Şimdi Ara

'VW parçalarını FIAT üretiyor' desek neler olur acaba ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
3.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 model fiat albea 1.3 dizel motorlu araı halen istanbulda taksi de kullanıyoruz. günlük 400 km yapıyor ve şu an 300.000 km yi devirmiş durumda. ne masraf çıkartıyo derseniz rutin bakım dışında istanbulun kötü yolları yüzünden arada ön takım ve amortisör istiyebiliyor, çift şöför çalışıldığı için debriyaj balatası erken bitebiliyor, akü dandik alındığı için arada değişim istiyor vb ..
  • Vw kullanicisi olarak mutlu bile olurum, adamlar dunyanin en buyuk otomobil ureticilerinden. Bunyelerindeki markalari saymaya kalksak (Fiat-maserati-alfa-lancia-chrysler) zaten cogu almani unufak ediyorlar... Uzulecek bir durum degil, global dunyada olagan seyler.

Mercedes, kangooya yildiz amblemi bastirip satarken bunu tartismamiz bile ilginc ki citan, kangoodan bile daha kalitesiz bir ic mekana sahip

dipnot: Geely'den motor odunc aliniyor olsa falan hayal kirikligina ugrardim itiraf edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öklid

Oha artık Fiat'ın parçasını VW üretsin.

Fiat kim ki VW parçası üretecek önce 150.000 kilometrede tıkanan fındık 1.3 Multijet motorunu iyileştirsin.

fanboy, benim fındık 1.3 Multijet 320.000 kilometrede
  • savunma makamı olarak güner bey konuya beklenmekte
  • VW, sadece bazı parçaları değil de motorları Fiat'tan alsa fena olmaz.

105hp'lik performans özürlüsü 1.6TDI yerine 120hp 1.6MJet, 1.4TSI yerine 170hp 1.4 Multiair çok iyi gider...
  • quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

yav konu zaten cacık da , şu ANRO nickli üyeye de dert anlatmaya çalışıyorsunuz ya.
    siz forumu nasıl takip ediyorsunuz, anro dediğiniz üye babasının caddy sine binen arada kardeşi ile ortak üyeliği kullanan 20 yaşında bir delikanlı,
    biz bu alemde kendisine fenomen deriz.. bu üyenin yazdıklarını ciddiye almayın, yav hee hee deyip geçin..

anro, electrostatic ve cihan hava yolları doğuşun hissedarlarından..

bende bold yazıyımda dikkat çeksin

Senin gibi insan değil herkes, yaşım 17'diye iletişim kuramıcakmıyız...

Ne kadar cahil insanlar var yaşını almış ama kafa yaşını asla .

• quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Orijinalden alıntı: Anro

quote:

quote:

Fiat'ın eski marka olması çok '' Kaliteli,Teknolojik '' olduğunu iddia etmeye sakın çalışmayın.

Fiat'ın mercedes'ten önce kurulduğunu biliyormusunuz?

Waybe Fiat'ın mercedes'ten neyi eksik o zaman.

al işte biri daha.

bold yazmayınca da mesajlarınızı okuyabiliyoruz bunu belirteyim.

kalite tartışılır ama teknolojik olduğu tartışılmaz. teknolojisi olmasa motoru nasıl yapacak söyler misin?

büyük ihtimalle yanlış kişiye yanlış soru soruyorum ya, neyse.

Öncelikle anlayışlı olmanı istiyorum.

Fiat'ı eski marka olduğunu görerek çok abartığını sanıyorum .

fiat kalitesiz(!)

çeliği dandik, motoru dandik(!)

senin vw'n de gitsin fiat gibi kalitesiz(!) bir firmadan yan ürünler alsın. ondan sonra vw daha kaliteli olsun.

gerçekten çok güzel(!) bir mantık örneği.

Fiat çok kalitesiz denemez, model den modele değişir.

Motoruna lafım yok. Çelik konusunda Almanlar kadar olamaz.

Vw yan ürün almıyor parça yaptırıyor. Bu kötü bir durum değil ne gibi örnekler var.

Shadowgeist vermiş örneğii Premium dediğimiz Volvo Çin'e ait oldu.

Kendiniz bir mantık yürüttünüz, ben bunu demeye getirmemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 22 Mayıs 2013; 8:55:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nik bulamadım idare et

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atilla_06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atom239

Fiat teknoloji konusunda vwden geri bir marka degil bence.

vw'den 37 sene önce kurulan bir otomotiv şirketi nasıl geri olabilir ki zaten.

çok mu komiğine gitti vagboy? @theblackside'ın dediği gibi fiat'ı türkiye'de üretilen tofaş sananlardansın heralde.

fiat kurulduğunda senin deden daha dünyaya gelmemişti.

Fiat'ın eski marka olması çok '' Kaliteli,Teknolojik '' olduğunu iddia etmeye sakın çalışmayın.

Fiat'ın mercedes'ten önce kurulduğunu biliyormusunuz?

Waybe Fiat'ın mercedes'ten neyi eksik o zaman.

bir markanın eski olmasının kaliteli teknolojik olmasıyla alakası yok tabi ama

sana bir soru almanlar seneye bir marka çıkaracak x marka kalite teknoloji vw ile aynı ve fiyatı biraz daha ucuz hangisini alırdın ?

Yine bilindikten şaşmam ben olsam yine Vw alırım.

Ama o x marka ileri yıllarda güzel adımlar atar ise o zaman TR tercih edilen bir marka olur .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

quote:

Fiat kim ki VW parçası üretecek önce 150.000 kilometrede tıkanan fındık 1.3 Multijet motorunu iyileştirsin.

saçmalamayın , 1,3 m jetı ,1,4 tsı mi sandınız ?
    gidin taksicilere sorun kaç bin km deviriyormuş 1,3 m jet
    en az 500-600 bin sadece perıyodık bakımlarla , ve gram yağ yakmadan .
    VW tsı ise 5 000 km de kaç lt yağ yakıyordu ?

TSI motoru 60 bin km kullandım bir gram yağ eksiltmedi

bakınız ,1,4 GTİ ve 1,4 diger kopresor+ turbo beslemeli tsi lere

• Bende vw yi sevmem Türkiye seki satış politikalarından dolayı ama adamlar inanılmaz satıyor hem Türkiye de hem dünya da bir arkadas yazmış arabayı almanlar yapar diye ama japonları unutmuş en sorunsuz araçları Japonlar üretiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Bu forum neleri gördü bakın ben sayayım:
    Volvoyu Geely aldı çin malı alınmaz dediler,çarpışma testinde alamanları haşat etti arkalarına bakmadan kaçtılar
    Porsche artık safkan değil dediler panamerayı ankete çıkardılar bayılttı rakiplerini uzadılar.
    Land&Range Roveri TATA aldı hint malı yihehe muhabbeti yaptılar,piyasaya 3 4 tane model sürdü adamlar oturdular ağladılar.
    Jaguar'ı TATA aldı artık binilmez dediler,XJ ile XF piyasaya bir çıktı duman oldular,sonradan spor model çıkarttı jaguar kabız oldular.
    Giuliettaya süslü fiat dediler süssüz arabalarının şanzımanı patladı,torsiyonla virajda 360 derece havalandı,giuliettayı 1 serisi hariç yol tutuşta premium kompakt sınıf bile yıkamadı,bunlar yine arazi oldular.
    DSG sorunsuz dediler yazılımla çözüyorlar dediler firma açıklama yaptı sıkışık trafikte patlar nemli havada patlar dedi bunlar doyçen wellen desegen garantisiz de verse binerim ona ben diye kahkaha tufanı yarattılar.
    Kısacası çok takılmayın alamancı tayfasına,adamlar gülünç olmak için yaratılmış zaten.

valla içimizdekini yazmışsın.

• görende VW ile ortak araba fabrikanız var satışlar artsın diye Fiat'ı kötülüyosunuz sanır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

yav konu zaten cacık da , şu ANRO nickli üyeye de dert anlatmaya çalışıyorsunuz ya.
    siz forumu nasıl takip ediyorsunuz, anro dediğiniz üye babasının caddy sine binen arada kardeşi ile ortak üyeliği kullanan 20 yaşında bir delikanlı,
    biz bu alemde kendisine fenomen deriz.. bu üyenin yazdıklarını ciddiye almayın, yav hee hee deyip geçin..

anro, electrostatic ve cihan hava yolları doğuşun hissedarlarından..

bende bold yazıyımda dikkat çeksin

Senin gibi insan değil herkes, yaşım 17'diye iletişim kuramıcakmıyız...

Ne kadar cahil insanlar var yaşını almış ama kafa yaşını asla .

yav hee hee hee hee hee heeeeeeeeeeeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 22 Mayıs 2013; 10:17:06 >

• paran varsa merso bmw alırsın..yoksa orta sınıfın hepsi aynıdır. Arabanın fiyatını belirleyen kalitesi değil amblemidır...japon honda ve mazdayi saymazsak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıl olmuş 2013 , vosvosu hala premium marka yerine koyup başka firmalardan malzeme ve parça tedarik etmesini yadırgayan var

Arkadaş vw markası tabiri caiz ise almanyanın tofaşı... abartmayın bukadar. Peki neden dünya çapında çok tuttu bu marka hemen bakalım:

Türkiyede ÖTVsiz fiyatı : Golf 1.4 TSI BMT 122 PS Highline Manuel 31.480,94 TL (2012 model için) tıkla: vw fiyat listesi -2012-

yani neymiş? vosvos yeni golf 30 bin TL lik bir arabaymış. Bence bu fiyata göre çok çok iyi bir araba.

Ama bizde aynı arabayı 60 bin tl ye satıyorlar. Gençlerde fiyatına bakıp premium araba zannediyorlar. birde 6 ay sıra verdim mi al sana über alles alman arabası

Ayrıca 1.3 multijet gibi teknoloji harikası ve zamanında tüm ödülleri toplamış bir motoru da karalamaya çalışanları da gördüm ya ne desem boş

arkadaş tasarımı eleştir, süspansiyonu eleştir, plastik malzeme kalitesini eleştir ama gidipte Fiatı en iyi olduğu alanda eleştirmeyin komik duruma düşersiniz

• Ne saçma konu..
    Yazılan yorumlar da bir o kadar manasız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nik bulamadım idare et

almanlar 50 li yıllarda araba demeye bin şahit şu araçlara binerken amerikalılar

"hahahahahhahahausfdfsdfdsd"
    forumda ilk kez böyle bir tepki veriyorum bu gösterdiğin örneğe verecek başka cevap yok

gel bindireyim seni 74 vosvosuma, bu arabaysa bendeki neymiş dersin.

ekleme: bu arada sakın vw sevdiğim anlaşılmasın, aksine hiç sevmem. bu araç dizaynından motoruna, özelliklerine %100 porsche'dir. sonraki yıllarda çıkan hiçbir VW ile alakası yoktur.

-arkadan itiş
    -arkadan motor
    -boxer motor
    -coupe

şu an piyasada hala bu özellikleri sunan tek marka da porsche'dir. bayideki the bettle'a bakıp da vosvos alayım demesin kimse. scirocco 21. yy'da tutmayınca bettle deneyelim bari dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 22 Mayıs 2013; 11:26:35 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

saçmalamayın , 1,3 m jetı ,1,4 tsı mi sandınız ?
    gidin taksicilere sorun kaç bin km deviriyormuş 1,3 m jet
    en az 500-600 bin sadece perıyodık bakımlarla , ve gram yağ yakmadan .
    VW tsı ise 5 000 km de kaç lt yağ yakıyordu ?

TSI motoru 60 bin km kullandım bir gram yağ eksiltmedi

bakınız ,1,4 GTİ ve 1,4 diger kopresor+ turbo beslemeli tsi lere

Ben kullandığımı bilirim. 60 bin km kullandığım 1.4 TSI( 122 ) hiçbir sorun çıkarmadı. Bahsettiğiniz motor büyük ihtimalle 140-150-160 ve 170 hp lik TSI motor. O halde Kompresor beslemeli diye belirtmeniz de fayda var. Çünkü Her TSI motor sıkıntı çıkarmıyor

• başıma bir şey gelmeyecekse, üstteki almanlar daha güzeller

bunun dışında da anlamsız bir karşılaştırma
    hani bilirsiniz
    fiyat - hitap ettiği kesim - satışlar falan filan
    bir de
    bir tarafta ikinci dünya savaşını kaybetmiş ve sanayisini yeniden ayağa kaldırmaya çalışan bir ülke
    diğer tarafta aynı savaş sonunda süper güç olmuş bir ülke

ki bu benim yazdıklarım bile o dönemi ve araçları karşılaştırmak açısından çok sığ kalıyor. uzun ve detaylı bir konu olarak incelemek lazım
  • fiat kötü bir marka degil.pazar payı 5 milyar euro olan bir markadan söz ediyoruz.yaptıgı motorlar gayet başarılı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.