Şimdi Ara

vw passat maksimum hız!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
3.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2006 vw passat 2.0 tdi dsg-tptronik aracım var.
    dün otobanda hız denemesi yaptım.araç 3000 km de.rodaj devrinin geçtiğini zannediyorum.
    3000 km boyunca 150-160 ı geçmedim.
    dünkü denememde araç 6. viteste
    3000dd de 160 km/saat hız yaptı
    4000dd de 210 km/saat hız yaptı.
    araç 4000 dd yi geçmiyor.halbuki kadran 6000dd.
    bu bir sorun mu?yoksa aracın motoru daha açılmadı mı?
    yorumlar bekliyorum.SAYGILAR.

• rodaj devrinde oldugunu kendin söylüyorsun daha 3000 de kafanı yorma

bizim vectra tam olarak son hız degerleri için söylüyorum 10,000 de kendine geldi yada biz fazla zorlamıyorduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 6 Temmuz 2006; 18:48:55 >
  • Rodajla alakası yok aynı aracın triptonic fsi 2.0'ından bende var... Tek yapman gereken şey 5. viteste (manuel) veya sportta kalman ... 6.vites hız değil ekonomi vitesi bu vitesle son hıza ulaşamazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 6 Temmuz 2006; 18:50:03 >
  • nasıl olur ya.
    5. ve 6. vites arasında yaklaşık 500/dd fark var.
    6.viteste daha fazla yapması gerekmiyor mu?
    teşekkür ederim yinede
    bi daha denememde 5. viteste yapayım.bakalım nasıl olacak.
    quote:

Orjinalden alıntı: over and under

Rodajla alakası yok aynı aracın triptonic fsi 2.0'ından bende var... Tek yapman gereken şey 5. viteste (manuel) veya sportta kalman ... 6.vites hız değil ekonomi vitesi bu vitesle son hıza ulaşamazsın
  • abi sen onu bunu boşwer de araban bi harika gerisi önemli diil yaw ne yakıyo bu araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

nasıl olur ya.
    teşekkür ederim yinede
    quote:

Rodajla alakası yok aynı aracın triptonic fsi 2.0'ından bende var... Tek yapman gereken şey 5. viteste (manuel) veya sportta kalman ... 6.vites hız değil ekonomi vitesi bu vitesle son hıza ulaşamazsın

Nerden biliyorum tahmin et ... Aynı şikayetle servise gittim bu araba gitmiyor diye (2005 sonu highline 2.0 fsi triptronic benimkisi) Otobana çıktık eleman sport moda getirdi ve 5. viteste araç 220 km'ye kadar ulaştı Neden 6. vitese atmyorsunuz diye sordum ekonomi için dedi

• Kadranın 6000 olması 6ncı viteste 6000 devir çevirebileceği anlamına gelmez. Kaldıkı redline yani maksimum devir 4.500 de başlıyor. bunu geçmemen gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

abi sen onu bunu boşwer de araban bi harika gerisi önemli diil yaw ne yakıyo bu araba

sağol dostum teşekkür ederim.
    daha iyileri senin olur inşallah.
    aracın yol bilgisayarında 100 km de 7.8 litre yazıyor.(ortalama)
    bi kaç foto koyayım.araç biraz kirli kusura bakmayın.

• eyvallah kardeş sağol.
    denerim 5. viteste.
    quote:

quote:

nasıl olur ya.
    teşekkür ederim yinede
    quote:

Nerden biliyorum tahmin et ... Aynı şikayetle servise gittim bu araba gitmiyor diye (2005 sonu highline 2.0 fsi triptronic benimkisi) Otobana çıktık eleman sport moda getirdi ve 5. viteste araç 220 km'ye kadar ulaştı Neden 6. vitese atmyorsunuz diye sordum ekonomi için dedi

• KRAL PASSAT

• Son hıza 6. viteste de çıkar,hatta uzun süre son hızda gidilecekse dizel 6. viteste yavaşlamadan daha rahat gider.Ama sen 150'de 6. vitese atıp son hıza çıkmaya çalışırsan çıkamazsın.5. viteste 4500'e kadar getirip 6'ya atarsan belki 4000'in üzerinde biraz daha gidebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elbruz

Son hıza 6. viteste de çıkar,hatta uzun süre son hızda gidilecekse dizel 6. viteste yavaşlamadan daha rahat gider.Ama sen 150'de 6. vitese atıp son hıza çıkmaya çalışırsan çıkamazsın.5. viteste 4500'e kadar getirip 6'ya atarsan belki 4000'in üzerinde biraz daha gidebilir.

Ah be bide şu yorumları passat 2.0 triptronik kullanıp da yapsanız ... Dediğin mantıklı olabilir ancak pratikde olmuyor maalesef... defalarca denedim hem sport, hem drive , hemde manuel olarak ....
  • 5. viteste son hıza ulaştıktan sonra 6'ya atınca motor devirlenemiyor mu,ya da hızı düşüyor mu?
  • kardeş araban gerçekten çok güzel özellikle içinin bu kadar güzel olacagını tahmın etmiyodum aallah kaza bela vermesin al sana bi hediye arabana tak bunu

• gerçekten güzel araba.

hem ekonomi hem konfor bir arada

hatasız kazasız kullanmanız dileği ile
  • Maşallah ya süpermiş
  • quote:

Hiç ööle elini otomatik vitesin üstüne koma bosuna, düz vitesle vites degistirmenin yerini tutmaz

edit: yine imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurBJK -- 6 Temmuz 2006; 20:26:36 >

• benim arkadaşta var 2.0 tdi manuel vites.Kendim de kullandım. düzde rahat 210 a çıkıyor.Rampa aşağı 225 gördüm ben.
  • teşekkür ederim arkadaşlar herkese.
    Allah kimseye kaza bela vermesin.
    otobana çıkınca bi daha deneyeceğim.
    5.viteste bakalım ne olacak.saygılar.
  • Hayırlı olsun araban.

Ama hem dizel diyosun hem de 6000 devir diyosun. Yani biyerlerde bi hata yapıyosun gibime geliyo. Dizel arabayı pek öyle redline felan yaptırmaya gelmez. Sen sen ol zaten 4000 deviri pek fazla geçme. Kazasız belasız sorunsuz kullanman dileğiyle.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.