Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25692570257125722573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Golfu elestiririm fakat 1.0 motora laf soyletmem saka bi yana ben bu motora 1.6 dizel 300torklu bi aractan gectim. Gerek performans gerek yakit tuketimi ile cok memnunum. Almadan once de cok arastirdim herhangi bir sorun yasayan gormedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nuisance kullanıcısına yanıt
    1.0 motorun yıllık 600 liradan fazla MTV avantajı var ayrıca. İki depo benzine denk :)

• Çorlu çerkesköy civarında özel servis önerebilecek var mı servise gitmeye gerek yok diye düşünüyorm artık manuel araç zaten

• Benim de ön yargım vardı 1.0 motora bu yüzden Golf’ü 1.4 aldım. Daha sonra Polo’yu alırken mecbur 1.0 almak zorunda kaldım zira Polo dahil sınıfındaki i20 ve Fiesta vs 1.0 motorla sunuluyordu.

Polo’yu kullandıkça önyargımın yersiz olduğunu anladım. Özellikle şehir dışı yakıt tüketimi şaşırtıyor beni.

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    servis 1100 demişti ve balatalar fiyata dahil değil. blatalarla beraber 2000e yaklaşırdı. o sebeple özel servise gittim.
  • golf forumunda doğru sorumu bilmiyorum ama vw kullanmamış ama ününü duymuş biri olarak soruyorum iyice kafa karıştı bi tanıdıkta golf var 2017 1,4 tsi dsg highline 27000 km 120000 gibi bırakacak boya değişen filan yok 115000 308 aktive paket ( cam tavan + geri görüş + ön park sensörülü) mü 120000 cam tavan 1,0 style paket leonmu tavsiyeniz nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: brodway93

golf forumunda doğru sorumu bilmiyorum ama vw kullanmamış ama ününü duymuş biri olarak soruyorum iyice kafa karıştı bi tanıdıkta golf var 2017 1,4 tsi dsg highline 27000 km 120000 gibi bırakacak boya değişen filan yok 115000 308 aktive paket ( cam tavan + geri görüş + ön park sensörülü) mü 120000 cam tavan 1,0 style paket leonmu tavsiyeniz nedir acaba
    Tabiki Golf

• Tabiki GOLF

• sertanipci S kullanıcısına yanıt
    hocam yakıtı nasıldır şehir içi normalde 6.2 demiş ama 7,5 gibidir diye tahmin ediyorum
  • quote:

hocam yakıtı nasıldır şehir içi normalde 6.2 demiş ama 7,5 gibidir diye tahmin ediyorum
    Istanbul 8 ortalama ile gezersiniz.

• nuisance kullanıcısına yanıt
    allahtan ankaradayız:::)))
  • quote:

golf forumunda doğru sorumu bilmiyorum ama vw kullanmamış ama ününü duymuş biri olarak soruyorum iyice kafa karıştı bi tanıdıkta golf var 2017 1,4 tsi dsg highline 27000 km 120000 gibi bırakacak boya değişen filan yok 115000 308 aktive paket ( cam tavan + geri görüş + ön park sensörülü) mü 120000 cam tavan 1,0 style paket leonmu tavsiyeniz nedir acaba
    Golf sayfasındayız diye golf olsun demiyorum ama

Hepsini ele alacak olursam

1 308 tamamen 2. Elde ölü araba. Sıfır olması cazip gelebilir ama piyasada tutulmayan riskli araba. Peugeot 3008 her yönüyle tutulmuş. Peugeotun tek kahramanı. Başka araba alınmaz bana göre.

2 leon 2. Eli iyide diyemem kötüde diyemem. Volkswagen niyetine alınan araba oldugu için.

İçi şahaen beni cezbetmiyor, tasarımı olsun kalitesi olsun.

3. Golf tanıdıkda olsa başkasıda olsa arabayı baktırmak gerek. Sıfır alıp aracını satacagı zaman boyanmış arabalar olabiliyor. Servise dsg hatası yüzünden gitmesiyse

Piyasasına göre iyi fiyatsa alınır. Fiyat piyasa fiyatıysa daha iyi kmde araba alınabilir 120 bin saglam rakam bu piyasa ve kosulda.

Golf tercih etmek en mantıklısı kalitesi olsun konforu olsun en iyi araba.

Sıfır insanı cezbesiyor ama golfun dengesinde olup ele alınacak kıyaslama yok. 1.0 motor orta donanımdan bahsediyoruz.

Bence golf arkadasın veya bir başkası olabildiğince düşük kmli olsun.

Arkadasın golfu 30 bine dayanmış 2. Bakım gerektiriyor

1200 tl ücreti var serviste

Sahibindene baktım 120 bin iyi rakam olarak görmeye başladım.

120 ye al 125 e sat kaarlı iş.

Diger arabaları 120 bine al 110 bine sat aradaki farkı görebiliyormusunuz

• Golf tabiki,Golf tabiki

• İyi Pazarlar,

Golf 7 güneşlik değişimi için, uygun fiyatlı önerebileceğiniz alternatifler var mı? (Sürücü tarafı)
    Açık durumda bırakırsam, sabit duruyor, fakat kapatırsam çoğu zaman aşağı düşüyor. Komple değişim şart mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Benim golf 7 aracım 2013 model ve 60.000 km de. Bu aralar sabahları ilk çalıştırmada kontak biraz zorluyor gibi bende direk akü den şüphelendim. Aynı zaman da araba bu aralar hiç start stopa girmiyor. Start stop kontrol durumda enerji ihtiyacı yüksek yazıyor. Akü durumuna yol bilgisayarından baktım %70 yazıyor. Üstündeki varta agm. Başka marka yine agm alsam mesela mutlu akü gibi tavsiye edermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: azeroth_

Arkadaşlar merhaba. Benim golf 7 aracım 2013 model ve 60.000 km de. Bu aralar sabahları ilk çalıştırmada kontak biraz zorluyor gibi bende direk akü den şüphelendim. Aynı zaman da araba bu aralar hiç start stopa girmiyor. Start stop kontrol durumda enerji ihtiyacı yüksek yazıyor. Akü durumuna yol bilgisayarından baktım %70 yazıyor. Üstündeki varta agm. Başka marka yine agm alsam mesela mutlu akü gibi tavsiye edermisiniz?
    Başka marka da kullanabilirsiniz tabi. Mutlu gayet iyi bir marka, eski bir aracımızda kullanıyoruz şu an 6. yılına giren aküyü bitmediği halde kış bakımında yenisiyle değiştirdik tedbir amaçlı, yine mutlu tercih ettik.

Klasik akülerde ve efb olanlarda en fazla 6 aylık olanları tercih etmek gerekiyor, agm olanlarda üretim tarihi önemi mı bilemiyorum ama yine de mümkün oldukça yenisini tercih etmeli.

Uygun fiyatlı bulursanız İnci akü de iyidir, start stop aküleri yuasa ile ortak üretiliyor diye biliyorum.

• Varta akü iyidir

• arada çok fazla fiyat farkı yoksa kesinlikle varta. diğer türlü mutlu veya inci. mümkünse 2018 tarihli olsun.
  • Varta ile değiştirdim bugün. Yalnız üzerindekini ben agm sanıyordum. EFB aküymüş. Yine efb taktırdım. Yaklaşık 5 km yol yapıp durdum ama yine start stopa girmedi. Biraz daha mı kullanmak lazım yeni akünün kendine gelmesi için?

• quote:

Orijinalden alıntı: azeroth_

Varta ile değiştirdim bugün. Yalnız üzerindekini ben agm sanıyordum. EFB aküymüş. Yine efb taktırdım. Yaklaşık 5 km yol yapıp durdum ama yine start stopa girmedi. Biraz daha mı kullanmak lazım yeni akünün kendine gelmesi için?
    Devreye girmesi için biraz kullanmak gerekiyor. Takılmadan önce aküyü olcturdunuz mu? 12.6v ve üzeri bir değerde olmalı akü.

• 
Sayfa: önceki 25692570257125722573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.