Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2659. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26572658265926602661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2016 model 1.2 benzinli var bende. Geçen hafta standart yıllık bakımını yaptırdım. %25 zubizu indirimi ile 917₺ tuttu. Cam suyu kattırmadım:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KissOfH3ll

yapmayacakları konusunda nasıl emin olabiliyorsun? kusura bakma da bilmiyorsun sallıyorsun o yüzden giden var mı diye sordum.
    Serviste bakım yaptırdığım için olabilir mi?

Bu kadar seviyesiz muhabbete başka cevap vermeyeceğim.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorum için.
    Sıfır aldım ama dediğim gibi o meşhur 2017 dolu yağışı esnasında oldu bunlar, boyayı çatlatmış yağış. Ayıplı mal olacak bir durumu yok diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.42

Slm herkese , golf 7 alma planım var birkaç sorum olacak müsaadenizle sizlerin fikirlerini almak istiyorum.
    1-Donanim highline düşünüyorum almışken dolu alayım diye
    diğerleriyle arasındaki fiyat farkına değer mi?
    2-Manuel alayim diyorum birkaç yerde Dsg arızasını okumuştum bu nedenle biraz çekincem var. Sürüş zevki veya farklı durumlar için çok fark var mı ? Her ikisini kullanan arkadaşların fikrini almak isterim.
    3-Yilda 10.000 çok zorlasam 13-14 bin km yaparım dizel ile benzinli araçları karşılaştırdım piyasası yakın kararsız kaldım siz ne tavsiye edersiniz?
    4- Golf 7 için baş ağrıtan kronik arıza var mıdır ?
    1- highline al
    2-otomatik al dsg arıza yapsa dahi derhal çözüyorlar
    3-farketmez
    4-yok
  • dizel 105 000 km bakım zaman geldi. bakalım kaç tl tutacak orijinal serviste?
    sanırım ağır bakım 120 000 kim de
  • kelcevat1976 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Egla

Teşekkürler yorum için.
    Sıfır aldım ama dediğim gibi o meşhur 2017 dolu yağışı esnasında oldu bunlar, boyayı çatlatmış yağış. Ayıplı mal olacak bir durumu yok diye düşünüyorum.
    Zamanında bir veya iki arkadaş sizdeki durumdan bahsetmişti, araclar garantiliydi.
    Servis pası temizleyip lokal boya yaparız demiş, kullanıcı kabul etmeyip ayıplı mal oldugunu, aracın geri iadesi yapılması gerektiğini söylemişti.
    Servis zaten kabul etmiyor , mahkeme ile sorunu çözmeye kalkıyor...

Yani bu olayın doluyla moluyla alakası yok. Sanırım kronik gibi birşey,

Buna benzer olay 2013-14 yıllarında fiestada oluyor
    Kapı ile camurlugun birleşim noktasında boya atma söz konusu pul pul, paslanma yok.
    Servis , mıcırlı yoldan gidilmiş taşlar gelmiş diyor, sırf o tarafta olması mümkün degil, her yerde olur deniliyor,
    Sanırım kullanıcı iyi niyetli lokal boya yapılıyor serviste,
    Yapılan yer yine boya dökmesi yapılıyor. Kullanıcı ayıplı mal boya tutmuyor vs vs geri alması yönündeki cabası elbette boş çıkıyor, olay mahkemeye taşınıyor mahkeme sonucu aracın iadesi veya yenisiyle degişimine karar veriyor...

Elbette mahkeme 2 yıla yakın sürüyor.

Aracınız 2014 model olabilir fakat aracın krozyona karşı yani pasa karşı 10 yıl garantisi var (ben öyle biliyorum)

Ben ugrasmayım diyorsanız
    O paslar zımpara ile temizlenip tekrar lokal boya yapılması gerekiyor.
    Bu bir çözüm mü hayır, pas başladın mı gerisi gelir.
    Şuanda kullanmaya devam edin atıyorum 5 yıl sonra pas ilerleyip daha fazla boya dökümesine neden.

Temizlenip boyanırsa 10 yıl sonra pas ilerleyip boya dökülmesine neden olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Slm herkese , golf 7 alma planım var birkaç sorum olacak müsaadenizle sizlerin fikirlerini almak istiyorum.
    1-Donanim highline düşünüyorum almışken dolu alayım diye
    diğerleriyle arasındaki fiyat farkına değer mi?
    2-Manuel alayim diyorum birkaç yerde Dsg arızasını okumuştum bu nedenle biraz çekincem var. Sürüş zevki veya farklı durumlar için çok fark var mı ? Her ikisini kullanan arkadaşların fikrini almak isterim.
    3-Yilda 10.000 çok zorlasam 13-14 bin km yaparım dizel ile benzinli araçları karşılaştırdım piyasası yakın kararsız kaldım siz ne tavsiye edersiniz?
    4- Golf 7 için baş ağrıtan kronik arıza var mıdır ?
    1 donanım farkı vermeye deger, onların her birini dışarda yaptırmaya kalksanız maliyeti iki katına çıkar.
    Bütceniz varsa higline, yoksa comf donanım secip bir kaç zorunlu opsiyon ekletip alabilirsiniz.

2 .bir kaç yerde dsg ile ilgili okumuşsanız bravo, dsg arıza dediğiniz an 100 lerde aynı arızayı okumanız mümkün.
    Sıfır alıp bayiden hareket edende arabadada arızaya geciyor
    100 kmde de 1000 kmde de 10. Bin kmde de, 100. Bin kmdede arıza veriyor.

Arıza vermeyen dsg varmı var,
    Bu dsg pimi cekilmiş bomba gibi nerde nasıl arızalancagı belli degil.

Dsg kullanmak şart degil, otomatiğin amacı belli konfora yönelik şanzıman.
    Dsg diger şanzımanlara göre daha iyi vites gecişleri hissettirmez, senin yolda ne yapmak istediğine göre anlık tepki verir.
    Al diyemem, almada diyemem.
    Dsg nin garantisi var ama merkezden gelen yanıt dsg bizden işçilik senden diyebilir. Yada toplam tutar %50-%50 diyebilir vs

3. Ben kullanıcının ne kadar yol yaptıgına bakmıyorum, dizel her zaman dizeldir benim için.
    Şuanda sıfır arabalardaki makas fazlasıyla açıldı.
    2. El alcaksanız fiyat farkı azsa tercih edilebilir. Fiyat farkı bütcenize göre çoksa tsi motorda yakıt tüketiminde fazlasıyla tutumlu normal kullanımda.
    Hersey sizin bütceye baglı km bazını degerlendirirseniz benzinli almakta fayda var, iki yılda bir mazot filitre masrafınız olmaz

4.kronik sorun yok denecek kadar az.
    En azında bagaj stepne tarafına su alması,
    Tavan kapı baglantıları paslanması kronik sorun sayılabilir.

Bagaja su alması yapılıyor.
    Pas sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

2016 model 1.2 benzinli var bende. Geçen hafta standart yıllık bakımını yaptırdım. %25 zubizu indirimi ile 917₺ tuttu. Cam suyu kattırmadım:)
    bende haziran başında servise soktum. Ford
    Polen degiştirmedim, daha önce çıkan polenin tozunu aldım, yıkadım , taktım.
    5-20 yag , yag filitre, hava filitre, carter tapa(10tl)
    980

5-30 olsaydı 900 lira
    Bunun üzerinden sağlık çalışan indirim %35 635tl

Polen olsaydı 1280 %35 ile 767.

.....
    Aracım 17 binde.
    Buji olayını sorguladım, her servis 4 bujiye 75 tl dedi, gittiğim servis 145 tl dedi :)
    Yedek parcaya gittim durumu anlattım, ford buji geliştirmiş, geliştirilen bujinin fiyatı bu seri kodu bu, 75 lik olan bizde var,
    Her araca takılan buji, sizin aracada uyum saglar ama ford sizin arac için takılması gereken bujinin bu oldugunu söylüyor dedi.
    145 lik buji fabrika çıkışlı bujiyle aynı oldugunu söyledi.

Polende de öyle 200 lük var 125 tllik var, 200 lük olan fabrika çıkışlı polenden dedi, iki polenide getir dedim , gercektende dediği gibi birisi fabrika çıkışlı olan digeri , otosanın ürettiği kıytırık poleni.

Sende bujiyi iyi araştır,
    Sanayi ile servis arasında fark yok, en azından ford için konusursam sanayide 70 servis 80 tl der.

Bujiler kalite kalite fakat en kaliteli , en markalısını degil, fabrikanın kendi taktıgı buji senin motoruna en iyi olanıdır.

Teşekkürler cevap için , golf Leon karşılastirmasina ne dersiniz aradaki fiyat farkına değer mi ??

• quote:

Teşekkürler cevap için , golf Leon karşılastirmasina ne dersiniz aradaki fiyat farkına değer mi ??
    Leon asla bir golf olamaz... bazı insanlar volkswagen niyetine seat alıyor tüm parçalar aynı diye vs vs.

Leonu begendiysen elbette tercih edilebilir, ben şahsen iç tasarımını begenmiyorum
    Yeni leon gayet iyi. Tasarım olarak.

:(

• 1.4 TSI golf 2016 için 75000 km bakımında neler değişiyor?
    Eyvallah hocam tabiki öyle ama benim merak ettiğim şu gercekten aradaki ücret kadar kalite farkı var mı ? Şu an 1.5 Dsg highline golf liste fiyatı 277.000 TL 1.5 Dsg Fr Leon 207.000 TL arada 70.000 lira gibi bir fark var gerçekten büyük bir miktar performans/fiyat olarak Leon daha mantıklı geldi.

• Egla kullanıcısına yanıt
    Hocam siz kaportayı asit, sirke, tiner, tuzlu su ilemi yıkıyorsunuz hayır, eeee şampuan ve kuyu suyundan bahsediyor, 20 yıllık arabada bile böyle durum yokken, 6 yıllık arabada oluşan tamamen üretici kaynaklıdır.

Hakkınızı aramak istiyorsanız , servis sadece lokal boya vurup gecer, tüm haklar sizden yana 2 yıl sonunda
    Araç geri iade veya aynı araç(fark vererek)

En kötü ihtimal
    Servisin hatayı gidermesi(lokal boya) araç deger kaybına ugraması 10-15 bin tl ödenmesi.

Benim arkadasın kapısı boyalı çıktı fabrikasyon egea, 7500 tl deger kaybı aldı.

1 mahkeme yolu
    2 aracı bu şekilde elden cıkarmak
    3 aracı yaptırıp kullanmak ve 2. El degeer kaybı.

Hiç beklenmedik durum ile karşı karşıyadasınız.
    Düşünün arastırın sorusturun öyle karar verin.

• quote:

Eyvallah hocam tabiki öyle ama benim merak ettiğim şu gercekten aradaki ücret kadar kalite farkı var mı ? Şu an 1.5 Dsg highline golf liste fiyatı 277.000 TL 1.5 Dsg Fr Leon 207.000 TL arada 70.000 lira gibi bir fark var gerçekten büyük bir miktar performans/fiyat olarak Leon daha mantıklı geldi.
    Arada 70 binlik fark varsa işin rengi degişir.
    elbette almam aldırmam diyebilirim.
    70 binlik fark ciddi bir rakam,
    Kendime teselli şanzıman motor aynı, tasarım olsada olur olmasada olur der leon alırdım.

Yalnız iki araba ve iki fiyat kıyaslamasıyla leonu gözü kapalı alırım.

Bu fiyat farkı internette böyle olabilir
    Mesela 3008 benzinli 180bg otomatik 286 bin bayiye gittiğinde 230 bin diyor.

Belki golfde böyle birşey olabilir.

Leonun yeni modeli çıkacak, ilk partiden gelenlerden al derim, şuanki model fazlasıyla eskidi.
    207 bin özel fiyat degilse olması gereken fiyatsa... taş catlasa üstüne 20 bin koyar yeni model.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

1.4 TSI golf 2016 için 75000 km bakımında neler değişiyor?
    Standart bakım + buji
    Fren balata, baskı balata gözden gecer

• arkadaşlar 2015 golf 7 ön silecekler iz bırakıyor sanırım lastiğinin değişmesi gerekiyor var mı tavsiye ettiğiniz bi ürün ve kendim değiştirebilir miyim?
    Hocam golf için 2-3 bayi aradım araç yokmuş yakın zamanda da gelmicek dendi. Fiyat dahi vermiyorlar :) Leon gelecekmiş temmuz başında bulursam sanırım alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KissOfH3ll

arkadaşlar 2015 golf 7 ön silecekler iz bırakıyor sanırım lastiğinin değişmesi gerekiyor var mı tavsiye ettiğiniz bi ürün ve kendim değiştirebilir miyim?
    Lastik degil komple degiştiriyorsun.
    Degiştirmesi kolay
    https://www.youtube.com/watch?v=bYcZHR1hHu4&app=desktop

Tavsiye edecek pek birsey yok, bütcene göre silecek var,
    Alacagın yer güvenilir, orjinal ve tarihi yeni olması önemli.

• 
Sayfa: önceki 26572658265926602661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.