Şimdi Ara

Vw Bora hakkında (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
6
Favori
83.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 ay önce 2000 model vw. bora comfort aracımı 16000 tl üste verip 2003 model honda crv ile takas yaptım inanırmısınız bilmem ama takas yaptığıma bin pişman oldum attan inip eşşeğe binmiş gibi oldum arkadaş ne kadar çok ses alıyor bu hondalar içeri ya borada kesinlikle bir sorun olmazdı fısır fısır gider yolu hiç hissettirmezdi hondanın izolasyonundan hiçmi hiç memnun kalmadım ama moturuna diyecek bir şey yok
  • hem boradan üst sınıf hemde arada 3 yıl var vay be
    quote:

Orjinalden alıntı: sadoz5775

3 ay önce 2000 model vw. bora comfort aracımı 16000 tl üste verip 2003 model honda crv ile takas yaptım inanırmısınız bilmem ama takas yaptığıma bin pişman oldum attan inip eşşeğe binmiş gibi oldum arkadaş ne kadar çok ses alıyor bu hondalar içeri ya borada kesinlikle bir sorun olmazdı fısır fısır gider yolu hiç hissettirmezdi hondanın izolasyonundan hiçmi hiç memnun kalmadım ama moturuna diyecek bir şey yok
  • nedenini tam bilmedigim ama kesinlikle bora hayranlıgım var

<a href="http://www.internetteyim.net/grp27/mesut,diker,rec21.html>MESUT DİKER</a>
  • bende oldum olası bora hastasıyım...

beyaz comfortline olacak, buna bi tuning jant ve tamponlara hafif ilave yeter

çoğu kişi çok yaktığını söylemekte. benim için önemli değil param yetseydi zaten tipo alacağıma gider bora alırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ONUR7498

valla peugeot ve cıtroen den iyi olduğunu fanatikler dışında yoldan geçene sor bilir

boraya daha doğrusu vosvos a haketdiğinden cok para verdiğini bunuda itiraf edebilen herkese sorabilirsin boranın aslında boş bir araba olduğunu.

bora kullanana sorsan dünyanın en iyi arabasıdır o ayrı.
  • Kim ne derse desin,taş gibi araba yıllarca kullanılır.Gerisi hikaye benim için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Kim ne derse desin,taş gibi araba yıllarca kullanılır.Gerisi hikaye benim için.

katılıyorum
  • aracını alınca 10 15 sene değiştirmiyosan o verdiiğin parayı sana fazlasıyla iade eder öle 307 ler gibi her hafta sonu sanayi de almaz soluğu normal bakımını yap yağını değiştir suyunu koy torununa bırakırsın borayı
    quote:

Orjinalden alıntı: isbaraalp54

quote:

valla peugeot ve cıtroen den iyi olduğunu fanatikler dışında yoldan geçene sor bilir

boraya daha doğrusu vosvos a haketdiğinden cok para verdiğini bunuda itiraf edebilen herkese sorabilirsin boranın aslında boş bir araba olduğunu.

• quote:

aracını alınca 10 15 sene değiştirmiyosan o verdiiğin parayı sana fazlasıyla iade eder öle 307 ler gibi her hafta sonu sanayi de almaz soluğu normal bakımını yap yağını değiştir suyunu koy torununa bırakırsın borayı
    quote:

quote:

yok canım tüm boralar klasik adayıdırda biz kıymetini bilmiyoruz.

• eğer borayı kullandıysan böyle konuşmana ihtimal vermiyorum kusura bakma da biraz fanatiklik yapmıyo musun bora hakkında bir tek ben olumlu düşünmüyorum ki
  • Bende ekleyiyim.
    Bora Comfortline\2001 Model\Beyaz\Benzinli(atiker sıralı sistem lpg)

Sorunlarımız ise, farlar az ışıltıyor ve klima açıkken çekişi düşüyor resmen bayılıyor araba.
    Boraların v5 motorlu olanları varmış bunlar hakkında bir bilginiz varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Kim ne derse desin,taş gibi araba yıllarca kullanılır.Gerisi hikaye benim için.

bende borayı çok severim, gerçekten süper araba.

ama karşımdaki 4 takla attı bende cizik yok olayına çok güldüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhan6894

Boraların v5 motorlu olanları varmış bunlar hakkında bir bilginiz varmı?

evet 2.3 v5 150 ps moortora sahipti ve bildiğm kadarıyla ülkemize sadece 1999 yılında ithal edildi
  • arkadaşlar benım aracım 2000 bora 1.6 8 valve bu aracta sıralısıstem atıker lpg var aracım sehırıcınde 260 tl sehır dısında ıse 190 tl cıvarında yakıyor dıger araclara oranla cok oldugunu goruyorum bunun nedenı nı ogrenebılırmıyım ben araca baktırdıgımda bana herseyınn normal oldugunu soluyorlar bu konuda yardımcı olursanız cok sevnırım..
    BİRDIGER KONU ISE ARACIM 150BIN KM DE 10 BINDE BIR 4 LT GIBI BI YAG YAKIYO BUNU SRGUDUMDA NORMAL OLDUGUUNU SOLUYOLAR SIZCE MOTORUNDA BI SORUN OLABILIRMI ACILL YARDIMLARNIZI BEKLIYORUMM SIMDIDEN CVPLARINIZ ICIN TŞKR EDERIM.
  • kim ne derse desin taş gibi araba...2003 primeline aldık 2 sene önce 155.000 km deydi bide brc sıralı sistem taktırdık mis gibi oldu ve araba şimdi 200.000 e geldi 6 ayda bir bobin diyorlar galiba elektronik ateşleme parçası mı ne 100 lira verip değiştir yoluna devam arabayla 50.000 km yaptım 1 kez yağ değişti daha bana mısın demiyo:)))
  • 99 sonunda aldıgımz bora hala suan bızde ve 130.000 kmde arac ıcınde sadece yıpranmalar mevcut dosemeler de ve bırazcıkda dıreksıyon kapı kollarında . Aldıgımızdan berı 1 kere bıle yolda bırakmadı en onemlısı bızım ıcın bu ve de allaha sukurler olsun kaza belasını gormedık . Alacak arkadaslara kesınlıkle tavsıye edıyorum tek problemı yakıtı . seri bir arac ama bi okdrda cimri deil araç yakıor LPG takıp kullananlar var ben hiç taktırmadım .
  • Borayı bilmem ama ...

2000 Model Polo Classic 1.6 Rs golf motoru var üzerinde 50 km de 20tl benzin yakıyor. Km de ne kadar yaktığına hiç bakmadım . depo boşken 20 tl koymuştum 50km gitti.
  • arkadaşım moralini bozmak istemem ama bendede 99 model 1.6 8v 102 hp bora var.ara 160.000 e geldi lavato marka sıralı sistem lpg var.10 binde yağ değiştirin dediler ama en son yağ değişimi 8 binde değiştirdim.arabada ne yağ renginde değişme oldu ne de 1 gram yağ eksiltmedi.şehir içi 16 kuruş yakıyor.uzun yolda sabit hızım 90 la gittim 11 kuruşa düştü.daha bujilerde değişmedi.kısacası yakıtıda çok yağ yakma olayıda kafamı kurcaladı.heleki yağ yakmasına normal olduğunu söyleyen adamlarada gülmeden edemiyorum.hangi servis söylüyor onu.milleti başından savmak için mi derler anlamam.benim araba neden yakmıyor o zaman.keçeler kaçırıyor diyeceğim ama yakıtıda fazla deyince aklıma segmanlar geliyor arkadaşım.iyi bir servise baktır.bujiler filtreler her biride etkileyebilir.birde bilgisayarda otogaz ayarı yaptır.sonra dene baktın değişen birşey yok iyi bir servise motor bakımına sokturmanda yarar var.

quote:

Orijinalden alıntı: yes7610

arkadaşlar benım aracım 2000 bora 1.6 8 valve bu aracta sıralısıstem atıker lpg var aracım sehırıcınde 260 tl sehır dısında ıse 190 tl cıvarında yakıyor dıger araclara oranla cok oldugunu goruyorum bunun nedenı nı ogrenebılırmıyım ben araca baktırdıgımda bana herseyınn normal oldugunu soluyorlar bu konuda yardımcı olursanız cok sevnırım..
    BİRDIGER KONU ISE ARACIM 150BIN KM DE 10 BINDE BIR 4 LT GIBI BI YAG YAKIYO BUNU SRGUDUMDA NORMAL OLDUGUUNU SOLUYOLAR SIZCE MOTORUNDA BI SORUN OLABILIRMI ACILL YARDIMLARNIZI BEKLIYORUMM SIMDIDEN CVPLARINIZ ICIN TŞKR EDERIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: yes7610

arkadaşlar benım aracım 2000 bora 1.6 8 valve bu aracta sıralısıstem atıker lpg var aracım sehırıcınde 260 tl sehır dısında ıse 190 tl cıvarında yakıyor dıger araclara oranla cok oldugunu goruyorum bunun nedenı nı ogrenebılırmıyım ben araca baktırdıgımda bana herseyınn normal oldugunu soluyorlar bu konuda yardımcı olursanız cok sevnırım..

arkadaşım bende 2004 pasific var.150000 km de.Bahsettiğin gibi bir yağ yakma olayına(4lt) rastlamadım.Aracın kullanım kitapçığında her yağ değişimi periyodunda en fazla 1 lt eksiltebileceği yazıyor.Ayrıca Boranın lpg de 260 tl yakması çok ilginç benim araç benzinde o kadar yakıyor.ayrıca lpg li Bora sahiplerinin ne kadar yaktığı da belirtildiği gibi 160 tl civarı.
    Üzülerek belirtmeliyim ki aracın komple motor tamiri istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: isbaraalp54

quote:

aracını alınca 10 15 sene değiştirmiyosan o verdiiğin parayı sana fazlasıyla iade eder öle 307 ler gibi her hafta sonu sanayi de almaz soluğu normal bakımını yap yağını değiştir suyunu koy torununa bırakırsın borayı
    quote:

quote:

yok canım tüm boralar klasik adayıdırda biz kıymetini bilmiyoruz.

Bizdede passat var hıc bora kullanmadım ve de bınmedım fakat emınım passat kadar guzel ve saglam bır aractır.

15 kurus yaksın diye kagıda bınecegıme ılk kazada olme rıskı alacagıma TANK'a bıner kendımı saglama alırım ısterse 50 kurus yaksın.
    Sizce can mı onemlı yakıt mı ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.