Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herkesin düşüncesi farklı olabilir tabi.. Ben Adanada yaşamıyorum. Oradaki yol şartlarınıda bilmiyorum ama hummerlara dahi etki edecek büyüklükte inşaat artıkları varsa yolda, o motor muhafazasıda bir işe yaramaz gibime geliyor.
    Benim gördüğüm motor muhafazasının en güzel yanı motor daha az kirleniyor. ( Hava almadığından dolayı )
  • VOLKSWAGEN PASSAT için motor kaputunu açtığımda uyarı çıkartmalarının "az" ve "renksiz" olmasından şikayet etmiştim önceki günlerde. Internette bazılarını buldum, İngiltere'den aldım PayPal'la ödedim ve şimdi yola çıktılar. Sonuçları sizinle elbette paylaşacağım.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 16 Temmuz 2008; 17:27:07 >
  • Tam 5 ay uğraştım. Sayısız telefon, faks ve mektup. Sonunda istediğimi elde ettim. AXESS'ten kredi kart ücretini geri aldım (az değil, 67 YTL) onunla da Passat'ıma şimdi benzin alacağım. Yerinde veya uygun bir söz olup olmadığını tam olarak bilmiyorum ama hatam varsa düzeltin dostlarım, "haydan gelen huya gider" bu durumda yanlış bir söz mü yoksa tam yerinde mi?

Sayın TANER GÖDE;

İletmiş olduğunuz kart ücreti iade talebiniz olumlu sonuçlanmış YTL kartınıza yansıtılmıştır.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

Bize Ulaşın
    444 25 25
    www.akbank.com
    Faks : (0212) 329 35 35
  • Sevgili dostlar,

Kredi kartı ücretini geri almak için aşağıdaki dilekçeyi doldurup bankanın faksına gönderiniz, sonra isterseniz zarfın içine koyup postaya da verebilirsiniz. Akbank ile birlikte tüm bankalardan kart ücretini iade aldım. Tam dolu 1 depo benzin bedavaya geldi.

SAYIN XXXX BANK

Bankanızın XXXX XXXX XXXX XXXX Numaralı XXXXX XXXXXXXXXX Kredi kartı hamiliyim. 5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun sözleşme ve genel işlem şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde “kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon ya da masraf gibi adlar altında hiç bir şekilde ve suretle ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez” denilmektedir.

Buna göre kredi kartı ile yapılan harcamaların yanı sıra, üyelik aidatı isteminin yasal dayanağı yoktur. Bugüne kadar ödediğim yıllık üyelik aidatlarımın borç kalemleri arasında yer alması ve tahsili 5464 sayılı yasanın 24/4 maddesine aykırı olduğundan işlemlerin iptali ile kart sahibi olduğum tarihten bugüne kadar ödediğim üyelik aidatlarının dökümünün çıkartılarak tarafıma bildirilmesini ve önümüzdeki dönem kredi kartı borcuma mahsup edilip tarafıma alacak kaydedilmesi ve yapılan işlem konusunda tarafıma bilgi verilmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim.

Aksi halde kanundan kaynaklanan haklarımı sonuna kadar kullanacağımı beyan ederim.

Dayanak: 5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu.

Saygılarımla,

XXXXX XXXX

Adı- Soyadı : XXXXXXXXXX
    TC Kimlik No. : XXXXXXXXXX
    Tarih : XX/XX/2008
    Adres : XXXXXXXXXX
  • Sayın Göde,

Yarın ilk iş bu örneğini koyduğunuz dilekçeyi fakslayacağım babamın kartına bağlı olarak annem ve ben ek kart kullanıyoruz 3 karta bugüne kadar 500 liradan fazla kart parası ödedik heralde , bakalım geri dönüşleri ne yönde olacak, akbank genelde bu konuda ketum davranan bir banka bu yüzden başarıya ulaştığınız için sizi tebrik etmek gerek.
  • Taner bey tebrik ederim..internette haberinizi okumuştum.sonucunu size sormadan siz yazmışsınız...biz de alalım şu paramızı da dolduralım depolarımızı
  • taner abi ilk sıradaki ..... numaralı xxxxx xxxxxxxxxx kredi kartı kısmını anlayamadım?numaralıdan sonraki nedir?
    quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sevgili dostlar,

Kredi kartı ücretini geri almak için aşağıdaki dilekçeyi doldurup bankanın faksına gönderiniz, sonra isterseniz zarfın içine koyup postaya da verebilirsiniz. Akbank ile birlikte tüm bankalardan kart ücretini iade aldım. Tam dolu 1 depo benzin bedavaya geldi.

SAYIN XXXX BANK

Bankanızın XXXX XXXX XXXX XXXX Numaralı XXXXX XXXXXXXXXX Kredi kartı hamiliyim. 5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun sözleşme ve genel işlem şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde “kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon ya da masraf gibi adlar altında hiç bir şekilde ve suretle ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez” denilmektedir.

Buna göre kredi kartı ile yapılan harcamaların yanı sıra, üyelik aidatı isteminin yasal dayanağı yoktur. Bugüne kadar ödediğim yıllık üyelik aidatlarımın borç kalemleri arasında yer alması ve tahsili 5464 sayılı yasanın 24/4 maddesine aykırı olduğundan işlemlerin iptali ile kart sahibi olduğum tarihten bugüne kadar ödediğim üyelik aidatlarının dökümünün çıkartılarak tarafıma bildirilmesini ve önümüzdeki dönem kredi kartı borcuma mahsup edilip tarafıma alacak kaydedilmesi ve yapılan işlem konusunda tarafıma bilgi verilmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim.

Aksi halde kanundan kaynaklanan haklarımı sonuna kadar kullanacağımı beyan ederim.

Saygılarımla,

XXXXX XXXX

• muradovskiy dostum,

meguiars'ın yeri nerde ? avrupa yakasında varmıdır ?

sadece normal cila yapıyorlarmı ?? cila yaptırmak istiyorum ama adam gibi yapan yerde bulamadım henüz... hep yuvarlak yuvarlak izler bırakıyorlar

quote:

Orjinalden alıntı: Muradovskiy

quote:

Orjinalden alıntı: zeki-

Dün Adana Ziebart'a telefon ettim. Buyurun fiyatlar.

Kaput ve bazı yerlerde boya koruma+taban izolasyonu+iç koruma+cam filmi=2100 YTL-iskonto=1680 YTL

Nasıl ama??
    Bence yuh yani.

Zeki Topçu

Hem YUH hem de ÇÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

Ben meguairsde sadece dış boya koruma yaptırayım dedim 150 YTL ye anlaştım ama fırsat bulup gidemedim bir türlü

• Bu Grafit mavi gerçekten şok şık duruyor Passat'ta. Ender olması da ayrıcalıklı kılıyor...

quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

• quote:

Orjinalden alıntı: meke

ona bakarsan sunroof'a da şipidak diyorlar

• İnanın değmez. Benim fikrimi sorarsanız tam bir para tuzağı. Bizi en zayıf noktamızdan vurmaya çalışıyorlar tek kelime ile. Yapmayın arkadaşlar belki içinizde kızanlar olacaktır ama ben bu boya koruma masalından sıkıldım artık. Geçen gün kapı eşikleri için film korumalar var onlardan yaptırayım dedim gittim fiyat sordum. Elemanlar gerçekten uçmuş üstelik ukala tavırlarıda cabası. Adamlar abi altında ki araba bilmem kaç bin ytl imiş de bende tutup bir kaç kuruşun hesabını yapıyormuşum. Yaklaşık 60 ytl bir kaç kuruşluk fiyat çıkardılar ayrıca birde akıl veriyorlar ön kaput korumasıymış o da 260 ytl olurmuş. Bırakın kardeşim yaptırmıyorum lanet olsun dedim kime saklayacağım arabamı.

Sanki ilerisi için temiz tutmayı başarsam ve de satmaya kalksam bu harcadığım paraların onda birini alacak olan muhterem bana iyi bakmışsın al helal olsun bu da harcadıkların diyecek. O yüzden vazgeçtim ben bu boya koruma masalının bir parçası olmaktan ve bu zatlara para kaptırmamaya karar verdim. Bu hafta sonu aldığım cila ekipmanları ile kendi cilamı kendim yapacağım. Kimseye de ederinden kat be kat fazla para kaptırmayacağım içinde iç huzurlu olacağım.

Aşşağıda ki ürünleri uzun araştırmalar sonucu aldım. Aslında şampuan olayına karşıydım ciladan sonra fakat cilaya zarar vermediği konusun da okuduğum yorumlardan tatmin oldum ve aldım. Deneyip göreceğiz.

quote:

Orjinalden alıntı: zeki-

Dün Adana Ziebart'a telefon ettim. Buyurun fiyatlar.

Kaput ve bazı yerlerde boya koruma+taban izolasyonu+iç koruma+cam filmi=2100 YTL-iskonto=1680 YTL

Nasıl ama??
    Bence yuh yani.

Zeki Topçu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 17 Temmuz 2008; 8:18:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alphadog

muradovskiy dostum,

meguiars'ın yeri nerde ? avrupa yakasında varmıdır ?

sadece normal cila yapıyorlarmı ?? cila yaptırmak istiyorum ama adam gibi yapan yerde bulamadım henüz... hep yuvarlak yuvarlak izler bırakıyorlar

Meguairsin yeri Fenerbahçe Şükrü Şaraçoğlu stadının karşısında. Stadın altında migrosun karşısına düşüyor.
    Ya da şöyle söyliyeyim. Kuşdili caddesinden kızıltoprağa doğru giderken kurbağılı dere köprüsünü geçince sağda.
    Telefonu : 0216 4501865

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 16 Temmuz 2008; 22:48:02 >
  • Selam Arkadaşlar,

Bugün saat 17:00'den 21:00'e kadar MFD2'ye 160 GB 'lık Video Player'ın entegrasyonu işlemini gerçekleştirdim. Çok uzun zamandır konuyu araştırıyordum. Birçok ürün denedim , en iyi çözümü , şık ve orjinal bir şekilde nasıl hayata geçirebilirim diye kafa patlattım. Her zamanki gibi sürücü koltuğuna oturan biri orjinal bir Passat'ta gördüğünden farklı hiçbirşey görmemeli idi......

Neydi planım kısaca açıklamama izin verin ;

Biliyorsunuz daha önce DVD işini çözmüş ve sorunsuzca bağlamıştık. Fakat her seferinde DVD çıkar , tak, başlat, kısa bir mola verdiğimizde tekrar kaldığın yeri bul gibi sorunlardan kurtulmak istedim.
    Öyle bir çözüm olsun ki ; içersinde binlerce MP3 , yüzlerce Video klibi, TV şovları , çizgi filmleri , yabancı filmleri barındırsın. Bir tuşla çalışşsın , arabadan indiğimiz zaman, geri döndüğümüzde kaldığı yerden devam etsin. Arabada şarj edilebilsin. Ben araba kullanırken eşim ön tarafta music kliplerini , çocuklar ise arkada çizgi filmlerini izleyebilsin.

Tüm yukarıda saydıklarım şu anda çalışır durumda ... Nasıl mı oldu. ??
    Yarın ilk işim resimleri çekip sizlerin görüşünüze sunmak olacak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran

Selam Arkadaşlar,

Bugün saat 17:00'den 21:00'e kadar MFD2'ye 160 GB 'lık Video Player'ın entegrasyonu işlemini gerçekleştirdim. Çok uzun zamandır konuyu araştırıyordum. Birçok ürün denedim , en iyi çözümü , şık ve orjinal bir şekilde nasıl hayata geçirebilirim diye kafa patlattım. Her zamanki gibi sürücü koltuğuna oturan biri orjinal bir Passat'ta gördüğünden farklı hiçbirşey görmemeli idi......

Neydi planım kısaca açıklamama izin verin ;

Biliyorsunuz daha önce DVD işini çözmüş ve sorunsuzca bağlamıştık. Fakat her seferinde DVD çıkar , tak, başlat, kısa bir mola verdiğimizde tekrar kaldığın yeri bul gibi sorunlardan kurtulmak istedim.
    Öyle bir çözüm olsun ki ; içersinde binlerce MP3 , yüzlerce Video klibi, TV şovları , çizgi filmleri , yabancı filmleri barındırsın. Bir tuşla çalışşsın , arabadan indiğimiz zaman, geri döndüğümüzde kaldığı yerden devam etsin. Arabada şarj edilebilsin. Ben araba kullanırken eşim ön tarafta music kliplerini , çocuklar ise arkada çizgi filmlerini izleyebilsin.

Tüm yukarıda saydıklarım şu anda çalışır durumda ... Nasıl mı oldu. ??
    Yarın ilk işim resimleri çekip sizlerin görüşünüze sunmak olacak..

vaaay dehşet bişeye benziyor..sabırsızlıkla bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sevgili dostlar,

SAYIN XXXX BANK

Saygılarımla,

XXXXX XXXX

sağol be taner abi hemen aileme gereken bilgileri aktarayım
  • Sn. mertbasaran

sizin aracınıza yaptıklarınızın muhakkak maddi bir değeri var ancak satmaya kalksanız harcadığınız emeğin gerçekten maddi değerini hesaplamak imkansız olur.

ben bugüne kadar arabasına bu kadar güzel şeyler yaparken veririm parayı en iyisi olur zihniyetinden sıyrılıp emek harcayarak gerekirse günlerce aylarca araştırarak tüm parçalara hayat veren birini daha görmedim.

Çekinmesem arabanızla bir iki saat vakit geçirip incelemek istiycem artık, o hale geldi sizin arabanız
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr_ozi

taner abi ilk sıradaki ..... numaralı xxxxx xxxxxxxxxx kredi kartı kısmını anlayamadım?numaralıdan sonraki nedir?

Merhaba Oğuzhan.

Bankanızın XXXX XXXX XXXX XXXX Numaralı XXXXX XXXXXXXXXX Kredi kartı hamiliyim.

İlk 16 haneli X yerine kredi kartı numaranı, sonraki ilk X'e bankanın karta verdiği adı, son X'e de kartın bağlı olduğu kredi kartı kurumu yazılacak. Mesela:

1234 5678 9012 3456 numaralı AXESS MASTERCARD, veya
    0987 6543 2109 8765 numaralı BONUS VISA kredi kartı

Ayrıca da internettehttp://www.hukuki.net/hukuk/index.php?article=556 adresinden 5464 SAYILI BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI KANUNU metnini baştan sona kopyalayıp 6 puntoya küçültürsen ve 24. maddeyi BOLD ve UNDERLINE yazıp sağına ve soluna kırmızı keçeli kalemle birer "X" işareti atar ve print edip dilekçe ekine koyarsan başarı garantidir.

Selamlar,

Taner Göde
  • Sevgili Mert,

Sanırım bir işyeri açman gerekecek. "THE IN-CAR AUDIO VIDEO TEMPLE" olabilir. Piyasanın, kaliteli otomobillerin kaliteli insanlarının senin gibi kalitelere sahip bir uzmana ihtiyacı var. Vatandaş Almanya'dan PIONEER PRE-AMP ve MAIN AMP getiriyor,TWEETER, SQUAKER, MID-RANGE, ve 2 KG STRONTIUM MIKNATISLI WOOFER getiriyor, kablosunu, fiş ve kılıflarını getiriyor. Ama "Oto Radyo Teypçi Fevzi Usta" bunu YU-MA-TU gibi takıyor, neticede ortaya çirkinle evlenen güzel çıkıyor, yüzünde bitmeyen bir ağlama ve hıçkırık hali. Hani PASS-TROUGH ayarı, hani REVERBERATION ayarı, nerede bunun LOW-PASS FILTER ayarı... Neticede bu tür cihazlar kapasitelerinin % 20'siyle çalışıyor kanaatimce. Oto Radyo Teyplerle ilgilendiğim zamanlarda tüm bu olaylara şahit oldum. Bu işi yapanların bir defa yabancı dili öğrenip RTFM yapmaları lazım. Ama nafile. Tabelacıların çoğunun atölyelerinde TDK Türkçe İmlâ Kılavuzu olmadığından ÜNÜVERSİTE, MÜZÜK, FOTOKOBİ, TÜRKSEL gibi sayısız hatalar günlük normalleşen bir olay gibi bu AUDIO-VIDEO olaylarını yapanların da hepsinin işinin ehli olmadığı kesin. Fakat bunu sen değiştirebilirsin. Forumdan bile ilgilenen ve gelmek isteyen yüzlerce kişi çıkar. Reklama bile gerek kalmaz.

Mert, bence bir VELİAHT yetiştir. Veya bir AUDIO-VIDEO FOR YOUR VOLKSWAGEN başlıklı çalışma kitabı yaz. Ama bu bilgileri bir yere veya bir kişiye aktar.

Selamlarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 17 Temmuz 2008; 1:48:27 >
  • http://www.autoweek.nl/forum/read.php?12,1628394,page=7

auto.cz kaynağına göre

YENİ VOLKSWAGEN MOTORLARININ HACİMLERİ, GÜÇLERİ VE TORKLARI ŞÖYLE (değişiklik yapılabilir)

1.2 TFSI (77 kW/105 HP, 175 Nm)
    1.4 TSI (90, 103 ve 125 kW/122, 140 ve 170 HP)
    2.0 TFSI (147 kW/200 HP)
    2.0 TFSI (195 kW/265 HP)
    2.5 TFSI (220 kW/300 HP)

1.6 TDI (66 ve 77 kW, 90 HP ve 105 HP)
    2.0 TDI (103 kW ve 125 kW, 140 ve 170 HP)
    2.0 TDI (150 KW/205 HP)
  • umarım 1,6tdi yeni nesil beklenmeden güncel passata uygulanır. eğer bu tür bir gelişme olur ve fiyatlar 1,4 tsi ile çok ciddi farklar içermezse yepyeni satış rekorları kırar passat.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.