Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25682569257025712572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 1.4 Tsi 125 Bg..Otomatik vites mi daha az yakar manuel vites mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik.

• sertanipci S kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler..

• quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

şu aralar golf fiyatlarını iyi bilmiyorum fakat, hazır ötv indirimi de varken bayilerin hepsini yoklayın sıkı pazarlık yapın. 150k civarına a3 1.0tsi dsg satılıyorken daha iyi teklifler alınabilir diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Audi sitesine baktım da en düşük 190 bin tl gösteriyor. 150 bin tl olduğuna emin misiniz? sportback modeline baktım
  • memoryyy M kullanıcısına yanıt
    140 binlere çıkılıyorsa bence highline olmalı yinede tercih sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: memoryyy

1.4 tsı dsg comfortline+ışık paketi tungsten metalik gri 139.000 tl ye anlaştım.Ne dersiniz?
    Fiyatlar bizim dememizle olacak iş degil.

Aracın %35 indirimi ve trafik sigorta,plaka işlemleriyle toplamını alırsınız hersey içinde fiyatı ögrenip,sonrasında bayinin % delik indirimini ögrenip pazarlıga yada % delikte hangi bayi daha fazla yapıyorsa onu tercih edersiniz.

Şuanda bir karambol var eski dövizdende aynı fiyata satıyorlar yeni tarihli aracıda aynı fiyattan satıyorlar.

Yani eski dövizli aracdan daha çok kaar yapıyor buyüzden ötv indirimiyle karambole ne tutturursa..

Şuanda yeni araç alımı olmadıgı için bayinin indirimi iyi veya kötü diyemeyiz. Standart %3 yaparlarsa %5 yapmaya zorlayın.

1 lik puan 500 tl degerinde.

Aracın orjinali 141.500 tl renk 1000 lira ışık paket 700 desek

143 bin eder

%3 standart indirimle 139 tl civarına geliyor...

Yani eski dövizli araba degilse bayi olması gerektiği gibi fiyata veriyor. Bu fiyatı her bayide görmeniz mümkün.

%5 indirim yapan bulursanız 136 tlye gelir.

Eski dövizli araca denk gelseniz 133 lere bulmak mümkün.

Dediğim gibi aldıgını fiyat volkswagen catısı altında normal fiyat.

Araç hazırsa parayı vermeden mutlaka boya kontrolü yaptırın.

İşlemler bitince olursa işiniz zor olur ama boya kontrolü yapmadan teslim almayın.

Kaportasına bakın yansımalı şekilde çözük çizik varmı diye

Kapı içlerine bakım robot boyamışmı.

Koltuk kumaşını inceleyin yırtık sökük

Konsolu direksiyon inceleyin kırık dökük deformasyon

Sizi aracı teslim etmeden boya koruma vs için ararlar yaptırmayın

Hediye almakta zorlayon bagaj havuzu kavucuk paspas orjinal vs motor altı kartel

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Fiyatlar bizim dememizle olacak iş degil.

Aracın %35 indirimi ve trafik sigorta,plaka işlemleriyle toplamını alırsınız hersey içinde fiyatı ögrenip,sonrasında bayinin % delik indirimini ögrenip pazarlıga yada % delikte hangi bayi daha fazla yapıyorsa onu tercih edersiniz.

Şuanda bir karambol var eski dövizdende aynı fiyata satıyorlar yeni tarihli aracıda aynı fiyattan satıyorlar.

Yani eski dövizli aracdan daha çok kaar yapıyor buyüzden ötv indirimiyle karambole ne tutturursa..

Şuanda yeni araç alımı olmadıgı için bayinin indirimi iyi veya kötü diyemeyiz. Standart %3 yaparlarsa %5 yapmaya zorlayın.

1 lik puan 500 tl degerinde.

Aracın orjinali 141.500 tl renk 1000 lira ışık paket 700 desek

143 bin eder

%3 standart indirimle 139 tl civarına geliyor...

Yani eski dövizli araba degilse bayi olması gerektiği gibi fiyata veriyor. Bu fiyatı her bayide görmeniz mümkün.

%5 indirim yapan bulursanız 136 tlye gelir.

Eski dövizli araca denk gelseniz 133 lere bulmak mümkün.

Dediğim gibi aldıgını fiyat volkswagen catısı altında normal fiyat.

Araç hazırsa parayı vermeden mutlaka boya kontrolü yaptırın.

İşlemler bitince olursa işiniz zor olur ama boya kontrolü yapmadan teslim almayın.

Kaportasına bakın yansımalı şekilde çözük çizik varmı diye

Kapı içlerine bakım robot boyamışmı.

Koltuk kumaşını inceleyin yırtık sökük

Konsolu direksiyon inceleyin kırık dökük deformasyon

Sizi aracı teslim etmeden boya koruma vs için ararlar yaptırmayın

Hediye almakta zorlayon bagaj havuzu kavucuk paspas orjinal vs motor altı kartel

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkürler.
    Maliyet fiyatı dediler.Başka indirim yapmadılar.Boya koruma ve kauçuk paspas hediyesi var.Trafik sigortası bana ait.Bu fiyatı İzmir den aldım.Manisa aynı araca + hız sabitleyici 141.000 fiyat verdi.Uşak ise 148.000 Tl

• Az önce iptal ettim anlaşmayı.Belki biraz daha düşer fiyatlar.Ya da bu paraya dizel araba alırım diye düşündüm.Fikir verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoryyy

Az önce iptal ettim anlaşmayı.Belki biraz daha düşer fiyatlar.Ya da bu paraya dizel araba alırım diye düşündüm.Fikir verirseniz sevinirim.
    Hayirlisi olsun.. Dovizde ciddi bir dusus olmazsa bence o fiyata dsg highline golf bulmaniz imkansiz.

Piyasa zaten allak pullak ama Golf ozelinde soyle bir durum daha var.. Euro kuru artisi ve satislarin ciddi azalmasi ile Dogus, Golf siparislerini iptal etmis ve pek yeni arac siparisi vermemis 2018 yili icin. Hatta denilene gore otv indirimine hazirliksiz yakalanmislar..(Otv indirimi belli oldugu gun siparis gecseler araclarin gelmesi en iyi aralik son haftalar olurdu)

Yani adamlarin stoklarinda gercekten cok Golf yok diye biliyoruz. Bu yuzden bayiler pek indirime yanasmayabiliyor. Illa ki Golf almak istiyorsaniz bu fiyatlara alinabilir. Fakat ben olsam daha avantajli fiyatlari olan araclara yonelirdim. (Gerci onlar da ne kadar bulursaniz)

Son olarak ekleyeyim Golf icin en iyi fiyatlari Dogus Bursa, Esenyurt ve Kocaeli Ark oto veriyordu zamaninda, fiyat almak isereniz aklinizda bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance -- 9 Aralık 2018; 21:15:18 >

• quote:

Hayirlisi olsun.. Dovizde ciddi bir dusus olmazsa bence o fiyata dsg highline golf bulmaniz imkansiz.

Piyasa zaten allak pullak ama Golf ozelinde soyle bir durum daha var.. Euro kuru artisi ve satislarin ciddi azalmasi ile Dogus, Golf siparislerini iptal etmis ve pek yeni arac siparisi vermemis 2018 yili icin. Hatta denilene gore otv indirimine hazirliksiz yakalanmislar..(Otv indirimi belli oldugu gun siparis gecseler araclarin gelmesi en iyi aralik son haftalar olurdu)

Yani adamlarin stoklarinda gercekten cok Golf yok diye biliyoruz. Bu yuzden bayiler pek indirime yanasmayabiliyor. Illa ki Golf almak istiyorsaniz bu fiyatlara alinabilir. Fakat ben olsam daha avantajli fiyatlari olan araclara yonelirdim. (Gerci onlar da ne kadar bulursaniz)

Son olarak ekleyeyim Golf icin en iyi fiyatlari Dogus Bursa, Esenyurt ve Kocaeli Ark oto veriyordu zamaninda, fiyat almak isereniz aklinizda bulunsun.

Alıntıları Göster
    Daha avantajlı fiyatlı araçlardan kastınız nedir?Fikirlerinizi öğrenmek isterim.

A3 tdi manuel vardi 129a

Full Xtrail vardi 192ye

Yine 192ye highline tiguan vardi.

Passat tdi dsg impression vardi 166ya

Simdi ise gordugum 150ye full v40 var, 150ye full seat ateca benzinli var veya bulunabilirse 308 vardi iyi fiyata

Fakat gordugum kadariyla avantajli araclarin bi cogu kasim ayinda bitmis.

• quote:

A3 tdi manuel vardi 129a

Full Xtrail vardi 192ye

Yine 192ye highline tiguan vardi.

Passat tdi dsg impression vardi 166ya

Simdi ise gordugum 150ye full v40 var, 150ye full seat ateca benzinli var veya bulunabilirse 308 vardi iyi fiyata

Fakat gordugum kadariyla avantajli araclarin bi cogu kasim ayinda bitmis.
    Teşekkürler.Opeller için ne dersiniz?
    İptal ettiğiniz iyi olmuş, ötv harici zaten golfu veya diger arabaları aynı fiyattan alıyorsunuz.

Yani bayinin ekmegine bal kaymak sürüyorsunuz.

Araba alma arifesinde kafanızın çok karısık olması hatta araba almaktan vazgeçme durumları yaşarsınız.

Kafanızda ne kadar az araba olursa hatta tek secenek araba araştırmanız daha kolaylaşır.

Arkadaş olabildiğince fiyatları belirlemiş kendince

Arabalar size göre iyidir kötüdür tartışılır..

Kendi bilgim ve forumdaki düşüncelerine dayanarak size şunları söyleyebilirim.

Otomotiv sektörü iyice daraldı, bende bu işin içindeyim üretimler düşürüldü, eleman cıkışları oldu 300 ü aşkın.

Devlet aracın ham fiyat aralıgını yükselti vergi kaynaklı( bu durum arac fiyatları yükseldikce belirli yıllarda yine aralık degişcek) yetmedi ötv indirimi yaptı

Bu ötv indirimi senin benim için degil otomobil sektörü için yapıldı.

Devlet yine zengini zengin yapıyor yaparken araya bizlerde girip aracı yenilemeye cabalıyoruz.

Sektör gittikce daralıyor alım gücü azalıyor, ilerleyen dönemde bayiler ufak kaar payı ile satacak veya iflasını verecek.

Şuanki dönem elindeki parayı tutma dönemi.

2019 mayıs haziran gibi otomobil sektörü indirime gider gibi devlet tekrar el atar bi şekilde o arabaları sattırır..

Devlet ötvde indirim yaptı daha dogrusu bizden aldıgını bize geri veriyor biz indirim diyoruz.

Yine ötv indirimi , banka faiz indirimi, bayi kaar indirimi 2019da olur gibime geliyor.

Araba alınmasa bile eldeki parayı tutmak en kaarlı işdir bana göre...

İlla araba alcam diyorsanız.

Her zaman için gecerli ama sürüsüne konforuna tasarımına bayıldıgım araba 3008

Dizel otomatik orta donanım 170 bin

Golfden hiçbir eksikliği yok golf 175 bin dsg kaynaklı fiyat

Bana göre alınacak tek araba piyasa koşulu itibariyle.

Ankarada var .

Opele yanaşma derim özellikle benzinli motora piston segman kırılma söz konusu. Ankaradaki bayiler 1 tl bile indirim yapmıyor demekki hallerinden memnunlar.

Dizel şikayet duymadım 2. Eli tutulan araba ama golf den daha fazla fiyat dalgalanması mevcut.

Volvo v40 denmiş 2. Eli dışında alınabilir fakat bakım ve parça maliyeti yüksek, yeni kasa çıkarmı arastırmak lazım.

X trail görsel olarak gösterişli araba fakat geniş iç hacmi dısında birsey sunmadıgını biliyorum 4-5 suv kıyaslanıyor test ediliyor teste sonuncu çıkıyor.

Dediğim gibi araba almakta satmakta zulüm işkence.

Bizler kendimize göre yorum yapıyoruz veya etraftaki olumsuz yorumları görüp uyarıyoruz.

Bütceniz 170 leri görürse 3008 bana göre

Herkesin görüsü ayrıdır ama devir dizel devri, devir otomatik devri . Manuel olabildiğince bütce sıkıntısı olanlar tercih ediyor. Bunlardan biriside benim bütcem dogrultusunda araba aldım. Bütcem iyi olsaydı otomatikte düşünürdüm dizelde.

Önemli olan sizin bütceniz ve bütcenize göre en iyi arabayı almak.

Şuanki piyasa karambol piyasa tuttura bildiklerine tutturuyorlar. Kozlar bizim elimizdeyken eski kur dediler, indirim dediler devlet ötv yapınca hepsi uctu gitti.

Kendi adıma belirteyim 1.0 motoru tavsiye etmiyorum.

Golfden vazgecmeniz iyi olmuş dedim ama marka ve 1.0 motor düşünürseniz a3 ün yanında golf 1.4 comf daha iyi.

Kafanız karışmasın

Eli ayagı düzgün golf yolunda ilerleyin olabildiğince uygun fiyata bulun. Bütce varsa higline

Bütce varsa dizel otomatik kaymak isterseniz 3008

A3 e kayıp motor ve donanım düşürmenin

V40 a kayıp 2. Elde deger kaybı yaşamanın

Opele kayıp başınızı ağrıtmanın anlamı yok.

• Merhaba Arkadaşlar. İstanbul avrupa yakasında Özel servis tavsiyesi alabilirmiyim.
  • 1.0 motor yorumuna katilmiyorum.

Golfte yeni sayilir ama A3te bayadir kullanilan gayet iyi bir motor. Hem yakit tasarruflu hem performansli hem de ciddi mtv avantaji var.

Simdiye kadar herhangi bi sorun yasayan vs duymadim. 1.0 gonul rahatligi ile alinabilecek bi secenek. Asil artik avrupada satilmayan eski 1.4tsi alinmaz bana gore.

• nuisance kullanıcısına yanıt
    Ben de bir buçuk yıldır 1.0tsi kullanıyorum, yakıt performans ve vergi konusunda hep memnun etti beni. Benden sonra iki arkadaşım daha 1.0 aldı, onlar da aynı şekilde memnun. Almanya'da sanıyorum 4 yıldır satılan bir motor.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    golf 1.0 almanya'da uzun zamandır satılıyor ve çok tutuldu. çok iyi, tasarruflu bir motor. ben golf alıyor olsam 1.0 ilk tercihim olurdu. mazotlu araç gibi yakışı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

İptal ettiğiniz iyi olmuş, ötv harici zaten golfu veya diger arabaları aynı fiyattan alıyorsunuz.

Yani bayinin ekmegine bal kaymak sürüyorsunuz.

Araba alma arifesinde kafanızın çok karısık olması hatta araba almaktan vazgeçme durumları yaşarsınız.

Kafanızda ne kadar az araba olursa hatta tek secenek araba araştırmanız daha kolaylaşır.

Arkadaş olabildiğince fiyatları belirlemiş kendince

Arabalar size göre iyidir kötüdür tartışılır..

Kendi bilgim ve forumdaki düşüncelerine dayanarak size şunları söyleyebilirim.

Otomotiv sektörü iyice daraldı, bende bu işin içindeyim üretimler düşürüldü, eleman cıkışları oldu 300 ü aşkın.

Devlet aracın ham fiyat aralıgını yükselti vergi kaynaklı( bu durum arac fiyatları yükseldikce belirli yıllarda yine aralık degişcek) yetmedi ötv indirimi yaptı

Bu ötv indirimi senin benim için degil otomobil sektörü için yapıldı.

Devlet yine zengini zengin yapıyor yaparken araya bizlerde girip aracı yenilemeye cabalıyoruz.

Sektör gittikce daralıyor alım gücü azalıyor, ilerleyen dönemde bayiler ufak kaar payı ile satacak veya iflasını verecek.

Şuanki dönem elindeki parayı tutma dönemi.

2019 mayıs haziran gibi otomobil sektörü indirime gider gibi devlet tekrar el atar bi şekilde o arabaları sattırır..

Devlet ötvde indirim yaptı daha dogrusu bizden aldıgını bize geri veriyor biz indirim diyoruz.

Yine ötv indirimi , banka faiz indirimi, bayi kaar indirimi 2019da olur gibime geliyor.

Araba alınmasa bile eldeki parayı tutmak en kaarlı işdir bana göre...

İlla araba alcam diyorsanız.

Her zaman için gecerli ama sürüsüne konforuna tasarımına bayıldıgım araba 3008

Dizel otomatik orta donanım 170 bin

Golfden hiçbir eksikliği yok golf 175 bin dsg kaynaklı fiyat

Bana göre alınacak tek araba piyasa koşulu itibariyle.

Ankarada var .

Opele yanaşma derim özellikle benzinli motora piston segman kırılma söz konusu. Ankaradaki bayiler 1 tl bile indirim yapmıyor demekki hallerinden memnunlar.

Dizel şikayet duymadım 2. Eli tutulan araba ama golf den daha fazla fiyat dalgalanması mevcut.

Volvo v40 denmiş 2. Eli dışında alınabilir fakat bakım ve parça maliyeti yüksek, yeni kasa çıkarmı arastırmak lazım.

X trail görsel olarak gösterişli araba fakat geniş iç hacmi dısında birsey sunmadıgını biliyorum 4-5 suv kıyaslanıyor test ediliyor teste sonuncu çıkıyor.

Dediğim gibi araba almakta satmakta zulüm işkence.

Bizler kendimize göre yorum yapıyoruz veya etraftaki olumsuz yorumları görüp uyarıyoruz.

Bütceniz 170 leri görürse 3008 bana göre

Herkesin görüsü ayrıdır ama devir dizel devri, devir otomatik devri . Manuel olabildiğince bütce sıkıntısı olanlar tercih ediyor. Bunlardan biriside benim bütcem dogrultusunda araba aldım. Bütcem iyi olsaydı otomatikte düşünürdüm dizelde.

Önemli olan sizin bütceniz ve bütcenize göre en iyi arabayı almak.

Şuanki piyasa karambol piyasa tuttura bildiklerine tutturuyorlar. Kozlar bizim elimizdeyken eski kur dediler, indirim dediler devlet ötv yapınca hepsi uctu gitti.

Kendi adıma belirteyim 1.0 motoru tavsiye etmiyorum.

Golfden vazgecmeniz iyi olmuş dedim ama marka ve 1.0 motor düşünürseniz a3 ün yanında golf 1.4 comf daha iyi.

Kafanız karışmasın

Eli ayagı düzgün golf yolunda ilerleyin olabildiğince uygun fiyata bulun. Bütce varsa higline

Bütce varsa dizel otomatik kaymak isterseniz 3008

A3 e kayıp motor ve donanım düşürmenin

V40 a kayıp 2. Elde deger kaybı yaşamanın

Opele kayıp başınızı ağrıtmanın anlamı yok.
    Teşekkürler.Yorumlarınızdan faydalandım.İlk defa araba alıyorum.Biraz da bu yüzden zorlanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

golf 1.0 almanya'da uzun zamandır satılıyor ve çok tutuldu. çok iyi, tasarruflu bir motor. ben golf alıyor olsam 1.0 ilk tercihim olurdu. mazotlu araç gibi yakışı var.
    Almanyadaki kullanım mantıgı ile türkiyenin mantıgı aynı degil.

Almanyayı bilmem ama türkiyedeki mantık hem yolların hakimi olayım, hem gitsin giderken az yaksın mantıgı mevcut.

Böyle bir motor zaten yok, yüksek hacime vergi dayanmıyor

Dogal olarak alınabilecek en yüksek hacimli güçlü motor almaya çalışıyoruz.

1.0 motor nezaman alınır bütcede açıklık olur 6 binlira adamın gözüne dag görünür öyle alınır.

Daha önce belirttiğim gibi şuanda yaşanmışlık yok, düşünürlük yok. 1.0 motorun ömrü kısa , kullan at olarak görebilirsiniz.

En basit örnegi ile 3 silindirli motor dakikada 8 bin tur çevirirken 4 silindirli 5 bin tur çevircek. (Var sayım)

Bu ömür demek.

3 silindirlinin krank mil çalışma şekli her piston farklı zamanda inip cıkmakta 1. Piston en üst tarafta iken aşagı inerken diger piston yukarı cıkıyor, o aşagı inerken digeri

Yani burda her piston yukarda iken yakıt püskürtüyor

Dogal olarak az yakmasına neden

4 silindirlinin çalışması belli 2 piston yukarda 2 aşagıda

Burda iki pistona yakıt püskürtceginden yakıtı fazla olcak

Performansı fazla olcak

Bu tamamen normal şehir içi kullanım.

İşin mantıgı

4 silindirlide 120 km hızla 3000 devir çevirirken

3 silindir 120 hızla 3300 devir çevircek (varsayım fark)

Yani burda yakıt farkının meydana geldiğini ve performansın karşılıgını almak için yakıta yüklenmek gerekli oldugunu vurgulamak istiyorum 300 lük fark yakıta ne etkilerse.

https://m.youtube.com/watch?v=JpRggzBE2a4

Motor ömrünü zaten söylemiyorum kimsenin umrunda olan birsey degil.

Üretilen motorlar kötü motor degil . Bütcesi olan yüksek motora kayar olmayanda düşük motora kayar.

Şuanda herkez eminim 2.0 motorun vergisi 1.6 ile aynı olsa kimse düşünmeden 2.0 motoru alır.

Bmw nin 1.5 üç silindirli motoru var ,aynı şey bunun içinde gecerli. Kullanıcı yorumları normal birisi için yeterli demekten başka birsey demiyorlar.

3silindirli krankın balansını tutturmak zordur. Ya hurda olur yada krank. Ve sarsıntılı sesli çalışır.

Bir başka degişle silindir sayısı arttıkca sarsıntı azalır, düştükce çogalır.

Bunlar benim ögrendiğim bilgiler.

Yazdıklarım bilgi amaçlı . Dileyen hangisi montıgına bütcesine yatıyorsa o motoru tercih eder.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    kullan at motor diye birşey mi olur? 3 silindir diye daha çok devir çevirecek mantığı da yanlış. 1.2 tsi 175 tork verirken bu 200 tork veriyor 2000 devirlerde. tsi motorlar düşük devirle gider zaten. atmosferiklerden daha az devir çevirir. ömrü konusunda iddialı olamam bu kadar ama daha çok devir çevirmedikleri kesin.
  • 
Sayfa: önceki 25682569257025712572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.