Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım canını sıkmak istemem ancak öncelikle kullanma kılavuzu başından sonuna kadar oku, aracın yağ eksiltmesi ile ilgili açıklama vardı, eksilen yağ normal değerler arasındamı, aksi takdirde aracınızın motoru ya değişecektir. yada revize edeceklerdir. yağ eksiltme problemi arakdışımın toyota corolla aracındada meydana geldi. malesef motorun sekman ve pistonları değiştirdiler ve öyle düzeldi. şuan araç yağ eksiltmiyor. tsi golf 6 kullandım. aracımda yağ eksiltme problemi gerçekleşmemişti. eğer aracı çok devirli kullanıyorsanda araç yağ eksiltir. bunuda göz önünde bulundur.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Oluşturduğum araç şu şakilde.aklıma takılan bir soru var.Yardımınıza ihtiyacım var.1.2 TSI MANUEL COMFORTLINE BEYAZ + BI XENON BASIC+ LED STOP + CAM TAVAN + SÜRÜŞ KONFOR PAKET + GERİ GÖRÜŞ KAMERASI + COMPOSITION MEDIA 5.8 INC + 17 " DIJON JANT + 65% ORANINDA KARARTILMIŞ ARKA VE YAN CAMLAR + ELEKTRİKLİ KATLANABİLİR YAN AYNALAR + KEYLESS ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ.Bu şekilde aracın fiyatı 57322 TL tutuyor.Belirlediğim özelleklerin bir çoğu Highline araçta mevcut ve Yeni Golf 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Highline aracın fiyatı 55800 TL.Aradaki olmayan özellikleri araca eklediğimde fiyat 60581 TL oluyor.Satmaya kalktığımızda ilave opsiyonların hepsi alacak olanın yanına kar kalacak ve malesef ödediğimiz opsiyonlar çok ucuza gidecek.acaba şartları biraz daha zorlayıp 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Highline seçimi yapsam mı?Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aramis1

quote:

Orijinalden alıntı: Demage

Selamlar,

comfort 1.4 tsi araca düşündüğüm aksesuarlarım;

Kapı eşik çıtaları (kapı eşikleri taktırmazsak çiziliyor 342,5 tl)
    Krom egzos ucu 2 adet (golf 6 olanınkinden alacağım daha ucuza geliyor 80 tl - golf 7 308 tl)
    Cam filmi güvenlikli 2 numara (fiyat almadım ama solargard yaptıracağım)
    Arka park sensörü (225 tl ama herkes kötü bir sensör diyor)

Yeterlimi sizce bunlar?

Birde orjinal paspas siyah ile başka bir markanın bej paspası arasında gidip geliyorum.Aracın içi kum beji..

orjinal paspas üzerinde golf yazısı var mı

Var

• quote:

Orijinalden alıntı: sdertyan

Arkadaşlar merhaba,
    Oluşturduğum araç şu şakilde.aklıma takılan bir soru var.Yardımınıza ihtiyacım var.1.2 TSI MANUEL COMFORTLINE BEYAZ + BI XENON BASIC+ LED STOP + CAM TAVAN + SÜRÜŞ KONFOR PAKET + GERİ GÖRÜŞ KAMERASI + COMPOSITION MEDIA 5.8 INC + 17 " DIJON JANT + 65% ORANINDA KARARTILMIŞ ARKA VE YAN CAMLAR + ELEKTRİKLİ KATLANABİLİR YAN AYNALAR + KEYLESS ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ.Bu şekilde aracın fiyatı 57322 TL tutuyor.Belirlediğim özelleklerin bir çoğu Highline araçta mevcut ve Yeni Golf 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Highline aracın fiyatı 55800 TL.Aradaki olmayan özellikleri araca eklediğimde fiyat 60581 TL oluyor.Satmaya kalktığımızda ilave opsiyonların hepsi alacak olanın yanına kar kalacak ve malesef ödediğimiz opsiyonlar çok ucuza gidecek.acaba şartları biraz daha zorlayıp 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Highline seçimi yapsam mı?Ne dersiniz?

Kesinlikle highline alın...

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

hocam bir arka sayfaydabu konu üzerinde ufak konuşuldu.
    dediğiniz gibi ne kadar opsiyon ekletsenizde araç satılırken tam karşılığını alamıyorsunuz. araç değer kazanması gerekirken değer kaybediyor.

kendi başına comf donanım,higline donanımlar zaten aracı kazandırıyor. opsiyonlar insanların zevkine göre olduğu için kimi insana uymayabiliyor.
    benim şahsi görüşüm cam tavan, uled dışında pek opsiyona kaçmayacaksın.

bütçeniz varsa kesinlikle higline alın. siz kaarlı çıkarsınız. sadece 3000 tl motor farkı veriyorsunuz habeye verdiğiniz para yok.
    opsiyon artıkça kaar marjı büyür Volkswagen adına sizinde cebinizden çıkar.
    neden cebinizden habeye çıkan parayı donanımla (higline) araba alarak güzelleştirmiyorsunuz.

tam emin olmamakla beraber şunuda belirteyim.
    siz higline donanımı tercih etsenizde sipariş kâğıdında olmayan donanımlar işaretli oluyor.
    bildiğim kadarıyla orijinal tamboy stepne yerine mecburen yer tasarruflu stepne ekleniyordu, ve bi xenon yok görünüyordu.
    bu sıralar orijinal tamboy stepne artık geliyor bi xenon fardan haberim yok.
    bunlarada dikkat edin.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

Opsiyonsuz bile olsa Highline !!!!!!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: santiniano

quote:

Orijinalden alıntı: YeBeD

quote:

Orijinalden alıntı: santiniano

Arkadaşlar; aracımı daha teslim almadım. Arabayı yıkamaya götüren mahlukat çizmiş aracı. Satış temsilcisi aracın vergisinin yattığını, bu yüzden boyamaktan başka çare olmadığını söylüyor. Daha binmeden araba kusurlu oldu. Ne yapabiliriz; ne diyorsunuz üstatlar?

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Kendi arabamın işlemlerini yaparken oradaki birisi bayiden kapısı çizik olduğu için 2000 TL. indirimli Polo aldığını söylemişti. Bu araba Golf ve çizik ön çamurlukta yani satarken önden darbeli muamelesi yapacaklar. Bence almayın, her şeyin iadesi var, alacaksanız da 2000 üzeri bir indirim isteyin.

Teşekkür ederim üstat; o zaman ben 3000 TL isteyeyim mi? Ya da 3500-4000 mi isteyeyim; çiziği görüyorsunuz? Öyle bir fiyat söyleyeceğim ki hiç geri adım atmayacağım; kabul etmiyorsanız iade edin diyeceğim. Pazarlık yapmayacağım. Bu durumda kaç TL isteyeyim sizce?

Ufak da değil; iki noktadan kaldırmış boyayı aptal adam.

Adam, hanım nasıl olsa sağa sola çarpacak diye almış arabayı. . Lafı uzatmamak için yazmamıştım.

4000'den başlayın bence, 3000'e kadar inin. Sizin arabayı sağa sola çarpacak bir eşiniz yoksa daha fazla inmeyin yenisini isteyin, varsa siz bilirsiniz.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

Sizi özellikle 1.2 motor almaya iten gecerli bir neden yoksa kesinlikle 1.4 highline almaniz daha mantiklidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• golf 7 nin arka kısmı niye bana dar geldi anlamadım.halbuki golf v e göre daha uzun bir araç.8 yıllık golf kullanıcısı olarak bu seferki tercihimi ford c-maxten yana kullandım.Yeniden golf almak istemedim birde farklı marka kullanalım. Tüm yeni golf sahiplerine araçlarını kazasız günlerde kullanmasını dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

golf 7 nin arka kısmı niye bana dar geldi anlamadım.halbuki golf v e göre daha uzun bir araç.8 yıllık golf kullanıcısı olarak bu seferki tercihimi ford c-maxten yana kullandım.Yeniden golf almak istemedim birde farklı marka kullanalım. Tüm yeni golf sahiplerine araçlarını kazasız günlerde kullanmasını dilerim.

iç hacmi oldukça geniş , diğer marka modellerle aynı.
    dış tasarımdan bahsediyorsanız sizinle aynı düşüncedeyim,üstten 3 cm almışlar ,aşağı 3 cm vermişler bu pek önemli değil ama şişkin yapmadıklarından dolayı ve tasarımında verdiği hava aracı dar göstermesine neden olmuş. yolda görmeye başladım bu aralar yanından gecen her hangi bi C segmenti arabanın yanında golf sanki B segmenti araçmış gibi kalıyor. tompiş,şişirilmiş olmadığından kaynaklanıyor.

aslında olması gerekende bu, hep gözümüz şişirilmiş tombiş arabalara alıştıcı için, olması gereken standarttaki arabaya dar,kücük demeye başladık.
    gösteriş ve hava aramayanlar için golf moden ve sade olarak şıklığa bürünmüş durumda.

.............
    sizin aracınızı ele alırsak eski kasa ile yeni kasa arasında ne varsa , golfde de geçerli.
    aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanmanız dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarmega

1.4 tsi dsg 122 Yağ eksiltme durumu ile ilgili niyetim şu arkadaşlar; ilk 900 km. de eksilttiğinde saflığıma geldi kayıt açtırmadım, daha doğrusu gerek yok dediler, gönderdiler. 2. eksilttiğinde (3600 km. de) 1 lt. ilave ettiklerinde yine gerek yok dediler, neredeyse rica minnet kayıt açtırıp kopyasını aldım. Bu işin 3. bir turu olup yine eksiltme verirse ki umarım vermez, işlemden sonra tekrar kopyasını alacağım iş emrinin. Tutup da bırakın motoru açacağız filan derlerse kusura bakmayın derim. (bu arada genel kontrollerde aracın hiçbir noktasında kaçak, sızıntı vs. yok) sıfır ürün 3 defa aynı problemi yaparsa, değişim isteme hakkı doğuyor. tüketici Mahkemesi kanalı ile işlemleri başlatacağım. Bir arkadaşım cep telefonu ile ilgili bir sorun yaşadı. 3. giderilemeyen sorunda mahkeme kanalı ile 4 ay gibi kısa bir sürede sıfırını verdiler. tabi inşallah 3. seferde yağ eksiltme problemi olmazda bu teranelere girmemiş olurum.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

quote:

Merhaba arkadaşlar,

2013 de 1,4 dsg aldım, biniyorum. Araç güzel filan ama canımı sıkan bir sorun var!!!!! 900 km. de yağ eksiltti diye uyarı verdi, gittim servise, rodaj dönemi olur böyle şeyler, yağ ekleyelim dediler, 800 gr. yağ eksiltmiş, eklediler gönderdiler. Bizde yedik. Geldik 3.600 km. ye. Aynı uyarı. Servisin yolunu tuttuk, yine yağ taviyesi bu sefer 1 litre ilave. Oldumu 1.8 Litre 3.600 km. de. Şimdi arkadaşlar ben 2010 yılından bu yana 14 araç değiştirdim. maşallah diyenleri duyar gibiyim. Bunlardan 3 tanesi sıfırdı. (sırasıyla; Reno 19, seat ibiza, chevrolet cruze, ) Hiçbirinde yaşamadım yağ eksiltme problemini. Araçların farklı sorunları ile ilgili sıkıntılardan dolayı satmak mecburiyetinde kalmıştım. Hadi iyi bir araba olsun vw olsun dedik. Ondada mı yanıldık? Sizce 3.000 km.de 1,8 lt. yağ harcayan bir motora rodajdır, normaldir mi demek lazım? Yoksa benim gibi bir problem olduğunumu düşünüyorsunuz?

bütün otomobiller yağtüketir. sizin yapacağınız her bin km de bir yağseviyesini kontrol edip nomal seviyede yağı tamamlamaktır. motor yağı tüketimi sürüş koşulları ve hava koşullarına göre farklılık gösterebilir.
    10bin km otomobil 500cc yağ tüketmemiş yok öyle bir şey.
    bagajda 1lt yağ olmalıdır aynı özellikli yağ eksilince ilave edilir.
    25yıldır otomobil kullanıırm hep böyle olmuştur.
    yeni otomobillle uzunyolaçık 600kmlik bir yolculıkta yüksek hızlarda seyret 160170km motor yağ lamabası yakacaktır.
    endişelenecek bir durum yok. lastik hava basıncı yağ seviyesi sıvıların kontrölleri bunları herzaman kontrol
    etmeliyiz. kazasız belasız sürüşler dilerim...

Anlıyorum tabii.. fakat 3500 km. de 2 sefer yağ eksik ikazı verip, toplamda 1.8 LT yağ eksiltmesi hakikaten garip geldi. 300-500 gr. anlaşılacak bir durum. Bakalım bekleyeceğiz, 3. bir uyarı gelecek mi. Belki hakikaten rodaj süresini tamamlamadığı için henüz biraz fazla yakıyor olabilir.

Aracın kullanım kılavuzunda da belirtildiği gibi sayfa 279 da her 2000 kmde 1 LT yağ tuketecegi ilk 5000 boyunca da bunun daha da fazla olabileceği belirtiliyor. Bu nedenle bu durumun bir problem olduğunu sanmıyorum. İçiniz rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanhirik -- 2 Mayıs 2013; 10:33:22 >

• Bin km yaklaştım yakıt değerleri honda civic vtec2 gibi iyi değerler

• Bugün vekaletname işini hallettim, bugün işlemlere başlayacaklarmış çarşamba teslim
  • tdi + dsg aracımla ankara mesai trafiğinde 6.5 ortalamanın altına inmedim ki haftasonları 50-60 km 'lik yollara gidiyorm cetin emec - arjantin caddesi veya cetin emec- tepe prime arası trafiğe giriyor araç ... Paylaşılan değerleri gördükçe dumur olmuyor değilim... herkesi tebrik ediyorum bu değerlere imaz attıkları için... Keza şirkette 1.4 tsi alan birisi daha var onun sehır ıcı ortalamasıda 8lt civarında geziyor... Şaşırıyorm... Bence o 3.8 sehır ıcı ortalaması veren arkadas kepekliden salmıs arabayı durmadan eskısehır yoluna kadar gitmiş...
  • 1.2 dsg ile k.ören bakanlıklar trafiğindeyim. 7,3 yapıyor trafiğin en yoğun olduğu saatlerde. sizin daha rahat trafik olması ve dizel olmasına rağmen çokmuş. rahat trafikte 1.2 6 lt nin altında seyrediyor.
  • Merhaba Arkadaşlar;

Aracımı satışa çıkardım çevrenizde ilgilenenler olursa arayabilirler. Her türlü bilgiyi veririm. Sadece aracı bu ayın sonunda satmayı düşünüyorum. Şimdiden almakta kesin kararlı olan ve ay sonunu bekleyebilecek olursa ayrıca indirim yapabilirim. Teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-cok-temiz-kullanilmis-lpg-li-dusuk-km-118473618/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeRHaS -- 3 Mayıs 2013; 8:56:49 >
  • ender elektronikten aldığım maile göre kendilerinde bulunan orjinal ekipmanların (hız kontrol (cc), katlanır ayna vs) takılması sonrası garanti dışı kalma gibi bir sorunun olmadığını söylediler. Zaten orjinallerini takacağız bir sorun yaşamazsınız dediler. VW de ise satış danışmanları garanti dışı kalır diyorlar. Hangisine inanalım bilemedim.
  • Ben de zamanında corsa c cosmo aracıma cruise kontrol taktirmistim. Tüm altyapı hazırdı. Sadece kol değişti. Adam yazılıp yetkili servis tarafından Macaristan dan indirilip güncellendi. Eskiden cd olarak gelen yazılım artık online olarak bağlanıp güncelleniyor diye söylenmişti. Yani sizin araçlarda da gerekli parça takıldıktan sonra illaki yazılım üzerinden birseyler yapmak gerekecek. Peki bu ender elektronik nasıl bir yerdir ki sadece yetkili servisin müdahale edebildiği hususları da halledebiliyor? Orasını anlayamadım açıkcası. Belki de birşey kaçırıyorum arada. Ya da vagcom ile bu is oluyor mu. Onu da bilemiyorum tabii.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Kulağa ilginç geliyor ancak aracı Comforline'dan Highline'a dönüştüren opsiyonlar 4250 TL tutuyor (Şayet 5.8" ekran farkı 826 TL ise). Aynı donanımda 1.2 ile 1.4 Highline arasında yaklaşık 4500 TL fark var. Bence bu iki aracın yakıt tüketimi 3 aşağı 5 yukarı aynı. 1.2 motorun vergi avantajına karşın 1.4 motorda ise bağımsız arka süspansiyon mevcut. Karar vermek zor ama aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız(en az 5 yıl) ve donanımlarda gönlünüz varken bütçe sizi kısıtlıyorsa, bence 1.2 motoru donatmak mantıklı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: karizma_frht

arkadaşlar kısmetse 1.2 comf + Beyaz + 17" dijon aracımı cuma günü teslim alıcam , alınca fotoları eklerim..

Yanlız bir sorum olacak arabayı teslim alır iken hediye istesem verirlermi yada ne alabilirim..

Aracı istanbul generalden alacam oradan araç alan arkadaşlar yardım cı olabilirlermi..

Ben oradan almıştım 2012de Golfümü. Bana sadece ilk yardım çantası verdiler.

• 
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.