayalara gülücük atarken gören bir Adana'lı hemşehrimin gazabına uğramayasın!
    Aman dikkat et, herkes çok sinirli vallahi.

Zeki Topçu
  • gelişmeleri çok merak ediyorum

bu arada %99 Metallica'yı göremeye gidemiyeceğim ... Lars'a selam söyle benden

quote:

Sevgili Zeki Bey,

İstanbul'a gittiğimde Sayın Ferit Şahenk beye telefon etmeye çalışacağım, Doğuş Otomotiv'i arar ve en azından sekreterine mesaj bırakırım (NTV'den aradığımı söylersem inanırlar, zaten kendi TV kanalı). En kötü ihtimalle Doğuş Otomotiv'in kapısına kartvizitimle bir mektup bırakırım, mutlaka okur diye düşünürüm. İnanılmaz ya, Metallica'yı görmeye gidebiliyoruz, Ferit Şahenk'i göremiyoruz ama... Hakikaten garip bir dünya.

• arkadaşlar aracı teslim alırken hediye olarak bi şeyler veriyolar mı ya da ben hediye ne istesem
  • bana çay ısmarladılar

quote:

Orjinalden alıntı: alphi

arkadaşlar aracı teslim alırken hediye olarak bi şeyler veriyolar mı ya da ben hediye ne istesem

• teşekkürler zeki bey.
  • Canım Ağabeyim Zeki,

Adana'da zaten bunaltıcı sıcaktan herkesin fitili ateşlenmiş, "ne bakıyon lan!" diyen birisi her an kavgaya hazır, ulu orta dayak atma ve yeme olayları da saate bağlı seanslar gibi gerçekleşiyor maalesef (en ünlü yer: Çakmak Caddesi Çakmak Plaza önü, uzak durmakta fayda var). Bir defa karşıdan karşıya geçenlere yol verdim, vatandaşlar geçti, ama yanımdaki şeritteki araç durmadı, az daha 2 kadın ve 3 çocuğu eziyordu, bir sonraki ışıklarda yanında durdum, camı indirip, "senin nezaketin onları öldürmeme sebep oluyordu" dedi, ben de "senin saygısızlığın olmasın!" dedim. Burası aynen böyle. Gerçi siz eminim benden trafikte daha sık yaşıyorsunuz bu olayları.

Selamlar ve acil şifalar Zeki bey, görüşmek üzere.

Taner Göde
  • quote:

arkadaşlar aracı teslim alırken hediye olarak bi şeyler veriyolar mı ya da ben hediye ne istesem

Talep edebileceğin hediyeler.

1. 100 YTL Yakıt Desteği
    2. Ziebart Boya Koruma
    3. Kauçuk Paspas
    4. Aksesuar İndirimi
    5. Sigorta İndirimi
    6. Kasko İndirimi

İlk Yardım Çantasını mecbur vermek zorundalar. Ayrıca aracı iç dış yıkatıp teslim ederken fotoğraf çekiyorlar, aile albümü veya hatıra için değil, Doğuş Otomotiv'den Satış Primi almak için. Teslimatta gelenek oldu, aracı silen kalfaya 20 YTL koyuyoruz cebine. Ya Allah ya Bismillah deyip 1. vitese atıyor, frene basıyor ve <P> düğmesine basıp el frenini boşalttıktan sonra aracı asfalt bayırına salıyoruz... Yolunuz ve zihniniz açık, mutluluğunuz daim olsun.

Taner Göde
  • alphi hayırlı olsun.ben hediye olarak sadece kauçuk paspas alabildim.birde daha önce anlatmıştım showromda teslimat esnasında benzin bitti araba stop etti;muhtemelen içine yan taraftaki benzinliğe gidecek kadar benzin koydular;2 lt kadarama boşverin aracınız herşeye değer keyfini çıkarmaya bakınslmlar.az daha unutuyordum birde bol bol çay içtik.samsun özön binek satış ekibi kafa dengidir bilginize;kanki olduk iki arkadaşla.
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_ozi -- 10 Temmuz 2008; 13:15:01 >
  •  VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • quote:

Sevgili Zeki Bey,

Taner en az metallica kadar ünlü meke, mertbaşaran, muradovsiky gibi arkadaşları da göreceksin, daha ne istiyorsun?

Tamam buluşma sonrası hep beraber Doğuş Plaza'yı ziyaret ederiz ama muhtemelen güvenlikle kapışmak zorunda kalacağız
  • quote:

hocam bu pedalların maliyeti ne kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

quote:

Sevgili Zeki Bey,

Taner en az metallica kadar ünlü meke, mertbaşaran, muradovsiky gibi arkadaşları da göreceksin, daha ne istiyorsun?

Tamam buluşma sonrası hep beraber Doğuş Plaza'yı ziyaret ederiz ama muhtemelen güvenlikle kapışmak zorunda kalacağız

3-4 passatla giderseniz çete zannederler

• Cevap: VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (73 Ã�ye)
  • Sevgili Meke,

Mert, Mete, Cem, Murat ve diğer arakadaşlarla tanışmak harika olacak. Şimdiden çok seviniyorum. Aslında fever2006 dediği gibi herkes Passat'ını alıp farları ve kornaları çalıştırarak Doğuş Plaza'nın önüne gelirsek bence haber bile oluruz.

Aklıma gelmişken: Adana'da araçların içindeki kişi (=erkek) sayısına göre bir tekerleme vardı... Çok eskiden (vay be)

1 Kişi = Bekar
    2 Kişi = Arkadaş
    3 Kişi = Akraba
    4 Kişi = Çete
    5 kişi = Mafya

Sonra gereğincen fazla CIS-TAK yapıp dört camı indiren, 2 x 40 cm "Paynır" (!) subwoofera 4 anfiyi seri bağlayan, gündüzleri sis lambaları ve farlar açık Gazipaşa bulvarından 180 derece U dönüş yapıp kızlara hava atma yarışına giren züppe bozuntularına da arkadan "Baban mı aldı...?" şeklinde bağırıldığı da duyulmuştur.

Ayrıca polis kontrollerinde yanındaki erkek arkadaşa "eniştem", kız arkadaşa da "teyzemin kızı" demek acaip modadır. Zaten o kadar yaygınlaşmıştır ki bunu siz söylemeden polis sorar olmuştur ("bu da teyze kızı öyle mi?").

Adana'da her arabada bir Haydar bulunur. Haydar hazır kuvvet anlamına gelir ve esas amacı yolda fırlayan öküzleri yoldan tarlaya, ait oldukları yere, sürmektir. Haydar olmadan olmaz. Bir ara polis durdurdu ve Tempra kullanırken Haydar'ı gördü, aldı ve kanala fırlattı. Ben de arabamdan indim ve Haydar'ı kanaldan çıkartım. "Neden çıkardın?" sorunda polis "Hatırası var" dedim.

T.G.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.