Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2658. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26562657265826592660
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4. Yıl bakımına sokucam aracı. 44440 km de. Bana bunileride değiltircez dediler. Yok istemiyorum dedim. O zaman yıllık bakımda zubizu indiriminiz olmaz dediler. Yıllık bakım indirimsiz 1270₺, zıubizzu indirimli bakım ve bujiyede 1300küsür tl dendi. Bujileri değiştirmek zorunda mıyım gerekir mi sizce ve bujileri değiştirmiom die zubizu indirimim geçersiz olabikir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.42

Slm herkese , golf 7 alma planım var birkaç sorum olacak müsaadenizle sizlerin fikirlerini almak istiyorum.
    1-Donanim highline düşünüyorum almışken dolu alayım diye
    diğerleriyle arasındaki fiyat farkına değer mi?
    2-Manuel alayim diyorum birkaç yerde Dsg arızasını okumuştum bu nedenle biraz çekincem var. Sürüş zevki veya farklı durumlar için çok fark var mı ? Her ikisini kullanan arkadaşların fikrini almak isterim.
    3-Yilda 10.000 çok zorlasam 13-14 bin km yaparım dizel ile benzinli araçları karşılaştırdım piyasası yakın kararsız kaldım siz ne tavsiye edersiniz?
    4- Golf 7 için baş ağrıtan kronik arıza var mıdır ?
    higline manuel alacağıma comfort + dsg alırdım. manuel bütün konforu öldürüyor. comfort donanım da çok iyi bence. golf benzinli de giderken de satarken de iyi, alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: corcicorccik

2016 tdı midline Plus park halindeki aracıma dün akşam 22 sıralarında komşu garajdan geri geri çıkarken çarpmış sol arka stop lamb. kırılmış ve tampon çizilmiş tutanak tutuldu benim sormak istediğim aracın değeri düşürme daha önce kazası belası yoktur arkadaşlar

tampon değer düşürmez.

• quote:

Bide burda nasıl bir yol izlicem benim aracın kasko sigorta hepsi var
    Karşı tarafım Sigorta var sadece
    sen kaskodan al paranı. senin kasko onun sigortasından tahsil eder, hiç onun sigortayla uğraşma.
  • ibrahim.42 kullanıcısına yanıt
    Bende sıfır alırken bu ikilemlerde kalmıştım ve highline manuel almıştım 5 yıl oldu sorunsuz kullanıyorum şu ana kadar ciddi bir arıza değil hiç arıza olmadı çok şükür aracım 65000 de 55000'de balataları değiştim onun dışında 15-30-45-60 bin 4 kere servise bakıma gittim yılda 1 kez dizel aldım kilometre yaparmıyım diyordum ama yılda 13 bin ortalama kullandım. Şu an alacak olsam benzinli alırdım ki dün gidip leon fr 1.5 150 hplere baktım. Dizelin olumsuzlukları kışın geç ısınır kısa mesafeyi sevmez devirsiz kullanırsanız dizel partiküler filtresi tıkanır. Golf 7 lerin en büyük sıkıntısı kasislerden geçerkenön burçlardan (salıncak burcu) gıcırtıdır bunu ya yağlatıp ya değiştireceksiniz ben geçen yaz 470 tl ye serviste değiştirttim arkadaşım 300 tl ye sanayide değiştirdi şu an bende ses yok onda var.
  • burakca222 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam cevap için ben golften vazgeçtim. Leon almaya karar verdim . İkinci el golf almaktansa kredi çekip sıfır Leon alacagim. Gücüm ona yetiyor.

• quote:

2016 tdı midline Plus park halindeki aracıma dün akşam 22 sıralarında komşu garajdan geri geri çıkarken çarpmış sol arka stop lamb. kırılmış ve tampon çizilmiş tutanak tutuldu benim sormak istediğim aracın değeri düşürme daha önce kazası belası yoktur arkadaşlar

Tampondan , fardan deger düşme kısmi düşer max binlira.

Bol fotograf çek, karşı tarafın sigortasına başvuru yap aracım deger kaybı yaşadı diye, ordanda 5-6 binlira gelir.
    Cogu kişi bunu bilmiyor yapmıyor.

İşleyiş ne şekilde bilmiyorum ama mutlaka deger kaybı parası sana verilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Egla kullanıcısına yanıt
    Pas a bir önlem yapamazsın, sadece geciktirirsin.

Yapılacak işlem belli zımparalayıp, boya yapılcak lokal.
    Bence hiç gerek yok tamamen aracın fiyatını düşürür.

Rütuş boya ile üzerinden geç. Göze batmasın.

Aracı sıfır aldıysanız bununla ilgili dava acabilirsiniz. Ayıplı mal diye.

Ki zaten ayıplı bir sıkıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 12 Haziran 2020; 17:15:15 >
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Vidalı parçalar değer kaybı hesabına girmiyor. Sizin de eksik bildiğiniz bir şeyler varmış

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Vidalı parçalar değer kaybı hesabına girmiyor. Sizin de eksik bildiğiniz bir şeyler varmış
    Eksiklik olarak görmüyorum, insanların düşünce yapısı bu konularda standart, arabaya boya girdin mi fiyat düşer.

Böyle önemsiz ufak hasarlar alıcıyı keyiflendir fiyatı aşagı çekmek için bir bahanesi var.

Benim arkadasım era aldı, 3 parca boyanan vardı.
    İyi fiyata aldımı hayır, begendi kafasına yattı aldı.

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Bujileri değiştirin bence,bujilerden sebep yolda kalmıştım.
    60 bin km,yada 4 yıl değişim zamanı gelmiştir.
    Kesinlikle servis harici başka yerlerden aracınıza buji taktırmayın. Orjinal NGK bujiler,diğer dışardan alınanların ömrü 15-20 bin km,buji ucundaki seramik kısım kırılıp motor içerisine düşerse motoru komple değiştirmek gerekir,tsi motor kaliteli ve hassastır. Dışardan alınan bir çok bilindik kaliteli markakarın kutu içerindeki ürünler 2-3. Kalite ütünlerdir.
    Dışarda en iyi buji 300₺ olsa,servise 600₺ veririm. Buji işi hassas meseledir.

• N KUL kullanıcısına yanıt
    Değiştirtmedim bujileri. Sadece yıllık bakım yaptırdım. Cam suyuda kattırmadım. 917₺ tuttu. Bujilere iyi dediler ama bıraksam değiştirirlerdi! Seneye değiştiririz halen elimde olursa.

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Değiştireceğiniz zaman serviste değiştirin hocam.
    Bujilerden birisi görevini tam yapmazsa motor rölantide titremeye başlar,egzozdan poflama sesleri çıkmaya başlar.

• arkadaşlar selamlar. 2015 model benzinli manuel 1.2 golf 7 aracım var. ben dizel araçtan kalma alışkanlıkla 10 bin kmde bir bakıma sokuyorum aracımı. geçen sene 30 bin bakımında sanayide yaptırdım. 600 tl tuttu. servis 1080 tl fiyat vermişti. ama bu sene servise yaptırmayı düşünüyorum. zubizunun %25 kampanyası var. son dönemde bu kampanya ile servise giren oldu mu? cidden bir indirim söz konusu mu yoksa önce fiyat yükseltip sonra mı indirim yapıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KissOfH3ll

arkadaşlar selamlar. 2015 model benzinli manuel 1.2 golf 7 aracım var. ben dizel araçtan kalma alışkanlıkla 10 bin kmde bir bakıma sokuyorum aracımı. geçen sene 30 bin bakımında sanayide yaptırdım. 600 tl tuttu. servis 1080 tl fiyat vermişti. ama bu sene servise yaptırmayı düşünüyorum. zubizunun %25 kampanyası var. son dönemde bu kampanya ile servise giren oldu mu? cidden bir indirim söz konusu mu yoksa önce fiyat yükseltip sonra mı indirim yapıyorlar?
    Fiyat yükseltme olacağını sanmıyorum ama her parçaya aynı indirim olmuyor galiba. Sitesinde açıklama vardı hatırladığım kadarıyla. Sanayiden ucuz olacağını sanmam indirim olsa bile.

Dizelde kalma alışkanlık demişsiniz ama senede 15k yapmamışsa her yıl yaptırma öneriliyor zaten. Siz fazla bakım yaptırdığınızı düşünüyorsunuz ama olması gerekenden az yaptırmışsınız gibi.

• Arkadaşlar merhaba, golf 7 1.2 tsi comfortline aracımız var.Yolda kamyonun uzak mesafeden ön cama taş sıçratması sonucunda ön cam çatladı.Anadolu sigorta kaskomuz mevcut.Bu olay ilk kez başımıza geliyor daha önce herhangi bir cam değişimi yapılmadı.Resmi servise gittiğimizde orjinal cam değişiminde %25 muafiyet olduğu söylendi.Yani ön cam değişimi,yağmur sensörü vs derken yaklaşık 600-750 TL arası fatura çıkacak.Kaskoyu aksatmadan düzenli yaptırdığımız halde bu durum saçma değil mi? Hakkımızı nasıl arayabiliriz fikri olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SychoMind

Arkadaşlar merhaba, golf 7 1.2 tsi comfortline aracımız var.Yolda kamyonun uzak mesafeden ön cama taş sıçratması sonucunda ön cam çatladı.Anadolu sigorta kaskomuz mevcut.Bu olay ilk kez başımıza geliyor daha önce herhangi bir cam değişimi yapılmadı.Resmi servise gittiğimizde orjinal cam değişiminde %25 muafiyet olduğu söylendi.Yani ön cam değişimi,yağmur sensörü vs derken yaklaşık 600-750 TL arası fatura çıkacak.Kaskoyu aksatmadan düzenli yaptırdığımız halde bu durum saçma değil mi? Hakkımızı nasıl arayabiliriz fikri olan var mıdır?
    poliçeniz muafiyetli kesilmişse fark ödersiniz. prim düşük çıksın diye öyle yapmışlar muhtemelen
  • Eng. kullanıcısına yanıt
    hocam sanayiden ucuza gelmeyeceğini biz de biliyoruz zaten öyle bir şey tutar demedim. ayrıca yılda ne kadar bakıma soktuğum da seni bağlamaz. sadece zubizu kampanyası ile servise giden oldu mu dedim motor yağı hariç %25 indirim var. sen sorduğum soru hariç her şeye yorum yapmışsın. sokmadıysan cevap vermek zorunda değilsin ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KissOfH3ll

hocam sanayiden ucuza gelmeyeceğini biz de biliyoruz zaten öyle bir şey tutar demedim. ayrıca yılda ne kadar bakıma soktuğum da seni bağlamaz. sadece zubizu kampanyası ile servise giden oldu mu dedim motor yağı hariç %25 indirim var. sen sorduğum soru hariç her şeye yorum yapmışsın. sokmadıysan cevap vermek zorunda değilsin ya.
    sen yazdıklarını okumadın galiba. Yazdılarına yorum yaptım ve bakımların senede bir olacağını bilmediğinden bilgi verdim sadece.

Önce bindirip indirim yapmazlar diyerek cevap da verdim. Sorun bu değil miydi?

Neye bozuldun anlamadım. Aç serivisi ara sor net rakam istiyorsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 19 Haziran 2020; 15:6:58 >
  • Eng. kullanıcısına yanıt
    yapmayacakları konusunda nasıl emin olabiliyorsun? kusura bakma da bilmiyorsun sallıyorsun o yüzden giden var mı diye sordum.
  • 
Sayfa: önceki 26562657265826592660
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.